Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SBB debelo kasni.Zaostali su na raspaloj mreži, nemaju uslugu mobilne telefonije,cene su im visoke.Novak će se jos malo penzionisati, pa će i taj SK kanal, koji ih drži u životu ,presahnuti.
SN-u ,trebaju MTS boks paketi, kao i uvodjenje optike ,tamo gde je raspali kabl.Ne znam kakva je slika na SN boksovima, ali je na MTS-ovim, savrsena.
Mozda ne bi kasnili kad ova raspala drzava ne bi cinila sve da im onemoguci normalno poslovanje i sirenje mreze? Ovde za neke i dalje vazi komunizam i drzavni monopol u uvijenoj formi nekog KAO slobodnog trzista a za neke vazi kapitalizam a najgore prodju ovi gde vazi kapitalizam s pocetka 20.veka.

 
Ajde sad drugari pomažite. Uzeo sam android TV Box pre 2 dana (X96 Mate Plus), klasičan software na njemu kao za Android TV. Aplikacija "TV po tvom" ne postoji u njegovoj prodavnici, ali sam našao na netu i instalirao standardnu za mobilne uređaje.
Na MI Boxu 3 sam imao isti problem, jer je on baš Android za TV box. Tv po tvom sam sa mobilnog eksportovao kao .apk fajl i probao da instaliram kao i sve ostale app ali dobih poruku da nije za ovu vrstu androida. Da bih mogao da gledam na TV-u bez chromecast-a sa mobilnog uspeo sam da se dovijem sa instaliranjem Firefox browsera i u njemu odem na sajt www.supernovaott.rs pa tako gledam.
 
Kod "komšija" (čitaj sbb) krenuo kanal "pickbox tv"
Nadam se da će i supernova da ga ubaci u ponudu.....nije loš kanal......
 
Imam Sony TV i conax cam. Imam pretplatu na sve kanale. Za adult kanale svaki put kad promenim kanal, moram da kucam pin, sto je krajnje dosadno. Ima li resenja ?
 
Imam Sony TV i conax cam. Imam pretplatu na sve kanale. Za adult kanale svaki put kad promenim kanal, moram da kucam pin, sto je krajnje dosadno. Ima li resenja ?
Probaj da promeniš starosnu kategoriju u podešavanjima cam modula na tv-u.
verovatno može da se skloni iritirajući zahtev za pin samo treba da "rčkaš" u bezbedonosna podešavanja tv-a ili cam modula.....srećno.....
 
Ne verujem, nemaju oni saradnju sa sbb-om.
pickbox nije sbb-ov kanal
pickbox video klub postoji i u okviru mts box (iris) video kluba pa po nekoj logici bi mogli taj kanal da ga uvrste u ponudu supernove i mts-a
 
Da li neko zna , da li igde u svetu postoji neki kablovsi operater,
koji ti omogucava da iz njihove ponude izaberes samo kanale koji te zanimaju, i samo ti njih puste da gledas.
Naravno i platis odgovarajucu cenu za to.
 
Ima naravno... Ako imaš mogućnost da se preseliš u AmerikE, moći ćeš da biraš ;)
 
Da li neko zna , da li igde u svetu postoji neki kablovsi operater,
koji ti omogucava da iz njihove ponude izaberes samo kanale koji te zanimaju, i samo ti njih puste da gledas.
Naravno i platis odgovarajucu cenu za to.
To ima svaki televizor, obelezis sta hoces da gledas obrises sta neces i to je to.


Ne placas ti operateru neke odredjene kanale vec uslugu distribucije kanala, a to da li ces ti da gledas jedan ili ni jedan od tih kanala ili ces koristiti samo internet njih u opste ne zanima.
 
Ja i dalje tvrdim da on nije razumeo pitanje. Jer i ja pratim redovno ovaj forum i nesto se ne secam da je bilo reci o tome...
 
ako vi niste zadovoljni mojim odgovorom valjda je logicnije da objasnite pitanje koje nisam razumeo ;)
 
Pa odgovorio si da svaki tv moze da slozi, izbrise kanale koje ne zelim da gledam ali te kanale placam pa placam bez obzira sto ih ne gledam. A covek je pitao da samo odabere kanale koje hoce da gleda i da samo te kanale plati. Bar sam ja tako razumeo. Nesto kao hocu ova dva sportska, ova tri filmska, jedan dokumentarni i samo to da platim, a ne da mi uvale 300+ kanala od kojih retko ko od nas gleda vise od 20 a placa punu cenu paket bez obzira da li smo mi te ostale kanale izbrisali iz liste na tv-u...
 
Ipak sam ja dobro razumeo pitanje ali drugu recenicu mog odgovora nisi ni citao
Ne placas ti operateru neke odredjene kanale vec uslugu distribucije kanala, a to da li ces ti da gledas jedan ili ni jedan od tih kanala ili ces koristiti samo internet njih u opste ne zanima.

Ili da budem precizniji cena je ista za jedan i za 200 kanala, nece biti jeftinije ako uzmes samo 5 kanala koje gledas, a vi ste od te ideje posli.
 
Opet ti teras po svome, znamo da je cena ista bez obzira gledao 1 ili 201 kanal, covek je pitao da li negde u svetu postoji operater koji nudi soluciji odabira kanala i placanja samo tih odabranih kanala.. No nema veze, zavrsavam ovde da ne idemo vise u of...
 
Da li neko ima iskustva sa ruterom Netis WF2780, interesuje me domet wifi na 5Ghz
Dobio sam pre nekoliko dana ovaj ruter kao zamenu za ZTE F680....u zte je bilo sve u njemu jednom.....sada prijemnik za tv, modem gpon, i ovaj ruter...na lan kablu je dosta stabilan net....samo me buni domet wifi na 5ghz znatno slabiji domet od wifi na 2.4ghz
 
@rajko34
Naravno da je slabiji 5ghz, tako funkcionise, slabiji domet ali stabilniji i veci protok od 2.4ghz ima.
Ne racunaj ni na jendom 'jeftinijem' ruteru da ce ti 5ghz imati veci domet od 30m2 u zatvorenom prostoru sa zidovima (kuci)
 
@rajko34
Naravno da je slabiji 5ghz, tako funkcionise, slabiji domet ali stabilniji i veci protok od 2.4ghz ima.
Ne racunaj ni na jendom 'jeftinijem' ruteru da ce ti 5ghz imati veci domet od 30m2 u zatvorenom prostoru sa zidovima (kuci)
Ma u stanu on i nije los gura lg g3 od 80-120/20mbs a na xiaomi note 9pro 170-200/20mbs na 5ghz........dok je na 2.4ghz protok of 40-50/20mbs..a 2.4ghz cepa I napolju dok he na 5ghz jako los izvan stana......jasno mi je sto je slabiji domet na 5ghz ali mi se čini da je u poređenju sa zte f680 na netis wf2780 signal znatno slabiji na 5ghz......
Post automatically merged:

Na MI Boxu 3 sam imao isti problem, jer je on baš Android za TV box. Tv po tvom sam sa mobilnog eksportovao kao .apk fajl i probao da instaliram kao i sve ostale app ali dobih poruku da nije za ovu vrstu androida. Da bih mogao da gledam na TV-u bez chromecast-a sa mobilnog uspeo sam da se dovijem sa instaliranjem Firefox browsera i u njemu odem na sajt www.supernovaott.rs pa tako gledam.
Koja ti je verzija moziline apk
Post automatically merged:

Na MI Boxu 3 sam imao isti problem, jer je on baš Android za TV box. Tv po tvom sam sa mobilnog eksportovao kao .apk fajl i probao da instaliram kao i sve ostale app ali dobih poruku da nije za ovu vrstu androida. Da bih mogao da gledam na TV-u bez chromecast-a sa mobilnog uspeo sam da se dovijem sa instaliranjem Firefox browsera i u njemu odem na sajt www.supernovaott.rs pa tako gledam.
Koja ti je verzija moziline apk
 
Oni imaju smart apk za njihov android move box .....ne znam zasto je ne publikuju da moze da se lepo instalira na android tv i android boxove koji traze verziju smart apk...ili ako neko zna kako da se iz njihovog boxa izvuče apk pa da se instalira u android tv i android boxove
 
Da li neko ima iskustva sa ruterom Netis WF2780, interesuje me domet wifi na 5Ghz
Dobio sam pre nekoliko dana ovaj ruter kao zamenu za ZTE F680....u zte je bilo sve u njemu jednom.....sada prijemnik za tv, modem gpon, i ovaj ruter...na lan kablu je dosta stabilan net....samo me buni domet wifi na 5ghz znatno slabiji domet od wifi na 2.4ghz
To je jednostavno tako.
Napolju koristi 2.4 a unutra 5ghz koji će pokriti jednu - dve prostorije i to je to, nije baš da nam svuda treba maximalna brzina

U stanovima to nije tako veliki problem koliko u kućama.
 
Info što se tiče "Supernove"!
Zvanično od 1.juna se gasi kao samostalan provajder i pripaja se MTS-u.
Brend "Supernova" ostaje, kao i paketi za koje smo sklopili ugovore. Paketi će ostati i u buduće. Do kada? ...dok ne reše drugačije. Nadaju se da će kao brend opstati.
Neprijatnosti su za zaposlene u Supernovoj je taj, da se sve poslovnice gase i od tada se mlatimo sa MTSom za sve. Od ugovora, smetnji, opravke itd.
Info od čoveka zaposlenog u MTSu.
 
Info što se tiče "Supernove"!
Zvanično od 1.juna se gasi kao samostalan provajder i pripaja se MTS-u.
Brend "Supernova" ostaje, kao i paketi za koje smo sklopili ugovore. Paketi će ostati i u buduće. Do kada? ...dok ne reše drugačije. Nadaju se da će kao brend opstati.
Neprijatnosti su za zaposlene u Supernovoj je taj, da se sve poslovnice gase i od tada se mlatimo sa MTSom za sve. Od ugovora, smetnji, opravke itd.
Info od čoveka zaposlenog u MTSu.
Bogami teško, pa nismo sklopili ugovore da bi vodili ljubav sa njima u slučaju smetnji. Ima načina za sve... Ako je tačna informacija.
 
Sta je tu lose...
lakse je da se mlatimo sa MTS nego sa supernovom

Ironicno je sto sam ja pre vise od 10 godina otisao iz mts i da ce na kraju da me vrate njemu :)

I nema nikakve logike da mts gaji parelalno dve firme, to mnogo vise kosta nego da ga pripoji
 
Nema tu mnogo razmisljanja,
gde god da odes oni te resetuju na pocetnu poziciju :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno