Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Vidi, ja ne kažem da ću sigurno uspeti, box kao i svi drugi, nema razloga da se ne uspe.Još kad bi provalili koji su pinovi za rom mask mode onda tek nema frke...
Kad sam uspeo da portujem za onaj xwave, za koji na atv experience forumu kažu da nije podržan, pa vala i ovaj ću 🙂
Ali mi se nešto čini da sam na popularnom sajtu za kupoprodaju već video da prodaju sa drugim romom, ili grešim?
Gresis. Ubacene su samo aplikacije poput kodija,netfliksa,eona itd ali nema drugog roma i play usluga
 
Pa ako sve aplikacije rade,mogu da se instaliraju,šta će ti drugi rom, osim play storea ali da kažemo da je on nebitan kada ima drugi način za instalaciju aplikacija?Mislio sam da ni aplikacije ne mogu da se instaliraju.Nemam taj box pa se izvinjavam ako je već pisano.
 
Na primer kada se instalira "move n go" aplikacija na boxu nece da radi kako treba kao ni chrome,jednostavno ne reaguju na daljinski
 
Pozdrav svima.
Imam jedno (glupo) pitanje.
Nov sam u svemu ovome i bas se nerazum najbolje u ove stvari, a voleo bi da ubacim KODI u MOVE od Supernove.
Sve postove sam procitao ali mi bas nije jasno kako Treba da povezem komp sa MOVE-om.
Da li treba da ih povezem sa lan kablom ili kako?
Kad u ’Open PowerShell window here’ ukucam ip adresu od MOVE-a, neće da se poveze sa njim odnosno nece da se konektuje na njega.
Da li moze neko opsirnije uputstvo za nas neznalice.
Hvala unapred.
Poz.....
 
Sa novembarskim firwareom ne može se uređaj povezati sa računarom putem adb komandi.
Povezuješ ga mrežnim kablom, ali prvo moraš da resetuješ uređaj, instaliraš februarski firmware sa fleške (tom prilikom izvučeš koaksijalac iz modema, da ne bi došlo do automatske nadogradnje softvera) i onda pratiš uputstva iz prvog posta, konektuješ se sa računarom putem adb komandi, instaliraš button maper i wolf launcher i tek onda priključiš move uređaj na internet da bi se instalirao novembarski firmware.
 
Gde da skinem februarski firmware, pokusavao sam sa onih adresa sto ste stavljali ali nijedna nije u opticaju.
Hvala.
Poz...
 
Da li neko ima netflix aplikaciju koja radi sa supernovinim boxom
 
Nikako ne mogu da resim problem sa hbo max aplikacijom na move boxu... Zvuk ne radi, provao sam razne verzije aplikacije i cackao po audio podesavanjima i nista
 
Jeli moze da se uradi nesto sa ovim hibridom?
UCA-BI60R
?
 
Nikako ne mogu da resim problem sa hbo max aplikacijom na move boxu... Zvuk ne radi, provao sam razne verzije aplikacije i cackao po audio podesavanjima i nista
Neko rece da probas sa drugim hdmi kablom
Dali neko zna kako da iskljucim automatsko gasenje boxa posle nekog vremena neaktivnost. Da stalno bude ukljucen i da ne ide u sleep
 
To možeš da podesiš u podešavanjima Supernova launchera.
 
Pa to je Move box.

Neko reče da se proba sa drugim hdmi kablom.
Danima citam topic i sve mislim da ljudi pricaju za IP STB, odradio sam na mom MOVE-u, ali ne uspevam HBOMAX da aktiviram zvuk, probao sam dva HDMI kabla, nije do toga, ima li neko neki yt?
 
pozdrav jel uspeo sam da otkljucam i ubacim aidan android 9 u move ip stb ili gkmpm1111c sve radi full i root i ostalo jedino ne mogu da skontam kako da namestim da radi IR Remote od fabrickog daljenskog ja imam blutut pa koristim preko blututa ali bi bilo pozeljno ako neko zna da podeli kako da se namesti i da radi preko fabrickog odnosto preko ir red
 
pozdrav jel uspeo sam da otkljucam i ubacim aidan android 9 u move ip stb ili gkmpm1111c sve radi full i root i ostalo jedino ne mogu da skontam kako da namestim da radi IR Remote od fabrickog daljenskog ja imam blutut pa koristim preko blututa ali bi bilo pozeljno ako neko zna da podeli kako da se namesti i da radi preko fabrickog odnosto preko ir red
Kako si uspeo da ibstaliras drugi rom?
 
pozdrav jel uspeo sam da otkljucam i ubacim aidan android 9 u move ip stb ili gkmpm1111c sve radi full i root i ostalo jedino ne mogu da skontam kako da namestim da radi IR Remote od fabrickog daljenskog ja imam blutut pa koristim preko blututa ali bi bilo pozeljno ako neko zna da podeli kako da se namesti i da radi preko fabrickog odnosto preko ir red
Kako si uspeo da otkljucas gkmpm1111c box. Moze li neko uputstvo ili hint
 
Ima li neko savet?
Koristim bluetooth daljinski na move boxu. Posle nekog vremena neaktivnosti box se iskljuci i ne mogu da ga upalim bluetooth daljinskim.
Komandom
adb root
adb shell
echo nosleep > /sys/power/wake_lock
sve je ok,
ne iskljucuje se bluetooth kad box ode u sleep ili kad se iskljuci na taj daljinski i sve bude ok. Ali ako nestane struje ili ga iskljucim iz struje, linija koju sam dodao u wake_lock nestane i problem se opet javlja. Resenje bi bilo da nekako zapamti echo nosleep > /sys/power/wake_lock i posle reseta, ili da se onemoguci boxu da ode u sleep posle par sati neaktivnosti. Ovo ima u podesavanjima samog androida, ali sta god da podesim, on se ipak gasi posle nekoliko sati neaktivnosti. Imali neko ideju ?
 
Nestao mi je odogovor iz nekog razloga, uglavnom na HBO MAX nemam zvuka, probao sam sa vise HDMI kabla i da raznoraznom kombinacijom podesavanja zvuka u podesavanjima (nema leba). savet neki?
Netflix ne mogu ni da pokrenem, pa ako neko ima apk koji radi bilo bi lepo da mi ga posalje.
 
Sve sam instalirao sto sam hteo radi kodi popcorn cast eon itd jedino sto sad supernova steka pa cesto moram da iskljucim pa da ukljucim opet nekad se resi stekanje nekad ne da li je to do ovog cackanja ili do njih
 
Ima i ovakvih… 😖
 

Prilozi

  • D40D56B1-5F73-48AB-90BF-F0278A997D6D.png
    D40D56B1-5F73-48AB-90BF-F0278A997D6D.png
    335.4 KB · Pregleda: 154
Da li neko ima aplikaciju "iris smart" koja radi sa move boxom ?
 
Kako ste uspjeli otključati kutiju gkmpm1111c. Možda neka uputstva ili savjet

Vidi, ja ne kažem da ću sigurno uspeti, box kao i svi drugi, nema razloga da se ne uspe.Još kad bi provalili koji su pinovi za rom mask mode onda tek nema frke...
Kad sam uspeo da portujem za onaj xwave, za koji na atv experience forumu kažu da nije podržan, pa vala i ovaj ću 🙂
Ali mi se nešto čini da sam na popularnom sajtu za kupoprodaju već video da prodaju sa drugim romom, ili grešim?
Znam koji su pinovi.. Za rom mask mode..
 
Vidi, ja ne kažem da ću sigurno uspeti, box kao i svi drugi, nema razloga da se ne uspe.Još kad bi provalili koji su pinovi za rom mask mode onda tek nema frke...
Kad sam uspeo da portujem za onaj xwave, za koji na atv experience forumu kažu da nije podržan, pa vala i ovaj ću 🙂
Ali mi se nešto čini da sam na popularnom sajtu za kupoprodaju već video da prodaju sa drugim romom, ili grešim?
 
Zna li neko koji pinovi treba da se premoste da bi komp prepoznao box?
 
Googlaj rom mask mode pa model ploče,da se tako izrazim.Ako nema jasno izraženih bakarnih tačaka na samoj ploči,onda su najverovatnije krajnji pinovi na memoriji.Ali vodi računa da nešto ne s....š.
 
Znam to,ali mozda ima isti/sličan pod drugim nazivom.Imam neki xwave i po oznaci sa ploče našao sve potrebne informacije.
 
Nazad
Vrh Dno