Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eon sajt čuva ID uređaja i u LocalStorage ne samo u cookies , pa već neko vreme podržava čak i da skakućeš između više MojSBB / MojEon naloga bez da kad se ponovo loguješ na nalog to računa kao novi uređaj.
 
Jel koristi možda neko Prime Video i Supernova net? Uopšte više ne radi Prime Video preko Supernova neta. Preko mobilne mreže je okej pristup sajtu primevideo.com, ali preko SN nema šanse da hoće da pristupi.
Evo probao wifi supernova pogledaj sliku dal je to.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-07-17-16-40-59-545_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-07-17-16-40-59-545_com.android.chrome.jpg
    140.5 KB · Pregleda: 56
Tu stranicu i meni izbacuje regularno, međutim kad se prijavim, onda konstantno izbacuje grešku da postoji neki problem. I ponekad da Prime nije dostupan u na ovoj lokaciji. Nešto su zeznuli ovi iz SN sa IP adresom sigurno.
 
Kako na move box preskeniratati kanale po redu posle njihovih iznena i da li moze da se gleda preko browsera
 
Znade li neko adresu ponajveće/ih MTS/Supernova poslovnice/a u Beogradu?
Na njihovom sajtu nude samo adrese. Ne bih u onu Maršala Tolbuhina 34a a sigurno ne u neku manju, tipa "bunker" u tržnom centru.
Skupilo mi se nekoliko nedoumica pa hoću da se raspitam "oči u oči". Telefonom ne mogu da se razjasnim, mejlom takođe čak i kad nacrtam (nikad nisam bio umetnička duša izgleda). Računam da nahvatam 3-4 operatera, možda nađem odgovore koje tražim, druge metode ne idu.
 
Znade li neko adresu ponajveće/ih MTS/Supernova poslovnice/a u Beogradu?
Na njihovom sajtu nude samo adrese. Ne bih u onu Maršala Tolbuhina 34a a sigurno ne u neku manju, tipa "bunker" u tržnom centru.
Skupilo mi se nekoliko nedoumica pa hoću da se raspitam "oči u oči". Telefonom ne mogu da se razjasnim, mejlom takođe čak i kad nacrtam (nikad nisam bio umetnička duša izgleda). Računam da nahvatam 3-4 operatera, možda nađem odgovore koje tražim, druge metode ne idu.
Gde god otišao svuda ti je isto ,tako je barem u Nišu !
 
Gledao Dragged Across Concrete sinoć, svašta mi padalo na pamet. Ne dolivaj ulje na vatru.:)
To je ona Telekom zgradurina u blizini PIO fonda? Mrzio sam to mesto, davno bilo pa sam zaboravio zašto. Ići ću, možda se podsetim.:unsure:
Hvala.
 
Move mi secka neke kanale dok neke uopste ne mogu da gledam (BBC, CNN, Viasat explore, viasat nature,...), dok pak na nekim ima tona, ali ne i slike. Na drugom televizoru i istom tom radi bez problema sa karticom koja je direkt utaknuta. Zovem ove iz supernove, oni dođu, pošto je svaki put druga ekipa, svako skrati kablove i stavi svoje stopice i nakon toga bude sve ok i onda ponovo krene da zeza. Prvo sam mislio da je zbog toga što razglavim kablove kada ih odvrćem sa splitera (zgrada nema uzemljenje pa moram da odvrćem sa splitera kada ima grmljavine), međutim isto je krenulo da se dešava i kada ne diram ništa. Internet perfektno radi sa njim nema problema. Zanimljivo mi je da čak nekada zna i samo od sebe da se "popravi" i isto tako "pokvari". Pitao sam ih da li je problem do kabla koji se spušta sa tavana do stana, merili kažu da nije, pitao sam da li je problem što ide sa tavana u stan zatim spliter 1, pa u spliter 2 i tada u move uređaj, merili signal kažu dobar nakon splitera 2. Premotavanje uvek radi bez problema. Šta da radim, samo mi taju move uređaj pravi problem.
 
Imaš li high-pass filter?
 
Prvi pa drugi spliter i onda MOVE na TV? Može li u taj TV da legne kartica pa vidi da li se problem ponavlja.
Može biti i spliter faličan. Meni su stavili takav i imao sam probleme na pojedinim kanalima, tačnije na određenoj frekvenciji na kojoj su ti kanali. Tehničar došao i rekao da je problem antenski kabl (dosta tanak - industrijski kako je rekao) pa je sastavio nov kvalitetan. Ali problem se nastavio u manjoj meri, sve dok nisam skinuo taj spliter.
Proverio bih prvo te splitere, tj. kako radi bez njih, na drugom TV-u... Nije ni taj MOVE neki kvalitet.
 
Imaš li high-pass filter?
Negde sam to bio našao ovde na forumu, pa sam stavio te filtere inače pre toga je bilo nemoguće gledati na bilo kom tv.
Prvi pa drugi spliter i onda MOVE na TV? Može li u taj TV da legne kartica pa vidi da li se problem ponavlja.
Može biti i spliter faličan. Meni su stavili takav i imao sam probleme na pojedinim kanalima, tačnije na određenoj frekvenciji na kojoj su ti kanali. Tehničar došao i rekao da je problem antenski kabl (dosta tanak - industrijski kako je rekao) pa je sastavio nov kvalitetan. Ali problem se nastavio u manjoj meri, sve dok nisam skinuo taj spliter.
Proverio bih prvo te splitere, tj. kako radi bez njih, na drugom TV-u... Nije ni taj MOVE neki kvalitet.
E to je to :) Već sam odlepio od njega. To malo što gledam TV, samo mogu da premotavam unazad ko mali majmun, ali nema povratka u budućnost da gledam uživo.
 
Jel koristi možda neko Prime Video i Supernova net? Uopšte više ne radi Prime Video preko Supernova neta. Preko mobilne mreže je okej pristup sajtu primevideo.com, ali preko SN nema šanse da hoće da pristupi.
Kod kuce na smart tv-u bez problema radi. Mobilni nisam pokusavao.
 
Radi Prime.
 
Radi sad i kod mene, al sam morao da ugasim ruter na duže vreme, da se promeni IP adresa.
 
Jel ima ovde Supernova terenskih promotera?
Ponuda koju daju preko telefona je daleko losija od one koja moze preko promotera da se dobije.
Na primer, meni nude po ceni sadasnjeg neta 50 mbps osnovni paket tv i net 80 mbps, a od njihovog radnika cujem da su davali za iste pare 350 mbps i osnovni paket tv.
Ocigledno je pijacni sistem cenkanja neophodan
 
Ubi me od Q move uredjaj... Imao problem sa greskom timeout na vise kanala... Dolazili i zamene mi uredjaj... Sad vise nema timeout ali konstantno se malo malo pa zamrzne slika... Primenim kanal pa vratim i radi... Resetovali daljinski, drndali, opet pretraga kanala... Dzaba sve isto..cekam po 4 put da dodju...

Jel imao neko isti problem ZAMRZAVANJA SLIKE?
PS signal odlican, net odlican, malo pre primetim da kako uzmem uredjaj u ruke on se zaledi... Menjao sbe kablove i isto... Izgleda je u njemu problem u nekom kontaktu unutra...
 
Sad kad pomenu... Imao sam juče nešto tako. Par puta slika stane pa daljincem izaberem premotavanje na početak pa opet na uživo. Zvuk ide dok slika stoji. Kao šlag na tortu sinoć mi se posle dužeg vremena (čitaj: 3 nedelje) ponovo zakucao. Najsličnije onom BSOD na PC-u što zna da se zadesi. Slika stane, zvuk krene u rafal i komande ne funkcionišu. Jedino da ga odmah iščupam iz struje ili sačekam 15-30 sekundi pa se sam resetuje.
Kad me tako zeza, često uzmem onaj papir uz ugovor, onaj gde stoje nazivi uređaja i njihova cena. Pogledam cenu za MOVE, izmami mi osmeh i smiri momentalno.
 
najgori provajder i swear to god. opet nema interneta. u zadnje vreme svako veče u ovo vreme nestane internet na 5,10,15,20, kako kad minita pa se onda opet pojavi.

drugi provajder ne može jer svi drugi traže saglasnost stanara (a pod stanare misle gazde stanova ko njih da juri) tako da kolikogod da su loši moram da trpim
 
ja sam sa njima i raskinuo ugovor zbog problema sa internetom , probajte sa mts box paketima ili vdsl , mislim da je i to bolje od superSr..a operatora
 
ja sam sa njima i raskinuo ugovor zbog problema sa internetom , probajte sa mts box paketima ili vdsl , mislim da je i to bolje od superSr..a operatora
kako da ih se rešim bez plaćanja penala i tih sranja ima još godinu ipo na ugovoru?
 
Da dokumentuješ probleme, da im se (supernovi) javiš sa tim problemima i ako ne uspeju iste da reše, da eskaliraš sa pisanijom Ratel-u uz iste dokumentovane probleme i uz njihov dopis da ti supernova dopusti sporazumni raskid ugovora bez plaćanja penala. To je jedini način bez plaćanja, sve ostalo zahteva neko plaćanje.
 
drugi provajder ne može jer svi drugi traže saglasnost stanara (a pod stanare misle gazde stanova ko njih da juri) tako da kolikogod da su loši moram da trpim
Mi nismo toliko zatucani, kod nas mogu svi: Pošta, SBB, MTS, Supernova. Orion nije još ali nije problem, samo izvolite. Ex Telenor a sada Yettel? Nema problema, već imamo vaš predajnik na krovu. NASA kosmodrom? Dobrodošli. #PotpisiNisuNeophodni
 
dakle u 21.40h sam se zalio kako nema neta i kako svako vece nema po x minuta.. evo veceras produzi debelo 00.32 dodje pre par minuta tek.
Mi nismo toliko zatucani, kod nas mogu svi: Pošta, SBB, MTS, Supernova. Orion nije još ali nije problem, samo izvolite. Ex Telenor a sada Yettel? Nema problema, već imamo vaš predajnik na krovu. NASA kosmodrom? Dobrodošli. #PotpisiNisuNeophodni
e kod mene mala zgrada ima jedno 5-6 stanova. od svakog stana drugaciji gazda, a gazde po selima i pickama materinama + vecina stanova nije useljena. hteo sam ja i moji da uvedemo SBB oni hteli saglasnost 3 stana + nasu saglasnost da bi mogli da dovedu njihovu optiku. tako da samo SN ili MTS moze u ovu zgradu. sto je tuzno jer je bezmalo u samom centru grada lol. to je super kad jedna ista zgrada ima od svih provajdera prijemnike lol ali mi iz unutrasnjosti nismo te srece
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno