Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Zivim u Republici Srpskoj,kod nas su poceli u zadnje vreme da uvode VDSL i optiku. Kontao sam da predjem na VDSL paket 20/4 . Ovo su mi parametri na adsl

xyrQe5T.png
Lagano možeš da uzmeš taj paket.
Kako se kreću cene tamo, kolika je razlika u odnosu na naše pakete?

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
Tambur: 1e=2KM?
 
Hvala Filipos... brisem onda sve sto je nepotrebno,posto teorija nije dokazana :)
 
Problem je u tome, što ne možemo ni teorijom nazvati. Ok, čovek je želeo pomoći, verujem da niko ne sumnja u to. Ali pogrešna zamisao, pogrešan pristup, kao što je pisano u izbrisanim postovima, stvari tako ne funkcionišu.

Probao danas pre posla i nikakvo povecanje preko wifi nisam dobio. Kada sam stavio ruter da radi 802.11b/g/n (pre toga je stajalo 802.11b/g) brzina se povecala na 35Mbit

Verovatno zbog n standarda.
 
Probao danas pre posla i nikakvo povecanje preko wifi nisam dobio. Kada sam stavio ruter da radi 802.11b/g/n (pre toga je stajalo 802.11b/g) brzina se povecala na 35Mbit
Ako si ranije drzao b/g, nije ni cudno da se povecala brzina i da je bila limitirana.
Probaj da postavis na N only, ako ti ruter ima tu opciju pa probaj. Nekih od rutera se zaglupe ako nesto proba preko b/g da se poveze i onda se nijedan uredjaj na N ne povezuje.
 
U suštini i g standard može da ide do 54 mb tako da mislim da to nije problem.
Uzmi i skeniraj tvoje okruženje da bi video na kojim kanalima imaš najviše mreža pa posle promeni ručno kanal na svom ruteru uz naravno promenu same modulacije wifi-ja (b/g/n)


Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
Svakako da jeste problem, tih 54 su samo teorija.
 
I n moze do 450 pa ni 100 nije tipicno :)
 
U praksi G standard ide do 25 Mbps. I ne samo u praksi. 54 je fizički protok. Kada se dodaju overheadi raznih protokola, brzina koju vidi korisnik je negde pola od toga.
 
Izgleda da se kukanje kod Telekoma ipak na kraju isplatilo. Rec je o mojim roditeljima koji su bili na staroj centrali(po recima tehnicara preko 1500m udaljeni od centrale). U petak par sati nisu imali usluge i nakon sto se vratilo zvali su ih iz Telekoma da pitaju da li im sve radi. Juce sam ja proverio parametre i sada je sasvim druga prica(ranije je net radio jedva preko 7Mb sada je zakucan na 9,6Mb - nema vise medijskih greski na IPTV)
Dugacak uvod pa ko jos nije odustao sad bi okacio parametre pa me zanima da li mogu da uzmu 50/2 net ili je max 20/2?
Screenshot_2017-04-23-17-15-48-179_mobi.mgeek.TunnyBrowser.png
Verovatno ja nesto pogresno gledam ali meni po kalkulatorima kaze da su udaljeni od centrale 70m???? Verovatno nesto pogresno unosim :)
 
Resetuj modem i vidi hoće i posle reseta biti Downstream Line Attenuation 1db.......postoji mogućnost da su postavili istureni stepen!
 
Poslednja izmena:
Vec je bio resetovan(prinudno) u nedelju u 5 ujutru je nestalo struje :)
Zato je samo 12h uptime(ja sam bio oko 17h)
Idem i danas pa cu probati ponovo da restartujem, ali cu ih danas zvati za novi ugovor pa da znam sta mogu da trazim 20/2 ili 50/2
 
Kao da su te prebacili na VDSL centrali, ili novu ADSL centralu. Da, nije nerealno da si ispod 100m, po max. download rate ;) Ali jedino ako probas da zatrazis VDSL znaces da li si na VDSL centrali ili ne. Na ADSL centrali, max. mozes 20, ali nece ti dati skoro sigurno, zbog IPTVa, jer bi bilo bas bas max.
 
Vec je bio resetovan(prinudno) u nedelju u 5 ujutru je nestalo struje :)
Zato je samo 12h uptime(ja sam bio oko 17h)
Idem i danas pa cu probati ponovo da restartujem, ali cu ih danas zvati za novi ugovor pa da znam sta mogu da trazim 20/2 ili 50/2
Traži 50, na novoj si centrali i to je to.


Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
Primetio sam da mi margina padne kad ukljucim Lumax-ov LED panel.

Pogledajte stanje kad je panel iskljucen:

pre.jpg

Stanje kad je LED panel ukljucen:

posle.jpg

Kako da sprecim ovo? Testirao sam 20x, tacno kad se ukljuci LED panel pada margina!
 
Uzmi produžni, pa probaj modem na neku drugu fazu. Možda LED unosi neke smetnje u električnu mrežu.
 
Probacu sa produznim, pozajmicu od nekog.

Unosi sigurno smetnje, testirao sam opet, tacno pada margina zbog LED panela. Jel se mogu neutralisati nekako te smetnje ili da jednostavno skinem LED panel?
 
Kakav je to LED panel? Neka traka, povezano na istu zicu kao ruter, sta?
 
Ima 3 dela, nosac, stepen za napajanje i deo gde su led diode. Kod mene je na istoj fazi na kojoj je i ruter. I vidis sta se desava kad se ukljuci...
 
Pogledaj video na linku,bice ti jasnije...

Rock,taj panel ima neutronsko zracenje,moras imati adekvatnu zastitu/blokadu beta cestica,inace se desava to :D

Monofazna struja bez uzemljenja tj nulovana?
 
Poslednja izmena:
Ma to neutrinoi mutiraju :D
 
Pogledaj video na linku,bice ti jasnije...

Rock,taj panel ima neutronsko zracenje,moras imati adekvatnu zastitu/blokadu beta cestica,inace se desava to :D

Monofazna struja bez uzemljenja tj nulovana?

Stambena zgrada iz 1980., ima uzemljenje. Probao sam da ukljucim ruter u drugu uticnicu koja je takodje na istoj fazi, ali dzabe.
 
@Rock86

Kod njega je ispravljac generisao VF sum. U sustini, to je i jedino mesto gde se generise VF. Verovatno je to i kod tebe
 
rock86

a zasta je bitna ta margina, gubiš na brzini interneta ?
 
Nazad
Vrh Dno