Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Od malo pre mi ne radi box, izgleda da iskljucili da moze da radi na bilo cijem internetu.
Primetih da app na telefonu radi samo na mobilnom mts internetu, kada se telefon zakaci na wifi koji nije mts ili supernova ne radi ni aplikacija. Takodje ne radi ni smart app na tizen samaung tv, zakacen na net koji nije mts ili supernova
Ma ne, bar meni radi app preko A1 i preko Yettel mobilnog neta

Sad baš evo proverih. 📲
 
I kod mene radi na Yettel netu, glavno pitanje je radi li i na sbb netu?
 
Od malo pre mi ne radi box, izgleda da iskljucili da moze da radi na bilo cijem internetu.
Primetih da app na telefonu radi samo na mobilnom mts internetu, kada se telefon zakaci na wifi koji nije mts ili supernova ne radi ni aplikacija. Takodje ne radi ni smart app na tizen samaung tv, zakacen na net koji nije mts ili supernova
Na kojem netu si 'prikačen' tj preko kog neta ti se to dešava?
 
Sada kod mene aplikacija ne radi na sn mreži, na yettelovoj radi.
Čak ni u move boxu koji je spojen lan kablom, u supernovinom launcheru ne rade vod, vraćanje, box radi u offline modu, dok u wolf launcheru rade sve aplikacije.
 
Pokušaj da ugasiš box na sat vremena, možda proradi. Tako je bar bilo kod mene.
 
Ti bese imas modovan box sa preinstaliranim Androidom?
 
Pozdrav drugari! 🙋🏻‍♂️

Dali bi bio neko voljan da mi pošalje snimak kako radi MODIFIKOVAN Supernova boX? I ako bi mogao da mi malo pomogne pri izboru boX uređaja jer planiram da kupim 1 modifikovan Supernovin MowBoX. I u pregovoru sam već za kupovinu uređaja ovde od jednog člana ovog Foruma. Ali bih da se još malo raspitam u vezi svega ovoga,svaki savet bi mi DOBRO DOŠAO, unapred hvala na razumevanju i pomoći! 🙋🏻‍♂️
 
Drugari supernova boks GK-MPM1111c (proizvodjac Giec) je koliko vidim isti kao Venz V10 pro box ali i za ovaj boks su linkovi sa firmwerom neaktivni pa ako neko ima aktivan link od originalnih firmwera za jedan ili drugi boks nek postavi. Hvala
 
Ima li neko ideju kako bih ovo mogao da resim? Posto je nemoguce preko adb pristupiti OTT boxu model 905X2, isao sam preko recovery-ja. Medjutim kada pokusam update sa flesa, svaki put dobijem ovaj error dole:

-- Install / udisk/p212-ota-full_20210225103731.zip ...
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
E: failed to verify whole-file signature
Update package verification took 10.1 s (result 1).
E: Singature verification failed
E: error: 21
Installation aborted.

Probao sam 3 razlicita flesha, probao i drugi p212-ota-full.zip fajl, probao i oba usb ulaza. Svaki put isto.
 
Kako misliš da ti prođe update firmwarea na drugom modelu uređaja?
 
Validno ti je pitanje i ima smisla. Ne razumem se preterano u flashovanje, jer sam poslednji put nešto slično radio pre skoro 10 godina.

Loše sam pretpostavio da je update univerzalan. Ima li onda uopšte mogućnosti odraditi proces na ovom uređaju?
 
Koji je to uopste uredjaj sa 905x2? Imas Slimbox i Aidan rom za mnoge uredjaje pa probaj sa tim.
 
ERO-KM9 je oznaka. Ubacivanjem custom roma pretpostavljam da gubim mogućnost gledanja televizije odnosno morao bih instalirati i gledati preko aplikacije?
 
Ne znam koji ti je to uredjaj.Meecool ima km9 ali ne verujem da je to.Jedino gde ima sanse da ga flesujes sa drugim romom je kao sto sam napisai aidan i slimbox rom.U kojoj mrezi ti je taj uredjaj kada se bojis da neces moci da gledas vise tv?
 
Ovo si napisao"Ubacivanjem custom roma pretpostavljam da gubim mogućnost gledanja televizije" pa me zanimalo na cega mislis
 
Mislim na to da se gubi defaultni supernovin launcher/app ili sta je vec. Pretpostavljam da onda moram da instaliram move n go, ako hocu da gledam supernovine kanale.
 
Nabavih move box ali bez org. daljinskog. Šah-mat situacija. Miš mrda strelicu ali niti može da se klikne bilo na šta niti da mu se zada uparivanje sa EON/MiBoxS daljincima koje imam. Ne znam da li bi sa usb tastaturom uspeo da krenem u bilo šta? Cilj mi je naravno sve sa 1. strane 🙂
 
bilo je na kp daljinskih da se uzme,ne secam se tacno cene
@optical,tebi je na tom boxu supernova launcher? Nista meni oko tog tog boxa nije jasno. Koliko znam supenova je imala 3 uredjaja,prvi gore mu pise supernova i on ima 905 cpu sa 1/8gb druga dva su zvezdica i move i oba su 2/8 sa 905x3 pa mi nije jasno kako taj tvoj sada ima supernova launcher ako nije jedan od ta 3 uredjaja.
 
@optical,tebi je na tom boxu supernova launcher? Nista meni oko tog tog boxa nije jasno. Koliko znam supenova je imala 3 uredjaja,prvi gore mu pise supernova i on ima 905 cpu sa 1/8gb druga dva su zvezdica i move i oba su 2/8 sa 905x3 pa mi nije jasno kako taj tvoj sada ima supernova launcher ako nije jedan od ta 3 uredjaja.
Pretpostavljam da jeste supernova launcher, jer UI i same opcije izgledaju isto kao i kod komsije koji ima ovaj uredjaj koji svi moduju u ovoj temi, a i dobio sam ga od supernove. :) Da ne kacim sad slike, uredjaj izgleda ovako, dakle nema ulaz za koakcijalni kabl, sve ide preko ethernet kabla. Identican je kao mecool km9.

Verovatno bih mogao da odradim isti proces "otkljucavanja" samo kad bih uspeo da nadjem februarski update za ovaj uredjaj ili ekvivalent gde adb pristup nije zabranjen.
 
Ne mozes taj jer je za 905x3,,samo aidan,a to je vec kaceno,evo ti link pa vidi
Sto se tice supernove,stavi move smart app i radice ti supernova,ja tako gledam
 
Da odgovorim sam sebi uspeo sam da odradim ceo proces bez daljinskog ali sa mišem, tastaturom i flešom preko usb hub-a. Prošlo i flešovanje na feb. fw preko usb hub-a. Posle kad sam dobio settings, upario EON daljinski ali obavezno sam morao da aktiviram bluetooth preko adb komande kako je već pisano.
 
Ja nisam video tu komandu za aktiviranje blutooth-a preko adb-a,da li mi molim mozes rec koja je to strana?Hvala
 
Brate....
Screenshot_2023-04-26-15-41-52-450_com.android.chrome.jpg


 
Ovo sam dobio :
java.lang.SecurityException: Shell cannot change component state for com.android.bluetooth/null to 1
at com.android.server.pm.PackageManagerService.setEnabledSetting(PackageManagerService.java:20743)
at com.android.server.pm.PackageManagerService.setApplicationEnabledSetting(PackageManagerService.java:20633)
at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.runSetEnabledSetting(PackageManagerShellCommand.java:1610)
at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.onCommand(PackageManagerShellCommand.java:197)
at android.os.ShellCommand.exec(ShellCommand.java:103)
at com.android.server.pm.PackageManagerService.onShellCommand(PackageManagerService.java:21269)
at android.os.Binder.shellCommand(Binder.java:634)
at android.os.Binder.onTransact(Binder.java:532)
at android.content.pm.IPackageManager$Stub.onTransact(IPackageManager.java:2796)
at com.android.server.pm.PackageManagerService.onTransact(PackageManagerService.java:3856)
at android.os.Binder.execTransact(Binder.java:731)
 
Da li neko zna kako da nateram netflix da radi u HD-u? Probao sa instalacijom apk iz posta 6 cini mi se, ali dobijam gresku nw 6 404?
Hvala unapred.
U SD-u radi ali nije to to.
 
Nazad
Vrh Dno