Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probaj ovo što ti je kolega sugerisao:
jedino sto mi pada na pamet, skinite neki live CD ubuntu, i vidite kako se on ponasa?
da ne bi reinstalirali sistem bezveze...
Imaš na netu nekoliko uputstava ako nisi ranije probao, evo jedan iz moje stare arhive, pomoglo mi je u par slučajeva: Linux to the rescue. Naravno, imaš i ovaj Try Ubuntu before you install it direktno sa njihovog sajta.
Ako ti ne radi ni na Wi-Fi adapteru kartica nije problem.
 
Poslednja izmena:
yep, sa ubuntu bez problema ipv6. Onda je nesto do windowsa izgleda. Odstiklirao sam v6 restartovao, stiklirao opet restartovao sve zivo, gasio firewall, antivirus i nece.
Kad bude volje namesticu novi win nema druge.
20220227_095830.jpg
 
Da li jos neko iz Stare Pazove ima problema sa kablovskom i internetom.. Pre sat vremena sve nestalo?
 
Slična situacija ako ne ista, kao i IP konfiguracija.
Znatiželjan sam, nije mi hitno kao kolegi. Pošto nije sigurno da bi upalilo, ne pada mi na pamet da reinstaliram windows, da menjam karticu ili kupujem novu mašinu daleko bilo.
Ako dođe dođe ako ne onda ću da trolujem vas ostale i dalje.:giggle:
yep, sa ubuntu bez problema ipv6. Onda je nesto do windowsa izgleda. Odstiklirao sam v6 restartovao, stiklirao opet restartovao sve zivo, gasio firewall, antivirus i nece.
Kad bude volje namesticu novi win nema druge.
Pogledajte prilog 336465
Na Ipconfig sa prethodne strane se vidi da ti je isključen DHCP kao i da nemaš IPv6 altivan na adapteru.
Proveri u settings -> network & internet -> ethernet -> change adapter options
Pa properties aktivne LAN konekcije i proveri da li ti je uključen/tikovan TCP/IPv6
 
Imaš pravo, baš sam pročitao sa prethodne strane. Neka ukuca u Run boxu services.msc , nađe DHCP Client i nek odabere automatski startup i restart posle toga. Možda upali.
 
DHCP je iskljucen zato sto mi treba staticka ip za ovaj PC zbog nekih smart uredjaja itd.. ali ista je situacija i sa DHCP on. Tikovan je TCP/IPv6
1645959980416.png
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GbE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 70-85-C2-21
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.36(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : nedelja, 27. februar 2022. 12:00:01
Lease Expires . . . . . . . . . . : nedelja, 06. mart 2022. 12:00:00
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 109.122.99.129
109.122.99.128
1.1.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled
 
DHCP je iskljucen zato sto mi treba staticka ip za ovaj PC zbog nekih smart uredjaja itd.. ali ista je situacija i sa DHCP on. Tikovan je TCP/IPv6
Pogledajte prilog 336470
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GbE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 70-85-C2-21
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.36(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : nedelja, 27. februar 2022. 12:00:01
Lease Expires . . . . . . . . . . : nedelja, 06. mart 2022. 12:00:00
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 109.122.99.129
109.122.99.128
1.1.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled
Pretpostavio sam da je neki takav razlog za static :)
Ali ovo je zaiata čudno. Znam da zvuči bzvz ali kao da ideš preko nekog switch-a koji iz nekog razloga nema IPv6
 
Napisao je da ide direktno preko modema, tačnije rutera. Probao je valjda i reinstalaciju TCP/IPv6. Ostaje radikalna metoda reinstalacije windowsa, možda da proba winsock reset. Ništa drugo mi ne pada na pamet a da verovatno nije probao.
 
A taj ruter nema opciju rezervacije lokalne IP(v4) adrese po MAC?
 
Ekipa napravih sam sebi problem, naime primetim da mi net slabije radi a inace sam rado davao password od rutera (CBN), udejem kao da blokiram pristum ovim nepoznatim mac adresama i kod prve sve stade. Poenta je da meni net radi ali sad ne mogu da pristupim ruteru sa 192.168.0.1
reset nije nista promenio
ispao sam budala jer sam jednostavno mogao da promenim sifru ali nisam hteo zbog ljudi kojima uvek dajem pristup

tj. kako da vratim na staro? da mogu da pristupim ruteru
Ako imas onaj crni veliki uspravni Technicolor 7210 mislim, ne gasis nista iz struje, pritisnes RESET dugme i drzis dok se ne pogase SVE lampice, u pocetku ce se pola pogasi ali ti ne pustaj, drzi dok se sve nne ugase... Znaci traje sigurno 15ak sec... Ondak pustis i imas fabricki sve vraceno, pa udari odma sifru... Fabricki je mislim admin/prazno ili obrnuto...
 
DHCP je iskljucen zato sto mi treba staticka ip za ovaj PC zbog nekih smart uredjaja itd.. ali ista je situacija i sa DHCP on. Tikovan je TCP/IPv6
Pogledajte prilog 336470
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GbE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 70-85-C2-21
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.36(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : nedelja, 27. februar 2022. 12:00:01
Lease Expires . . . . . . . . . . : nedelja, 06. mart 2022. 12:00:00
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 109.122.99.129
109.122.99.128
1.1.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Izgleda da ti iz nekog razloga nije aktivan IPv6, jer bi morao na adapteru da imaš Link-local IPv6 Address (fe80: ..)
 
Niko da odgovori zasto AdGuard DNS vise ne radi rucno setovan na telefonu?
Evo danas sredjujem neki polovnjak iskacu mi autobusi, kamioni i semafori prilikom logovanja na Steam, Epic.... Cemu IPv6 kad skoro sve radi na IPv4? Portovi ne mogu da se otvore... dzabe ste krecili.
 
Meni nikad nije iskocila Captcha (kamioni, semafori) a imam cgnat i nemam ipv6 jos
 
 
javljam da su portovi proradili na ipv6. nisam nista dirao, samo od sebe je sve portove pustio, Dakle bio je ipak problem do njih.

Sad, sto se tice brzine, nikada to nije islo preko 115Mbps/14 na paketu od 120/15.
Kapiram ja da je config file tacno ili cak manje od brzine u paketu, ali u realnom radu, nikada to nije islo preko 10MB/s. Pri tom mislim na single file download, recimo ubuntu iso.
Kad se radi FTP transfer, to je dosta manje i losije, ali ima tu i vise fajlova, i udaljeni serveri... svasta ume podje po zlu.

Da zaokruzim celinu, ako trazite provajdera u svilajncu, od ovoga nema bolje (*nije da postoji konkurencija). Optike nece biti nikada, coax su skoro sredili, bar moj kraj, postavljen novi opticki cvor i smanjen broj pojacala u redu. Fino to momci rade.

E sad, to sto je iptv app retardiran na mnogo nivoa, i baguje konstantno, to ne bih da komentarisem. Mogli su da kupe bolji softver, al kapiram da su hrvati bili u fazonu da saradjuju, pa da vrate deo para privatno (if you know what i mean). da ne pominjemo mesavinu cirilice, latinice i hrvatskog jezika na cirilici :D

ajd da ne lupam dalje... nije tome namenjen ovaj deo foruma.
 
Niko da odgovori zasto AdGuard DNS vise ne radi rucno setovan na telefonu?
Evo danas sredjujem neki polovnjak iskacu mi autobusi, kamioni i semafori prilikom logovanja na Steam, Epic.... Cemu IPv6 kad skoro sve radi na IPv4? Portovi ne mogu da se otvore... dzabe ste krecili.
Kaptcha zavisi od toga koliko je poznata adresa. Ja kad idem preko VPN obavezno ubodem captchu, a kad idem preko supernovinog ip-a obicno ne.
 
tesko, znali bi ;)
jasno je meni gde ti radis, no nesto je promenjeno sigurno.
Kada sam pisao prethodni post, ni linux ni windows ni android nisu imali otvorene portove. Sada sva 3 prolaze testove.

no nebitno, sada ipv6 radi, rekao bih u punom potencijalu. Videcemo u narednom periodu kako se budu razvijale stvari.

pozdrav riki iz beograda :)
 
Sta podrazumevas pod time?
3 različita uređaja na cbn modemu direktno vezana. Dakle nije do podešavanja sa moje strane. Kažem nije radilo {ranije sam pisao o tome), sada radi. Tako da to što je riki napisao ne pije vodu. Čačkalo se, novo je, tek pušteno, mora malo da se doradjuje, što je normalno. Srećni smo što se nešto radi i kreće se ka nekom standardu.
 
Pre nego sto cimnem tehnicku podrsku reko mozda je bilo reci.... ne zamerite od 2005 sam kod Solaka :(

Uvedena jutros optika paket 1000/100... dok su momci bili tu nakacio sam laptop i dobio nekih 950/100 (reko to je to hvala lepo na instalaciji dovidjenja)... proslo sat vremena stoji zakucano na 92/92 i ni da mrdne, menjao portove menjao kablove ma jok. Samo jednom od 10 pustanja recimo posle iskljucenja dobijem 900+/100 i posle toga se opet vrati na 92/92.

Edit: ruter je ono zakljucano djubre ZTE F680
 
Meni deluje da ti je to ograničenje wifi kartice, 8nace ne bi to bilo slučajno 100mbit
Spoji to na kabl pa meri
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno