Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Do sad je mogao bench konzorcijum da se okupi i iznese sve probleme SN-i. Da se izvrsi pritisak i rese korisnicki problemi.
Peticija da se potpise ili sta vec.
 
Da li je još neko imao problem da registruje Hbo max aplikaciju preko Supernove.Već pet dana pokušavam i ne uspevam da povežem provajdera (Supernova) sa nalogom na Hbo max.Izaberem provajdera,unesem verifikacioni kod i broj ugovora i dobijem obaveštenje da podaci nisu ispravni,zvao sam tehničku podršku,prvo su imali tehničke poteškoće a zatim administrativne(šta god to značilo).Rekli su mi sačekajte 24 sata biće rešeno,prošlo je već pet dana i nema pomaka.
 
Nije evidentno, nažalost. Optike kod korisnika ne isključuje mogućnost problema na nivou "core" mreže i određenih ruta.
Nisam se onda dobro izrazio, bar ima manje problema :) Jasno je da kod svih provajdera ima problema razne vrste i da je svakom svoj problem najveći.
Ali mi i dalje nije jasno da najobičniju glupost ne mogu pet dana ds reše, mislim na brzinu paketa.Izgleda da to za njih nije glupost...
 
Da li je još neko imao problem da registruje Hbo max aplikaciju preko Supernove.Već pet dana pokušavam i ne uspevam da povežem provajdera (Supernova) sa nalogom na Hbo max.Izaberem provajdera,unesem verifikacioni kod i broj ugovora i dobijem obaveštenje da podaci nisu ispravni,zvao sam tehničku podršku,prvo su imali tehničke poteškoće a zatim administrativne(šta god to značilo).Rekli su mi sačekajte 24 sata biće rešeno,prošlo je već pet dana i nema pomaka.
Ne znam kako je sada ali meni kad su aktivirali HBO dobio sam posebne kredencijale nevezane za broj ugovora. Stigao mi mejl sa uputstvima.
 
Imam opciju da uvedem optiku, pa gledam da se ne zeznem jer 2 godine nije malo, ako ce zivce da mi kida svako malo. Trenutno sam na Total TVu/SBB (TV+Net 50/8) i zadovoljan sam uslugom, ali moram ili da menjam trenutnu poziciju satelitske antene i da nastavim da se zezam sa ciscenjem iste u zimskom periodu ili da menjam provajdera, a jedino SN ovde ima optiku.
Nisam se onda dobro izrazio, bar ima manje problema :) Jasno je da kod svih provajdera ima problema razne vrste i da je svakom svoj problem najveći.
Ali mi i dalje nije jasno da najobičniju glupost ne mogu pet dana ds reše, mislim na brzinu paketa.Izgleda da to za njih nije glupost...
Koji je paket u pitanju, optika?
 
@DuleC Ja sam na coax--u, bivsi Radijus Vektor, nemam uslove za bilo koju optiku osim Oriona, koji nazalost vuku infrastrukturu preko stepenista i cesto kidaju vlakno.
 
Poslednja izmena:
Koju god optiku , ali pravu optiku da uzmeš biće ti bolje od tog Total TV .
Ne i ako uzmes Orion WI FI " optiku "
 
Au, ako sam te dobro razumeo, Orion svoje regione gde ima optiku povezuje putem WiFi-a? Neka vrsta wifi bridge-a?
 
Ne baš, već povezuje korisnike u jednoj zgradi kroz ethernet kablove (običan cat6 twisted pair) sa brzinama do 650/150Mbps, ali za linkovanje prema ostatku mreže i optici koristi bežični link baziran na 802.11ad standardu za prenos podataka na 60GHz sa mikrotik opremom.

Kroz taj link uglavnom prolazi ukupno 1Gbps do mesta gde imaju optiku. 1Gbps je i link kroz mrežni kabl od korisnika do linka na krovu, ali je fora što povezuju više korisnika u jednoj zgradi (najčešće do 8), i svi oni dele ukupno 1Gbps.

I još jedan problem je što 60GHz ne radi dobro kad je jaka kiša ili sneg.
 
Posle nedavnog nevremena izgleda da je otisao moj TC7210.
IMG_20230613_215632.jpg
Primetio sam da lan portovi 1 i 2 uopste ne rade, samo na 3 i 4 pokusava da se poveze bezuspesno. Menjao kablove nista. Restartovao TC7210. Menjao i uredjaje. Zicno nemam internet ni na PC ni na laptopu dok wifi radi na svim uredjajima. Gde bese najbolje prijaviti problem? Mailom ili na sajtu preko "operatorke" Mile?
 
Batajnica, optika radi perfektno vec 3. godina
Imam i SBB koaks i sa njim stalno problemi sa internetom. Jedina prednost je Eon.
 
Od kada su menjali nesto u Nisu, svi adult kanali izlaze sa No CI Module. Kako ovo da se resi?
 
Imam Supernova optiku i javnu fixnu IP adresu, a dobio sam od njih ONT ZTE F680 i iza njega koristim svoj router TP-Link Archer AX73 na koji su mi preko SWITCH-a priključeni svi uređaji u kući kao i video nadzor.
Potrebno je da forvardujem portove za video nadzor (portovi su 37777 i 80), pa da li neko može da mi objasni ili me bar usmeri kako da na ZTE F680 forvardujem te portove i da li bi onda eventualno trebalo port forwarding uraditi i na Archer AX73 s obzirom da se nalazi iza (posle) ZTE F680?

Hvala i pozz.
 
Posle nedavnog nevremena izgleda da je otisao moj TC7210.
Pogledajte prilog 393120
Primetio sam da lan portovi 1 i 2 uopste ne rade, samo na 3 i 4 pokusava da se poveze bezuspesno. Menjao kablove nista. Restartovao TC7210. Menjao i uredjaje. Zicno nemam internet ni na PC ni na laptopu dok wifi radi na svim uredjajima. Gde bese najbolje prijaviti problem? Mailom ili na sajtu preko "operatorke" Mile?
Prijavio problem sinoc. Danas prepodne zamenili modem. Pohvale za brzu intervenciju. Kaze serviser imali su jos nekih zamena modema u mojoj ulici. Zbog nevremena (grmljavina) se pokvarili.
 
Imam Supernova optiku i javnu fixnu IP adresu, a dobio sam od njih ONT ZTE F680 i iza njega koristim svoj router TP-Link Archer AX73 na koji su mi preko SWITCH-a priključeni svi uređaji u kući kao i video nadzor.
Potrebno je da forvardujem portove za video nadzor (portovi su 37777 i 80), pa da li neko može da mi objasni ili me bar usmeri kako da na ZTE F680 forvardujem te portove i da li bi onda eventualno trebalo port forwarding uraditi i na Archer AX73 s obzirom da se nalazi iza (posle) ZTE F680?

Hvala i pozz.
Rešen problem i da odgovorim sam sebi! ;)

Potrebno je bilo samo forvardovati (otvoriti) portove na oba Routera. :D
 
Da li neko zna kako stupiti u kontakt sa nekim agentom prodaje Supernove zaduzenim za Novi Beograd a da to nije pozivom telefona sa njihovg sajta? Uzeo bih kablovsku televizuju preko njih (do sada sam koristio Total TV) a kada sam ih kontaktirao skoro pa da mi nisu nista ponudili od pogodnosti da predjem kod njih jer 4 meseca po 1 dinar a posle 2699 za jedna televizor je ono sto im stoji i na sajtu.
 
kada uzimaš solo TV ili solo NET, ne nude bukvalno ništa.
Samo kad se kombinuje TV i NET ( i eventualno fiksni broj ) onda se dobijaju bolje ponude.
MTS i SBB nude prvih 12 meseci po 1 din pa drugih 12 meseci cena paketa kad uzmeš TV + NET + fiksni TEL
Orion nudi slično samo drugačija raspodela popusta - kod njih je 50 % popusta pune dve godine ugovora
 
Svi gradovi, samo restartuj box.
Interesantno, RTL 2 i Kockica imaju uslugu 7 dana unazad, a RTL 1 i dalje nema.
 
On ima exe net programsku šemu, ne znam čemu se nada 😂, svakako mi te kanale nećemo dobiti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno