Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fantomski MOVE IP STB. Onaj što ga imaju pa nemaju kad im tražim. Pravi raritet.:giggle:
Šta da ti kažem, ovaj moj hibridni MOVE se pre neki dan čak tri puta zakucao, na druge bug-ove sam već i navikao. Ili traži drugi ili trpi, takva je oprema. Opet ima ovde par njih koji vele da im je sve savršeno, vole da nam udaraju čežnju.;)
 
Reseno promenom hdmi ulaza od tv? Kako zasto ne znam ali sad radi ok na 1080p uvek...
A ovaj uredjaj su im kao neki najnoviji, kao koristili su se pre Move pa se sad pojavila neka nova generacija... Pratim situaciju...

A za hdmi ulaze, probajte mozda jos nekom resi problem ako se javi...
 
Zamene mi danas MOVE uredjaj, idaju neki mali gde sve ide preko neta, ne ubada s ekoaksijalac... I sve radi vidno brze, od promene kanala do vracanaj i sl...

Ali ima kedan veliki bag! Kada se ugasi na daljinac uredjaj, nakon sledeceg paljenja se REZOLUCIJA uvek samopodesi na 480p...udjem u podesavanja i stavim na 1080p i radi tako... Ali kebo to, ako ce svaki put da se rucno podesava, cak i da ne gasim uredjaj nego tv, prvi putbkad nestane neta ili struje opet isto, 480..

Jel neko upoznat sa ovim problemom? Evo i slika uredjaja
Ovo novo za moje oči ovaj box
 
Ranije navodno bio SN OTT box. Sad imaju tu MOVE Smart box seriju - Hibridni MOVE STB i MOVE IP STB (i TV uživo i premotavanje preko LAN kabla). EON ima isto, hibrid i OTT. Kažu mi da slika sa EON OTT boxa kasni oko 30-ak sekundi, između ostalog. Ko ima i MOVE IP STB može da napravi poređenje ako je voljan i da podeli sa nama.
 
Pa IP box verovatno? koristi isti stream kao AndroidTV aplikacija (za druge boxeve i SmartTV-ove) i kao supernovaott.rs sajt :D :D Koliko kasni tamo toliko će i na IP boxu, ne? :D

= proveri kašnjenje na komp vs Move hybrid?
 
@shamanNS Pa jeste, slabo, posto sam uvek na pc, a tv je smart, pa se nisam susretala sa boksovima. 😀
 
Nemam kako da uporedim, ali mogu reci jedno sigurno, Extremno je brz odziv, menjanje kanala, premotavanje... Za jedno popodne sam zaboravio sta ke buffering kanala i sl... Net je 120/15 njiov...

I ima dobra fora ako radi, uredjaj ima Wifi, kaze mi momak sto ugradjivao, strpas u dzep i nosi sa sobom gde oces, samo ga nakaci na wifi, hotspot, drugi net... Valjda radi i tako
 
Ima Wi-Fi? Sjajno.
Svi znamo da MOVE box ima kategorije kanala gde nema mogućnosti proizvoljnog sortiranja. Jedan kolega, koji je dobio takav uređaj, je pisao da može da se napravi lista kanala. Može li na tvom?
 
Ceprkam ali ne vidim nista osim ono u Favorates da se narokaju kanali i bude kao lista...
 
Šteta. Mora da me kolega nije razumeo kad sam pisao "lista omiljenih kanala". Verovatno je mislio na kategoriju omiljenih, tj. nabacavanje kanala tamo sa rednim brojem koji ostaje uvek isti. Bilo bi lepo da se može poređati npr. FOX grupa a da ne uleti neki drugi kanal ispred FOX Life-a koji je na poziciji 1000, tj. bio je sad su ga smestili gde treba ali poenta je ista i da se može ići redom po poziciji 1,2,3...
Hvala za informacije, druže.(y)
 
@Der Schnitter na Move boxu,,, prethodnom OTT boxu Supernova,,, i sadašnjem IP boxu Supernova postoji sekcija Omiljeni kanali.
kada ubaciš u tu Omiljenu sekciju kanale koje želiš, redosled kanala tj. pozicija kanala ostaje ne promenjena-ne možeš da menjaš redosled-poziciju i opet nastaje "salata" sa kanalima
Na klasičnom DVB-C resiveru SKAJMASTER je druga priča. tu možeš da ubaciš kanale u omiljenu sekciju i da sortiraš_menjaš raspored tj. poziciju kanala kako tebi odgovara a ne kako ti je nametnuto po njihovom redosledu
ja lično imam i SKAJMASTER i stari OTT box supernova.
tv kanale gledam isključivo preko skymastera i napravio sam redosled kanala kako meni odgovara.
OTT box mi isključivo služi za vraćanje sadržaja unazad ako sam propustio nešto da gledam i služi mi za gledanje sadržaja iz video kluba
po meni najbolja kombinacija
 
Poslednja izmena:
Aj da napišem i ja moje iskustvo sa ovom supernovom!
Posle dve godine korišćenja imao sam bezbrog prekida interneta zvao i digao ruke više od njih!
Plaćao sam 2699 din istekao mi je ugovor 16.6 i nisam hteo da ga produžim što sam i rekao agentu koji me je zvao..
Onda sam otišao na odmor kada sam se vratio nazvao sam cool centar da pitam jel mi šta nude sem poskupljenja od 300din 😭
Oni su rekli da ne pitao sam šta treba da im donesem da raskinem ugovor oni su rekli sve što su mi doneli.
Ok sve nsam lepo spakovao i danas otišao da im vratim opremu i reo da nplatim za Jul mesec.
Domaćica sa šaltera kaže pa ne može to tako morate još jedan mesec otkaznog roka da platite za Avgust mesec 😭
Meni je ugovor istekao još u Junu i rekao sam im da ga neću produžavati al dzabe ni jedan ugovor nije 24m nego 25 a to nikome neće da kažu...
I ako više nisam po ugovornom obavezom traže još jedan mesec da se plati!!!
To je sramota jedna oni su Lo...vi teški eto to su moji utisci!
 
slobodno reci
Krš od provajdera i lopovi
Ali ovde je bezbroj puta pisano za najavu raskida 30 dana pred kraj ugovora ili želje za raskidom
 
Kod svih operatera je tako.
 
Trenutno je prekod usluge u Kragujevcu i jos nek gradovima, je l zna neko info kad se vraca? Radim od 14h... Ne javljaju se na fon
 
Zbog selidbe u novi stan bio sam primoran da uzmem kablovsku uslugu Supernove (internet+TV na dva uređaja).
Jedan TV mi je povezan preko smart kartice, a drugi Samsung model UE55AU8072UXXH preko Android box-a.
Tu dolazim do problema, Smart TV je podešen tako da zahteva prepoznavanje android box-a i kontrolu preko njegovog daljinskog.
1.jpg
Kada pokrenem instalaciju to izgleda ovako
2.jpg
Android box je povezan na HDMI1 ulaz
3.jpg
Ukucam Supernova

4.jpg
Ovde dolazim do prvog problema pošto daljinski od TV ne može da prebacuje kanale na box-u.

5.jpg
Posle tri neuspešna pokušaja dobijam poruku da ukucam model Android box-a
Iako na kutiji i uređaju ništa ne piše, pronašao sam oznaku ERO-KM9 STBv2 (tako ga registruje administratorski portal mene kao korisnika Supernove)
Kada to ukucam traži mi dalje neke brojeve koje nemam, moram da odustanem i sledeće je da traži proveru napajanja.
6.jpg
Kada izaberem spoljni izvor dobijam meni
7.jpg
Biram Supernovu, ali ne mogu da upalim Android box, ni sa njegovim daljinskim, a ni sa daljinskim od TV-a.
8.jpg
Vraća me na početak
9.jpg
TV je moguće gledati preko Android box-a jedno tako što ga svaki put moram iskopčati iz struje.
Čim ugasim TV, automatski se gasi i Android box i prilikom sledećeg paljenja TV on se ne može uključiti.

Da li je neko imao ovakav problem i da li postoji rešenje?
 
@Der Schnitter na Move boxu,,, prethodnom OTT boxu Supernova,,, i sadašnjem IP boxu Supernova postoji sekcija Omiljeni kanali.
kada ubaciš u tu Omiljenu sekciju kanale koje želiš, redosled kanala tj. pozicija kanala ostaje ne promenjena-ne možeš da menjaš redosled-poziciju i opet nastaje "salata" sa kanalima
Na klasičnom DVB-C resiveru SKAJMASTER je druga priča. tu možeš da ubaciš kanale u omiljenu sekciju i da sortiraš_menjaš raspored tj. poziciju kanala kako tebi odgovara a ne kako ti je nametnuto po njihovom redosledu
ja lično imam i SKAJMASTER i stari OTT box supernova.
tv kanale gledam isključivo preko skymastera i napravio sam redosled kanala kako meni odgovara.
OTT box mi isključivo služi za vraćanje sadržaja unazad ako sam propustio nešto da gledam i služi mi za gledanje sadržaja iz video kluba
po meni najbolja kombinacija
Neću da tvrdim pazar što se kaže, ali mislim ako se dobro sećam da je move box imao opciju redosled kanala da se poređa kako korisnik hoće, čak je imao i opciju promene jezika na kanalima. De dve opcije su nestale nakon ažuriranja na novi interfejs. Lično ne znam zašto to ne naprave kad aplikacija orion i beotel podržavaju promenu redosleda kanala. Mrsko je ljudima da šaltaju.Normalno je da svako hoće da poređa prvih 10 kanala koje stalno gleda i tako šalta, a ne neke liste omiljene i ostala gimnastika.
 
Mislim da je sbb prvi sa tim poceo. Sta ces kad o tome odlucuju sujetni ljudi, "kontrol frikovi". Trazi cam modul ako mozes.
 
Neću da tvrdim pazar što se kaže, ali mislim ako se dobro sećam da je move box imao opciju redosled kanala da se poređa kako korisnik hoće, čak je imao i opciju promene jezika na kanalima. De dve opcije su nestale nakon ažuriranja na novi interfejs. Lično ne znam zašto to ne naprave kad aplikacija orion i beotel podržavaju promenu redosleda kanala. Mrsko je ljudima da šaltaju.Normalno je da svako hoće da poređa prvih 10 kanala koje stalno gleda i tako šalta, a ne neke liste omiljene i ostala gimnastika.
loše misliš.......move box nikada nije imao opciju promena redosleda kanal (ni pre ni posle ažuriranja)

Lično ne znam zašto to ne naprave kad aplikacija orion i beotel podržavaju promenu redosleda kanala.

pa kako misliš drugačije da gledaš kanale Bloomberg Adria i Palma plus Jagodina ako nisu tu negde na početku liste.......;) :)
 
Poslednja izmena:
loše misliš.......move box nikada nije imao opciju promena redosleda kanal (ni pre ni posle ažuriranja)

"Lično ne znam zašto to ne naprave kad aplikacija orion i beotel podržavaju promenu redosleda kanala.":

pa kako misliš drugačije da gledaš kanal Bloomberg Adria ako nije tu negde na početku liste.......:)
Evo kako je prosto izmeni se raspored po volji korisnika i to je to. Na žalost ovo nije supernova. Ali hoću da kažem da mogu programeri uraditi ali neće.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-07-29-14-59-41-080_com.uniqcast.uniqtv.beotel.jpg
    Screenshot_2022-07-29-14-59-41-080_com.uniqcast.uniqtv.beotel.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 67
Na klasičnom DVB-C resiveru SKAJMASTER je druga priča. tu možeš da ubaciš kanale u omiljenu sekciju i da sortiraš_menjaš raspored tj. poziciju kanala kako tebi odgovara a ne kako ti je nametnuto po njihovom redosledu
ja lično imam i SKAJMASTER i stari OTT box supernova.
tv kanale gledam isključivo preko skymastera i napravio sam redosled kanala kako meni odgovara.
OTT box mi isključivo služi za vraćanje sadržaja unazad ako sam propustio nešto da gledam i služi mi za gledanje sadržaja iz video kluba
po meni najbolja kombinacija
Deluje mi lagodnije CAM+OTT. Samo taj OTT box se neće naći u slobodnom prometu ako me nisu slagale operatorke (mislim da nisu u vezi ovog).
Ako se ne varam, SN OTT box (GK-MPM1111C, Amlogic chipset S905X, Giec Digital, Shenzhen, China) zamenjen je sa MOVE IP STB boxom (ERO/KM9, Amlogic chipset S905X2, Mecool, Shenzhen, China). Ko vrati OTT box provajderu, poješće ga mrak. Inače, hibridni MOVE STB ima oznake Beacon inc, Korea (mada piše China na njemu, moguće Hong Kong), UCA BI60R, Amlogic chipset S905X3.
Skymaster (Šćećin, Poljska) me malo buni. Našao sam dve verzije HD XC2 i HD XC2 LITE. Sigurno ima još nekih razlika u prethodnim modelima, ono što me zanima je uloga Ethernet porta. Rečeno mi je da nema premotavanja na ovom uređaju. Za šta je onda taj port? Nagađam da se tu povezuje dodatni STB kao npr. Master-Slave. Jesam li pogrešio?

Neću da tvrdim pazar što se kaže, ali mislim ako se dobro sećam da je move box imao opciju redosled kanala da se poređa kako korisnik hoće, čak je imao i opciju promene jezika na kanalima. De dve opcije su nestale nakon ažuriranja na novi interfejs. Lično ne znam zašto to ne naprave kad aplikacija orion i beotel podržavaju promenu redosleda kanala. Mrsko je ljudima da šaltaju.Normalno je da svako hoće da poređa prvih 10 kanala koje stalno gleda i tako šalta, a ne neke liste omiljene i ostala gimnastika.
Rekli su mi da MOVE nikada nije imao niti će imati mogućnost sortiranja kanala po želji. Da budem precizniji, "takva ažuriranja nisu u planu u budućnosti".
 
a2904da4adfcd4efd97ee3fc92e20cbb.jpg
Evo našao fotku koju je kolega @Djolepn bio postavio. Stari interfejs na move boxu je imao promenu jezika titla, znam da sam i menjao i da je radilo, sada nema toga sa novim interfejsom. Našao sam i moje slike ali su pola nestale sa foruma tako da ne mogu dokazati za redosled kanala inače sam sve bio slikao, krivo mi je što i to nisam mogao postaviti sad.
 
Deluje mi lagodnije CAM+OTT. Samo taj OTT box se neće naći u slobodnom prometu ako me nisu slagale operatorke (mislim da nisu u vezi ovog).
Ako se ne varam, SN OTT box (GK-MPM1111C, Amlogic chipset S905X, Giec Digital, Shenzhen, China) zamenjen je sa MOVE IP STB boxom (ERO/KM9, Amlogic chipset S905X2, Mecool, Shenzhen, China). Ko vrati OTT box provajderu, poješće ga mrak. Inače, hibridni MOVE STB ima oznake Beacon inc, Korea (mada piše China na njemu, moguće Hong Kong), UCA BI60R, Amlogic chipset S905X3.
Skymaster (Šćećin, Poljska) me malo buni. Našao sam dve verzije HD XC2 i HD XC2 LITE. Sigurno ima još nekih razlika u prethodnim modelima, ono što me zanima je uloga Ethernet porta. Rečeno mi je da nema premotavanja na ovom uređaju. Za šta je onda taj port? Nagađam da se tu povezuje dodatni STB kao npr. Master-Slave. Jesam li pogrešio?


Rekli su mi da MOVE nikada nije imao niti će imati mogućnost sortiranja kanala po želji. Da budem precizniji, "takva ažuriranja nisu u planu u budućnosti".
na nekim skymasterima se mogu gledati m3u liste (nisam probao ali probacu u ponedeljak)
 
Situacija od juce,nevreme ,grmljavina , move box posle par jacih gromova u blizi ne moze da podigne sistem,pise da se bootuje i tu zakove,izgkeda da cu morati da ga menjam. Takodje ruter radi wi fi a enternet izlazi kao da.su otisli,nikako da se poveze sa racunarom,bice natezanja od ponedeljka
 
Znam za to... Ostalo sve radi ,wi fi radi a nema neta,gledam kabal ok je,testiracu mreznu karticu na kompu...odnecu im u poslovnici da mi daju druge uredjaje
 
Ekipa sad me zvala neka badass woman iz supernove da produzim ugovor. Trenutno placam 2700 din (internet 60Mbps i televizija na 3 televizora). Nudi mi isti paket za 2800din ali onda nabaci da cu morati i dodatnih 300dinara za treci tv!!! (dakle jedno 3100 dindzi). Jel ima neko iskustva s tom doplatom za treci??
 
Za te novce moraju i brzi net da ti daju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno