Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Danas sam presekao i kupio 43C735 u Gigatronu.
To im je bio poslednji neraspakovani komad u magacinu.
Kupio sam ga online kako bih što lakše mogao da ga vratim u roku od 14 dana ako se desi da ima nekih problema.
Donose mi ga najverovatnije u utorak pa držim palčeve da će sve biti u redu.
Како си задовољан, првенство што се тиче спорта, има ли блур?
 
Nije to samo kod TCL, tako je i na Samsungu, odrade update i nema šanse naći sta su "poboljšali". Za razliku od njih neku veče mi na Coreelec stiže update, nakon restarta ima pozdravna poruka sa svim detaljima na čemu se radilo, oni to izbace pa koga zanima može proučiti.
 
New TCL R51MT05 Platform Google TV Update available in V599.
TV models....C64x & P74x & Q73x & QLED770
(P635/8(EU) & P735 & C635 & 43/50C735)
......(P725 & C725)
V8-R51MT05-LF1V599.021273

V599 OTA


build date= Jan 16, 2024
build.date.utc= 1705410412
security_patch= 2023-06-05
gmsversion= Android_11_GTVs
build.fingerprint= TCL/G03_4K_GB/BeyondTV4:11/RP1A.200622.001/AR07:user/release-keys
revision= 021273
OTA size= 1.75 GB
Da li ovo važi i za 75C735 ?
 
Ima ista verzija firmware-a za taj model tv-a, samo da napiše koja je platforma.

New TCL T615T03 platform Google TV Update available in V599.
TV models ....C745 & C845....C955 (Japan)
(C735 & C835 & C935).......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V599.000831

V599 OTA

or
LINK

build date= Nov 28, 2023
build= 1701174985
security_patch= 2023-06-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR23:user/release-keys
revision= 000831
OTA size= 1.991 GB
 
Ja mislim da ovaj firmwere nije za tvoj tv.

T615T03 platforma bi trebalo da bude na tvom tv-u.
Uf, zbunjujete me.... može li neko da mi objasni malo , ovo mi je prvi TCL Tv i sve je ekstra sem zvuka koji se sam pojačava i smanjuje pa sam hteo da uradim update na njemu ...
meni trenutno je fabrički ovako V8-T615T03-LF1V474.000418
hvala unapred
 
Uf, zbunjujete me.... može li neko da mi objasni malo , ovo mi je prvi TCL Tv i sve je ekstra sem zvuka koji se sam pojačava i smanjuje pa sam hteo da uradim update na njemu ... hvala unapred

Uf, zbunjujete me.... može li neko da mi objasni malo , ovo mi je prvi TCL Tv i sve je ekstra sem zvuka koji se sam pojačava i smanjuje pa sam hteo da uradim update na njemu ...
meni trenutno je fabrički ovako V8-T615T03-LF1V474.000418
hvala unapred
Uf, zbunjujete me.... može li neko da mi objasni malo , ovo mi je prvi TCL Tv i sve je ekstra sem zvuka koji se sam pojačava i smanjuje pa sam hteo da uradim update na njemu ...
meni trenutno je fabrički ovako V8-T615T03-LF1V474.000418
hvala unapred
Netreba ti uptade mislim da ti je problem sa intiligentim zvukom.Idi u podešavanja pa u sliku i zvuk i isključi opciju intilegni zvuk.Probaj pa javi.
 
Pozdrav ljudi,
Imam jako cudnu situaciju...
Imam 2 TCL tva kuci, nedavno uzeo C735 i stari C715, odjednom su mi pre dva dana oba TVa izgubila pristup internetu, konektuju se ali cim hocu da udjem u neku aplikaciju kaze nema konekcije, na starom sam odradio infabricki reset ali isto je... Konektovao sam ih na drugi WiFi, probao preko kabla ali i dalje nista...
Ima li iko ideju sta bi moglo da bude?
 
Pozdrav ljudi,
Imam jako cudnu situaciju...
Imam 2 TCL tva kuci, nedavno uzeo C735 i stari C715, odjednom su mi pre dva dana oba TVa izgubila pristup internetu, konektuju se ali cim hocu da udjem u neku aplikaciju kaze nema konekcije, na starom sam odradio infabricki reset ali isto je... Konektovao sam ih na drugi WiFi, probao preko kabla ali i dalje nista...
Ima li iko ideju sta bi moglo da bude?
Datum i vreme?
 
Pozdrav ljudi,
Imam jako cudnu situaciju...
Imam 2 TCL tva kuci, nedavno uzeo C735 i stari C715, odjednom su mi pre dva dana oba TVa izgubila pristup internetu, konektuju se ali cim hocu da udjem u neku aplikaciju kaze nema konekcije, na starom sam odradio infabricki reset ali isto je... Konektovao sam ih na drugi WiFi, probao preko kabla ali i dalje nista...
Ima li iko ideju sta bi moglo da bude?
Vidi u podesavanjima rutera da li je ukljucen MAC Filtering.
 
Poslednja izmena:
Ljudi hvala na pomoci, provalio sam u cemu je problem... Oba tv-a su mi bila povezana na Express VPN a iz nekog razloga Srbija je pre koji dan izgleda blokirana, kad sam iskljucio VPN proradilo sve, doduse onaj tv na kom sam factory reset radio sam morao da zavrsim reset bez neta pa tek onda da ga konektujem na net...
 
Da li postoji negde akcija za C735 od 65" ?
Pored Hisensa ovaj model mi izgleda isto zanimljivo,velika akcija postoji za 55 i 75" a najgora kupovina bi bila od 65" koji je cak i skuplji od 75"
 
Momci pozdrav... Nov sam ovde i danas se registrovah... Ima li neko od vas ideju kako odraditi sinhronizaciju Yettel daljinca sa

TCL 43C635 Smart​


Isprovao sam sve zivo i sanse nema...

Hvala unapred na odgovoru i pozdrav iz Smedereva
 
Ako nema na YT teško da ces ovde naći odgovor. Jedino da pitaš u temi Yettel, imaš njihovu podršku ovde na forumu pa kontaktiraj njih, mozda postoji mogućnost uparivanja.
 
Jeste, 55" nema nigde na akciji, ali 75" još može da se nađe. Uvek ga ima po dobroj ceni na An***s online shop-u.
 
Vrh Dno