Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Ako sam ja dobro razumeo, popunjen garantni list je potreban u slucaju kvara nakon 2 godine. Kada krece da vazi produzena garancija tj +3 godine koju daje Partum. Za registraciju produzene garancije je dovoljan samo racun. Isti taj racun bi trebao da bude dovoljan za ostvarivanje garancije u prve dve godine.
I ja sam kupio u CT Shop-u. Nasao sam garantni list u kutiji. Posto je TV fabricki upakovan nisu mogli da otvaraju i popunjavaju garantni list. Uspesno sam se registrovao za produzenu garanciju. Da li se popunjavanje garantnog lista vrsi ako se nedaj boze nesto desi sa tv-om ili je obaveza kupca da taj garantni list odnese gde je kupljen taj tv na popunjavanje ( ne znam kako je to izvodljivo kod online kupovine).
Ima sam jedan slucaj da sam reklamirao tv. Godinu dana posle koriscenja otislo pozadinsko. Kako je tv kupljen u radnji kontaktirao sam radnju. Trazili su mi popunjen garantni list. Koji naravno nije bio popunjen. Rekli su mi da sam posle kupovine trebao da odnesem garantni list na popunjavanje. Posto sam imao racun uvazili su mi garanciju.
Dobro pitanje je postavljeno oko garantnog lista. Radnja ce verovatno i bez popunjenog garantnog lista uvaziti regularnu garanciju
Ali kako ce se ponasati Partum? Da li je za osvarivanje njihove produzene garancije ipak potreban popunjen garntni list? Neko da podeli svoje iskustvo sa Partum-om?
 
I mene ovo zanima, posto nigde ne kazu da treba popunjen garantni list vec sam kao i svi dobio obavestenje mailom da je TV registrovan i da sacuvam mail.
 
Da li može neko da mi objasni razliku između modela c643 i c645, koji i jedni i drugi imaju na KP (pošto ja nisam uspeo da utvrdim da postoji, osim eventualno u postolju)? I ako možete da mi sugeriše neki drugi 55" oko njihove 430-450 evra.
 


Izgleda da nema neke bitnije razlike, 645 je malo svetliji. pogledaj ima jos par poredjenja na YT.
 
Kakva je situacija sa EON-om? Da li i dalje aplikacija ima problema u radu? Konkretno me zanima model c635.

Takođe me zanima ako tv povežem diretktno na EON box putem hdmi-ija, da li i onda ima trzavica kao sa aplikacijom?
 
Kakva je situacija sa EON-om? Da li i dalje aplikacija ima problema u radu? Konkretno me zanima model c635.

Takođe me zanima ako tv povežem diretktno na EON box putem hdmi-ija, da li i onda ima trzavica kao sa aplikacijom?
Kod mene nema problema sa aplikacijom, sve radi normalno.
 
Kod mene nema problema sa aplikacijom, sve radi normalno.
Hvala na odgovoru. Iščitao sam većinu stranica ove teme, i dosta primedbi je bilo na rad EON aplikacije, jer zna da "štuca", pa zbog toga i pitam. Ali drago mi je da čujem da to više nije slučaj.

Videh da u Tehnomedi-ji ima verzija od 43inča za 40k, a u Tehnomaniji 50inča 50k. Da li su ovo dobre ponude? Još uvek se premišljam da li da uzmem 43 ili 50inča. Noviji model c645 od 43inča je skuplji za 5k, ali ne znam da li je toliko bolji od c635, pa da opravda skuplju cenu, osim što je noviji. Ako neko zna razliku, bio bih zahvalan da čujem.
 
Hvala na odgovoru. Iščitao sam većinu stranica ove teme, i dosta primedbi je bilo na rad EON aplikacije, jer zna da "štuca", pa zbog toga i pitam. Ali drago mi je da čujem da to više nije slučaj.

Videh da u Tehnomedi-ji ima verzija od 43inča za 40k, a u Tehnomaniji 50inča 50k. Da li su ovo dobre ponude? Još uvek se premišljam da li da uzmem 43 ili 50inča. Noviji model c645 od 43inča je skuplji za 5k, ali ne znam da li je toliko bolji od c635, pa da opravda skuplju cenu, osim što je noviji. Ako neko zna razliku, bio bih zahvalan da čujem.

Neka tvoje oci presude. U principu imaju iste tehnologije. Jedino sto C645 ima nesto bolje osvetljenje ( 100 nita vise). Sto se i primecuje u videu. Boje su nesto zivlje, bolji je i HDR.
Mala je ta razlika u ceni. Uvek idi na noviji model.
 
Da li neko mozda ima C645? Zanima me kakvi su utisci.
Kupio pre par dana i za sada sam odusevljen. Android radi savrseno, svetlo malo jače za moj ukus, no sve je stvar podesavanja. Očekivao sam više od kvaliteta slike dok nisam odvrnuo sharpness do kraja i tada sam dobio onaj efekat kao kada vidiš skup TV u radnji sa onim papagajima. Zvuk je potpuno upotrebljiv i solidan, nije vau. Brzina androida solidna, dovoljno da ne nervira. Ponekad ostavi duhove iza sebe u brzim pokretima kada je ukljucen mod za tečniji pokret ali i to se moze isključiti u podesavanjima. Glasovne komande rade savrseno, nikada lakse nisam koristio YouTube. EON radi lepo ali preko miracast-a jer nemam nalog za TV, slika odlicna. Jedina mana koja me je iznervirala je ta sto sam TV kupio i nedelju po ceni od 65.000 din, a vec u ponedeljak ujutru je bio 60.000 din u Gigatronu.... Mogli su diskretno da mi skrenu paznju da sacekam na popust!
 
Jel zna neko liniju miniled modela za ovu godinu i kada stižu na EU tržište ili kod nas? Mislio sam da uzmem c805 ali da se ne zaletim ako su novi modeli nešto dosta bolji. Prvo sam planirao da uzmem krajem godine, al ime sad mami da uzmem u A! na rate.
 
Ako je 800e puna cena, cena bez PDV-a je oko 630.
U pravu si jer se PDV dodaje na cenu a ne oduzima od pune cene. Pogresio sam.

Ovde je kolko sam mogao da vidm najjeftiniji u tok klasi oko 760 evra. Znaci tamo je 130e manje. Za te pare moze da se ode na jedan lep vikend i plus da se pazari usput jos nesto.
 
Nazad
Vrh Dno