Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
@Salac UE Kako mislis ne vidi sve kanale? Kakve veze ima frekvencija prenosa signala za wifi sa kanalima? Koliko znam kvalitet slike zavisi od brzine a 25mbps je sasvim dovoljno da HD strim radi kako treba.
Ispravi me ako gresim.

Oba moja tv-a su povezana na wifi i ne vidim nikakvu razliku da li su na 2.4 ili 5ghz. Na 2.4 je brzina oko 70mbps a na 5ghz 300+. Yettel provajder.

Писао сам већ о каналима:

На неком каналу ради брже нет, на неком спорије. Нисам мислио на ТВ канале :ROFLMAO:
Наравно да је довољно 25 mbps за 1080р стрим.
 
Izvini, ti si mislio na wifi kanale u opsegu a ja se prebacio na tv kanale pa reko sta covek prica. 😂
 
New TCL R51AT01 Google TV Update available in V100.
TV models ........P635(7) , A18, A28, U62
V8-R51AT01-LF1V100.020664

V100 OTA

build date= Jan 30, 2024
build.date.utc= 1706615269
security_patch= 2023-10-05
gmsversion= Android_GTV_R
build.fingerprint= TCL/G07/G07:11/RP1A.200622.001/AR07:user/release-keys
revision= 020664
OTA size= 1.42 GB
 
Hmmm, flešnuo sam svoj C805 na V098 i od tog momenta imam problem sa soundbarom na hdmi arc-u. Jedva sam ga kroz razne kung fu poteze aktivirao ali avaj... malo radi pa počne da se gubi ton, pa se vrati i tako u krug.
 
Je l ste dobili popunjene garatne listove uz fiskalni racun, jer koliko vidim i to je uslov za ostvarivanje produzene garancije 2 + 3 god., pored fiskalnog racuna, sertifikata o produzenoj garanciji je i popunjena garancija koju ja nisam dobio pa sam poslao mail prodavcu da mi posalje popunjenu garanciju jer je po zakonu je duzan da ako neki uredjaj ima vise od 2 god. garancije da da i popunjenu garanciju, naravno ako mi ne posalje krecem mailove, trzsinoj, svim organizacijama za zastitu potrosaca, Efektivi ....
 
Nisam dobio garantni list, ali se ne uzbuđujem previše oko toga, jer fiskalni račun pokriva dve godine, a ostalo potvrda o produženoj garanciji, koja je poslata na mail. Ako su odobrili produženu garanciju samo sa fiskalnim računom, ne vidim razlog da ne prihvate i reklamaciju bez garantnog lista.
To je moj stav, ali ne znači da je ispravan. Možda neko ima skorije iskustvo sa tim, pa može da kaže da li je bitan garantni list.
Svakako ga neću juriti, a reklamaciju će sigurno prihvatiti, ako bude potrebna. 😁
 
Je l ste dobili popunjene garatne listove uz fiskalni racun, jer koliko vidim i to je uslov za ostvarivanje produzene garancije 2 + 3 god., pored fiskalnog racuna, sertifikata o produzenoj garanciji je i popunjena garancija koju ja nisam dobio pa sam poslao mail prodavcu da mi posalje popunjenu garanciju jer je po zakonu je duzan da ako neki uredjaj ima vise od 2 god. garancije da da i popunjenu garanciju, naravno ako mi ne posalje krecem mailove, trzsinoj, svim organizacijama za zastitu potrosaca, Efektivi ....
Bila je prica o ovome. Nije potreban garanti list.
 

Prilozi

  • IMG_7889.jpeg
    IMG_7889.jpeg
    103.8 KB · Pregleda: 121
Uzeo 50c805 preko A1, potpisao ugovor u poslovnici, u roku 48h stigao tv, mislim da su im skroz ok cene.
Sto se tice tv-a, kao prosecno zahtevnog korisnika i u ovom cenovnom rangu, perfektan.
Dizajn fin, tanke svetlo sive ivice, iza ima onaj deo za provlacenje kablova, postolje od plastike ali vrlo cvrsto.
Slika vrhunska, podesavao sam malo sam, malo sa ona dva video sto su okacena ovde i bude sjajna, osvetljenost top, kontrast odlican, podrzava sve HDR formate, upscaling mozda malo losiji ali sa 2.5-3m odakle gledam tv sdr kanali skroz dobri.
Zvuk zaista sjajan, najvece iznenadjenje mozda, i tu ima par modova pa koji vam lezi.
Za gejming rekao bih idealan, tu sam na nekih 1.5m od tv-a, podrzava sve mogucnosti ps5, Game master i 120hz rade odlicno.
Google TV radi super, fluidan, vec sam ga koristio ranije i jedan od razloga kupovine TCL, nisam radio nikakav update preko usb, OS verzija 12, Orion, EON, HboMax sve savrseno, Youtube radi odlicno samo premotavanje mozda malo sporije, tako mi se bar cini.
Wifi 5ghz AC hvata 300+Mbps.
Daljiinac ok, plastican, tipke su mekane ali se cuju dosta, meni licno ne smeta.
Opet verujem da je sve individualno ali eto cisto neka moja zapazanja oko ovog modela.
 
šta si saznao za nove modele? istu dilemu imam. dobra je cena preko a1
Pa ništa specijalno osim da će panel biti dosta svetliji. Čekam c855 modele pa ću videti šta da uzmem. Primamljiv mi je 55c805 ili 65c805 u A1, ali ako c855 bude bolji, a ne nešto preterano skuplji onda idem na nov model.
 
Uzeo 50c805 preko A1, potpisao ugovor u poslovnici, u roku 48h stigao tv, mislim da su im skroz ok cene.
Sto se tice tv-a, kao prosecno zahtevnog korisnika i u ovom cenovnom rangu, perfektan.
Dizajn fin, tanke svetlo sive ivice, iza ima onaj deo za provlacenje kablova, postolje od plastike ali vrlo cvrsto.
Slika vrhunska, podesavao sam malo sam, malo sa ona dva video sto su okacena ovde i bude sjajna, osvetljenost top, kontrast odlican, podrzava sve HDR formate, upscaling mozda malo losiji ali sa 2.5-3m odakle gledam tv sdr kanali skroz dobri.
Zvuk zaista sjajan, najvece iznenadjenje mozda, i tu ima par modova pa koji vam lezi.
Za gejming rekao bih idealan, tu sam na nekih 1.5m od tv-a, podrzava sve mogucnosti ps5, Game master i 120hz rade odlicno.
Google TV radi super, fluidan, vec sam ga koristio ranije i jedan od razloga kupovine TCL, nisam radio nikakav update preko usb, OS verzija 12, Orion, EON, HboMax sve savrseno, Youtube radi odlicno samo premotavanje mozda malo sporije, tako mi se bar cini.
Wifi 5ghz AC hvata 300+Mbps.
Daljiinac ok, plastican, tipke su mekane ali se cuju dosta, meni licno ne smeta.
Opet verujem da je sve individualno ali eto cisto neka moja zapazanja oko ovog modela.
Eon ti radi dobro? Meni na c735 kretanje kroz meni radi jako jako usporeno.
 
Meni je na c735 Yettel aplikacija radila lepo uz samorestartovanje s vremena na vreme dok nisu uradli neki update i sada nema vise toga da se restartuje sama od sebe ali brljavi najstrasnije.
redosled kanala imesan, kad iz google home udjete u aplikaciju ona po defoltu stavlja 21 kanal kao prvi, kretanje kroz aplikaciju baguje itd. sve ostale aplikacije rade savrseno tipa netflix, hbo, yt.
 
Eon ti radi dobro? Meni na c735 kretanje kroz meni radi jako jako usporeno.
Da, i u meniju i kad udjem u app, sve normalno. Kretanje kroz ceo meni skroz fluidno, dodao sam i Netflix, i on radi extra. Jedino kao sto sam napomenuo premotavanje na Yt malo sporije, na proslom tv koji nije bio smart stavio sam Google chromecast i premotavanje je bilo instant, ali je tv bio FullHD.
 
photo-2024-03-29-10-07-41.jpg
 
Meni na 65c635 dosta sporo radi EON, kad pustim neki kanal on radi bez problema ali kretanje kroz meni aplikacije EON bas sporo. Ne znam da li noviji modeli imaju brze procesore. Moj ima Cortex-A55.
Moj ima Cortex A73 ali mislim da to nema veze sa tim. Mrzi me da ga resetum pa moram sve ponovo da namestam. Mozda bi se poboljsalo.
 
Danas sam morao da cupam C805 iz struje. Nikako nisam mogao da ga upalim. Kad ono otisle baterije na daljinskom. 🤣
Trajale tacno 3 meseca 🤔.
Da li je jos neko updejtovao na V098? Zanima me jer su pojedini korisnici prijavili problem sa local dimming-om na verziji V098 u odnosu na verzije V018/V028? Na high gubljenje belih detalja u tamnim scenama. Takodje su primecene promene u sharpening podesavanjima. Pri promeni od 0 na 1 dovodi do previse izostravanja slike. Da li radi eARC?
Dobre strane V098: poboljsan Dolby Vision, HDR, motion je bolji, fluidnost samog sistema...hvale sada i bolji upscale sa SD/HD u 4K.
 
Nazad
Vrh Dno