Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li zna neko da li supernova pušta preko kabla izbor zvuka za neke kanale?
Na total tv ima recimo za HBO odabir srpski ili engleski zvuk, dok SN nisam video da daju tu opciju.
To je oduvek bilo, zvuk i titlovi da se bira, klasicna digitalna TV
E sad za konkretne kanale ne znam koji sta imaju.
 
Na velikoj većini kanala su "uprženi" titlovi na sliku što je isto korak unazad ali ko nas pita. Rade šta hoće 😡
 
Ja sam sinoc izgubio upload speed brzinu takodje, i tek negde u pola 10 ujutru se vratila brzina uploada. Inace iz sremske mitrovice sam. A ovako generalno sam imao svakodnevne smetnje od 6-7 posle podne pa do 00:00-01:00... koje sam prijavio u decembru mesecu (Previsok ping, Upload/Download varira..) Cak sam primeto nekad oce speedtest da nabije tipa 180download ili tipa 17-18 upload, i onda polako pocinje nesto da ih obara primetno, i zavrsi se test tipa na 120-130DL i 12-13 upload. Sve to sam poceo evidentirati na svoj yt kanal. https://www.youtube.com/channel/UCwTGtGsB7QCo92h5pEU4fkQ

Placam 200mbps / 20 mbps po ugovoru
Prijavio isti problem 23. decembra, evo 23 januara niko nista nije uradio tim povodom. Zvao ih par puta, ali ne mogu vise da se nerviram ne koristim nesto net u nocnim satima...
Inace postoji uredjaj na odredjenoj frekvenciji koji anulira upload na 0 dokle god da je ukljucen u coax kabl, i to ne samo za tebe vec za celu mrezu koja je pod coaxom...
 
To je oduvek bilo, zvuk i titlovi da se bira, klasicna digitalna TV
E sad za konkretne kanale ne znam koji sta imaju.
jasno je to u teoriji šta bi trebalo, nego pitam da li je neko video to u praksi na SN, pošto meni deluje, što reče kolega, da su oni lepo poisključivali sve dodatne opcije, jer im je tako lakše. Kad klikćem na jezik zvuka na TV-u, ništa se ne menja, kao da nije omogućeno od provajdera.
 
bbbb.jpg

Samo da ih pohvalim jos jednom.. od 15-tog je tropa, nesto su cackali samo oni znaju. Da rese naravno trne im noga
 
@milanin ranije na RV, Eurosport je imao i ENG !!! mogao si da izaberes koje ces komentatore da slusas, sada to ne radi vise ! isto gledam preko CI modula i kartice.

edit
da, sto kaze i @qryak, i HBO je imao opciju za menjanje !
 
Poslednja izmena:
Onda jedino da pišemo, prvo SN, a ako ništa, možda HBO i Eurosport. Pretpostavljam da je njima u interesu da im se proizvod nudi sa što više opcija.
 
Na Supernovoj? Kaži mi molim te jedan kanal, da probam da li radi kod mene. Ne move box, nego da je baš preko kabla i CAM modula.
hvala
Dok je bio RV na HBO si kad puštaju crtaće imao izbor za našu sinhronizaciju, ili engleski sa titlovima. Ne znam da li još uvek tako radi, ne pamtim kad sam gledao neki crtać na TVu.
 
Viasat kanali koliko se secam imaju razlicite jezike, moj tast redovno to promeni pa moram da vracam
Nema puno kanala na kojima mozes d amenjas audio i titlove.
 
Titlovi mogu na nekoliko kanala, ali audio nisam video ni na jednom kanalu na SN za sada.
 
Istekao mi ugovor sa Supernova, koristili smo paket Super Par start Move (prvi paket).
Sad razmisljamo da li ostati na Supernovi ili preci kod nekog drugog, samo je pitanje kod koga kad su sve to ista gov*a.
Ruter za internet su nam menjali do sad 2-3 puta, pa konstantne google captcha i nemogucnost otvaranja pojedinih sajtova jer je neko na istoj IP adresi banovan (mnogo korisnika iza 1 iste IP adrese), na televiziji negde nema titlova niti radi teletekst...tako da ne znam sta ciniti.
 
Titlovi mogu na nekoliko kanala, ali audio nisam video ni na jednom kanalu na SN za sada.
Mislim da neki od Arena sport kanala imaju opciju da se promeni audio, tako da isključiš zvuk komentatora.
 
Primetio sam da kada gledam nešto što sam vratio pa prebacim kanal, i kasnije ( a dešavalo se da i nakon nekoliko dana) se vratim na taj kanal i vratim to što sam gledao, on ne vraća ispočetka već tu gde sam stao. Vrlo dobro, pohvale za supernova sns inženjere, verovatno slučajno to namestili 🤣
 
Sutra prelazak na SN sa mts VDSLa. VDSL radi na 30/8 (iako je paket 50/8) ali to je neka vrednost koja je pomirila kakav-takav net i HD kanale. Supernova je optikom usla u zgradu ali do stana dolazi postojeca HFC mreža (unutrasnja instalacija). Prelazim na Super sve plus sa netom 150/15. TV mi realno nije previše bitan ali net jeste. Čitajući sve ne bih znao šta da očekujem. Neka predviđanja?🙄
Imaju radove na mrezi leti pa moze da se desi da radi mesec dana u tom periodu lose. Inace ne mogu da se nesto pozalim nemam prekida i radi dobro.
Ja sam bivsi AVcom.
 
Prvi odgovor:

Drugi odgovor:

Ispostavilo se tačnim u mom slučaju, oba odgovora.
Došao sam do saznanja u čemu je problem. Radi se o tome da Supernova trenutno radi sa dve platforme. Na staroj koja je još ponedge u životu određeni kanali prijavljuju grešku dok na novoj sve radi OK. U prvoj polovini godine očekuju da svi delovi mreže budu prebačeni na novu platformu
 
Јел код СН не постоји опција достављања рачуна у електронском облику?
 
Где је активирати? Нисам на сајту видео да нешто пише о томе.
 
Знам за то, али треба виза, мастеркард или маестро картица.
Мене занима опција слања рачуна на мејл. Код мтс-а то има, а код СН то нигде не видим у понуди.
 
Pošalji im mail i traži elektronski račun.
 
Može i Dina, ja račun plaćam Dina karticom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno