Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Za moj C635 preko A1, Roaming je bio uvoznik (jedino ako nove serije preuzeo Comtrade).
Garancija 2+3 vazi, samo kod mene je kasnio racun (stigao tek posle isteka promocije, valjda), ali su prihvatili otpremnicu.
 
Evo i ja sam kupio TCL C805. Za sada je sve odlično. Nije mi jasno samo oko firmware update-a, pa ako. Eko ima volje da pomogne
1. Da li postoji mogućnost da se redovnim putem (bez USB-a) u Srbiji uradi upgrade na poslednju zvanicnu v028?
2. Da li se garancija gubi ubacivanje firmware-a koji stizu kao Beta verzije?
I još
3. Kako izbaciti upozorenje za energetsku ne-efikasnost?
 
Evo i ja sam kupio TCL C805. Za sada je sve odlično. Nije mi jasno samo oko firmware update-a, pa ako. Eko ima volje da pomogne
1. Da li postoji mogućnost da se redovnim putem (bez USB-a) u Srbiji uradi upgrade na poslednju zvanicnu v028?
2. Da li se garancija gubi ubacivanje firmware-a koji stizu kao Beta verzije?
I još
3. Kako izbaciti upozorenje za energetsku ne-efikasnost?
1. Da, mora se kontaktirati regionalni TCL. Oni imaju "PIN code" da se utipka u setingu...."software update....by customer service".
2. Da i ne.
Da... samo ako TV mora da ide na popravak u TCL servis ( a TV radi !).
Ne.....TCL nezna da TV ima beta verziju instaliranu. Ako TV ne radi, TCL samo zamjeni "mainboard" sa njihovom firmware verzijom.
A to ce uciniti na licu mjesta .
3. Nije moguce.

Za one koji brinu ( a i ja bih), IMG verzija firmware bi trebala biti dostupna ovaj tjedan na telegramu.
Nadam se da ce biti V028.
 
Poslednja izmena:
OK, znam da je ranije bilo posebno Move Smart za smart TV Samsung i LG (Tizen i webOS platforma) a Move 'n' Go za telefone i tablete.
Sada na Supernovinu sajtu piše da je Move 'n' Go za televizor, telefon ili tablet.
Mada nebitno kako se zove app, mene interesuju iskustva 😀
 
Koristi gospodja vec 6 meseci . Na 65c636 . Nema zamerki
 
Jel koristi neko Supernovinu Move 'n' Go aplikaciju na TCL televizorima za primarno gledanje televizije, konkretno na C715 i C805 i kakva su iskustva?
Imam ja. Ali ne koristim bas cesto. Klinac reprizira crtace. Ali koliko sam primetio primetan je neznatan lag u meniju, pri odabiru kanala. Daleko od toga da nije fluidno ali imam osecaj da je nekako malo sporije u odnosu na druge aplikacije (HBO Max, Skyshowtime, Kodi, Tivimate ). Verovatno je to do same aplikacije a ne do TV-a (C805). Ovako kvalitet slike je ok.
 
C715 ima 2GB RAM-a (2020 god.)
C805 ima 3GB RAM-a (2023 god.)

Radiće MOVE Smart na oba bez problema, samo što će na novijim televizorima sa boljim hardverom i više memorije naravno raditi brže i "lepše".
 
TCL C805 (C755) vs TCL C845 - 55"
 
Tako dugo se ceka isporuka ?
Da, ako poručiš putem sajta. Tu sam se zaj... Prvo čekaš da ti pošalju ugovor na potpis. To potpieš kod brze pošte i oni vraćaju u centralu. Zatim kada prođe kroz sistem oni šalju zahtev ditsributeru koji ti šalje. Ispadoh papan... umesto da sam otišao A1 prodavnice i tamo napravio ugovor. Na taj način bi bilo rešeno sve za 3 dana.

P.S. Stigao danas tv.
 
Da, ako poručiš putem sajta. Tu sam se zaj... Prvo čekaš da ti pošalju ugovor na potpis. To potpieš kod brze pošte i oni vraćaju u centralu. Zatim kada prođe kroz sistem oni šalju zahtev ditsributeru koji ti šalje. Ispadoh papan... umesto da sam otišao A1 prodavnice i tamo napravio ugovor. Na taj način bi bilo rešeno sve za 3 dana.

P.S. Stigao danas tv.
I ja sam narucio putem sajta… Nisam znao da je takva procedura, mislio sam da sve zajedno salju.
Da li su te kontaktirali u vezi potvrde porudzbine ?
 
Nisu, na sajtu operatera pod moji statusi imaš info o pošiljci, ali samo za slanje ugovora. Ali kod mene nije radio onaj kod za praćenje kod brze pošte. Izbacivao mi grešku da je pogrešan...
 
drustvo koji tcl uzeti u 75 inchi? u bosni nigdje ne mogu na nadjem c845 koliko vidim to je odlican tv?! treba mi za ps5, netflix i iptv.. pa ako moze preporuka?
Samo obrati paznju da C845 bude sa X2. X2 verzija ima novi Pentonic 700 chipset. Jer pogledaj, bas danas sam postavio video gde su uporedjeni C805 - levo i C845 (bez X2) - desno gde je vidljivo da ga C805 u nekim stvarima nadmasuje.
 
Poslednja izmena:
Samo obrati paznju da C845 bude sa X2. X2 verzija ima novi Pentonic 700 chipset. Jer pogledaj, bas danas sam postavio video gde su uporedjeni C805 - levo i C845 (bez X2) - desno gde je vidljivo da ga C805 u nekim stvarima nadmasuje.
Problem je sto ne mogu obicni c845 da nadjem u bosni a ne x2 😅... sta bi mogli preporuciti ispod c845?
 
Problem je sto ne mogu obicni c845 da nadjem u bosni a ne x2 😅... sta bi mogli preporuciti ispod c845?
Ako uzimas C845 samo X2. Eventualno C805. Mada i njega nema u SRB u 75" verziji. Ako hoces kvalitetniji tv mora kompromis uzmi 65" nego losiji 75".
 
Nazad
Vrh Dno