Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi nismo toliko zatucani, kod nas mogu svi: Pošta, SBB, MTS, Supernova. Orion nije još ali nije problem, samo izvolite. Ex Telenor a sada Yettel? Nema problema, već imamo vaš predajnik na krovu. NASA kosmodrom? Dobrodošli. #PotpisiNisuNeophodni
MTS i Supernova imaju istog vlasnika, Postu su ugasili, Yettel koristi telekomovu optiku (valjda). orion i ako dodje bice preko wifi verovatno ili eventualno kao yettel.
svodi se na mts i sbb koji izgleda dogovaraju cene.
ja bih izabrao supernovu, barem zbog ipv6.
 
MTS i Supernova imaju istog vlasnika, Postu su ugasili, Yettel koristi telekomovu optiku (valjda). orion i ako dodje bice preko wifi verovatno ili eventualno kao yettel.
svodi se na mts i sbb koji izgleda dogovaraju cene.
ja bih izabrao supernovu, barem zbog ipv6.
da SN je jednino super zbog ipv6. i njihov internet kad radi on stvarno fino radi. ali ti prekidi malo nerviraju
 
Смедерево, 2022. година...позамашно ушли у 21. век јелте...државни оператер преко своја 2 бренда држи потпуни монопол на пружање услуга коришћења Интернета.....Него, и ја мислим да се СББ и Телеком договарају......и то не само по питању недоласка у Смедерево већ и у остале градове/општине, као и за цене услуга......то мени јако смрди на тал већ дуже време...онда се поставља питање чему служи државна комисија за заштиту конкуренције...

Узгред, Супернова нет у прекидима већ дуже време у Смедереву, више га нема него што га има....прво засрали прошле године са пребацивањем без одобрења корисника на CGNAT па скоро се "опрали" са IPv6. Кабловска инфраструктура у СД још из заоставштине покојног Коперникуса (кабловске инсталације старе 16 година)...без улагања, потпуни распад.....више не морамо да чекамо невреме да нестане нет и ТВ, сад услуге нестају и кад је лепо напољу, знате....

битно да се "екипа" из Телекома заштитила да не можеш да добијеш на телефон никог битног осим ухлебљених, полуписмених ботова из корисничке подршке који пеглају једну те исту мантру....

Такође мислим и да ово Телеком намерно ради са Суперновом, типа уништава и гаси бренд и "тера" кориснике да пређу на МТС оптику...
углавном, ко може да избегне Супернову (или цео Телеком), свака част.....ми, подунавци, причекаћемо још који век....
 
da SN je jednino super zbog ipv6. i njihov internet kad radi on stvarno fino radi. ali ti prekidi malo nerviraju

Dzabe ipv6 kad je ipv4 CG-NAT. Jos uvek vecina sajtova nema ipv6 (pitanje je godina kad ce sve preci na ipv6) i tu se svaka prica zavrsava. A posebna prica je kako "funkcionise" njihova mreza, i naravno posebna prica je DHCP. Vec sam vise puta pisao o tome. Ne koristi MTS optika bez razloga PPPOE, takodje i svi ostali. Ali dzabe, nema kome to da objasnis, sve nepismeni, nesposobni ljudi, sa kupljenom ili bez diplome, koji misle da znaju nesto, a u stvari nista ne znaju.
 
Drugari, da li mozete da pristupite ovde
Kod:
http://[2a06:5b05:80ff:f400:8188:38ad:336c:2441]/
(Oni koji imaju ipv6)
Hvala (inace nista nije strasno, vec je sajt hostovan na mom racunaru za probu)
 
@nikisb kod mene može da se pristupi.
sajt sa domaćim filmovima i serijama
 
Znaci da nema port forwardovanja, lepooo,
EDIT: Sad sam proverio, bukvalno je svaki port otvoren na ipv6
 
Uskoro mi ističe ugovor za osnovni Super Par net+tv paket, koji odavno ne postoji u ponudi. Ne mogu da nadjem informaciju koja će cena da bude po isteku UO.

Ako neko zna...?

I još, ako hoću prestanak usluge tačno sa istekom 24 meseca, beše treba da raskinem ugovor 30 dana pre datuma navedenog kao kraj?
 
cena bi trebalo da bude ista.
pogledaj u ugovoru za tih 30 dana.
 
Uskoro mi ističe ugovor za osnovni Super Par net+tv paket, koji odavno ne postoji u ponudi. Ne mogu da nadjem informaciju koja će cena da bude po isteku UO.

Ako neko zna...?

I još, ako hoću prestanak usluge tačno sa istekom 24 meseca, beše treba da raskinem ugovor 30 dana pre datuma navedenog kao kraj?


Super PAR je skuplji za 400 RSD bez UO.
 
Смедерево, 2022. година...позамашно ушли у 21. век јелте...државни оператер преко своја 2 бренда држи потпуни монопол на пружање услуга коришћења Интернета.....Него, и ја мислим да се СББ и Телеком договарају......и то не само по питању недоласка у Смедерево већ и у остале градове/општине, као и за цене услуга......то мени јако смрди на тал већ дуже време...онда се поставља питање чему служи државна комисија за заштиту конкуренције...

Узгред, Супернова нет у прекидима већ дуже време у Смедереву, више га нема него што га има....прво засрали прошле године са пребацивањем без одобрења корисника на CGNAT па скоро се "опрали" са IPv6. Кабловска инфраструктура у СД још из заоставштине покојног Коперникуса (кабловске инсталације старе 16 година)...без улагања, потпуни распад.....више не морамо да чекамо невреме да нестане нет и ТВ, сад услуге нестају и кад је лепо напољу, знате....

битно да се "екипа" из Телекома заштитила да не можеш да добијеш на телефон никог битног осим ухлебљених, полуписмених ботова из корисничке подршке који пеглају једну те исту мантру....

Такође мислим и да ово Телеком намерно ради са Суперновом, типа уништава и гаси бренд и "тера" кориснике да пређу на МТС оптику...
углавном, ко може да избегне Супернову (или цео Телеком), свака част.....ми, подунавци, причекаћемо још који век....
Komso blizu smo ,evo upravo nema neta ,ja imam problem odavno. znaci gasi pali modem restart to mi preporucili a za Wifi da kupim neki ruter
 
Stigla juce Supernova i do mene, poslednje 4 godine sam bio na VIP kucnom netu tako da je ovo sad svemirski brod u odnosu na VIP smece.
Trebalo bi da sam dobio mogucnost koriscenja MOVE N GO aplikacije, medjutim na koju foru se logujem? Da li imam pravo na neku mts mail adresu koriscenjem SuperPlan paketa?
 
@RazbojNick 2700 ako ti je bilo prebacuje se na 3100 elem opcija od 12 meseci i otvoreno vise ne nude..?
 
Stigla juce Supernova i do mene, poslednje 4 godine sam bio na VIP kucnom netu tako da je ovo sad svemirski brod u odnosu na VIP smece.
Trebalo bi da sam dobio mogucnost koriscenja MOVE N GO aplikacije, medjutim na koju foru se logujem? Da li imam pravo na neku mts mail adresu koriscenjem SuperPlan paketa?
Logujes se sa podacima koje si dobio na mail. User ti je taj mail koji si im dao a sifra ona koju su ti poslali na mail.
 
Stigla juce Supernova i do mene, poslednje 4 godine sam bio na VIP kucnom netu tako da je ovo sad svemirski brod u odnosu na VIP smece.
Trebalo bi da sam dobio mogucnost koriscenja MOVE N GO aplikacije, medjutim na koju foru se logujem? Da li imam pravo na neku mts mail adresu koriscenjem SuperPlan paketa?
Pozovi korisnički servis, pa zatraži podatke. Ni moja majka nije dobila odmah, već sam ja zvao posle, možda su loše uneli email u sistem, ko zna...
 


Super PAR je skuplji za 400 RSD bez UO.

@RazbojNick 2700 ako ti je bilo prebacuje se na 3100 elem opcija od 12 meseci i otvoreno vise ne nude..?
Hm, moj paket je 60/8 Mb, ugovor je potpisan 2020. i cena na početku je bila 2599. Ovaj cenovnik važi od aprila 2021, a meni su cenu na 2699 podigli u januaru 2021.

Ako i jeste ovako, SBB EON Duo je bolji izbor za identične pare...
 
Isto. Inace prekida net na trenutke jutrima vec pa se povrati vec neko vreme..
 
Beše, po zakonu ne smeju da naplaćuju nikakve penale i razlike kad se raskida ugovor, bez obzira šta oni stave u ugovor za to?
 
Komso blizu smo ,evo upravo nema neta ,ja imam problem odavno. znaci gasi pali modem restart to mi preporucili a za Wifi da kupim neki ruter
lipska rampa bez prekida u netu u tv vise od mesec dana.... negde radi ok negde zeza.... nema pravila
 
Beše, po zakonu ne smeju da naplaćuju nikakve penale i razlike kad se raskida ugovor, bez obzira šta oni stave u ugovor za to?
Tako je. Ako si imao neke popuste ili promocije, to mogu da traže da platiš. Ako si plaćao punu cenu, nema penala.
 
Definitivno nisu odradili, probao, ali nece. Pokusao sam da ih pozovem, ali sam odustao posle ko zna koliko cekanja na liniji :)
 
Hm, moj paket je 60/8 Mb, ugovor je potpisan 2020. i cena na početku je bila 2599. Ovaj cenovnik važi od aprila 2021, a meni su cenu na 2699 podigli u januaru 2021.

Ako i jeste ovako, SBB EON Duo je bolji izbor za identične pare...
Imam i ja taj paket bez UO, sa brzinom interneta do 60/8 sa cenom od 3099 RSD mesečno. Kako su migrirali pakete jednom prilikom (stari RV paket NET10+TV) na taj prvi Super PAR tako ništa nisam dirao.
 
Definitivno nisu odradili, probao, ali nece. Pokusao sam da ih pozovem, ali sam odustao posle ko zna koliko cekanja na liniji :)
Trebalo je da ti mejlom pošalju te podatke: korisničko ime je tvoja mejl adresa koju im daš a šifru oni odrede i to je broj koji bi trebalo da ti piše i u ugovoru.
Sad ako si instalirao aplikaciju a ne možeš da pristupiš sa tim podacima onda verovatno nije aktivirano.
Probaj da izložiš slučaj preko mejla: [email protected]
Ili im ovde skreni pažnju na problem koji imaš ako tvituješ.
Na Twiteru odgovaraju vrlo brzo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno