Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Posto sam jos uvek na V018 interesuje me kakav je bluming sada. Ja ga uopste ne primecujem. Citao sam da je neko uporedjivao V028 i V098 i da je izrazeniji sada. Mozda je to izolovan slucaj, mozda njegova losa podesavanja. Iako je prilozio sliku meseca gde se vidi primetan bluming i gubitak detalja. V098 je ustvari ovaj poslednji test V5. Mozda isti mozda nesto poboljsan. Ne znam nisam koristio test verzije.
Ne primećujem bluming, sve mi je isto osim poboljšanja u Dolby Vision.
Ja sam povezao pojačalo i tv preko običnog 3.5 mm izlaza i radi odlično. Koristi i tv zvučnike i ove preko pojačala istovremeno
To sam probao na starom Philips TV-u i zvučalo je katastrofalno, pa sam uzeo neki DAC za dve crvene koji završava posao. Nije mi palo na pamet da probam 3.5 mm na TCL-u. Bilo bi lepo da mogu oba para zvučnika da koristim, jer TV daje jako jasan zvuk, dobar za dijalog, samo nema bas naravno.
 
Poslednja izmena:
New TCL T653T01 platform Google TV Update available in V098.
TV models ....98P745/ P755
C745X2/ C755
C805/ C845X2/ C855
C955/ X955
Full models list
V8-T653T01-LF1V098.000861

V098 OTA


build date= Feb 26, 2024
build= 1708962582
security_patch= 2024-02-05
gmsversion= Android_12_GTV_S
product.build.fingerprint= TCL/G08_4K_GB/G08:12/STT2.221228.001/AS17:user/release-keys
revision= 000861
OTA size= 1.84 GB
 
Novi update, koji nema veze sa tcl update, dobijaju se kružne ikonice umesto pravougaonih i ne treba da se ulazi u podmeni jer su sve ikonice u jednom redu.
Koji update, koja platforma... za koji TV, neki link?
 
New TCL T615T03 platform Google TV Update available in V605.
TV models ....C745 & C845....C955 (Japan)
C735 & C835 & C935.......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V605.000851

V605 OTA

Backup link

build date= Feb 03, 2024
build= 1706892958
security_patch= 2023-12-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR24:user/release-keys
revision= 000851
OTA size= 1.99 GB
 
Prosle godine sam instalirao v582 tako nekako na TCL C735 i proslo je bez problema. Ajde rekoh da instaliram v605 i nece, kao ne prepoznaje usb. Formatirao sam usb kao fat32, prebacio zip, local upate i nista. Onda kontam da trebam raspakovati fajl i opet nista. Da nisam nesto zaboravio?😆
 
Prosle godine sam instalirao v582 tako nekako na TCL C735 i proslo je bez problema. Ajde rekoh da instaliram v605 i nece, kao ne prepoznaje usb. Formatirao sam usb kao fat32, prebacio zip, local upate i nista. Onda kontam da trebam raspakovati fajl i opet nista. Da nisam nesto zaboravio?😆
Ja apdejt radim sa SSD HD. kad ga utaknes u tv trebalo bi da ga prepozna. Probaj sa nekim drugim USB stickom.
Ne treba da raspakujes zip.
 
Инсталирао сам верзију 601 на R51MT05 и неће да ради гејм мод. Добијем ову поруку са слике.
А на прошлој верзији је радило!PXL_20240318_153945090~2.jpg
 
U kom smislu, zavisi i na kom kanalu gledas. nemaju svi HD signal.
 
Pa nekako je lose procesuiranje slike , talasni i voda u bazenu su uzasni . Pricamo o prenosu na rts preko eon aplikacije . Slika je kristalno cista dok se ne pojavi voda . .
 
За потребе ТВ-а сасвим је довољно и 5GHz, тако да ја то никако не бих узео као недостатак.
Мој С725 нема АС стандард подржан него максимално N, али на 5GHz. Из тог разлога не види све канале, али му је брзина преко 200mbps. Верујем да би му на AC брзина прелазила 300 mbps.
 
Pa nekako je lose procesuiranje slike , talasni i voda u bazenu su uzasni . Pricamo o prenosu na rts preko eon aplikacije . Slika je kristalno cista dok se ne pojavi voda . .
Live TV nije reper upravo is razloga koji je blade naveo. A pogotovo ne neki prenos uzivo za ciji strim je pitanje koliki opseg je zakupljen, FHD nije sigurno.. Ako zelis da vidis pun potencijal svog tv-a imas na yt gomilu test videa u 4K .
Ima recimo neki video kojim sam testirao stari LG 55UM7100PLB . Snimak prikazuje krov neke kuce sa koga polece jato golubova. LG to nije mogao da sazvace i trenutak kad ptice polecu krenu pixeli da se pojavljuju. Sa ovim TCL taj problem ne postoji.

@Salac UE Kako mislis ne vidi sve kanale? Kakve veze ima frekvencija prenosa signala za wifi sa kanalima? Koliko znam kvalitet slike zavisi od brzine a 25mbps je sasvim dovoljno da HD strim radi kako treba.
Ispravi me ako gresim.

Oba moja tv-a su povezana na wifi i ne vidim nikakvu razliku da li su na 2.4 ili 5ghz. Na 2.4 je brzina oko 70mbps a na 5ghz 300+. Yettel provajder.
 
Poslednja izmena:
За потребе ТВ-а сасвим је довољно и 5GHz, тако да ја то никако не бих узео као недостатак.
Мој С725 нема АС стандард подржан него максимално N, али на 5GHz. Из тог разлога не види све канале, али му је брзина преко 200mbps. Верујем да би му на AC брзина прелазила 300 mbps.
Jasno, hvala na info, svakako i Wifi 6 radi na 5GHz. Nisam mislio kao nedostatak nego cisto da razjasnim, posto sam od skoro na Orion optici sa Wifi 6 ruterom.
Porucio sam veceras 50c805 preko A1, pa cemo videti kako sve to izgleda kad stigne.
 
Nazad
Vrh Dno