Šta je novo?
Jel znate koliko se dugo vremena smatra racun neaktivnim da nema odliva i priliva da ga oni sami ugase u bilo kojoj banci između ostalog i u Erste?

U Erste gase posle mislim godinu dana neaktivnosti. Meni su poslali mail, pozvali se na opste uslove i naveli da ce racun zbog neaktivnosti biti ugasen u roku od 30 dana.
Inace, taj racun sam hteo sam da ugasim, ali su mi u poslovnici rekli da se ne placa odrzavanje ako nema promena, pa sam izasao u susret sluzbeniku 🙂
 
Imam račun u Erste,ali ne u Srbiji. Nisu mi ništa rekli povodom toga da , nakon godinu dana neaktivnosti, da se račun gasi. Rekli su, kao i kod nas..da nema naknade održavanja računa, ako nema prometa na računu.
 
I meni tako zagasili racun.
 
U Erste gase posle mislim godinu dana neaktivnosti. Meni su poslali mail, pozvali se na opste uslove i naveli da ce racun zbog neaktivnosti biti ugasen u roku od 30 dana.
Inace, taj racun sam hteo sam da ugasim, ali su mi u poslovnici rekli da se ne placa odrzavanje ako nema promena, pa sam izasao u susret sluzbeniku 🙂
Ok, hvala. 🙂🍻
 
Poslednja izmena:
Pozz. U skorije vreme sam planirao da napokon izvadim sebi račun u nekoj banci, devizni i dinarski, debitna za kupovinu online, klasika... Student sam na drugoj godini od 20 god i skapirao sam da poneke banke kod nas nude taj tzv "omladinski" račun za osobe do 27 godina gde je besplatno održavanje računa. Čitao sam ranije postove i upoređivao dosta i vremenom sam suzio izbor na: NLB Komercijalnu, UniCredit, otp i Raiffeisen.
S obzirom da nisam još uvek zaposlen i nemam redovna mesečna primanja, jasno mi je da ovo besplatno održavanje računa važi.. Ali ukoliko se desi da stupim u radni odnos u nekom trenutku tokom važenja računa, interesuje me da li će "besplatno održavanje računa" prestati da važi ?

Do sada sam se najviše razmišljao o "NLB Visa Prepaid" kartici, najviše mi se sviđa što imaju ubedljivo najveću mrežu filijala i bankomata ne samo u Bg-u, već po celoj Srb. Podržavaju beskontaktno plaćanje preko NFC-a... Jedino što me "plaši" u celoj priči u vezi sa Komercijalnom jeste pomenuta tema vezano za "besplatno održavanje računa" ukoliko krenu redovne uplate na račun.

Kako god bilo, koja su vaše preporuke što se trenutnog stanja sa ponudama omladinskih računa kod naših banaka tiče ?
Dakle, najvažniji prioriteti: Besplatno održavanje računa čak i nakon zasnivanja radnog odnosa, mBanking, eBanking usluge uz uslov da sve iole stabilno radi, količina dostupnih bankomata i filijala po Beogradu. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Besplatno održavanje računa čak i nakon zasnivanja radnog odnosa
Sve 4 nabrojane će te naterati da promeniš paket računa nakon zasnivanja radnog odnosa tako da ćeš morati da plaćaš, ali kad budeš imao redovna primanja moje mišljenje je da oko 300/400 dinara mesečno nije neka strašna cifra (dodao sam i alternativu na kraju posta sa kombinacijom iračun i neki od ova 4). Komercijalna meni lično nije favorit. OTP nudi najviše za "džabe": Devizni i Tekući račun, pristojan kurs u menjačnici, besplatna sms/push obaveštenja, Apple Pay/Google Pay, Nema provizije za plaćanje u inostranstvu, nema provizije za slanje novca (Plaćanje računa) putem naloga za plaćanje. Kad budeš zasnivao radni odnos uvek možeš da otvoriš račun u nekoj drugoj banci (npr iRačun u Raiffu koji nema mesečno održavanje) i da na njega primaš platu i samo je proslediš na npr. ovaj u OTP banci i preko njega troši pare menjaš u devize itd.
 
Sve 4 nabrojane će te naterati da promeniš paket računa nakon zasnivanja radnog odnosa tako da ćeš morati da plaćaš, ali kad budeš imao redovna primanja moje mišljenje je da oko 300/400 dinara mesečno nije neka strašna cifra (dodao sam i alternativu na kraju posta sa kombinacijom iračun i neki od ova 4). Komercijalna meni lično nije favorit. OTP nudi najviše za "džabe": Devizni i Tekući račun, pristojan kurs u menjačnici, besplatna sms/push obaveštenja, Apple Pay/Google Pay, Nema provizije za plaćanje u inostranstvu, nema provizije za slanje novca (Plaćanje računa) putem naloga za plaćanje. Kad budeš zasnivao radni odnos uvek možeš da otvoriš račun u nekoj drugoj banci (npr iRačun u Raiffu koji nema mesečno održavanje) i da na njega primaš platu i samo je proslediš na npr. ovaj u OTP banci i preko njega troši pare menjaš u devize itd.

Jasno...
Dobra je ta ideja za otvaranje dva računa u dve različite banke, treba probati

Sve 4 nabrojane će te naterati da promeniš paket računa nakon zasnivanja radnog odnosa tako da ćeš morati da plaćaš

Što se ovoga tiče, pričao sam sa par ljudi koji imaju omladinski račun u UniCreditu i kažu da ih nisu terali da menjaju paket, odnosno besplatno održavanje paketa je nastavilo da važi, bez obzira na to da li su bili u nekom trenutku u radnom odnosu ili ne.
Ukoliko se ispostavi da je to zaista tako, onda je po meni UniCredit pobednik (barem u mom slučaju)...

Što se otp-a tiče, gledao sam sve i sviđa mi se njihov Fluo program, znam da nude sve te servise (mbanking, ebanking, sms/push) za džabe + solidan kurs, besplatna uplata i sve što si spomenuo... Koliko sam čitao na sajtu UniCredit banke, oni navodno takođe nude sve te sevise besplatno.. jedino oko čega nisam siguran jeste kursna lista i ostali detalji. Takođe ono što mi deluje "bolje" kod UniCredita jeste što ih ima po čitavoj Evropi (od Balkana sve do Nemačke) što bi teorijski trebalo da predstavlja prednost ukoliko sam na putovanju i želim podići novac sa nekih od njihovih bankomata širom Evrope...

Za sada su mi top 3 favoriti: UniCredit, OTP i Raiff. Skapirao sam zašto Komercijalna ne valja, bežim od nje... :LOL:
 
Jel neko skidao pare sa bankomata na Moneyget ATM cija banka nije na listi ( bez kartice Otp, Erste, PŠ, AIK, Alta) koliko uzimaju proviziju?
 
Što se ovoga tiče, pričao sam sa par ljudi koji imaju omladinski račun u UniCreditu i kažu da ih nisu terali da menjaju paket, odnosno besplatno održavanje paketa je nastavilo da važi, bez obzira na to da li su bili u nekom trenutku u radnom odnosu ili ne.
Ukoliko se ispostavi da je to zaista tako, onda je po meni UniCredit pobednik (barem u mom slučaju)...

Što se otp-a tiče, gledao sam sve i sviđa mi se njihov Fluo program, znam da nude sve te servise (mbanking, ebanking, sms/push) za džabe + solidan kurs, besplatna uplata i sve što si spomenuo... Koliko sam čitao na sajtu UniCredit banke, oni navodno takođe nude sve te sevise besplatno.. jedino oko čega nisam siguran jeste kursna lista i ostali detalji. Takođe ono što mi deluje "bolje" kod UniCredita jeste što ih ima po čitavoj Evropi (od Balkana sve do Nemačke) što bi teorijski trebalo da predstavlja prednost ukoliko sam na putovanju i želim podići novac sa nekih od njihovih bankomata širom Evrope...
Za UniCredit se plaća ips nalog za slanje novca 20 dinara, ja sam ih izbegao jer nemaju Apple Pay (možda nekom glup razlog ali meni znači) i jako slabu rasprostranjenost bankomata i filijala u Srbiji, za inostranstvo si upravu. Za ostalo nemam ništa da ti dodam, sve si shvatio. Uvek možeš sve da ih probaš besplatni su, pa izabereš onaj koji ti odgovara.
 
Jasno...
Dobra je ta ideja za otvaranje dva računa u dve različite banke, treba probati



Što se ovoga tiče, pričao sam sa par ljudi koji imaju omladinski račun u UniCreditu i kažu da ih nisu terali da menjaju paket, odnosno besplatno održavanje paketa je nastavilo da važi, bez obzira na to da li su bili u nekom trenutku u radnom odnosu ili ne.
Ukoliko se ispostavi da je to zaista tako, onda je po meni UniCredit pobednik (barem u mom slučaju)...

Što se otp-a tiče, gledao sam sve i sviđa mi se njihov Fluo program, znam da nude sve te servise (mbanking, ebanking, sms/push) za džabe + solidan kurs, besplatna uplata i sve što si spomenuo... Koliko sam čitao na sajtu UniCredit banke, oni navodno takođe nude sve te sevise besplatno.. jedino oko čega nisam siguran jeste kursna lista i ostali detalji. Takođe ono što mi deluje "bolje" kod UniCredita jeste što ih ima po čitavoj Evropi (od Balkana sve do Nemačke) što bi teorijski trebalo da predstavlja prednost ukoliko sam na putovanju i želim podići novac sa nekih od njihovih bankomata širom Evrope...

Za sada su mi top 3 favoriti: UniCredit, OTP i Raiff. Skapirao sam zašto Komercijalna ne valja, bežim od nje... :LOL:
Biraj za sad da imas kao student sto duze do 27. Inace, nemoj u NLB Komerc. i Post. sted.
 
Planirao sam da otvorim omladinski račun i vremenom sam izbor na: NLB Komercijalnu, UniCredit, otp i Raiffeisen.
Ukoliko se desi da stupim u radni odnos u nekom trenutku tokom važenja računa, interesuje me da li će "besplatno održavanje računa" prestati da važi ?
Uglavnom, hoće. Kod NLB automatski prelaziš na osnovni dinarski račun od 220 dinara, kod UniCredit to nije slučaj, ali je ovo Standard paket i nakon 26. svakako počinje naplata održavanja, kod OTP prelaziš na Fluo za zaposlene od 195 dinara ili kako je već definisano ugovorom po aktuelnoj tipologiji, a Raiffeisen će odbiti nalog za prenos po osnovu zarade na Club računu. Međutim, moći ćeš prvo da otvoriš besplatan iRačun video pozivom, na kome je moguć prijem zarade, a nakon toga i Club paket. Takođe, banke nemaju uvid u to da li drugde primaš zaradu. Preciznije rečeno, platu sam primao u Mobi na Lite računu i zadržao omladinske u NLB i Poštanskoj.
 
NasaAIK (bivsa SBER banka) i zvanicno postaje AIK banka od 1. decembra:
Zadovoljstvo nam je da Vas obavestimo da je u toku postupak sprovođenja statusne promene pripajanja Naša AIK
Banke a.d. Beograd (raniji naziv Sberbank Srbija a.d. Beograd), AIK Banci a.d. Beograd, čija je finalna formalizacija
planirana za 1. decembar 2022. godine (Dan pripajanja), nakon dobijanja neophodnih saglasnosti nadležnih
regulatornih tela u zemlji.
Danas mi stiglo obavjestenje, s tim sto ce jos uvijek zadrzati vecinu postojecih usluga SBER banke, cak i broj racuna (ako sam dobro shvatio dopis). Ali pretpostavljam da ce u narednom periodu mijenjati jednu po jednu stvar/uslugu i prilagodjavati svom "programu".

Kad smo vec kod bivse SBER banke, samo da napomenem da njihova MasterCard kartica radi bez problema u Spaniji (takodje u Bosni i Hrvatskoj, testirano od ranije). Jedino mjesto gdje ne prolazi, bar sto sam ja primijetio, jeste za placanje Google usluga/servisa (a eto Netflix npr. radi). Cudno je sve to malo!
 
Za UniCredit se plaća ips nalog za slanje novca 20 dinara, ja sam ih izbegao jer nemaju Apple Pay (možda nekom glup razlog ali meni znači) i jako slabu rasprostranjenost bankomata i filijala u Srbiji, za inostranstvo si upravu. Za ostalo nemam ništa da ti dodam, sve si shvatio. Uvek možeš sve da ih probaš besplatni su, pa izabereš onaj koji ti odgovara.
Razumem... Osim toga, koliko se u proseku čeka na vađenje računa tj kartice kod ovih banaka? I da li postoji mogućnost ugasiti račun u bilo kom trenutku, ili ipak postoji nekakva "ugovnorna obaveza" koju moram ispuniti pre nego što dobijem pravo na gašenje računa ?

Na kraju krajeva, koliko vidim, biće to ili OTP ili UniCredit.. razmisliću još malo preko vikenda pa ću u ponedeljak da odem i završim taj posao napokon
 
Poslednja izmena:
Osim toga, koliko se u proseku čeka na vađenje računa tj kartice kod ovih banaka?
OTP zavisi od filijale u kojoj otvoriš račun, ja sam u Galeriji otvorio račun čekao sam 6 dana za karticu (isto i kad sam morao da menjam karticu), dok kolege sa foruma su čekali i oko 2 nedelje, za UniCredit ne znam jer nemam račun tu, niti iskustva sa njima.
I da li postoji mogućnost ugasiti račun u bilo kom trenutku, ili ipak postoji nekakva "ugovnorna obaveza" koju moram ispuniti pre nego što dobijem pravo na gašenje računa ?
U svakom trenutku se može izgasiti račun i naravno to je besplatno. Znači ne postoji ugovorna obaveza.

Takođe da dodam ako budeš trebao da primaš devize na devizni račun u sklopu fluo paketa, to može čak i ako ti šalje pravno lice. Lični bankar me pozvao prosledio mi na mejl šta da popunim i to je to.
 
NLB nudi devizni racun bez odrzavanja, medjutim kad trazite e-banking ili m-banking oni vas obavezuju i na dinarski racun sto onda menja situaciju (tj. morate platiti neko mesecno odrzavanje racuna). Postavlja se pitanje ovi koji otvore samo devizni kod njih (kako imaju uvid u prilive i stanje racuna)??? Verovatno ne izdaju nikakve kartice za pomenuti devizni.
Mozda sms obavestenje ali nisam siguran.

takodje mislim da su najopterecenija banka u SRB, pa su cekanja u redu redovna.
 
Za sada su mi top 3 favoriti: UniCredit, OTP i Raiff. Skapirao sam zašto Komercijalna ne valja, bežim od nje... :LOL:

Mislim da pored OTP-a nema šta da gledaš UniCredit banku, za ono što tebi treba. Besplatn funkcionalan račun za mlade sa relativno pristojnim kursom, ako je neophodno da menjaš za devize, možeš da otvoriš i štedni (avista), kako god da ga nazoveš, račun gde skloniš novac dok ti nije potreban za transakcije. Takođe je i to besplatno. Gledaj da izbegneš filijale koje su od nekadašnje Vojvođanske banke, svaki kontakr sa njima je bio ultra naporan u odnosu na primarnu OTP banku, a naročito ako je filijala primarno bila Societe i zadržala bar deo osoblja.
Za UniCredit se plaća ips nalog za slanje novca 20 dinara, ja sam ih izbegao jer nemaju Apple Pay (možda nekom glup razlog ali meni znači) i jako slabu rasprostranjenost bankomata i filijala u Srbiji, za inostranstvo si upravu

Više nego dobri razlozi da otvoriš OTP račun, zašto ne bi mogao da koristiš i tu mogućnost koja je, u najmanju ruku, praktična :), a bankomati su u zanemarljivom broju u odnosu na prvu predloženu banku :)

kod OTP prelaziš na Fluo za zaposlene od 195 dinara

Čak su i u ovom jeftiniji, po trenutnom pravilniku :)

Uvek možeš da otvoriš i dodatni iRačun, što su ti već predložili i kombinuješ kako tebi odgovara :)

OTP bi zaokružio ponudu kad bi omogućio uplatu deviza na svojim bankomatima :)
 
Mislim da pored OTP-a nema šta da gledaš UniCredit banku, za ono što tebi treba. Besplatn funkcionalan račun za mlade sa relativno pristojnim kursom, ako je neophodno da menjaš za devize, možeš da otvoriš i štedni (avista), kako god da ga nazoveš, račun gde skloniš novac dok ti nije potreban za transakcije. Takođe je i to besplatno. Gledaj da izbegneš filijale koje su od nekadašnje Vojvođanske banke, svaki kontakr sa njima je bio ultra naporan u odnosu na primarnu OTP banku, a naročito ako je filijala primarno bila Societe i zadržala bar deo osoblja.


Više nego dobri razlozi da otvoriš OTP račun, zašto ne bi mogao da koristiš i tu mogućnost koja je, u najmanju ruku, praktična :), a bankomati su u zanemarljivom broju u odnosu na prvu predloženu banku :)



Čak su i u ovom jeftiniji, po trenutnom pravilniku :)

Uvek možeš da otvoriš i dodatni iRačun, što su ti već predložili i kombinuješ kako tebi odgovara :)

OTP bi zaokružio ponudu kad bi omogućio uplatu deviza na svojim bankomatima :)

Slažem se... Izgleda da će to na kraju ipak biti OTP :)

E da, kada si već pomenuo filijale OTP banke koje su prethodno pripadale Societe-u i Vojvođanskoj, juče sam gledao recenzije na Gugl mapama raznih OTP filijala po gradu i primetio sam da su upravo takve filijale imale najgore moguće prosečne ocene :ROFLMAO:

Stoga, u koju poslovnicu bi mi najviše preporučio da odem i izvadim račun? Pretpostavljam na onim lokacijama poput tržnih centara, npr ona u TC Galeriji ili neka u centru grada? Iskreno, sve mi odgovara osim Nvbg-a. (to mi je ipak predaleko)

Takođe sam gledao recenzije mBanking aplikacija, manje-više svih banaka koje posluju kod nas na Play Store-u, čini mi se da je UniCreditova aplikacija imala najvišu prosečnu ocenu, potom Raiffeisen i za njom i otp valjda, nisam tačno siguran.. Video sam da su u OTP napokon sredili UI i koja napokon izgleda jako fino, za razliku od starije verzije na koju su se svi konstantno žalili.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Gledaj od tih korektnije ocenjenih :) koja ti je najbliža i najviše ti odgovara :) Može i u Galeriji ili u Kralja Milana kod Slavije, korektni su :)

mBanking aplikacije je skorije preuređena, ali i dalje nema neke praktične delove, kao što je blokada kanala plaćanja :)
 
I od mene preporuka za OTP Fluo paket, koristim paralelno Mobi, Erste omladinski i OTP i definitivno je OTP najbolji jer nudi sve moderne dodatke (GPay, Apple Pay) i nema provizija za plaćanje u inostranstvu. Mobi za uplate na bankomatima, Erste ubedljivo najslabiji.
 
OTP bi zaokružio ponudu kad bi omogućio uplatu deviza na svojim bankomatima
Jedina moja želja trenutno.

Pretpostavljam na onim lokacijama poput tržnih centara, npr ona u TC Galeriji
Moja večna preporuka za filijalu u TC Galerija, nisam sreo bolje osoblje, kartice stižu brzo, ne rade sa gotovinom tako da nikad nema gužve. Sve preporuke. Slažem se za filijale od bivše Vojvođanske banke da treba bežati što dalje moguće od njih.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Izmesani su ljudi iz banaka SoGe, VoBan, mali OTP tako da vise nije sigurno ko je iz koje banke ali definitifno ko orati situaciju i zna desavanja makar i malo zna da prepozna :)

Pisite im kao i svakoj banci sta vam smeta moraju klijenti da traze dirktno sve sto im treba da eto budemo proaktivni jer mi njima vise trebamo nego oni nama :)
 
U Erste gase posle mislim godinu dana neaktivnosti. Meni su poslali mail, pozvali se na opste uslove i naveli da ce racun zbog neaktivnosti biti ugasen u roku od 30 dana.
Inace, taj racun sam hteo sam da ugasim, ali su mi u poslovnici rekli da se ne placa odrzavanje ako nema promena, pa sam izasao u susret sluzbeniku 🙂
Meni su ugasili tek posle 3 god neaktivnosti, imao sam na računu oko 2000 din na koje sam skroz zaboravio
Pozz. U skorije vreme sam planirao da napokon izvadim sebi račun u nekoj banci, devizni i dinarski, debitna za kupovinu online, klasika... Student sam na drugoj godini od 20 god i skapirao sam da poneke banke kod nas nude taj tzv "omladinski" račun za osobe do 27 godina gde je besplatno održavanje računa. Čitao sam ranije postove i upoređivao dosta i vremenom sam suzio izbor na: NLB Komercijalnu, UniCredit, otp i Raiffeisen.
S obzirom da nisam još uvek zaposlen i nemam redovna mesečna primanja, jasno mi je da ovo besplatno održavanje računa važi.. Ali ukoliko se desi da stupim u radni odnos u nekom trenutku tokom važenja računa, interesuje me da li će "besplatno održavanje računa" prestati da važi ?

Do sada sam se najviše razmišljao o "NLB Visa Prepaid" kartici, najviše mi se sviđa što imaju ubedljivo najveću mrežu filijala i bankomata ne samo u Bg-u, već po celoj Srb. Podržavaju beskontaktno plaćanje preko NFC-a... Jedino što me "plaši" u celoj priči u vezi sa Komercijalnom jeste pomenuta tema vezano za "besplatno održavanje računa" ukoliko krenu redovne uplate na račun.

Kako god bilo, koja su vaše preporuke što se trenutnog stanja sa ponudama omladinskih računa kod naših banaka tiče ?
Dakle, najvažniji prioriteti: Besplatno održavanje računa čak i nakon zasnivanja radnog odnosa, mBanking, eBanking usluge uz uslov da sve iole stabilno radi, količina dostupnih bankomata i filijala po Beogradu. Hvala unapred.
Da podelim svoje iskustvo, imao sam sličnu problematiku. Zbog stipendije sam imao Unicredit, zbog omladinske zadruge neko vreme Erste, otvorio posle OTP Fluo (besplatno do 27.god, čak se i platni nalozi ne naplaćuju za razliku od ostalih paketa) i IRačun u Rai.
Platu dobijam na IRačun (besplatno održavanje), a OTP i UniCredit su mi i dalje besplatni zbog godina. U Uni je 26 a u OTP 27 god granica. Rai ima i svoj račun za mlade pa vidi i to ako ti se dopadne. Lično mislim da je OTP Fluo najkompletniji od nabrojanih
 
Takođe sam gledao recenzije mBanking aplikacija, manje-više svih banaka koje posluju kod nas na Play Store-u, čini mi se da je UniCreditova aplikacija imala najvišu prosečnu ocenu, potom Raiffeisen i za njom i otp valjda, nisam tačno siguran.. Video sam da su u OTP napokon sredili UI i koja napokon izgleda jako fino, za razliku od starije verzije na koju su se svi konstantno žalili.
Rai prema mom mišljenju ima ubedljivo najbolju aplikaciju. Sve lepo i brzo radi. OTP je pre mesec dana sredio svoju i unapredio interfejs, uveli su čak i dark mode što je za mbank apk veliko dostignuće..
U OTP preko ebankinga možeš otvarati online a vista štedne račune u raznim valutama.
Unicredit ima prosečnu aplikaciju, ne znam što ima najviše ocena. Imaju jednu jako korisnu stvar, grafikoni i prikazi potrošnje po kategorijama (prodavnice, kafići i restorani, sport,..) prethodnih nekoliko meseci. Banka kao banka užasno limitirana, za svaku promenu moras u ekspozituru a bankari su im uglavnom kritični pa i jedna promena mejla bude bolna po tebe kao korisnika
 
Razmatram alternativu za Intesa agnifica paket, gledam OTP Prestiž.
Koliko vidim, nemaju uključenu kreditnu karticu, već samo debitnu?
Kolike su provizije na dinasrka plaćanja e/m bankingom? EDIT: vidim da je ovo 9din po nalogu
Ako ima nekog ko je prešao iz Intese, bio bih zahvalan na ličnim ustiscima.
 
Banka kao banka užasno limitirana, za svaku promenu moras u ekspozituru a bankari su im uglavnom kritični pa i jedna promena mejla bude bolna po tebe kao korisnika
Da. Već dvaput sam dobijao upozorenja od Unicredit da će mi blokirati račune. Jedanput zbog nepotpisane izjave da nisam funkcioner (dobro, to i ostale), a još jednom jer nisam čekirao opciju ugovora da dobijam od njih reklame (?) bez toga ne mogu da mi šalju izvode ili šta li... Naravno, uvek mora lično u ekspozituru, uzimanje broja i blejanje u semafor.
 
Razmatram alternativu za Intesa agnifica paket, gledam OTP Prestiž.
Koliko vidim, nemaju uključenu kreditnu karticu, već samo debitnu?
Kolike su provizije na dinasrka plaćanja e/m bankingom? EDIT: vidim da je ovo 9din po nalogu
Ako ima nekog ko je prešao iz Intese, bio bih zahvalan na ličnim ustiscima.
Da, 9 din za Prestige. Imaš foru da se potpuno ili delimično oslobodiš plaćanja održavanja ukoliko MC-om plaćaš određenu sumu u mesecu (zaboravio sam tačno koju). Recimo ako potrošiš 30 posto te sume za potpuno oslobađenje naplate održavanja, oni ti smanje cenu održavanja za 30 posto
Da. Već dvaput sam dobijao upozorenja od Unicredit da će mi blokirati račune. Jedanput zbog nepotpisane izjave da nisam funkcioner (dobro, to i ostale), a još jednom jer nisam čekirao opciju ugovora da dobijam od njih reklame (?) bez toga ne mogu da mi šalju izvode ili šta li... Naravno, uvek mora lično u ekspozituru, uzimanje broja i blejanje u semafor.
Ganjao sam se 2 god sa njima da mi ubace devizni u mbank apk, uvek se završilo tako što mi je obećano posle pola sata maltretiranja da će od sutra proraditi. Nikad nije proradilo a ja odustao
 
Meni su ugasili tek posle 3 god neaktivnosti, imao sam na računu oko 2000 din na koje sam skroz zaboravio

Da podelim svoje iskustvo, imao sam sličnu problematiku. Zbog stipendije sam imao Unicredit, zbog omladinske zadruge neko vreme Erste, otvorio posle OTP Fluo (besplatno do 27.god, čak se i platni nalozi ne naplaćuju za razliku od ostalih paketa) i IRačun u Rai.
Platu dobijam na IRačun (besplatno održavanje), a OTP i UniCredit su mi i dalje besplatni zbog godina. U Uni je 26 a u OTP 27 god granica. Rai ima i svoj račun za mlade pa vidi i to ako ti se dopadne. Lično mislim da je OTP Fluo najkompletniji od nabrojanih

Okej, sad mi je u potpunosti jasno..

Da, Raiff mBank aplikacija ima ubedljivo najbolje ocene i ubedljivo najlepše izgleda, što mi se jako sviđa, ali opet OTP-ova ponuda je tu upotpunjena za razliku od njih. + otp prednost što ima veći broj bakomata i filijala u odnosu na Raiff (ako se ne varam)...

Sutra idem da otvorim Fluo u OTP-u, a ukoliko se desi da krenem da radim, onda potom i jedan iRačun u Raiff-u kao što je više vas reklo i da probam da funkcionišem tako, narednih 7 god 😄😄

Hvala svima na pruženim informacijama 👍
 
Okej, sad mi je u potpunosti jasno..

Da, Raiff mBank aplikacija ima ubedljivo najbolje ocene i ubedljivo najlepše izgleda, što mi se jako sviđa, ali opet OTP-ova ponuda je tu upotpunjena za razliku od njih. + otp prednost što ima veći broj bakomata i filijala u odnosu na Raiff (ako se ne varam)...

Sutra idem da otvorim Fluo u OTP-u, a ukoliko se desi da krenem da radim, onda potom i jedan iRačun u Raiff-u kao što je više vas reklo i da probam da funkcionišem tako, narednih 7 god 😄😄

Hvala svima na pruženim informacijama 👍
Da, OTP bankomati su na svakom ćošku sad jer su preuzeli Societe General i Vojvodjansku. Što se dizajna tiče nova OTP je možda i lepša od Rai, na Play store slikama je još stara verzija apk. Što se IRačuna tiče treba biti obazriv, ne verujem da će još dugo biti sve besplatno, pogotovo jer je Rai generalno skupa banka koja naplaćuje sve i svašta
 
Da, OTP bankomati su na svakom ćošku sad jer su preuzeli Societe General i Vojvodjansku. Što se dizajna tiče nova OTP je možda i lepša od Rai, na Play store slikama je još stara verzija apk. Što se IRačuna tiče treba biti obazriv, ne verujem da će još dugo biti sve besplatno, pogotovo jer je Rai generalno skupa banka koja naplaćuje sve i svašta

Što se tiče bankomata, da li postoji mogućnost i uplaćivati novac na račun preko bankomata, ili isključivo dizati novac?
Znam da je Mobi banka poznata po tome što su im svi bankomati ovog tipa, jer nemaju filijale, logično, a takođe sam čuo da i kod pojedinih Rajfajzenovih bankomata postoji takva mogućnost... Ovo naravno nije presudan faktor ali svakako veoma zgodna stvar.
 
Nazad
Vrh Dno