Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne ide,ali uvaljuju fixni pod obavezno. To im je najbolja zarada,tj cistih skoro 700d svakog meseca. Ja recimo godinama nisam koristio fixni na bakru. Ispraznile se baterije na telefonu pa me mrzelo da kupujem druge.ionako svi sad imamo neogranicene tarife,a na fixni zovu samo ovi sto prodaju nesto. Roditelje smo naucili da kad im treba nesto ,,cimnu,, na mobilni pa ih mi zovemo.
 
Ne ide,ali uvaljuju fixni pod obavezno. To im je najbolja zarada,tj cistih skoro 700d svakog meseca. Ja recimo godinama nisam koristio fixni na bakru. Ispraznile se baterije na telefonu pa me mrzelo da kupujem druge.ionako svi sad imamo neogranicene tarife,a na fixni zovu samo ovi sto prodaju nesto. Roditelje smo naucili da kad im treba nesto ,,cimnu,, na mobilni pa ih mi zovemo.
Čisto bacanje para kome fiksni ne treba.
 
Slazem se.Kako Shaman rece sreca pa SN daje izbor,da uzmes recimo samo net. Kod konkurencije toga nema,moras i net i kablovsku. Ne znam da li je ranije bivsi RV imao samo Net pakete(mislim da jeste). Sad mi ke zao sto jos pre dve godine kad su se pojavili kod mene u gradu nisam uzeo odmah net kao sto sam uzeo sad. Da ne placam dzabe fixni dve godine.
 
To ce polako da se ukida kod SN kako SN prestaje da postoji (naravno ostavice, bar se nadam, trenutne ugovore kakvi jesu).
Orion nudi samo net takodje.
 
Koliko ja vidim na Mts sajtu nisu naveli da je uslov fiksni telefona za net, mada mi je to kod njih nelogično, dok ta Iris tv i box pakete fiksni navode kao uslov.
 
Znači da očekujemo ponovo neko prekrajanje paketa od 1.6. naravno plaćaćemo verovatno istu cenu, za lošiju uslugu, tačnije usloviće nas potpisivanjem novog ugovora za brži net/jedinstvenu programsku šemu kao mts što ima...
 
Da, na to.
Bilo je reči može li samo net. A cena- prava sitnica 😁.
 
Znači da očekujemo ponovo neko prekrajanje paketa od 1.6. naravno plaćaćemo verovatno istu cenu, za lošiju uslugu, tačnije usloviće nas potpisivanjem novog ugovora za brži net/jedinstvenu programsku šemu kao mts što ima...
Bitan mi je samo upload,koji je ocajan kod supernove
Istice box 15.05,a imam odmah ponudu sn za 12m po dinar
Ovaj Telenor ko da kupio kolac,malo da pusti neke najave
 
Pa odgovorio si da svaki tv moze da slozi, izbrise kanale koje ne zelim da gledam ali te kanale placam pa placam bez obzira sto ih ne gledam. A covek je pitao da samo odabere kanale koje hoce da gleda i da samo te kanale plati. Bar sam ja tako razumeo. Nesto kao hocu ova dva sportska, ova tri filmska, jedan dokumentarni i samo to da platim, a ne da mi uvale 300+ kanala od kojih retko ko od nas gleda vise od 20 a placa punu cenu paket bez obzira da li smo mi te ostale kanale izbrisali iz liste na tv-u...
BAS TAKO. Razumeli smo se odlicno, ali eto, neko ne kapira, pa prebacuje da mi ne kapiramo :(
Post automatically merged:

Info što se tiče "Supernove"!
Zvanično od 1.juna se gasi kao samostalan provajder i pripaja se MTS-u.
Brend "Supernova" ostaje, kao i paketi za koje smo sklopili ugovore. Paketi će ostati i u buduće. Do kada? ...dok ne reše drugačije. Nadaju se da će kao brend opstati.
Neprijatnosti su za zaposlene u Supernovoj je taj, da se sve poslovnice gase i od tada se mlatimo sa MTSom za sve. Od ugovora, smetnji, opravke itd.
Info od čoveka zaposlenog u MTSu.
Lepo se pisalo na ovom forumu pre godinu i jace dana, da je SUPERNOVA samo fantom firma, tj nepostojeca.
Ko je pratio, razume o cemu pricam.
 
Posto je Telenor sklopio nekakvo partnerstvo sa drzavom i telekom radi visih ciljeva....
Meni sve ovo sto se radi deluje nekako logicno.
SUPERNOVA SE STAPA U MTS, A VREMENOM CE TELENOR ZAUZETI MESTO TJ IGRATI ULOGU SUPERNOVE POD TELENOR IMENOM.
A U STVARI CE BITI U SEMI SA MTS, KAO STO JE SAD MTS SA SUPERNOVOM
PS, NE BI ME CUDILO I DA TELENOR NASTAVI RAD U POSLOVNICAMA SADASNJE SUPERNOVE
 
Posto je Telenor sklopio nekakvo partnerstvo sa drzavom i telekom radi visih ciljeva....
Meni sve ovo sto se radi deluje nekako logicno.
SUPERNOVA SE STAPA U MTS, A VREMENOM CE TELENOR ZAUZETI MESTO TJ IGRATI ULOGU SUPERNOVE POD TELENOR IMENOM.
A U STVARI CE BITI U SEMI SA MTS, KAO STO JE SAD MTS SA SUPERNOVOM
PS, NE BI ME CUDILO I DA TELENOR NASTAVI RAD U POSLOVNICAMA SADASNJE SUPERNOVE
Upravo tako marcomania035.Pogodio si pravo u centar.
 
Jel tu akciju 12 meseci za dinar morate da trazite u poslovnici posto je na sajtu ne vidim?
 
A kad već pominjete fixni telefon jel to znači da će da ukinu ovaj "normalni" internet i da nas sve prebace na "dial-up" kao nekada pa da se ponovo pojave razni provajderi sa brojevima tipa pozovite 0800....0700...041...itd.itd...
Mislim nemoj se ljutite samo pitam....😆
 
A kad već pominjete fixni telefon jel to znači da će da ukinu ovaj "normalni" internet i da nas sve prebace na "dial-up" kao nekada pa da se ponovo pojave razni provajderi sa brojevima tipa pozovite 0800....0700...041...itd.itd...
Mislim nemoj se ljutite samo pitam....😆
Neće nego te uslovljava da imaš fiksni uz paket.
 
Pa dobro, IP fiksni je 300 dinara, sa sve identifikacijom i ostalim uslugama. Nije mnogo. Ja ga imam na starom Exe paketu.

Meni se sviđa, što će korisnik na MTS sajtu moći na svom portalu da ima pregled aktiviranih usluga, plaćenih i neplaćenih računa, potrošnje neta, listing, itd, itd...
 
Svakako će doći do poskupljenja, odnosno do izjednačavanja cena sa MTS-om.
Sve kalkulacije će se praviti ,na principu MTS BOX paketa, koji u zbiru usluga, treba da bude ispod SBB cena.Mobilni telefon+Mobilni internet 100giga, su glavno oružije.
Kome se ni to ne bude svidelo, plan je da ode u Telenor,ne u SBB.
Ostaje samo Orion net+Mobilni po izboru +SBB van mreže, kao oaza nesvrstanih.
 
Mislim da će tzv Telenor da iznajmnjuje celokupnu mts infrastrukturu, sa sve ovim što sad supernova ima + telekom optiku + xDSL, a Box paketi će biti isti cenovno svima, sa različitim brzinama na optici, hfc-u i xDSL-u.
Pretpostavljam da će ubaciti i neki novi iris tv box koji će imati ethernet i coax, pa u zavisnosti od infrastrukture, povezuje se na određeni port / portove.
Videćemo, ali cenim da će dodati samo još brzine neta na HFC-u pošto za optiku i dsl već imaju na sajtu.
 
Ako stavim ruter a AP mod da li on moze u isto vreme da prima i salje signal preko kabla i wifi?
 
Svakako će doći do poskupljenja, odnosno do izjednačavanja cena sa MTS-om.
Sve kalkulacije će se praviti ,na principu MTS BOX paketa, koji u zbiru usluga, treba da bude ispod SBB cena.Mobilni telefon+Mobilni internet 100giga, su glavno oružije.
Kome se ni to ne bude svidelo, plan je da ode u Telenor,ne u SBB.
Ostaje samo Orion net+Mobilni po izboru +SBB van mreže, kao oaza nesvrstanih.
ma to je normalno da usluge poskupljuju.....mene više brine to što je ulje skočilo na 187 dinara, a šta je jedan litar....a o ostalim stvarima da ne govorim.....to je život u srbiji da ne diskutujemo o poskupljenjima bilo čega jer idemo u off topic......
kad već praviš najbolju kombinaciju zaboravio si da je jajjeftinije kupi običnu antenu i gledaj dvb-t2 kanale a za net se snađeš kod komšije...... ;)
 
Ostaje samo Orion net+Mobilni po izboru +SBB van mreže, kao oaza nesvrstanih.
Ja sam u toj oazi :D

  • Orion prepaid optika (500/20 za 1500 din)
  • Eon OTT (Eon Light za 1090 din [bivši D3i korisnik, pa stara cena] )
  • MTS Morava 1 (520 din & stara Moravica sa neograničenim minutima ka MTS brojevima a ne skuplja a uštrojena) + uvalio se u ćaletov Box4 i imam tih 100 GB mobilnog neta
Ali polako od jula ima da krene da presušuje ta oaza: UO za Moravu ističe tad, pa u novembru ističe Eon UO i garant će da mi dignu cenu sa sa 1090 na 1499 din...
 
Ja sam u toj oazi :D

  • Orion prepaid optika (500/20 za 1500 din)
  • Eon OTT (Eon Light za 1090 din [bivši D3i korisnik, pa stara cena] )
  • MTS Morava 1 (520 din & stara Moravica sa neograničenim minutima ka MTS brojevima a ne skuplja a uštrojena) + uvalio se u ćaletov Box4 i imam tih 100 GB mobilnog neta
Ali polako od jula ima da krene da presušuje ta oaza: UO za Moravu ističe tad, pa u novembru ističe Eon UO i garant će da mi dignu cenu sa sa 1090 na 1499 din...
Boga mi ne piše ti se dobro 🍺🍺🍺☕☕☕
 
Što, ja MTS fixni već imam :ROFLMAO: :ROFLMAO: :LOL: Spreman sam za eventualni prelazak na Supernova_a_šatro_MTS optiku.

Iako kad sam prešao sa VDSL na ZLOrion optiku su se stekli uslovi da se taj fixni odjavi matorci ne daju : ni totalnu odjavu ni prebacivanje fixnog broja u Orion gde je "fixni" 200-300 u odnosu na 660 kod Telekonja.
 
jel je neko aktivirao zvaničnu aplikaciju apollon preko supernove?

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg
 
A što bi kad supernova po paketima treba da ima već aktiviran apolon?
Video sam al mi se ne daju pare džabe.
u jačim paketima imaš aktiviran apollon preko video kluba....ovo je zvanična aplikacija apollon-a koja zahteva da se kreira korisnički nalog i lozinka...bukvalno isto kao što je slučaj sa HBO-GO, onaj ko ima HBO-GO zna o čemu pričam, pa zato pitam da li je neko trazio da mu aktiviraju korisničko ime i lozinku za apollon
i ne doplaćuju se dodatne pare jel te to sleduje ako ga imaš u paketu....lepo piše prijava preko partnera:supernova
 
u jačim paketima imaš aktiviran apollon preko video kluba....ovo je zvanična aplikacija apollon-a koja zahteva da se kreira korisnički nalog i lozinka...bukvalno isto kao što je slučaj sa HBO-GO, onaj ko ima HBO-GO zna o čemu pričam, pa zato pitam da li je neko trazio da mu aktiviraju korisničko ime i lozinku za apollon
Da video sam da ima prijave preko operatera ali nisam se cimao još. Nešto me nisu ni ovi filmovi privukli, jer većina stari i odgledani. Zašto da cimam i sebe i druge zbog starih filmova?
 
Da li ima jos neko na koriscenju ruter Netis WF2780 da mu je instaliran. Zanima me jacina signala na wifi 5G... Kod mene u sobi gde je ruter na udaljenosti od 2 metra od rutera na 2,4G je -36dbm a na 5G je -44dbm mereno preko apk Wifi Analyzer......mislim da je to velika razlika ...izgleda da brljavi 5G.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno