Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@bakara Ma da cudno je jer bas zakuca na tacno 92/92 ni "metar" gore ni dole :)

No, testirao sam tako sto sam laptop koji je do sada vukao 500mbps (kroz isti ovaj kbal) bez problema kod SBB "ubo" direktno UTP-om (probao i Cat5e i 6) u ZTE F680... ne prolazi ni macbook ne prolazi ni zenin Lenovo, oba zakucaju na pomenutu brzinu. Oba laptopa imaju gigabitne kartice.

(posto mi je SBB jos aktivan, vratim kabl na SBB ruter i na oba laptopa izvlacim max brzinu tj 500/50).

Par puta mi se desi da dobijem 960/110 ali to traje vrlo kratko vec na sledecem speedtestu se vrati na 92/92 (menjao sigurno 10-ak razlicitih speedtest servera i provajdera).

Zvao sam ih objasnio, rekli da su uvazili reklamaciju.... izem ti srecu kad prvi dan im saljem reklamaciju.

@Koluba ziv bio mladicu, imas virtuelno pivo (ulogovao se) :)
 
Poslednja izmena:
meni (i ne samo meni) se desavalo da prvi dan, dva ne puste paket koji treba vec neki samo da radi, pa posle dana promene.

ne kazem da je to kod tebe, ali mi je izmerena vrednost neobicna, i sumnjiva.

Glupo vec da ponavljam da je najpreciznije merenje direktno kabl u modem
 
I merim tako sto, (rekoh vec) laptop direktno nakacim na modem preko kabla :)
Zanimljivo evo bas sada su mi 3 laptopa direktno nakacena na ZTE (kablovi podrzavaju 1gbps) a u konfig-u stoji brzina 100mbps.

Screen Shot 2022-02-28 at 16.29.16.png


I ja sam posumnjao na njihovo ogranicenje 100/100 jer se poklapa, ali opet mi nije jasno zasto kada je prvih sat vremena radilo OK.

Ono nedonosce iz call centra mi rece da su proverili i da "ne vide" problem pa su izdali nalog za izlazak na teren.
 
Zemun.
Da ne bude da stalno kritikujem...
Lepo 👌🏻
 

Prilozi

  • Screenshot_20220228_164623_com.huawei.photos.jpg
    Screenshot_20220228_164623_com.huawei.photos.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 89
I merim tako sto, (rekoh vec) laptop direktno nakacim na modem preko kabla :)
Zanimljivo evo bas sada su mi 3 laptopa direktno nakacena na ZTE (kablovi podrzavaju 1gbps) a u konfig-u stoji brzina 100mbps.

Pogledajte prilog 336577


I ja sam posumnjao na njihovo ogranicenje 100/100 jer se poklapa, ali opet mi nije jasno zasto kada je prvih sat vremena radilo OK.

Ono nedonosce iz call centra mi rece da su proverili i da "ne vide" problem pa su izdali nalog za izlazak na teren.
Lan port je ogranicen na 100mbit jasno ko dan, da li moze da se promeni?

Ako ne moze, probaj na 5ghz, tu moras dobiti vise.
 
I merim tako sto, (rekoh vec) laptop direktno nakacim na modem preko kabla :)
Zanimljivo evo bas sada su mi 3 laptopa direktno nakacena na ZTE (kablovi podrzavaju 1gbps) a u konfig-u stoji brzina 100mbps.

Pogledajte prilog 336577


I ja sam posumnjao na njihovo ogranicenje 100/100 jer se poklapa, ali opet mi nije jasno zasto kada je prvih sat vremena radilo OK.

Ono nedonosce iz call centra mi rece da su proverili i da "ne vide" problem pa su izdali nalog za izlazak na teren.
Pogledaj na laptopu u podesavanjima koju brzinu prijavljuje mrezna kartica.
Ja imam 150mbps download ali mi normlano kad udjem na ruter i ethernet stoji brzina 1000M isto tako i u podesavanjima na kompu.

PS: Koristim cat6 utp
 
Ima ovde jos ljudi sa ZTE modemom, pa neka kazu coveku koliki je bandwith na lan portovima.
 
Lan port je ogranicen na 100mbit jasno ko dan, da li moze da se promeni?

Nisam siguran kako bih ja mogao da promenim propusnu moc na modemu njihovom?

Ako ne moze, probaj na 5ghz, tu moras dobiti vise.

Cek, pricamo o ETH interfejsu ne o wifi zar ne? Kako da promenim 5ghz da mi radi na ETH interfejsu? :)

Pogledaj na laptopu u podesavanjima koju brzinu prijavljuje mrezna kartica.

Na Mac-u je to malo drugacije, tamo je default uvek na Automatik i on iznosi 1000mbps tj koliki je maximum.

Probao na Lenovo tamo je windoza, i kartica kaze za taj link da je 100mbps :( dakle iz nekog razloga su mi lock-ovali portove na 100mbps dok je prvih sat vremena od pustanja veze bila maximalna brzina.
 
@Hybit Ti utp kablovi jesu straight ili crossover? Msm da ne bi to trebao biti problem jer svi novi uredjaji trebaju samo to skontati i podesiti izlaze na pinove(to mi jos pada na pamet).
 
3-4 su fabricka kabla (izmedju ostalog i onaj koji sam dobio uz modem), kapiram da su straight (tj ne kapiram jesu straight)... ostale sam ja pravio kada sam razvlacio mrezu po kuci i oni su straight.

Takodje imam LAN tester, tako da je sa te strane sve uredno.
 
3-4 su fabricka kabla (izmedju ostalog i onaj koji sam dobio uz modem), kapiram da su straight (tj ne kapiram jesu straight)... ostale sam ja pravio kada sam razvlacio mrezu po kuci i oni su straight.

Takodje imam LAN tester, tako da je sa te strane sve uredno.
Onda ne znam stvarno vidi sa njima ili ce se neko javiti ovde ko zna... Prvi put cujem da neko ima takav problem.
Evo kako je kod mene
 

Prilozi

  • 1646067406461.png
    1646067406461.png
    41 KB · Pregleda: 80
Opusteno, hvala na predlozima i cimanju, nesto je do modema garant jer je prvih sat vremena radilo ok i onda prestalo, takodje modem mi deluje po izgledu da je bio vec kod nekoga tj da nije nov nalepnice su izlizane iskrzane i deluje da je koriscen.

Bilo kako bilo hvala svima, javljeno je podrsci i oni ce dalje da resavaju, svakako napisacu ishod kada budu dosli.
 
Opusteno, hvala na predlozima i cimanju, nesto je do modema garant jer je prvih sat vremena radilo ok i onda prestalo, takodje modem mi deluje po izgledu da je bio vec kod nekoga tj da nije nov nalepnice su izlizane iskrzane i deluje da je koriscen.

Bilo kako bilo hvala svima, javljeno je podrsci i oni ce dalje da resavaju, svakako napisacu ishod kada budu dosli.
To je klasika da vrte polovne rutere...
 
Koliko vidim na ovim ZTE modemima ne postoji opcija za ipv6. Nek me neko ispravi ako ima ali ja ne nalazim nikako...
 
Uspeh konacno da namestim prokleti IPv6. Iako je bilo stiklirano u properties od mrezne bio je diseblovan u registry pa sam pratio ovo uputstvo:

Inace nije htelo da mi zapamti izmene u registry nikako pa sam pratio ovo uputstvo za taj problem.. :)

jupi..

E da, i juce iz ocaja nadogradim win10 na win11 na ovaj moj prastari i5 4690k sa ovog klipa, radi sve ok, sve sto je bilo instalirano sve je tu. (sve osim ipv6 koji sam danas namestio:))
 
Kod mene taj IPv6 radi 3 dana lepo pa se izgubi par dana pa opet. Ne mogu nikako da podesim da radi kako treba.
 
Uspeh konacno da namestim prokleti IPv6. Iako je bilo stiklirano u properties od mrezne bio je diseblovan u registry pa sam pratio ovo uputstvo:

Inace nije htelo da mi zapamti izmene u registry nikako pa sam pratio ovo uputstvo za taj problem.. :)

jupi..

E da, i juce iz ocaja nadogradim win10 na win11 na ovaj moj prastari i5 4690k sa ovog klipa, radi sve ok, sve sto je bilo instalirano sve je tu. (sve osim ipv6 koji sam danas namestio:))

Hvala za info. Eto nešto i da naučimo…..
 

@gorancub

Napisao je da ide direktno preko modema, tačnije rutera. Probao je valjda i reinstalaciju TCP/IPv6. Ostaje radikalna metoda reinstalacije windowsa, možda da proba winsock reset. Ništa drugo mi ne pada na pamet a da verovatno nije probao.
Nisi naveo jesi li probao ovo, pretpostavio sam da jesi pošto demanta nije bilo, preko Properties mrežne kartice ili komandom netsh int ipv6 reset u Command Prompt-u?
 
Ukucavao sam sve te komande sto sam nasao na internetu sad da me ubijes nisam siguran da li sam i ovu, pretpostavljam da jesam.
 
Ta komanda resetuje HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip6\Parameters\ na tzv. Default vrednosti.
Nije toliko bitno, moja je znatiželja da li je ta komanda bila uspešna ili nije. Važno je da ti je sad sve OK, nećemo daviti dalje jer nije u okviru teme.
 
Supernova mi smanjila paket na 30 Mbit/s bez ikakvog razloga, ugovor potpisan na 50 u avgustu 2020-te. Zovem ih 15 puta kazu prosledicemo administraciji, malopre zovem kazu ne mozemo nista da uradimo morate u poslovnicu. Neverovatno kakvi majmuni.
 
Tebi bar radilo do sada meni smanjili posle sat vremena :D

Inace eto od jutros ne mogu da se povezem na 5ghz preko WiFi-a, uredjaji uopste ne vide 5g mrezu iako stoji da je "aktivna", resetovao vise puta ma jok.

Definitivno je modem otisao u out, naravno ni danas niko nije dosao da pogleda.

Fino smo poceli...
 
Tebi bar radilo do sada meni smanjili posle sat vremena :D

Inace eto od jutros ne mogu da se povezem na 5ghz preko WiFi-a, uredjaji uopste ne vide 5g mrezu iako stoji da je "aktivna", resetovao vise puta ma jok.

Definitivno je modem otisao u out, naravno ni danas niko nije dosao da pogleda.

Fino smo poceli...
Probaj da prebacis 5ghz wifi na manji kanal mozda ti uredjaj ne podrzava vece kanale
 
cudno...
u properties mrezne karte su ukljuceni i IPv4 i IPv6?

Pogledajte prilog 336435

jedino sto mi pada na pamet, skinite neki live CD ubuntu, i vidite kako se on ponasa?
da ne bi reinstalirali sistem bezveze...
i gde je onaj iz Borce, sto se zalio da njemu sve stize poslednje, da vidi jel mu radi IPv6? ;)
Ne znam jel mislis na mene ili je bio jos neko.. Mada moja zalba je najvise bila u vezi optike koja nikad ne dolazi, izgleda sam vecno osudjen na coax. Uglavnom, nemam IPv6 jos uvek a mozda i bolje.. Ne bih da se igram sa necim sto je eksperimentalno jer ne znam da li bi poslovni VPN sljakao bez problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno