Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E jes im aplikacija.
Zamisli da nasilno menja jezik na Android TV sistemu!
Podesim lepo na engleski a kad nju instaliram menja na srpski cirilicu.
Gde ti menja jezik?

Home? Settings? Kako izadjem iz aplikacije, sve mi je kako jeste na Mi stick-u, nigde mi jezik nije promenjen. A za pretragu, nije mi izasla odmah u prvim rezultatima nego sam isao desno nekoliko skrolova i dosao sam do nje.
 
Koincidencija ili ne, u vreme kad je IPv6 proradio imam problem na OTT i preko MOVE-a kad premotam unazad. Slika se na pojedinim kanalima svako malo koči i vrti se onaj krug na OTT, tj. 3 klikera na MOVE-u i izleti poruka, parafraziram: "Greška. Program nije u stanju da reprodukuje sadržaj."
Povrh toga, MOVE mi se zakucao kao kad pustiš npr. igru pa slika stane a zvuk kao u rafalu pre nego što se pojavi BSOD. 2 puta sam ga resetovao i jedva se odglavio.
 
Android TV aplikacija radi i na običnom kineskom android boxu. Super.:)
 
Samo na amazon firesticku neće.
 
RT Scrambled signal !... ali RT Documentary radi normalno ...mi nismo u EU :) moguce da je nesto drugo ...videcemo
Pogresno si me razumeo ili sam se pogresno izrazio. Bas zbog satelita sa koje preuzimaju necemo moci da gledamo RT, zato sto ih vecinu kontrolise EU... Na net-u radi livestream RT-a jos uvek, dokle videcemo... :)
 
Naravno, u to vreme nisam ni znao, da su banovali na Eutelsat 16A pa mi bilo cudno ;)
 
Sad kad su izbacili ATV aplikaciju, red bi bio da LG i Samsung app redizajniraju da prate interfejs Move i ATV aplikacija.
 
@Markic Jel LG beše ima onaj fazon da može da prikaže info overlay sa podacima o rezoluciji i FPS video materijala koji se trenutno gleda ? :D
 
To neki LG korisnik mora da potvrdi, ja na Samsungu ne vidim tu opciju.
 
Kad se stisne Info taster na daljincu... Nije nikakva opcija u Supernova aplikaciji.
 
Nije svako golo oko isto :p A naravno da me zanima da li SmartTV app pušta isti stream kao sajt ili ne. Mada kontam da ako su se u prošlosti žalili na kako sport izgleda na Move boxu kad se premotava kontam da je isti slučaj i sa ostalim SmartTV aplikacijama... Ali s druge strane čini mi se da je par ljudi tvrdilo da na WebOS i/ili Tizen izgleda bolje/kvalitetnije/blabla nego na mobilnoj app i na kompu/sajtu. Sličnu stvar su tvrdili iza Arena Cloud na LG i Samsung apps.
 
Poslednja izmena:
Nije svako golo oko isto :p
Biće da si u pravu. Evo danas se uveliko priča o SN ATV aplikaciji a niko živ da potvrdi jel su kanali 25fps ili 50fps i koje su rezolucije.

Nije da kritikujem bilo koga al' brate mili upališ Arenu na fudbal i sa 6 metara možeš videti jel strim "secka" k'o blesav ili je fluidna slika.

"Secka" = 25fps, fuidno = 50fps.

Oštra slova na inserteru gore desno (Arena sport #) = 1080p, mutnjičava slova = 720p. To je to.
 
Sajt koristi 1080p 25 fps stream definitivno. Jedno vreme nakon inicijalnog dodavanja su samo Arena 6, 7 i 8 "išle" kao 50fps (i to deinterlaced, dakle progressive) ali su i to sredili i spustili na 25fps :D
 
Biće da si u pravu. Evo danas se uveliko priča o SN ATV aplikaciji a niko živ da potvrdi jel su kanali 25fps ili 50fps i koje su rezolucije.

Nije da kritikujem bilo koga al' brate mili upališ Arenu na fudbal i sa 6 metara možeš videti jel strim "secka" k'o blesav ili je fluidna slika.

"Secka" = 25fps, fuidno = 50fps.

Oštra slova na inserteru gore desno (Arena sport #) = 1080p, mutnjičava slova = 720p. To je to.
100% 25fps kajron bas secka
 
Pitanje: gde ste skinuli novi APK? ja ne mogu da nadjem, sve sto nalazim je stara verzija 2.*
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-03-18-36-18-935_com.android.vending.jpg
    Screenshot_2022-03-03-18-36-18-935_com.android.vending.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 76
Kad se stisne Info taster na daljincu... Nije nikakva opcija u Supernova aplikaciji.
Kada "stisnes" info na daljinskom od TV-a, a gledas preko DVB-C redovan program (HBO,RTS ...) dobijas info sa EPG-a! Dok, recimo gledas nesto sa Netflixa dobijas timing i rezoluciju/bitrate

20220303_184822.jpg
 
@Alister Za Eon app je čini mi se tokom 2020. kad su skresali rezoluciju tokom karantina nego sa LG kačio screenshot sa tim overlay. Plus valjda nešto slično može da se uključi na Fire TV uređajima.
Nisam ni pitao za DVB-C kanale nego baš za Supernova "TV po tvom" app i njen stream.

Netflix app imaš baš svoj build in debug/info overlay to je druga priča...
 
Aha, provericu sad i sa "TV po tvom" a imam sad i EON pa cu uporediti ...ali svakako je to losije nego preko DVB-C

probao sam upravo, na "TV po tvom" dobijam ovo na slici (Satnica,kratak opis ...) dok na EON app ne dobijam nista:) nema funkciju ?!!

20220303_190521.jpg
 
Poslednja izmena:
Aplikacija radi odlično čak i na BOXu sa standardnim androidom, znači nije ATV Box. Inače je nisam imao u Play Storu ponuđenu, samo klasičnu verziju. Skinuo sa linka koji sam postavio danas u postu #18,749, instalirao i šljaka bez problema. Čak je i verzija za mobilne uređaje ostala kao zasebna aplikacija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno