Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Bojim se da ce firmware upgrade biti problem, obzirom da mi je TV na zidu. Ne mogu nikako da pridjem USBu.
Samim tim pitanje, koliko je zaista vazno da se odradi taj upgrade? Koliko sam shvatio OTA update ne radi uopste.
 
Uspeo update 65c635 na V8-R51MT05-LF1V559. Hvala za uputstva .
Sad imam drugi problem probam da se registrujem za produzenu garanciju ali problem mi je

SERIJSKI BROJ​

Nalazi se na nalepnici iza TV-a, počinje slovom nakon čega sledi 10 cifara (ukupno 11 znakova)
Ima negde jos taj broj ili moram da ga skidam sa zida ??
 
Stigao i meni juče 50c635.
Na sajtu prodavca ne pise da ima 2+5god garancije, ja sam probao da unesem preko one stranice za registraciju, videcemo sta ce da kažu. Piše do mesec dana rok da pošalju mail.

Pitanje oko firmwarea , stigao je sa v508.
Vidim da je poslednja v560,
V8-R51MT05-LF1V560.zip
A svuda pominju 559 kao najbolju, ne znam koju da ubacim? Ima li negde changelog po verzijama?

Drugo pitanje, kako vam radi eon? Juče sam instalirao i pustio neki fudbal na kratko, cini mi se da malo secka. Stream je podešen na najbolji, mozda zbog toga?

S druge strane, stremio radi savršeno, oduševio sam se.

Instalirao sam i iris smart, radi malo lošije nego iris box, ali upotrebljivo.
 
Ја сам на ОТА 559.
Ради ок.

Мало ме збуњује Арена Спорт,који мод слике бирате?
Или ми трава буде баш зелена или ми све некако буде једнолично. Не знам како да објасним.
Који год мод слике да ставим нисам задовољан 😃
 
Ajd još jedno pitanje, mada nije baš tema. Jel smarttube i dalje radi, vidim da se pominje na prethodnim stranicama?

I sta koristite za iptv? Smarters lite ili nesto drugo?
 
Stigao i meni juče 50c635.
Na sajtu prodavca ne pise da ima 2+5god garancije, ja sam probao da unesem preko one stranice za registraciju, videcemo sta ce da kažu. Piše do mesec dana rok da pošalju mail.

Pitanje oko firmwarea , stigao je sa v508.
Vidim da je poslednja v560,
V8-R51MT05-LF1V560.zip
A svuda pominju 559 kao najbolju, ne znam koju da ubacim? Ima li negde changelog po verzijama?

Drugo pitanje, kako vam radi eon? Juče sam instalirao i pustio neki fudbal na kratko, cini mi se da malo secka. Stream je podešen na najbolji, mozda zbog toga?

S druge strane, stremio radi savršeno, oduševio sam se.

Instalirao sam i iris smart, radi malo lošije nego iris box, ali upotrebljivo.
Samo predlog da ih baš turiraš za produženje garancije, jer (pre)često "zaborave" da pošalju mail potvrde produženja sa ugovorom o osiguranju, a ljudi računaju da je onaj prvi mail što odgovore da potvrde da su primili zahtev za registraciju završena stvar i tu ih zeznu.
 
Pitacu ih za par dana sta se desava, nisam dobio nikakav mail potvrde, samo je pisao na sajtu da je zahtev uspešno poslat, nakon što sam okačio scan računa.
Ja ti samo kažem da ti ni taj mail potvrde ne znači ništa bez ugovora o osiguranju u prilogu.
Ne pitaj me kako znam. ;)
 
Stigao odgovor, odmah su poslali i garanti list, tj sertifikat.

Ako nekog zanima, tv je kupljen u monitoru, na čijem sajtu ne pise da ima 5god, već 2, ali izgleda da to važi za sva maloprodajna mesta.
 
Uspeo update 65c635 na V8-R51MT05-LF1V559. Hvala za uputstva .
Sad imam drugi problem probam da se registrujem za produzenu garanciju ali problem mi je

SERIJSKI BROJ​

Nalazi se na nalepnici iza TV-a, počinje slovom nakon čega sledi 10 cifara (ukupno 11 znakova)
Ima negde jos taj broj ili moram da ga skidam sa zida ?
Možeš pronaći serijski broj u opcijama TV-a:
settings --- device parameters --- about --- product information
 
Možeš pronaći serijski broj u opcijama TV-a:
settings --- device parameters --- about --- product information
Gde si to nasao ? U about--status ima serial number ali ne pocinje slovom i ima 17 karaktera. A oni traze da pocne slovom i ukupno 11.
 
подешавања/систем/основни подаци/информације о производу
 
To je to hvala
 

Prilozi

  • IMG_20230818_192344.jpg
    IMG_20230818_192344.jpg
    213.6 KB · Pregleda: 21
Stigao i meni juče 50c635.
Na sajtu prodavca ne pise da ima 2+5god garancije, ja sam probao da unesem preko one stranice za registraciju, videcemo sta ce da kažu. Piše do mesec dana rok da pošalju mail.

Pitanje oko firmwarea , stigao je sa v508.
Vidim da je poslednja v560,
V8-R51MT05-LF1V560.zip
A svuda pominju 559 kao najbolju, ne znam koju da ubacim? Ima li negde changelog po verzijama?

Drugo pitanje, kako vam radi eon? Juče sam instalirao i pustio neki fudbal na kratko, cini mi se da malo secka. Stream je podešen na najbolji, mozda zbog toga?

S druge strane, stremio radi savršeno, oduševio sam se.

Instalirao sam i iris smart, radi malo lošije nego iris box, ali upotrebljivo.
Naravno jos problema. Na stranici http://tv-warranty.net/rs/ uvek kaze da je los datum i vratime nazad kako si to presao ?
 
Nazad
Vrh Dno