Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

rock86

a zasta je bitna ta margina, gubiš na brzini interneta ?

Ma izneo sam samo zapazanje koje bi moglo koristiti korisnicima koji imaju nize margine tipa 10dB - 11dB, ukljucivanjem LED panela pala bi verovatno na ispod 6dB sto bi doveklo do prekida DSL linka. Cisto da se zna sta moze da degradira margine.

Srecom, moje margine su preko 30 dok nije ukljucen panel, pa mi ne puca konekcija.

@bmibmc

Da li bi promena adaptera za napajanje rutera resila pad SNR margina?
 
Probao sam sa adapterom od TP-Linka 1043ND V2, output odgovara output-u ZTE H168N V3.1, dzabe, opet isto dok je ukljucen panel.
 
Da li su na 100% snage. Jedino jos to.
Ja sam VF sum na radiu sa motora brisaca svog prvog automobila otklonio zavojnicom redno na +12V.
Ne znam da li bi ovde pomogao RSO filter paralelno spojen na utikac... Mo's ga iz kakvog pokvarenog fena uzeti.
 
Koje postove zelite da idu u FAQ na prvoj strani teme?
 
Onaj post u kom je prikazano kako da se nađu šifre, kako se određuje razdaljina i to je to.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
post 7989, topten...
PREUZETO OD nightwisher SA ES

Konacno provalio ssh za vdsl ruter(e).
Meni je iskreno samo bilo bitno da izvucem pppoe lozinku, posto imam vec fritz. Ali sa ovim neko moze jos dosta toga da poboljsa na ovom modemu. A i na bar jos jednom, ZXHN H267N, ide isti sablon. Ajd pa javite sta ste jos fino provalili.

Use responsibly!

<DM name="SSH_UserName" val="FNNSD3zxhnh168nv31"/>
<DM name="SSH_PassWord" val="Zxhnh168nv31"/>

isto moze i preko telneta:
telnet 192.168.1.1
ztonpk ili tzlkisonpk
enable
zte
shell
pa podaci odozgo

Happy hacking!

edit:
Da, zaboravih, za pppoe podatke
cat /var/tmp/ppp/options.oe0

A to razdaljinu, oni kalkulatori na mom slučaju nisu bili tačni, tako da...
 
@Drakenzen

U pravu si bio kad si mi rekao da CRC i FEC greske imam zbog telefonskog kabla. Danas sam zamenio kabl, nasao sam neki "domaci", 15m fabricki krimpovan za 210 din. CRC i FEC greske su nestale kao rukom odnosene, ali zato mi se slabljenje povecalo za oko 1.2dB. Takodje, sa novim kablom LED paneli kad su ukljuceni spustaju downstream SNR marginu za 2dB, dok je sa starim kablom padala cak za 10dB kad su ukljucena oba LED panela.

Evo kakvo je stanje sad sa novim kablom dok su ukljucena oba LED panela:

dsl.JPG

Stari kabl je bio iz radnje na metar, rucno krimpovan.
 
Imam problem sa malo većim pingom nego što je bio ranije.2012 ping prema serveru u Beogradu je bio 10ms a sada je prema serveru u Nišu 22ms.Igramo online igrice i to već pravi probleme.Već mesec dana imam 50/2 Telekom VDSL i 2 STB uređaja.Isto tako ranije su se stranice brže učitavale nego sad.Imao sam razgovor sa tehničarem iz Telekoma koji mi je rekao da kada bi promenili sa interleaved u fast prestali bi da rade STB uređaji i da bi stalno pokazivali medija grešku ili tako nešto.Ja sam u to poverovao,međutim čitam na forumu da neki korisnici imaju fast profil na 50/2 zajedno sa STB uređajima.Inače veza je stabilna nema pucanja i brzina je uvek ok.Šta ja sada treba da uradim kome da se obratim u Telekomu a da to ne bude opet damagogija sa njihove strane.Lično mislim da bi ping bio manji kada bi profil bio fast.Ukoliko je nešto bitno grad je Pirot.2.pngruter.png
 
Prvo, nije demagogija to sto oni pricaju, vec istina.
Da podjem redom, kazes 2012(tada si btw imao Adsl ne Vdsl) ti je ping bio 10ms sad vise.
Bravo, druga tehnologija sto nema veze ali ima veze sa brzinama i profilima.
Nije mi samo jasan tvoj profil sa tom brzinom od 60Mbit a mogli su vise da stave kao i svima nama koji imamo vdsl sa iptv x2.
Tako svi imamo 66Mbita a ti 60, zasto kad ti parica dozvoljava i vise.
Drugo, na ovom profilu nema fast i to je razlog sto ne mogu da ti stave.
Kao i meni kad sam pitao rekli nema problema stavicemo ti 51Mbit i moze fast, ja nisam hteo jer bi u tom slucaju ako gledas HDTV i SD brzina bila manja od 50.
Meni je bitna brzina u odnosu na ping(ne igram igrice, davno proslo vreme, mator sam).
E te sto si citao imaju ili 51 ili 54Mbit.
Eto to je to.
Ja imam ping 15ms nisam na fast-u, imam dva iptv ako nesto znaci i brzinu od 66 na ruteru i nekih 130 max koju parica moze da izvuce.
 
Prvih nekoliko dana bili su ovakvi parametri u ruteru.I onda sam prijavio da zbog 2 STB treba da povećaju brzinu.I tu je bilo povuci-potegni,pričali su mi o politici firme kako je to nemoguće da je to taj profil i tačka, da se to ne radi tako da se taj profil automatski podesio itd.
Nakon nekoliko mojih usmenih protesta što sa tehničarima u lokalu i još sa nekoliko na lokacijama Niš ili Beograd ne sećam se tačno izašli su mi u susret i povećali Download.Inače sa tim profilom download je išao do 47Mbps.Znači krenuli smo od nemogućeg pa došli na moguće.Ovih dana kada budem imao više vremena opet ću da razgovaram sa nekim iz Telekom-a da pogledamo šta može da se uradi u vezi pinga.Ovo mi je korisna informacija da je kod tebe setovano na 66Mbita.Inače istureni stepen je blizu.Ima ih 2 u krugu od 200 metra.Screenshot (51).png.jpg
 
@Rock86 ne sećam se tačno kad smo pričali o tome ali ima sigurno 2 meseca.

@proleter druže ne može i jare i pare, da si pročitao malo temu znao bi o čemu se radi i kako funkcioniše setovanje profila, malo malo pa se o tome priča....

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
@Rock86 ne sećam se tačno kad smo pričali o tome ali ima sigurno 2 meseca.

@proleter druže ne može i jare i pare, da si pročitao malo temu znao bi o čemu se radi i kako funkcioniše setovanje profila, malo malo pa se o tome priča....

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Pa pričaćemo još o tome kad dođe vreme za to.Za sada imam sve informacije koje su mi potrebne.Hvala.
 
Poslednja izmena:
Pa pusti jos jednom test [emoji3]
 
Untitled.pngUntitled1.pngUntitled2.pngUntitled3.png
Probao sam sa vise servera i daje bolje rezultatekao da se popravilo jer sam pre imao 15 ping.
 
Pa 4-6ms i treba biti ping, kada je dobar.
 
Posto je bilo ovde par ljudi kojima je misteriozno pucala konekcija popodne i uvece, red je za upozorim da kineski LED paneli mogu da urnisu SNR margine (mogu da padnu i za 10dB ukljucivanjem istih). Problem lezi u napajanju tih panela, nisu prosla nikakav atest i uzasno su nekvalitetna pa stvaraju smetnje.

Testirao sam tri primerka Lumax LED panela od 18W, svaki od njih je obarao SNR margine za minimum 3dB - 5dB, kad su oba panela ukljucena SNR je padao cak za 10dB. Zamislite da neko ima niske margine i losiju liniju i da ukljuci to smece u prostoriji gde je VDSL ruter...

Philips LED sijalice ne stvaraju nikakve smetnje jer nemaju kung fu napajanje.

Zaista mi nije jasno kako se moze prodavati takva roba cak u krstenimn radnjama uz fiskalni racun...
 
Odgovorio si sam sebi.
Niko ne kontroliše takve proizvode i to je to.
Uvaljuju nam svašta a mi samo gledamo

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
Pogledajte prilog 228262 Jel ovo neka greska ili su nesto radili na pingu
Izgleda su nesto radili na pingu, evo citajuci ovaj tvoj post, sad uradih test i za neverovati da prvi put odkad sam na vdsl ping mi je nikad manji 10ms prvi put za ove 3-4 godine koliko ga imam, nista nisam cackao sve kao i uvek.
Secate se da sam imao do skoro 22-25ms ka BG serverima bilo koji, pa sam pre mesec dana trazio novi ruter jer sam mislio da mi zbog njega veci ping i bio sam u pravu, po zameni mi je pao sa 22-25 na 15-17ms, sad prvi put u zivotu vidim 10ms.
Da podsetim imam dva stb, podesenu brzinu rutera na 66Mb/s i to na interleaved, bas cudno.
Da mogu da me prebace na fast bas me zanima koliki bi bio ping, verovatno 2,3-5,6ms.
Boga mi popravljaju se samo jos da srede app tj kvalitet slike i da odrade kinezi update za android N za mene savrseno.
8639cc8eb76a54319251198c985699f7.jpg

EDIT:
WTF, sta je ovo, da li se ovi sale iz mts ili su odradili optiku :)
a2cd5975e5bd9e0123fec9f2a0f40069.jpg

Sad 1ms, ovo nisam doziveo nikad na vdsl, sta to rade?
EDIT2:
Sad jos ludje.
016302172c132cdd7468c8ae09e31886.jpg

0 ms.
Ovo je bilo sa Operom, prvi put radim speedtest iz tog browsera, ma reko nesto baguje Opera, ne bude meni sad tesko ja otvorim Chrome-a odradim sa njim speedtest kad ono
f01e58a31a9005e613f721355b63229a.jpg

I to na serveru TS gde mi je uvek, ponavljam uvek ping sa starim ruterom bio 22-25 sa novim 15, a sad 0, 1 ms.
Da li stvarno oni nesto rade?
Ima li ko info neki?
 
Poslednja izmena:
Da li Telekom stavlja i VDSL korisnike iza NAT-a? Kako se podnosi zahtev za skidanje sa NAT-a?
 
Ne znam konkrentno dal bas vdsl ali sam citao da su neki dobili CG nat, ali se lako "skida" pozivom i trazenjem da te skinu sa istog.
Ja nikad za 4 god nisam imao problem tj nisu me stavljali iza cg nata.
 
Ja sam tražio i nisu me skinuli. Sad moram opet.
 
Kao da su te prebacili na VDSL centrali, ili novu ADSL centralu. Da, nije nerealno da si ispod 100m, po max. download rate ;) Ali jedino ako probas da zatrazis VDSL znaces da li si na VDSL centrali ili ne. Na ADSL centrali, max. mozes 20, ali nece ti dati skoro sigurno, zbog IPTVa, jer bi bilo bas bas max.

Traži 50, na novoj si centrali i to je to.

Bila je guzva ovih dana pa sam tek juce stigao da odem do mojih i zovem da proverim tehnicke mogucnosti. Ukoliko neko bude imao slicne parametre mozda ce koristiti.
35 min sam pricao korisnickim prvo sa 0800100100 pa sa 19771 pa ponovo sa 0800100100. Uglavnom krajnji epilog je da su udaljeni 371m od centrale po novom a da net50 daju samo do 350m. Parametri sa modema (ovih 70-80m) nisu bas sasvim tacni i oni imaju drugacije merenje. (istureni stepen se vidi sa drugog sprata kuce i nema direktno vise od 100m ali je pitanje kuda sve idu kablovi :) )
Tako da ce moji potpisati novi ugovor na box4 sa 20/2 net-om. Nije lose mada sam ocekivao 50 :)
 
Nazad
Vrh Dno