Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Mozes da trazis da se ispita parica, a tvoja garant moze 50.
 
Posto je bilo ovde par ljudi kojima je misteriozno pucala konekcija popodne i uvece, red je za upozorim da kineski LED paneli mogu da urnisu SNR margine (mogu da padnu i za 10dB ukljucivanjem istih). Problem lezi u napajanju tih panela, nisu prosla nikakav atest i uzasno su nekvalitetna pa stvaraju smetnje.

Testirao sam tri primerka Lumax LED panela od 18W, svaki od njih je obarao SNR margine za minimum 3dB - 5dB, kad su oba panela ukljucena SNR je padao cak za 10dB. Zamislite da neko ima niske margine i losiju liniju i da ukljuci to smece u prostoriji gde je VDSL ruter...

Philips LED sijalice ne stvaraju nikakve smetnje jer nemaju kung fu napajanje.

Zaista mi nije jasno kako se moze prodavati takva roba cak u krstenimn radnjama uz fiskalni racun...
I'm so confused sa ovim pominjanjem led panela? O kakvim se to panelima radi da mogu uticati na margine?
 
Poslednja izmena:
Svaka led rasveta potencijalno može da napravi nekakve smetnje. Kod mog brata u kući kad uključi svetlo (nekoliko led lampi na plafonu) u kuhinji, odmah gubi signal digitalne televizije (smetnje su takve da se ništa ne može gledati). TV antena se nalazi na krovu kuće, otprilike u ravni sa kuhinjom. Led rasveta je baš Philips. Tek kada regulatorom (dimmer) umanji snagu sijalica za ~50%, smetnje nestaju.
 
Poslednja izmena:
Bas cudno da i Philips pravi smetnje. Kupio sam jednu Philips LED sijalicu i ona mi ne pravi smetnje za razliku od onog kineskog LED panela.

Da li je moguce da i Philips ima losa napajanja za neke LED lampe?
 
Ne verujem da je loše, ali eto dešava se. Treba da promeni mesto antene i rešen problem. Inače, konkretno nisu standardne sijalice već "downlight", ona svetla što se stavljaju u spuštene plafone.
 
A ja kupio RGB led strip trake da stavim iza tva. Da li će to napraviti problem? I šta je uzrok tome? Ruter je povezan na telefonsku i strujnu utičnicu. Kako led panel može uticati na to?
 
I'm so confused sa ovim pominjanjem led panela? O kakvim se to panelima radi da mogu uticati na margine?

Pogledaj snimak i sve ce biti jasno: https://drive.google.com/file/d/0B_-4N80sn_ZLdHhKUGpvUXU0WEU/view?usp=sharing .

Kod mene su bili u pitanju Lumax LED paneli, 18W, hladno bela sveTlost. Pogledaj na snimku kako obara SNR margine kad se ukljuci, a pritom panel i ruter NISU bili na istom osiguracu!
Na telefonu sam pa se ne vidi, ali pogledaću. Meni je ta margina jako čudna, bar su mi tako rekli ovde, jer mi je mala (oko 12dB na paketu do 10 Mbs) u odnosu na blizinu centrale. Pa se pitam da li nešto osim tih led panela može uticati na nju?
 
Moze li kroz ZTE H168 da se simulira prekidanje veze kao kada se podigne i spusti slušalica telefona?

Zasto? Jer mi nestane link i jedino pomaze da zakacim fiksni fon i par puta prekinem vezu.
To se desava nema pravila, na 7, 15, mesec dana...
 
Niti imam taj ruter niti sam telekom korisnik ali pomišljam da bi možda upalilo ako bi u pppoe podešavanjima, recimo za username, napravio svesnu izmenu, primenio ta podešavanja i restartovao ruter ...pa zatim vratio stvarno podešavanje i restartovao ruter ...možda postigao željeni cilj?
 
Moze li kroz ZTE H168 da se simulira prekidanje veze kao kada se podigne i spusti slušalica telefona?

Zasto? Jer mi nestane link i jedino pomaze da zakacim fiksni fon i par puta prekinem vezu.
To se desava nema pravila, na 7, 15, mesec dana...

Jel imas dosta CRC error-a? Moj ti je savet da ruter bude sto blize uticnici tj. da koristis kabl koji se dobio uz ruter jer on ubedljivo daje najbolje parametre linije i ne generise CRC greske (bar zbog njega neces eventualno imati dodatne CRC greske). To tvrdim jer mi je instalacija do zgrade nova, a samo mi se sa kablovima sto se prodaju na metar javljaju CRC greske, kinesko smece. Ako imas dosta kabla od uticnice do rutera, nabaci RJ11 konektore na CAT5e UTP kabl i uzivaj, ili stavi ruter kod uticnice koristeci kabl sto si dobio uz ruter, a do kompa razvuci CAT 5e kabl.
 
Poslednja izmena:
Ima mnogo CRC gresaka verovatno zbog starije kucne instalacije. Ostala dva tipa gresaka su 0, ali CRC dominira i to bas. Koristim fabricke kablove koji su dosli uz modem.
 
Kod mene je instalacija do podruma stara 37 godina, nijedna CRC/FEC greska kad se koristi kabl sto je dosao uz ruter. A sa kablovima sto se prodaju na metar znalo je nekad da se na nagura i vise od 100 CRC i FEC error-a za 1h.
 
Mene mrzi da menjam instalaciju jer izvlačim maksimalne brzine. Jedino ovi prekidi ali prezivi se sa njima.

Da je laka zamena kroz instalacije - pa i nije jer je matora i svi komsijski kablovi idu zajedno i cenim da bi izvlacenje jednog kabla iznutra napravilo dar mar.
 
Moze li se podici brzina na 50/2 po promo ceni(1800), ako sam potpisao ugovor na 20/2 pre 3 meseca?
 
Mene mrzi da menjam instalaciju jer izvlačim maksimalne brzine. Jedino ovi prekidi ali prezivi se sa njima.

Da je laka zamena kroz instalacije - pa i nije jer je matora i svi komsijski kablovi idu zajedno i cenim da bi izvlacenje jednog kabla iznutra napravilo dar mar.

Isto vala, što se tiče instalacije i brzine...

I kod mene tih grešaka ima puno, ali ne puca link, tako da na te greške i ne obraćam pažnju.
 
Pitanje jedno,da li je ADSL port u centrali drugaciji od VDSL porta ili je to jedno te isto(a znam da se oprema razlikuje zbog podrske kada je u pitanju brzina veze)?U postI mi kazu da nemaju slobodnih VDSL portova u centrali kada sam podnosio zahtev za prelazak sa ADSL-a na VDSL.
 
Pitanje jedno,da li je ADSL port u centrali drugaciji od VDSL porta ili je to jedno te isto(a znam da se oprema razlikuje zbog podrske kada je u pitanju brzina veze)?U postI mi kazu da nemaju slobodnih VDSL portova u centrali kada sam podnosio zahtev za prelazak sa ADSL-a na VDSL.
Razlikuju se, zato se i zovu VDSL i ADSL port!;)
Mnogo se i vise ceka na VDSL port!
Pozz!
 
Kad su ubacili ove brzine za optiku? Ili samo kasnim :)

MgnFvDYZG4HlpbURHE3ZtqXCxpw22g.png



https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi
 
Poslednja izmena:
Zvao sam ih, kazu da su ove cene samo za nove korisnike.
 
Verovatno je 1000/100.
 
Svaka cast, ovo su novosti, samo da optiku odrade sto pre i sto vise.
Da 1Gps/100Mbit

Edit
Zanimljivo je da je 150/20 jeftinije nego li 100/2
Ovaj 150 je bas povoljan paket.
 
Poslednja izmena:
Malo je poskupo za 1000/100, a i razlika izmedju 250/30. Da je 1/1 pa da kosta 7000 :D
 
Sto ne stave mapu pokrivenosti Net Optike po svim drugim gradovima,
osim BG, NS, KG i Nisa. Kao i mapu unutar tih najvecih gradova.
A zna se da vecina malih opstina nema mogucnost
za preko 10Mb/s.
 
Nazad
Vrh Dno