Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Što se 24fps tiče, ja nisam primetio upadljivo štekanje, nekom smeta, nekom ne.
TV nema MEMC (interpolaciju frejmova), mada je lično ne bih ni koristio, ne volim taj efekat (a ima i programa koji to obično rade daleko bolje od ugrađenog sistema u TV-u, ako ti je baš bitno i imaš volje da se cimaš...).
Jel znas neki softver koji to podpomaze i da li se to odrazava i na gledanje tv-a preko kablovske?
 
Jel znas neki softver koji to podpomaze i da li se to odrazava i na gledanje tv-a preko kablovske?
Iskreno, davno sam to koristio, pa se i ne sećam detalja. Mislim da je i u ovoj temi pisano o tome u nekom momentu.

Ako me pamćenje služi, program se zvao SVP, i radio je pristojan posao na par filmova koje sam probao. Mislim da za kablovsku ne pomaže.
 
Iskreno, davno sam to koristio, pa se i ne sećam detalja. Mislim da je i u ovoj temi pisano o tome u nekom momentu.

Ako me pamćenje služi, program se zvao SVP, i radio je pristojan posao na par filmova koje sam probao. Mislim da za kablovsku ne pomaže.
Potvrđujem da SVP ne radi sa kablovskom samo KMPlayer i VLC Player (od ovih koji svi koriste, verovatno ima da radi i na nekoj egzotici), u prevodu samo za sadržaje puštene preko tih plejera.

Na njima radi dobro.
 
Koristi li neko nesto za "customization" onog home screen-a? Ja sam mislio da ce A11 malo da ubije onaj stari screen, ali nista. Skidao sam i instalirao neki "wolf luncher" ali ne radi mi najbolje bas, i widgeti nisu za tv nego se nesto improvizuje itd...sve u svemu nisam zadovoljan. Generalno ne znam da li ima neki zvanicni softwer da malo ulepsa pocetni ekran???
 
Taj deo foruma bas slabo ko posecuje, pre nego sto je sve pomesano na gomilu bilo je mnogo bolje.
Tacno tako. Kad je postojala jedna tema "koji TV kupiti" bilo je na stotine strana, ali je sve bilo na jednom mestu, razmena misljenja i rasprava je bila ziva. Zatvaranje te teme i "lomljenje" sa opravdanjem da nije bilo pregledno je bio katastrofalno los potez, a narocito ovo "pandurisanje".
 
Generalno ne znam da li ima neki softwer da malo ulepsa pocetni ekran???




FLauncher is an open-source alternative launcher for Android TV
 
Poslednja izmena:
Tacno tako. Kad je postojala jedna tema "koji TV kupiti" bilo je na stotine strana, ali je sve bilo na jednom mestu, razmena misljenja i rasprava je bila ziva. Zatvaranje te teme i "lomljenje" sa opravdanjem da nije bilo pregledno je bio katastrofalno los potez, a narocito ovo "pandurisanje".
Kakvo "pandurisanje"?
I kazes da kada je sve nagurano u jednu temu na stotine strana bolje?
 
Koristi li neko nesto za "customization" onog home screen-a? Ja sam mislio da ce A11 malo da ubije onaj stari screen, ali nista. Skidao sam i instalirao neki "wolf luncher" ali ne radi mi najbolje bas, i widgeti nisu za tv nego se nesto improvizuje itd...sve u svemu nisam zadovoljan. Generalno ne znam da li ima neki zvanicni softwer da malo ulepsa pocetni ekran???
Ja sam koristio onaj customisation koji dolazi uz sam OS, ono izgled home strane, koje tabove da prikazuje koje ne, dobra stvar.
 
Mislis na ono samo izbacis neki red, pomers ga gore dole??
Da, da ta najednostavnija podešavanja, odrediš koji program može da ti prikazuje notifikacije i koje, bitniji pomeriš gore, manje bitne isključiš.

Ne poboljšavaju estetiku, ali poboljšavaju funkcionalnost.
 
А колико дуго гледате у почетни екран, па је битно које је боје?
Њега видим само када прелазим из апликације у апликацију
 
Pozdrav ljudi, imam 2 pitanja pa ako neko zna pliz help :)

1. Da li povezujete nekako vase TCL televizore sa laptopovima bezicnim putem, a da nema seckanja ili kasnjenja, ono da je slika skroz fluidna za gledanje filmova i surf ili to moze da se postigne jedino kablom? Ja sam probao ono kastovanje preko browsera ali katastrofa je blaga rec.
За овако нешто сам и ја био постављао питање али нисам добијао одговор овде на теми, могуће је да то људи слабо користе па не знају.
Ми на послу често користимо ту већ у Windows 10 уграђену опцију "connect to a wireless display". Ради савршено и нисам примјетио готово никакав лаг.
Међутим, са мојим TCL C715 неће па неће, иако сам то пробавао на 3-4 друга ТВ-а и на сваком ради из прве.
Нисам успио да провалим шта зеза. Цио "циклус" се одради исправно, на лаптопу затражим повезивање, TCL видим као видљив ТВ, кликнем на "спајање", оно и крене, на ТВ-у ми тражи верификацију притиском на "потврди", али од момента кад то потврдим на екрану ТВ-а је само црни екран и то је то. Два дана сам се мучио око тога, гуглао, али нисам успио да ријешим проблем па сам све то напустио.

Ова друга прича коју причаш, cast-овање преко browser-a (односно chromecast, то је у ствари то? ) - бићу благ ако кажем да је то нешто наужасније што сам видио у задњих пар година развоја технологије.
По принципу, ко је то измислио и чему служи :)
Лаг-ови са одличним сигналом и снагом wifi-ja су ужасни, тако нешто за коришћење не бих препоручио ни ономе коме хоћу да напакостим.

1) https://moonlight-stream.org/ (edit: primarno je kreirano za gaming ali možeš da koristiš i za bilo šta)
2) Google Assistant ne podržava srpski, možda "pogodi" neke imenice ali ovako za generalne komande - ništa.
Хвала пуно, баш ћу да пробам ову апликацију.
 
Kakvo "pandurisanje"?
I kazes da kada je sve nagurano u jednu temu na stotine strana bolje?
Ово је offtopic, али морам да одговорим, нећемо ширити тему..

Зашто вам је тешко да признате грешку ако се она стварно испостави као грешка? :)

Не причам ово само из свог угла, већ се некако "види" и по мишљењима већине корисника да сте ту направили грешку.

""I kazes da kada je sve nagurano u jednu temu na stotine strana bolje?"" - одговор је углавном - ДА.
Зашто је непрегледна тема која има 200 страница, али коју лагано скролујеш по страницама и гледаш датуме и пратиш предлоге на једном мјесту? Нећемо на постављено питање "шта да купим" данас 24.1. улазити и гледати 3. или 4. страницу од почетка теме, већ ћемо скроловати тему по датуму на странице које садрже све објаве из задња 3-4 мјесеца. Не видим шта је ту уопште проблем или шта је ту тачно непрегледно, па се та теза стално провлачи?

Ја нисам ни прије превише користио тај дио подфорума, али сада откако је реструктуиран тек не волим тамо да идем никако. Једна испод друге се нижу несродне теме.... преко препоруке за процесор иде препорука за квалитетан HDMI кабл, а наставља се са темом коју веш машину купити. Постављене теме су јако кратке, нико се на њих послије 3-4 дана више не надовезује нити даје коментар иако га можда и има.... често се понављају теме са истим/сличним питањима, умјесто да та питања шире већ постојећу тему, итд.

Ви који имате приступ позадини форума лако можете извући статистику... а ја ево овако на слијепо смијем да се кладим да цио тај форум "шта да купим" има барем дупло мање објављених порука него што је имао за исти период прије реструктуирања?
 
Ja nisam uspevao da dodjem do toga da mi pronadje TV, sta treba da uradim ili popalim da bi ga pronasao? preko mob-a mi nalazi tv na BT ali preko kompa trazi trazi i nista ne nadje???
 
Kakvo "pandurisanje"?
I kazes da kada je sve nagurano u jednu temu na stotine strana bolje?
Hteo sam da ti odgovorim, ali joximovic sve napisao. "Pandurisanje" se odnosi na nevidjeno smaranje clanova u kome prednjaci momsab. Zasto je toliki problem da se na TCL temi postavi pitanje "da li TCL ili npr. LG"? I ista situacija se ponavlja i na temama za druge brandove. Prvo je retko informativna i korisna tema "koji TV da kupim" brutalno i bez razloga ubijena, pa to nije bilo dovoljno nego se korisnici na silu uteruju da za svako pitanje oko kupovine otvaraju poseban topik. Svaka cast.
 
^
Ja bih pazio sta pisem da sam na vasem mestu. Pocetkom prosle godine sam banovan kao na mesec dana i taj ban mi nikada nije skinut a ja nisam mogao nikog da kontaktiram i pitam kad misle da ga skinu. I to sam banovan jer sam na ovoj temi odgovarao ljudima na njihova pitanja o razlikama Hisense i TCL-a, da bih pomogao ljudima pri kupovini. Banovan sam zbog reklamiranja Hisensa, a imao sam vec tad TCL C715 😆
 
Ja nisam uspevao da dodjem do toga da mi pronadje TV, sta treba da uradim ili popalim da bi ga pronasao? preko mob-a mi nalazi tv na BT ali preko kompa trazi trazi i nista ne nadje???
Мене је исто зезало, али опет налазио га је, нисам са тим имао проблема.
Имаш и у подешавањима ТВ-а ту неку wireless display опцију.
На даљинском стиснеш Settings дугме, па идеш System - Advanced settings - wireless display. Пробај, можда га бијеше налази само кад уђеш преко тога, не могу да се сјетим сада из главе. Наравно, погледај и да нису случајно ТВ и уређај који качиш на различитој мрежи, 2.4ghz или 5ghz... али није до тога сигурно. Bluetooth visibility на ТВ-у ти је такође упаљен?
Ја сам налазио ТВ лагано, али слику нисам успјевао да добијем.
 
Ово је offtopic, али морам да одговорим, нећемо ширити тему..

Зашто вам је тешко да признате грешку ако се она стварно испостави као грешка? :)

Не причам ово само из свог угла, већ се некако "види" и по мишљењима већине корисника да сте ту направили грешку.

""I kazes da kada je sve nagurano u jednu temu na stotine strana bolje?"" - одговор је углавном - ДА.
Зашто је непрегледна тема која има 200 страница, али коју лагано скролујеш по страницама и гледаш датуме и пратиш предлоге на једном мјесту? Нећемо на постављено питање "шта да купим" данас 24.1. улазити и гледати 3. или 4. страницу од почетка теме, већ ћемо скроловати тему по датуму на странице које садрже све објаве из задња 3-4 мјесеца. Не видим шта је ту уопште проблем или шта је ту тачно непрегледно, па се та теза стално провлачи?

Ја нисам ни прије превише користио тај дио подфорума, али сада откако је реструктуиран тек не волим тамо да идем никако. Једна испод друге се нижу несродне теме.... преко препоруке за процесор иде препорука за квалитетан HDMI кабл, а наставља се са темом коју веш машину купити. Постављене теме су јако кратке, нико се на њих послије 3-4 дана више не надовезује нити даје коментар иако га можда и има.... често се понављају теме са истим/сличним питањима, умјесто да та питања шире већ постојећу тему, итд.

Ви који имате приступ позадини форума лако можете извући статистику... а ја ево овако на слијепо смијем да се кладим да цио тај форум "шта да купим" има барем дупло мање објављених порука него што је имао за исти период прије реструктуирања?
To sto ti i nekolicona nesto mislite je lepo i sto vam se nesto ne svidja je vas problem.
Kupus ogromne teme su sve samo ne korisne, osim nekolicini ocigledno.
Pandurisnje (lep izraz inace) je sprovodjenje osnovnih pravila foruma, predlazem da ih jos jednom procitate. Ako treba objasnjavati zasto je to tako, onda nema svrhe objasnjavati.
Pocetkom prosle godine sam banovan kao na mesec dana i taj ban mi nikada nije skinut
Dupli nalog?
 
Ne dupli.
Samo novi.
Mislio sam da nekog pitam zasto sam banovan ali mi nije dozvoljavao da nikom posaljem mail od moderatora. A tih mesec dana je isteklo poodavno. Mislim da nisam ni tada krsio pravila foruma ali ako jesam izvinjavam se. Odgovarao sam samo na pitanja ljudi i poredio modele. Mnogi su isto radili pa nisu banovani. Ali u redu. Jedino mi nije jasno da sam reklamirao navodno Hisense na ovoj temi a vec sam imao TCL-a.
 
А овде on-topic да још једном питам @BuNnY_nIsH
Да ли си пробао повезивање ТВ-а са лаптопом са паљењем оне опције wireless display на самом ТВ-у, како сам и писао изнад? Јеси ли добио слику?
Могуће је да на мом ТВ-у зеза и верзија firmware-a који је стар неколико мјесеци, али мрзи ме да га поново апдејтујем ако није до њега..
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne mogu da se setim sad napamet, znam da sam preko mob-a nasao tv preko BT ali preko LT nisam nalazio....probacu ponovo danas ili sutra kad stignem, posto sam sad na A11 pa mozda proradi
 
Pozdrav
Hvala za savet oko produzetka garancije za tv, uspeo sam da zavrsim.
Neki dan sam primetio da tv TCL 55C728 kad gledam Netflix, posle nekih 15-20 min pocinje da bljeska na ljubicasto.
Kad izadjem i odmah udjem u Netflix radi opet normalno neko vreme i isti problem.
Kod redovnih tv kanala i Youtube nema tih problema.
Na YT ima snimak kako izgleda problem -
Ima li resenja?
 
Изгледа као да се "мучи" са пријемом и обрадом DolbyVision сигнала. Уређаји који немају подршку за DolbyVision приказују боје тако на розе (љубичасто како ти кажеш), али тај ТВ има подршку. Погледај у подешавањима за екран да ли треба нешто додатно да се омогући за DolbyVision, можда подешавања боја поставити на YUV 422 12-bit Rec.2020.
Мада, опет када погледаш ако се и теби константно пали и гаси DV знак, онда дефинитивно нешто друго није у реду. Пробај и да деинсталираш па поново инсталираш нетфликс.
 
Nazad
Vrh Dno