Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
da li neko od clanova zna koju maksimalnu brzinu dopusta Lan kartica na C715, jer sam merio brzinu na Lan-u i na wi-fi i indenticna je,izgura malo vise od 50mbit download a upload je oko 10mbit, a net mi je optika 200/80.
C715, Mts optika 100/20. Signal na 5g je "good".
 

Prilozi

  • 20220109_111719.jpg
    20220109_111719.jpg
    239.9 KB · Pregleda: 112
  • 20220109_111835.jpg
    20220109_111835.jpg
    134.2 KB · Pregleda: 80
Човек пита за мрежну картицу/ЛАН, а ви о вајрлесу.
 
da li neko od clanova zna koju maksimalnu brzinu dopusta Lan kartica na C715, jer sam merio brzinu na Lan-u i na wi-fi i indenticna je,izgura malo vise od 50mbit download a upload je oko 10mbit, a net mi je optika 200/80.
Vecina proizvodjaca stavlja kartice do max 100 Mb/s cak i neki poznatiji proizvodjaci. Bilo je o tome price u temi Sony televizori. Ako planiras da tv povezes lanom jedino sto ti moze pomoci je neki gigabitni usb to lan adapter. Jedino ces tako izvuci max. Ali treba biti obazriv prilikom odabira adaptera, postavlja se pitanje da li ce ga tv prepoznati. Pokusaj da nadjes na prvenstveno stranim forumima mozda je neko od korisnika tcl televizora nasao odgovarajuci adapter.
 
Evo moje brzone na C715, inace je optika 200/80


IMG-20220109-131144.jpg
 
Molim za misljenje. TCL 55C728. Donja ivice pre svega a i levo u sivim i tamno sivim pre svega naglaseno svetlije. Iskreno me nervira.
Da li neko ima slicno iskustvo?
 

Prilozi

  • blue.png
    blue.png
    2.7 MB · Pregleda: 73
  • gray..png
    gray..png
    2.4 MB · Pregleda: 74
Meni 4K Youtube i dalje pomalo trza, iako je najnoviji 653 software, C715.

Meni je nekako bolji Android na Mi Boxu po performansama, nego ovo. Nisam nesto sad prezadovoljan TV-om. Ne znam kakvi su ostali u ovom rangu, bilo Android bilo drugi OS.
 
Meni 4K Youtube i dalje pomalo trza, iako je najnoviji 653 software, C715.

Meni je nekako bolji Android na Mi Boxu po performansama, nego ovo. Nisam nesto sad prezadovoljan TV-om. Ne znam kakvi su ostali u ovom rangu, bilo Android bilo drugi OS.
eto recimo, ja imam c725 55, i 8k snimak ne trza uopšte. HBO go svi snimci rade ekstra. I na Eon isto, na max kvalitet slike, radi isto. KAd radi, kad zeza EON, samo zamrzne sliku. Testirao sam brzinu interneta 60/20.
 
Pa dobro, ako je sve kako treba i EON bi trebao da radi bez problema. Na Mi Boxu S radi odlicno, doduse sporije, ali nema bug-ova.

Da ne govorim koliko je ovo bez veze sto ne radi automatski update systema, nego moras sam snimati na USB.

Ne znam, nekako mi je sve to neozbiljno. Taman cu po netu vijati koji je zadnji fimrware umjesto da radi OTA.

Bolje da sam uzeo neki neAndroid TV (moze i VIDAA), i nabacio Mi Box ili Mi Stick. Ovako mi nekako glupo kaciti Android Box na Android TV.

Ali sta je tu je.
 
Meni 4K Youtube i dalje pomalo trza, iako je najnoviji 653 software, C715.

Meni je nekako bolji Android na Mi Boxu po performansama, nego ovo. Nisam nesto sad prezadovoljan TV-om. Ne znam kakvi su ostali u ovom rangu, bilo Android bilo drugi OS.
4K 60 FPS bez ijednog trzaja. Gledam po ceo dan, uglavnom mi idu oni "nature in 4k" snimci u pozadini. Filmovi 4K preko Plex-a rade odlično (upravo gledam jedan 4K HDR). EON 4K bez problema takođe. 8K mi samo učitava 2 sekunde duže i posle radi super.
Model je 55C715. Trenutno sam veoma zadovoljan TV-om i volim što nema OTA ažuriranje već mora preko USB-a jer tako imam potpunu kontrolu nad verzijama. Taj TV sam kupio zbog preporuka baš na ovom forumu i nisam se prevario.
Net mi je 150Mbps SBB, povezan na LAN.
 
Radi automatski update, ne moras sa USB. Fora je samo kada ce izaci update za region za koji je tv/sw napravljen.
Ja uopste nisam hteo android u smislu nije mi potreban na tv ali sam ga dobio i za 55" QLED sa androidom, full android tv servisima i sa sve govornim komandama, odlicnom slikom i bojama za 450e koliko je bio na akciji ja stvarno ne vidim mesta da se na ista zalim.
 
Pa dobro, ako je sve kako treba i EON bi trebao da radi bez problema. Na Mi Boxu S radi odlicno, doduse sporije, ali nema bug-ova.

Da ne govorim koliko je ovo bez veze sto ne radi automatski update systema, nego moras sam snimati na USB.

Ne znam, nekako mi je sve to neozbiljno. Taman cu po netu vijati koji je zadnji fimrware umjesto da radi OTA.

Bolje da sam uzeo neki neAndroid TV (moze i VIDAA), i nabacio Mi Box ili Mi Stick. Ovako mi nekako glupo kaciti Android Box na Android TV.

Ali sta je tu je.
VIDAA se ne želi ni najgorem neprijatelju. 😂 Dovoljno je prelistati Hisense temu, raspitati se kod par prijatelja da se stekne utisak koliki je to horor.

Malo su usporili sa novim firmware.
Ja sam zadovoljan ovim A11, jedino da više omoguće da se skine mute ikonica sa ekrana kad se zvuk smanji na nulu.
 
Pametno. Brikujes tv pa ih cimas za garanciju... Ovako manje boli glava.
 
Pozdrav društvo,
Imam TCL 65 EP 680, u informacijama o proizvodu mi stoji - V8R851T02-LF1V606.017688
Predpostavljam da je to V606 verzija softvera.
Pitanje je gde mogu da nađem noviji softver obzirom da ga na sajtu proizvođača nema?
 
V660 je poslednji Android 9. A11 je još uvek beta, nije preporuka da se instalira, većina ima nekih problema.
 
@Duka1978
Vodi samo racuna da je V660 img. Tj sa njim ti se brisu sve aplikacije i ostalo pa ces morati da ih skidas ponovo. I update se radi na drugi nacin (ugasen tv pa sa drzanjem power dugmeta).

Poslednji OTA (klasican update kroz meni na tv-u) ti je V653. I on ne brise nista.
 
Pozdrav svima.
Nabavio sam i ja napokon smart TV pre neki dan i to TCL 55C728.
Malo sam Vas pratio i ranije, dok sam bio u fazi izbora.
Pošto vidim da rešavate razne probleme, treba mi savet kako da rešim svoj.
Tv sam porucio od prodavca BC Group 28.12. (postoji mail), ali su zvanicno zaveli 31.12.2021.
Zvao sam ih pre Nove godine i dobio obavestenje da se ceka isporuka od dobavljaca.
Na otpremnici/racunu pise datum porudzbine 31.12.2021, ali na fiskalnom racunu je datum 04.01.2022.
Kad sam danas usao u aplikaciju za produzenje garancije i ukucao datum sa fiskalnog racuna, izaslo je obavestenje da je promotivni period istekao.
Zvao sam opet, javlja se automat, ali niko od zaposlenih, pa cu pokusati opet sutra.
Ima li ko da zna kako produziti garanciju?
 
Pozdrav svima.
Nabavio sam i ja napokon smart TV pre neki dan i to TCL 55C728.
Malo sam Vas pratio i ranije, dok sam bio u fazi izbora.
Pošto vidim da rešavate razne probleme, treba mi savet kako da rešim svoj.
Tv sam porucio od prodavca BC Group 28.12. (postoji mail), ali su zvanicno zaveli 31.12.2021.
Zvao sam ih pre Nove godine i dobio obavestenje da se ceka isporuka od dobavljaca.
Na otpremnici/racunu pise datum porudzbine 31.12.2021, ali na fiskalnom racunu je datum 04.01.2022.
Kad sam danas usao u aplikaciju za produzenje garancije i ukucao datum sa fiskalnog racuna, izaslo je obavestenje da je promotivni period istekao.
Zvao sam opet, javlja se automat, ali niko od zaposlenih, pa cu pokusati opet sutra.
Ima li ko da zna kako produziti garanciju?
Ja sam imao isti problem (Microsoft Edge, Firefox... svuda) pa sam im pisao na email (koji vidiš ispod forme) i poslao podatke sve kao što bih popunio tu formu na stranici. Kroz dan-dva mi poslali produženu garanciju na email. Pisao sam na srpskom inače, prvo sam ih zvao pa su mi rekli tako da uradim.
 
A da li i dalje važi 5 godina garancije za TCL televizore ili je promocija bila samo za kupovinu do 31.12.21.?
Inače, sad je 55C725 najjeftinije što mogu da vidim, 79.990 a ide čak do 95.000 dinara! Stvarno su ga preterali!
 
Pozdrav ljudi, imam 2 pitanja pa ako neko zna pliz help :)

1. Da li povezujete nekako vase TCL televizore sa laptopovima bezicnim putem, a da nema seckanja ili kasnjenja, ono da je slika skroz fluidna za gledanje filmova i surf ili to moze da se postigne jedino kablom? Ja sam probao ono kastovanje preko browsera ali katastrofa je blaga rec.

2. Da li vam lepo radi glasovna pretraga recimo na google-u ili youtube-u kada pokusate na srpskom nesto da trazite? Imam mikrofon na daljincu i na mob.aplikaciji za TCL ali nema veze ono sto kazem i ono sto izadje??? Mozda ima neka podesavanja za glasovnu pretragu ili sta...znam da sam gledao neki review za teslin tv na benchmarku i bukvalno kazes "miroslav ilic" recimo i izadje bez problema.

TV je 65C715
Hvala unapred ljudi!
 
Pozdrav ljudi, imam 2 pitanja pa ako neko zna pliz help :)

1. Da li povezujete nekako vase TCL televizore sa laptopovima bezicnim putem, a da nema seckanja ili kasnjenja, ono da je slika skroz fluidna za gledanje filmova i surf ili to moze da se postigne jedino kablom? Ja sam probao ono kastovanje preko browsera ali katastrofa je blaga rec.

2. Da li vam lepo radi glasovna pretraga recimo na google-u ili youtube-u kada pokusate na srpskom nesto da trazite? Imam mikrofon na daljincu i na mob.aplikaciji za TCL ali nema veze ono sto kazem i ono sto izadje??? Mozda ima neka podesavanja za glasovnu pretragu ili sta...znam da sam gledao neki review za teslin tv na benchmarku i bukvalno kazes "miroslav ilic" recimo i izadje bez problema.

TV je 65C715
Hvala unapred ljudi!
1) https://moonlight-stream.org/ (edit: primarno je kreirano za gaming ali možeš da koristiš i za bilo šta)
2) Google Assistant ne podržava srpski, možda "pogodi" neke imenice ali ovako za generalne komande - ništa.
 
Poslednja izmena:
1) https://moonlight-stream.org/ (edit: primarno je kreirano za gaming ali možeš da koristiš i za bilo šta)
2) Google Assistant ne podržava srpski, možda "pogodi" neke imenice ali ovako za generalne komande - ništa.
Da dodam kod 1):
Kao alternativu imaš https://parsec.app/ koji je namenjen za generalnu upotrebu i radi na većem broju uređaja (nije neophodna Nvidia grafička). Ipak, lag je malčice veći.
Takođe, za filmove/serije savetujem Plex. Instaliraš Plex server na računaru i dodaš folder sa filmovima u Plex aplikaciju. Instaliraš Plex klijent na TV-u i prijaviš se sa istim Plex nalogom i imaćeš dostupan sav sadržaj iz tog foldera na računaru. Dakle, samo držiš Plex server na računaru uključenim (u system tray) i kad god pokreneš app na TV-u možeš da prosto da izabereš film koji želiš i pustiš, ne moraš ništa na kompu da radiš. Testirao sam na 4K HDR filmovima i radi fluidno bez ijednog dropovanog frejma. TV i PC su na istoj LAN mreži.
 
Nazad
Vrh Dno