Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tekst u drugom pasusu sam pisao uopšteno, nije direktno tebi upućen. Lajk sam dao jer smatram da je tačno da modem nije problem već instalacija. Ali koji deo?
Napisao sam šta može da se proba u svom stanu da se otkrije mesto gde je problem. Naravno, tu je i provera kablova golim okom i unimerom, kao i konektora. Razdelnici znaju dobro da zakažu, nije to obično račvanje kabla već imaju štampanu ploču sa pasivnim komponentama (to oni kvalitetni a oni drugi :rolleyes:).
Problem je što smo danas poprilično otuđeni jedni od drugih. Nekada je praksa bila da se ide komšiji u posetu na kafu. Tako si mogao na istom spratu da pogledaš komšiji kako je kod njega ili komšiji nekoliko spratova više ili niže pa da skontaš da je problem u kutiji na spratu ili glavnoj u podrumu. A ko danas ide komšiji u posetu, osim u pogledu švaleracije.
 
@Der Schnitter Koje su ti vrednosti ping-a? Meni kao sto vidis na slikama je 14ms, ranije je bio 9-12 ms. Da li ti je poznato na koji se nacin moze malo smanjiti ping? Za sada mi ne pravi problem ali da bih znao ako bude problema.
 
Obično 8, nekad broj-dva više. Zavisi i koliko si udaljen od servera. Za ovo koaksijalno čudo, dobre su brojke, za boljitke - optika. Naravno, ne dozvoli da ti silni uređaji na vezi naprave zagušenje i da ti ne rade silni programi, tačnije pretraživači i ostalo što utiče na merenja. Kad meriš brzine, gledaj da je ništa ne odvlači sa strane, npr. torrenti.
 
Obično 8, nekad broj-dva više. Zavisi i koliko si udaljen od servera. Za ovo koaksijalno čudo, dobre su brojke, za boljitke - optika. Naravno, ne dozvoli da ti silni uređaji na vezi naprave zagušenje i da ti ne rade silni programi, tačnije pretraživači i ostalo što utiče na merenja. Kad meriš brzine, gledaj da je ništa ne odvlači sa strane, npr. torrenti.
Dobro si prognozirao da sam miran još malo, urekao si me :D
Danas kad sam se probudio upload sa 14 ode na 3.5 i kad sam pristupio modemu imao sam šta da vidim, nestadoše mi 2 upstream kanala, i power ode sa -1.5 na -10...... ali ekipa je na terenu radi se na tome, pa čekam ishod... a od servera sam udaljen sa 25m koaksijnalnog kabla
 

Prilozi

  • 1663850018751.png
    1663850018751.png
    44 KB · Pregleda: 70
Поздрав,
Звали су ме из супернове око инсталације. Занима ме шта могу да добијем осим Move STB који ми дају а да има премотавање ? Да ли имам право на Smart апликацију или неки Move OTT, не знам шта нуде ? Хвала.
 
Od uređaja sa funkcijom premotavanja imaju hibridni MOVE STB i MOVE IP STB.
Prvi uređaj signal (TV uživo) dobija preko koaksijalnog RG kabla a za premotavanje treba UTP kabl ili uključena Wi-Fi veza (može da radi i bez UTP-a i Wi-Fi veze ali onda nema ništa od premotavanja).
Drugi uređaj signal za TV uživo (mada realno nije jer ima manje kašnjenje) i funkciju premotavanja dobija isključivo preko UTP kabla.
Potpisivanjem ugovora dobiju se podaci za pristup (tvoja mejl adresa i šifra koju ti daju) na supernovaott.rs a može se preuzeti i aplikacija MOVE 'N' GO za gledanje preko Smart Tv-a, tableta, telefona. Mislim da je ograničenje na do 3 uređaja.
Uostalom, evo stranica sa korisnim štivom, malo je konfuzno ali snaći ćeš se već nekako.;)

Dobro si prognozirao da sam miran još malo, urekao si me :D
Danas kad sam se probudio upload sa 14 ode na 3.5 i kad sam pristupio modemu imao sam šta da vidim, nestadoše mi 2 upstream kanala, i power ode sa -1.5 na -10...... ali ekipa je na terenu radi se na tome, pa čekam ishod... a od servera sam udaljen sa 25m koaksijnalnog kabla
Šta vam je ljudi? Znam da je malo hladnije ovih dana ali zima još ne kuca na vrata. A vi otišli u teški minus.:)


Narode, raduj se. Stižu Arene 9 i 10 od 26.09.2022.🤸‍♂️
 
Poslednja izmena:
Od uređaja sa funkcijom premotavanja imaju hibridni MOVE STB i MOVE IP STB.
Prvi uređaj signal (TV uživo) dobija preko koaksijalnog RG kabla a za premotavanje treba UTP kabl ili uključena Wi-Fi veza (može da radi i bez UTP-a i Wi-Fi veze ali onda nema ništa od premotavanja).
Drugi uređaj signal za TV uživo (mada realno nije jer ima manje kašnjenje) i funkciju premotavanja dobija isključivo preko UTP kabla.
Potpisivanjem ugovora dobiju se podaci za pristup (tvoja mejl adresa i šifra koju ti daju) na supernovaott.rs a može se preuzeti i aplikacija MOVE 'N' GO za gledanje preko Smart Tv-a, tableta, telefona. Mislim da je ograničenje na do 3 uređaja.
Uostalom, evo stranica sa korisnim štivom, malo je konfuzno ali snaći ćeš se već nekako.;)


Šta vam je ljudi? Znam da je malo hladnije ovih dana ali zima još ne kuca na vrata. A vi otišli u teški minus.:)


Narode, raduj se. Stižu Arene 9 i 10 od 26.09.2022.🤸‍♂️
Sad je kompletno mrtva mreza ne mogu da se zakacim ni na jedan kanal... Ali sto je najbolje video sam ih danas kroz prozor kako menjaju nesto u samom cvoristu i to dva puta su dolazili i od tad raspad radi mreza, i radilo do malopre sa prekidima, sad je kompletno mreza stala.. ne znam vise sta bih rekao
 
Sad je kompletno mrtva mreza ne mogu da se zakacim ni na jedan kanal... Ali sto je najbolje video sam ih danas kroz prozor kako menjaju nesto u samom cvoristu i to dva puta su dolazili i od tad raspad radi mreza, i radilo do malopre sa prekidima, sad je kompletno mreza stala.. ne znam vise sta bih rekao
Ništa vidiš i sam da popravljaju, znači kvar, popraviće.
 
Istice meni ugovor (BOX4) koji bez pogovora mojih roditelja (stariji ljidi) korostimo vec 15 godina, prvih 5 godina ke bilo 1Mbps, pa 2Mbps, nakon toga 3-4 godine 10Mbps, i poslednjih ja mislim 6 godina 20Mbps. Kako sam poceo da radim online, nema teprije da se radi sa ovom brzinom, jednostavno nije moguce.
Kako nema drugih opcija, ili SN ili box, naravno zatrazim ponudu, dobijem 14 meseci 1 finar, posle toga 5500, plan3L, 120MBs/svi kanali i VOD/omorika 16, kad se izracuna, cena odlicna, ponuda odlocna, instalaciju su odradili relativno brzo, i oprema je za sada ok.

Iskustvo: net ide od 100Mbps do 120, zavisi kako kad, ali uglavnom u 10% od obecanog je, ping je ok, upload je doduse malo manji ali sa 2Mbps na 15 (koji sad imam) je svakako odlicno poboljsanje.
Move radi mnoogooooo bolje od irisa, brze, bez laga, i mnogooooo je kednostavnije za koriscenje (mera su stariji ljudi ne ja).

Mana im je ona aplikacija za android, dobijes je za 3 telefona (ja sam namestio da u emulatoru radi na kompu), al nema kategorije programa, samo neku osnovnu pretragu, vod i tu radi, i nema.opcije za promwnu kvaliteta slike (pa vuce dosta neta), al sve u svemu imaju svi kanal, i ok je. Inace lanali ne rade van srbije, ali i to je razumljovo.

Sve u svemu ok su za sada, ako ima obecanih 120/15 to i dobijete.

Ps. Cak je i serviser bio cool, mladji lik (ne one drtine od 60+ oz mts), pitam ha sta mislis jel mozete da izgurate XL (350mbps) laze naaah max je 150, mozda i 200 al tesko. Reko onda daj 120 pa nek ide zovot 😂, a ionako sta ce mi vise, kad mi interna lan struktura 100MBps 😁
 
Umesto da smanjujete smece kanale i povecate kvalitet prenosa, vi ubacujete ove nebitne kanale sa 0 sadrzaja u ponudi...
 
najgore je sto ce verovatno placati te nebitne kanale, a na kraju ce sve to naravno preko ledja koriscnika.
 

Der Schnitter

Хвала, битно ми је да имам премотавање на другом тв-у а да не морам да доплаћујем 300 динара.

Fasic

И код мене истиче бокс 4, и понудили су ми 4 месеца 50%, али зато ако пребацим на другог члана домаћинства нуде супернову 14 месеци динар.
То ми одговара јер имам и мобилну линију у односу на Јетел, једино што није оптика. Био сам убеђен да супернова користи телеком оптичку инфраструктуру...
 
Kao da neka zaraza hara ovim delom foruma.:cautious:

Speed_test.jpg
Juče mi desio u sekundi prekid, računar se ugasio a modem "trepnuo" sa lampicama. Sve lampice normalno radile osim DS koji je 2s svetlio pa 2s ne. Reinstalirao kabl pa treptanje prestalo, parametri modema svi OK ali ping...
Nikad gori nisam imao. I dok meri DL brzinu kao da koči pomalo, ne dogura do pune brzine. UL meri sasvim normalno i glatko.
Još nešto... Otkad se kao provajder vodi MTS? Do skoro sam na merenju uvek imao SN označenu kao provajdera.:unsure:
 

Prilozi

  • Speed test.jpg
    Speed test.jpg
    194.4 KB · Pregleda: 53
Zar nisu oni napravili fuziju sa MTS-om i jos jednom firmom? To mu onda dodje sve kao jedan te isti provajder.
 
Zapravo...
Radijus Vektor (uključujući i partnere: masko + citadela), Kopernikus, AVcom, GroNet, Čarli, ExeNet, TeleMark, PoštaNet, invest inženjering, Limes.

Neka neko još doda :ROFLMAO:
Ako se još malo potrude, nadmašiće Sovjetski Savez. Biće veselo kad krene raspad.

Oko 2 meseca nisam merio na speedtest.net. Ranije je kao provajder stajalo Supernova a bio je prisutan server za test - Moja Supernova.
Nisam u toku, izgleda.
 
Jel gasite vi ovaj Move box ili samo TV ugasite?
 
Uključena je opcija HDMI-CEC pa se koristi samo jedan daljinski. Gašenjem daljinskim od TV-a gasi se i MOVE posle par sekundi.
 
Samo tv. Move se posle nekog vremena sam ugasi. Tako je bar kod mene
ne verujem da se stvarno gasi. sve vise koriste 'fake standby' gde samo iskljuce video i ton izlaz, tako da nema neke ustede struje i slicno, jer se inace dugo 'butuje'.
 
SN tv, kanal K1, da li dolazi do povremenog kocenja programa, na 2-3 sec se smrzne sve, nestane zvuk, slika ukocena i nastavi se program normalno... ?
 
Ja sam na K1 primetio to trzanje, prijavio, dolazili majstori i rekli da je sve ok kada su merili. A nisam gledao jos neke kanale, pa sam pomislio da je neka smetnja u infrastrukturi i da trza nebitno od kanala koji je.
 
E tako, idemo sa novim ugovorom na staroj Exe Net optici. Paket PLAN 2L (test 14 dana sa vraćanjem opreme ako nešto zeza) i sa novim uređajima:
Huawei EchoLife HG8245W5-6T i MOVE STB.
Za sada slika je kristalno jasna bez trzavica kako uživo tako i sa vraćanjem i odziv je trenutan, wifi signal bije i van stana. Samo mi nije jasno zašto MOVE nema opciju biranja 1080p 50Hz već samo 60Hz.
Videćemo...🙂
 

Prilozi

  • Screenshot_20220926-124008.png
    Screenshot_20220926-124008.png
    943.9 KB · Pregleda: 27
Move ima 1080p 50Hz, izvrti sve rezolucije koje ti nudi u podešavanjima, možda nisu složene redom, ali sigurno ima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno