Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
55C735 za 590€ ili 55C835 za 810€ ?
Ima li neke velike razlike između ova dva modela?
Ima. C835 je mini led a C735 je LCD LED. C835 ima bolji zvuk, 144hz vs 120hz,local diming, 3 puta bolje osvetljenje 900nits(max 1500) vs 330nits.Color depth 10bits vs 10bits (8 bits+FRC). Jedino C735 ima bolji kontrast 5000:1 vs 4000:1 i nesto bolji input lag. Razlika u ceni je opravdana. Pitanje je za sta ces koristiti tv. Za bolje HDR i dolby vision iskustvo ja bih isao na C835. Posalji mi na pp gde ima C 835 za 810e jer i ja zelim da kupim taj tv.
 
Ima. C835 je mini led a C735 je LCD LED. C835 ima bolji zvuk, 144hz vs 120hz,local diming, 3 puta bolje osvetljenje 900nits(max 1500) vs 330nits.Color depth 10bits vs 10bits (8 bits+FRC). Jedino C735 ima bolji kontrast 5000:1 vs 4000:1 i nesto bolji input lag. Razlika u ceni je opravdana. Pitanje je za sta ces koristiti tv. Za bolje HDR i dolby vision iskustvo ja bih isao na C835. Posalji mi na pp gde ima C 835 za 810e jer i ja zelim da kupim taj tv.
Tv bi se koristio za serije/filmovi i to je to. Ništa gejming i slično.
 
Tv bi se koristio za serije/filmovi i to je to. Ništa gejming i slično.
Ne znam. Mini led kao tehnologija ti daje mnogo vece osvetljenje odlicno za bas osvetljenje prostorije, prava crna nema bluminga. Definitivno kvalitetnija slika i bolje hdr iskustvo. Opet to zavisi od tebe da li si zahtevan korisnik i da li ces primetiti te razlike. Pogledaj ovaj video pa presudi sam. Meni je razlika ocigledna.
 
Ja sam baš malopre instalirao V727 na 55C715. Prešao sam sa V660 i nisam primetio nikakve bagove za sada.
Koristim samo eon, stremio i smart tube.
Nisam radio factory reset posle flešovanja pa su mi podešavanja i aplikacije ostale.
 
Da li da azuriram tcl c735 65”. Trenutno je Android 11. Product information V479, ako to gledate.

Kako udjem u servisni mod sa magic remote-om? U kutiji sam dobio jos 1 daljinski. Njega mogu koristiti samo ako podesim TV kao basic, a ne Google ili? Posto ovako ne radi.

I da li ste podesili tv kao basic ili Google? 😂
 
Poslednja izmena:
Уз С725 долазе 2 даљинца - мањи, блутут и већи, инфра-црвени. Раде најнормалније обадва.
 
Sto onda meni ne radi 😂

Edit: skontao za servisni mod. Ima opcija za tastaturu na magic remote. Kako vidjeti working hours?

Jos ovo za azuriranje, ako moze savjet i za daljinac drugi, ne kuzim sto ne radi.😂
 
Poslednja izmena:
Ако си ушао у сервисни мод - running time, стрелица курсорска на десно и исписаће ти колико ради.
За ажурирање - на теби је да одлучиш. За даљинац - провери батерије.
 
Hvala.

I jos nesto. Nece da mi se uloguje u google account. Stalno trazi glupu verifikaciju. Ukucam sifru i vrti logovanje na tvu i nista. Osjecam se kao glupan, kao da je ne znam ni ja sta. Osnovne stvari i zezaju.
 
Hvala.

I jos nesto. Nece da mi se uloguje u google account. Stalno trazi glupu verifikaciju. Ukucam sifru i vrti logovanje na tvu i nista. Osjecam se kao glupan, kao da je ne znam ni ja sta. Osnovne stvari i zezaju.
Вероватно мораш да потврдиш да си то ти. На телефон ти стиже обавештење, потврдиш да си то ти.
 
Navodno je produzena akcija za garanciju.
Drugari učlanih se i ja u TCL klub 😁
Ispazario sam sebi 55P731 rakose da je sve isto kao i P735... 🤔...a i cena je dobra.
Za regularnu tv, YouTube, sinu za ps4 i po neki film ce biti ok. Samo da se naviknem na VA panel, predhodni LG je bio IPS.

E sad molim za savet sta koristiti od alikacija, i sta instalirati?
Znam da je bilo pisanje ranije, prelistao sam temu vise puta, ali su linkovi stari i po godinu i vise, pa molim ako moze savet i po koji link za nesto svezije. Nije lose da se ponovi 🙂.
A i ako moze neko iskusvo nekog ko ima ovaj tv, i jel probao mozda update firmwara i koja verzija je dobra.
 
Poslednja izmena:
Пренеси ако можеш искуства за IPS и VA панел, квалитет слике, угао гледања, контраст, боје, црна... хвала.
 
Пренеси ако можеш искуства за IPS и VA панел, квалитет слике, угао гледања, контраст, боје, црна... хвала.
Iskreno lg je 42". Tcl 55" neznam kako bi izgledala veca ips dijagonala u kucnim uslovima. Generalno kod mene je malo veca soba, tako da je ips malo bolja varijanta zbog uglova, ali i va nije strasan, samo sto ja uvek gledam sitnice... 😁
Ima malo probijanja bele na krajevima uzduž ivica levo i desno, onako prelivaju se boje kad se gleda malo iz ugla. Ceono to nije toliko vidljivo. Sto se tice zvucnika ne ocekujte nesto spektakularno, cak su malo slabiji od predhodnog TV-a, ali zato imam 5.1 sistem.
Generalno korektan tv za ove pare.

E sad ima malo neslaganja u zvuku i slici, to sam morao da podesavam i dalje nisam bas zadovoljan. Ali je skoro pa tu 🙂
Možda ce to da resi neki od novijih firmwara, nisam radio update.
Ako neko jeste recite slobodno koja verzija je najbolja... Voleo bih da jos neko podeli iskustvo ako poseduje ovaj tv...
 
Требао би да има неки av sync, потражи. Размишљам се између два тв 65", IPS и VA.
Mislim da IPS panel sa Qled tehnologijom uopste nije los izbor. Pogotovo za vece dijagonale, jer kod ovog mog sa VA panelom kad ga gledam sa strane, ugao odprilike 45 stepni boje su malo bledje. Kod nas u Nišu gotovo da nigde ne mozes videti neki TCL izlozen u radnji 55 dijagonale pa navise...
Tako da sam citao iskustva drugih, gledao malo recenzije na YouTube, ali nista dok sam ne vidis svojim okom. Ukusi su različiti.
Obidji malo radnje pa vidi. Mislim da su Hisense A7GQ QLED modeli sa IPS panelima pa vidi sta ti vise pase. Ja nisam hteo da dam za 55" vise od 50tak hiljada gore dole. Ali je p731 za 43k bila ponuda koja se ne propušta 😁
Ovo su ipak najjeftiniji modeli TVa tako da se ne moze ocekivati bas mnogo.
Za vecu dijagonalu je bolje platiti malo vise i ne zuriti sa odabirom. Ali VA paneli sa Qled tehnologijom su mnogo bolji od ovih standardnih dled kao sto je moj. Ali kolko para tolko i muzike.
 
Радње су неадекватне, много светла и напуцан материјал.
Znam ali jedina mogucnost da vidis dva ili vise tv na jednom mestu.
Moze se naci dobar tv, ali naravno i kosta 😁
Znam ali jedina mogucnost da vidis dva ili vise tv na jednom mestu.
Moze se naci dobar tv, ali naravno i kosta 😁

P.S. Ja ovim modelom nisam odusevljen, ali sam zadovoljan, i za ove pare je dobra vise nego dobra kupovina. Vec za preko 50k bolje gledati neki Qled za malu razliku.
 

Da li je neko instalirao ota V562 za TCL 65C735? I da li da ganjam neku drugu verziju ili da ne diram nista.😂

Pretpostavljam da je T615T03 za moj model 65” Google TV.
 

Prilozi

  • IMG_7145.png
    IMG_7145.png
    595.6 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:
Ја сам почео да исталирам задњи чим се појави и за сад без проблема...
Жмиркање на Долби решавам гашењем и паљењем ТВ-а и све ради супер.
43Ц735
 
Nazad
Vrh Dno