Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Ja imam EON Full paket i od prvog dana kupovine novog tv gledam preko aplikacije.Slika je mnogo bolja i ostrija.Povezan sam bezicno na ruter 5GHz zbog brzeg protoka.Mada neki strucnjaci i dalje se drze Lan kabla.Znajuci kako sve to funkcionise u praksi ja sam se opredelio za bezicno.Moj tv je Hisense i ima svoj OS VIDAA.Sve ovo sam probao i na LG tv i utisak je isti.
Prvi put čitam da neko tvrdi da je slika bolja na apk nego na Eon uređaju... Po mom iskustvu je suprotno.
 
Jedno pitanje. Uzeo sam TCL p735 i sada problem je u tome što nikako me mogu da dovedem zvuk na resiver preko spdif a. Reciver je Marantz. Nemam opciju na tv u da primarni zvuk bude digital out, kao što sam imao recimo na starom Lg.
 
Imam 55c715 skoro 3 godine. Crklo pozadinsko osvetljenje(posle guglao i vidim da tcl ima problem sa tim, cak i oni americki modeli koji bi trebalo da su kvalitetniji)
Imao sam 2+3 godine garancije al rekli kao bio problem tokom registracije tako da mi se to ne vazi.
E sad mene zanima jel menjao ko pozadisnko i gde je kupio? Posto na nekoliko mesta gde sam nasao komentari i nisu zadovoljavajuci pa mi treba nesto provereno
 
Какав проблем је био током регистрације? Зар ниси добио после регистрације мејл о продуженој гаранцији са PDF документом?
 
Nisam dobio mejl za produzenje. Samo mejl da ce u roku od 30 dana biti produzeno. Mada pomalo sam i ja kriv jer nisam hteo vise da se cimam posle toga, jer ono mislio ma ne nece se to pokvariti tako brzo.
 
Eh ja dobio zamenu mog stiglog polomljenog , odeneli ga u prosli utorak. Danas zovem kaze sve je ok kolega otiso na godisnji i nije zatvorio zamenu. Danas valjda salju.
Tako da zovi nemoj cekati jer sve je moguce.
 
Stigo postom Ceo Alelujaa
 

Prilozi

  • IMG_20230809_183653.jpg
    IMG_20230809_183653.jpg
    203 KB · Pregleda: 147
Pa sad evo da se vidi razlika u velicini dole 24" i 32 " monitori
 

Prilozi

  • IMG_20230810_165952.jpg
    IMG_20230810_165952.jpg
    260.5 KB · Pregleda: 114
Sta reci, stigao i teskom mukom obesen o zid.....65C935 :)
Prvi utisak izvanredan. Slede dugotrajne nedelje kalibracije slike......
U zdravlje da te sluzi. Probaj sa nekim ovim postavkama. Ovo su podesavanja za TCL C835. U komentarima sam video da autor videa (profesionalno se i bavi kalibracijom) kaze da se ova podesavanja mozda mogu i primeniti na TCL C935.

Probaj, istestiraj TV... Podesi kako tebi godi i javi neke utiske o ovom modelu. Kako se ponasa kod HDR, dolby vision... Ima li blooming-a?
 
Meni stigao 55C636. Zadovoljan u suštini, slika je odlična, zvuk zadovoljavajući. Moram se poigrati sa podešavanjem slike, previše su naglašene boje out of the box :)
 
Skido je neko sa c635 neki update moj je na V8-R51MT05-LF1V508 ima 4 novija najnoviji je V8-R51MT05-LF1V559 ?
Da li ima neke vredne nadogradnje ?
 
Jesam ja 559. Taj je izgleda najstabilniji, ne primetih bagove za ova 2 meseca kao desinhronizaciju slike/zvuka kao sto je ranije bilo. Ubacen je neki njihov web browser samo.
 
Nazad
Vrh Dno