Šta je novo?
Apple Pay u Unicreditu tokom novembra.
 
Zavisi sta ti treba, ali meni za moje potrebe je odlican paket. Meni je jako bitan kurs za kupovinu eura (u principu je oko 0.06 din losiji od srednjeg za dati dan), podizanje novca na bankomatima svih domacih banaka bez provizije i solidna godisnja kamata na stednju (0.40% za eure i 1.60% za dinare) sa stednim racunima ukljucenim u cijenu paketa (ako nista dobra je stvar za sklanjanje novca "sa strane"). Osim ove meni najbitnije 3 stavke dodatno se dobija multivalutna MC kartica, besplatni nalozi (osim hitnih koji se placaju), multivalutni bankomati (bez uplate deviza, nazalost, ali ovo i nije prevelika mana jer im je odlican kurs za kupovinu eura), zdravsteno osiguranje, pomoc na putu, moj majstor i jos nekih gluposti koje meni licno i nisu od koristi, ali ljudi su pisali ovdje na forumu da funkcionise.
Kao bivsa SBER banka, mogu takodje da potvrdim da im kartica radi u inostranstvu (testirano Hrvatska, Bosna, Spanija) kao i online, osim za Google usluge, proljetos mi nije prosla za GoogleDrive, ne znam da li se ista promijenilo u medjuvremenu. Vjerujem da novoizdate kartice nemaju cak ni ovih najmanjih problema, jer je to sad AIK.

Vjerovatno sam zaboravio neke detalje, ali ako te zanima nesto konkretno, pitaj. A imas i ovdje u temi dosta o ovom racunu ako pretrazis moje ranije postove.
 
Ne znam kakvo je iskustvo drugih, al ja sam se iskreno zeznuo.... dakle: Postanska stedionica - NE!
Znaci retko da me neko izbaci iz takta kao sto oni uspevaju svojom nekompetencijom i bahatoscu (pre svega mislim na servise)..
ne znam odakle da krenem..
  • od cinjenice da su trazili 2000 dinara depozita za internet karticu, a taj novac se pokazuje u stanju, pa se covek lako zezne kad pokusa transakciju.
  • PIN na karticama je nemoguce promeniti
  • ocajan web banking sa brojevima racuna umesto da moze da se dodeli ime racuna, neintuitivan interfejs
  • OSMOCIFRENE OTP lozinke koje stizu SMSom su OCAAAJ!!! a kad im RND funkcija odredi broj sa prvom cifrom nula onda je prosto sistem zanemari i onda imate - SEDMOCIFRENU OTP... pa ajde ti bato broj i ne zajebi se... aaaaaaaaaaaaaa!!!
  • ocajni izvestaji koji stizu na mail, u nekom ASCII kodu kao iz 18. veka
  • nemoguce je kupiti CHF online!
  • WEB-Banking radi non stop ali online menjacnica na njemu ne radi od 21-00h!!!!!!! WTFFFFFFFF?!?!?!??!?
  • predefinisani obrasci za uplate nisu deljeni izmedju MBankinga i WEB-Bankinga, pa kad se ulogujete na mbanking ceka vas neprijatno iznenadjenje...
  • na m-banking je nemoguce (?!?!) videti sstanje deviznog racuna sem u EUR!!! pa ako ste kupili rublje ili sta god drugo - to je misterija dok god se ne ulogujete na webbanking portal
  • kad kupujete devize preko webbankinga lep morate uneti tip (DEVIZNI) i BROJ RACUNA (mora beleznica da se ima inace ode sve u djavola!) ..kao da devize kojekupim mogu da odu na neki drugi racun... bah... elem - kad kupujete devize sistem vas pita KOLIKO! DINARA! (?!?) dakle ako hocete kupiti 100 jura, morate znati tacan prodajni kurs banke za efektivu tog dana, i lepo uneti zelim da kupim evrice u iznosu od 17 121 dinar i 52 pare.. i onda imate 100 evra na racunu!
  • ...imate 100 evra na racunu samo do kraja prvog meseca, kada ce vam SA DEVIZNOG RACUNA skinuti odrzavanje, iako vam uredno skirdaju i sa dinarskih... i onda imate 99,12 evra.. i tako...
... ima toga mnogo!
Mislim da cu da menjam banku, opet.
 
Kakva je aplikacija AIK banke?
Je l može da se učita iz galerije IPS kod za plaćanje računa, kao npr. u aplikaciji RF za iRačun?

I kako radi AIKeWallet (plaćanje telefonom pomoću NFC), tj. da li je stabilna i jednostavna, praktična za svakodnevno korišćenje poput npr. Google Pay?

Ovaj Start paket nije loš pa me zanima samo i da li je app ok.
 
@registry eWallet po navodima korisnika na Google Play ne radi, a to dodatno potvrđuje i činjenica da nisu bili uključeni u MasterCard CashBack program po osnovu plaćanja telefonom. Možda će se priključiti u Google Pay nakon završetka integracije sa Sber. Aplikacija je Sagina (New frontier) kao Raiffeisen, ali koliko sam imao prilike da vidim, nije ista implementacija funkcija pa me ne bi čudilo da nema uvoz QR kodova iz galerije, što naravno RF podržava.
 
A kakva je aplikacija Unicredit banke?
Pošto podržava Gogle Pay, a cena Standard paketa ista onom Aik paketu od ranije.
I kakvi su sa troškovima i tarifama?
 
Meni je aplikacija odlična. 15 dinara provizije na plaćanje , kurs je malo lošiji, podržava uvoz QR kodova, ima pregled troškova po kategorijama.
 
jel se plaća provizija ako se plaća preko isp skeniraj ili zavisi od banke do banke
 
Skeniraj sistem plaćanja je samo prečica za ručno popunjavanje naloga. Kada plaćaš skeniranjem QR koda, banka uopšte ne zna da li si ti ručno popunio nalog ili si skenirao kod.

Dakle, ako plaćaš proviziju za redovan nalog za prenos, platićeš je u istom iznosu i za skeniranje QR koda.
 
pa tako sam i mislio ali npr na eplati kada bih hteo da platim karticom tj da unesem broj i platim piše da je provizija 250din a kada skeniram kod onda je džaba
mada kapiram da to nema veze sa bankom nego sa eupravom
 
Nema nikakve veze sa tvojom bankom, isključivo je vezano za eUpravu i kako su to oni osmislili/dogovorili sa provizijom. Ubedljivo najlakši način je da skeniraš QR kod i platiš koliko inače plaćaš instant naloge.
 
kada bih hteo da unesem broj i platim piše da je provizija 250din a kada skeniram kod onda je džaba
eUprava najverovatnije koristi IPS Pokaži i to je drugačiji sistem šifriranja QR kodova odn. za trgovce je provizija do iznosa od 400 dinara 1 dinar, a preko toga 2 dinara, dok banke narodnoj banci plaćaju IPS naloge za prenos 4 dinara. U tom smislu rečeno, IPS Skeniraj/Pokaži (u Ideji recimo to ima) i kod npr. Mobi banke na Lite računu se ne naplaćuju.
 
pa tako sam i mislio ali npr na eplati kada bih hteo da platim karticom tj da unesem broj i platim piše da je provizija 250din a kada skeniram kod onda je džaba
mada kapiram da to nema veze sa bankom nego sa eupravom
Onda nisi dobro formulisao pitanje.

Moj odgovor je bio iz ugla banke i plaćanje preko IPS skeniraj, nezavisno od mesta transakcije.

Nisi pomenuo gde i šta plaćaš i nisi pominjao kartice. Tu proviziju koju pominješ ti dodatno naplaćuje primalac uplate (jer njemu to banka naplaćuje), a ne banka.
 
A kakva je aplikacija Unicredit banke?
Pošto podržava Gogle Pay, a cena Standard paketa ista onom Aik paketu od ranije.
I kakvi su sa troškovima i tarifama?
Fluidnost i interfejs pristojni, nema bagova. Podešavanja ne postoje. Rashodi i prilivi ostaju dugo u apk, možeš videti promene na računu mesecima unazad. Meni je provizija 20 din na studentskom paketu, koji je valjda ekvivalentan standard paketu. SMS servis plaćam 50din mesečno i sve stiže instant za bilo kakvu promenu na računu. Moj paket račun je star, pa je verovatno sad sms servis uključen automatski u standard
 
Poslednja izmena:
OTP/Vojvođanska: prilikom aktiviranja OTP m-bank aplikacije da li ima ikakve razlike ili ograničenja u zavisnosti od toga da li se ide na samostalni metod ili metod putem kontakt centra? Koliko se sećam ranije je moralo preko kontakt centra da se aktivira da bi se dobio neki kod, token, šta li , dok sada sudeći po tutorijalu na sajtu postoji ovaj samostalni metod koji deluje veoma jednostavan i brz.
 
Ne znam kakvo je iskustvo drugih, al ja sam se iskreno zeznuo.... dakle: Postanska stedionica - NE!
Znaci retko da me neko izbaci iz takta kao sto oni uspevaju svojom nekompetencijom i bahatoscu (pre svega mislim na servise)..
ne znam odakle da krenem..
  • od cinjenice da su trazili 2000 dinara depozita za internet karticu, a taj novac se pokazuje u stanju, pa se covek lako zezne kad pokusa transakciju.
  • PIN na karticama je nemoguce promeniti
  • ocajan web banking sa brojevima racuna umesto da moze da se dodeli ime racuna, neintuitivan interfejs
  • OSMOCIFRENE OTP lozinke koje stizu SMSom su OCAAAJ!!! a kad im RND funkcija odredi broj sa prvom cifrom nula onda je prosto sistem zanemari i onda imate - SEDMOCIFRENU OTP... pa ajde ti bato broj i ne zajebi se... aaaaaaaaaaaaaa!!!
  • ocajni izvestaji koji stizu na mail, u nekom ASCII kodu kao iz 18. veka
  • nemoguce je kupiti CHF online!
  • WEB-Banking radi non stop ali online menjacnica na njemu ne radi od 21-00h!!!!!!! WTFFFFFFFF?!?!?!??!?
  • predefinisani obrasci za uplate nisu deljeni izmedju MBankinga i WEB-Bankinga, pa kad se ulogujete na mbanking ceka vas neprijatno iznenadjenje...
  • na m-banking je nemoguce (?!?!) videti sstanje deviznog racuna sem u EUR!!! pa ako ste kupili rublje ili sta god drugo - to je misterija dok god se ne ulogujete na webbanking portal
  • kad kupujete devize preko webbankinga lep morate uneti tip (DEVIZNI) i BROJ RACUNA (mora beleznica da se ima inace ode sve u djavola!) ..kao da devize kojekupim mogu da odu na neki drugi racun... bah... elem - kad kupujete devize sistem vas pita KOLIKO! DINARA! (?!?) dakle ako hocete kupiti 100 jura, morate znati tacan prodajni kurs banke za efektivu tog dana, i lepo uneti zelim da kupim evrice u iznosu od 17 121 dinar i 52 pare.. i onda imate 100 evra na racunu!
  • ...imate 100 evra na racunu samo do kraja prvog meseca, kada ce vam SA DEVIZNOG RACUNA skinuti odrzavanje, iako vam uredno skirdaju i sa dinarskih... i onda imate 99,12 evra.. i tako...
... ima toga mnogo!
Mislim da cu da menjam banku, opet.
Znači PŠ je užas. Baš sam se obradovao što može da se otvori račun online da se ne potpisuje 10 papira u poslovnici kao da kupuješ banku.
 
@Vicent87 nema ogranicenja imas iste funkcije bez obzira koju opciju aktivacihe odaberes.
 
@deltarj Ko te to pobogu prevari da otvaraš račun u BPŠ? Tamo jedino što valjda je Račun plus, koji jeste onlajn i koji u suštini i ne vodi poštanska već i dalje radnici mtsBanke. Tako da ako si već hteo u poštanskoj trebalo je da otvoriš Račun plus.
 
Molim za savet. Cerka treba da otvori racun u nekoj banci zbog primanja plate. Koja banka ima povoljno odrzavanje racuna i da ne naplacuje dodatno priliv i odliv novca sa racuna, transakcije raznih placanja ili su minimalne, mbankig i sms servis? Hvala!
 
Trenutno mozda Erste. Ako aplicirate preko njihovog sajta imace godinu dana besplatno odrzavanje racuna plus za nove korisnike daju 5000 din posle prvog koriscenja visa kartice. Nakon prve godine odrzavanje racuna je 290 din.
 
Ako je mlađa od 27 godina, pored iRačuna može i Fluo paket kod OTP banke gde je besplatno održavanje, a kompletan tarifnik možeš ovde da vidiš

https://www.otpbanka.rs/wp-content/uploads/2022/09/pun-potrosac-paket-fluo.pdf

Bez obzira na ovo, treba ih kontaktirati sa konkretnim pitanjima i naplatom plaćanja računa i šta već klijenta zanima :)

Kod OTP banke je uključen i besplatan devizni račun, kao i avista ili štedni, kako god da ga zovu :)


Pošto su oba besplatna, može oba da otvori i kombinuje kako njoj odgovara :)
 
Nazad
Vrh Dno