Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne svidja mi se opcija da postanem ponovo MTS korisnik, jer sam jedva čekao da ih se otarasi, ali realno nemam izbor.
Što se tiče Supernove imao sam sa njima dogovor da plaćam cenu Super par paketa, a da dobijam Super par plus. Tako je bilo do februara, a onda su počeli da naplaćuju punu cenu većeg paketa. Intervenisao sam pre neki dan mailom i uz izvinjenje smanjili na dogovoreno do kraja ugovorne obaveze. Verovatno je bilo, ako prodje prošlo je, a možda je i sistem povukao automatsko povećanje cene
 
Nisu oni kupovali provajdere, da bi usluga bila jeftinija, nego da bi bila skuplja.
Zato komisija za zastitu konkurencuje, nije smela da dozvoli kupovinu manjih provajdera.Oni su zastitili konkurenciju od monopola, da bi nastao kartel.
Da je SBB imao nize cene, da nisu bili alavi, MTS ne bi imao prostora da ih unistava.Ovako su sami krivi.Visokim cenama su mislili da grade kvalitet, a zapravo su konkurenciji ,sve vreme, gradili kuću.
Sada su se setili 5g licence, pa kucaju na vrata USA ambasade, da im pogura licitaciju za 5g, a ovi nasi, samo pametno odlažu , i smeskaju se.
Nažalost sve je tačno. Privatnoj firmi cilj je što veći kapital, a ne da uništi drugu privatnu firmu i bude u minusu.
U tom rusilačkom pohodu, prvo su doneli zakon, kako Telekom mora da izgubi novac,položaj i ugled,tako sto moraju SBB-u da iznajme tadasnju jako profitabilnu adsl opremu, po niskim cenama.Ni to im nije bilo dovoljno, pa su zakonom naterali Telekom, da mora i drugima ,čitaj SBB-u,da prepusti,tadasnju profitabilnu fiksnu telefoniju, ali na besraman način, da oni zadrže punu cenu od 700 din, a da ih SBB tuče sa 350 din pretplate.Ni to im takodje nije bilo dovoljno, pa su instalirali, svoje demokrate u Telekom, koji su unistavali,bilo koji razvoj telekom infrastrukture.

Država uzvraća udarac, i ako, neka, bar je nase, dok ga sutra ne prodamo, nekom istom kao sto je danas SBB, takva nam je sudbina, imamo kratko pamćenje.
Ajd živeli:)
Jadni Telekom. Morao je da izda adsl u zakup koji je sbb najmanje koristio jer su razvlačili coax od početka. Da to nije urađeno možda radi liberalizacije tržišta? Ja i dan danas koristim adsl od Beotela, jer Telekom tako moćan u 2021.godini ne može na 2km od centra da obezbedi makar vdsl.

Opet jadni i za ovih 700 dinara. Dopustili su drugom, i trećem, i četvrtom da ima manju cenu fiksnog a sad kad su opet moćni i na pravom mestu - br. 1,cenu ne spuštaju?

Država uzvraća udarac, ali ne da zaradi i da usluga bude bolja i jeftinija, nego da bi uništili drugog. To je suština.
 
Da li ima jos neko na koriscenju ruter Netis WF2780 da mu je instaliran. Zanima me jacina signala na wifi 5G... Kod mene u sobi gde je ruter na udaljenosti od 2 metra od rutera na 2,4G je -36dbm a na 5G je -44dbm mereno preko apk Wifi Analyzer......mislim da je to velika razlika ...izgleda da brljavi 5G.....
Ne brljavi tu ništa,to je mormalno stanje.
 
Nažalost sve je tačno. Privatnoj firmi cilj je što veći kapital, a ne da uništi drugu privatnu firmu i bude u minusu.

Jadni Telekom. Morao je da izda adsl u zakup koji je sbb najmanje koristio jer su razvlačili coax od početka. Da to nije urađeno možda radi liberalizacije tržišta? Ja i dan danas koristim adsl od Beotela, jer Telekom tako moćan u 2021.godini ne može na 2km od centra da obezbedi makar vdsl.

Opet jadni i za ovih 700 dinara. Dopustili su drugom, i trećem, i četvrtom da ima manju cenu fiksnog a sad kad su opet moćni i na pravom mestu - br. 1,cenu ne spuštaju?

Država uzvraća udarac, ali ne da zaradi i da usluga bude bolja i jeftinija, nego da bi uništili drugog. To je suština.
Tačno, privatnoj firmi je cilj sto veci kapital, a da bi taj kapital ,bio tako veliki, morali su od državne firme,da na silu zajme infrastrukturu.Kako da uvećaju kapital, ako bi morali da prave bakarnu infrastrukturu od nule.Neko je 50 godina,gradio tu infrastrukturu, da bi tamo neki kauboj,dosao ,kao da mu je to dedovina.
Leberalizacija može, ali da svako gradi svoju infrastrukturu od nule,a ne da otimaju i prisvajaju tudje.
Takozvane demokrate, su pod liberalizacijom i otvaranjem tržista, podrazumevali, rasturanje drżavne imovine,zarad stranih hohstaplera.
Saberi pojedinačne cene SBB-a + mobilni telefon+ 100 giga mob neta, i opet je Telekom jeftiniji,usluga im je i bolja i jeftinija.
Proveri cene SBB-a za SLA, pa uporedi sa Telekomom, opet je Telekom jeftiniji.
Proveri sadasnje SN cene, pa i one su jeftinuje od SBB-a.
Ne znam, na čemu baziras tvrdnje da je Telekom skuplji???
 
Tačno, privatnoj firmi je cilj sto veci kapital, a da bi taj kapital ,bio tako veliki, morali su od državne firme,da na silu zajme infrastrukturu.Kako da uvećaju kapital, ako bi morali da prave bakarnu infrastrukturu od nule.Neko je 50 godina,gradio tu infrastrukturu, da bi tamo neki kauboj,dosao ,kao da mu je to dedovina.
Leberalizacija može, ali da svako gradi svoju infrastrukturu od nule,a ne da otimaju i prisvajaju tudje.
Takozvane demokrate, su pod liberalizacijom i otvaranjem tržista, podrazumevali, rasturanje drżavne imovine,zarad stranih hohstaplera.
Saberi pojedinačne cene SBB-a + mobilni telefon+ 100 giga mob neta, i opet je Telekom jeftiniji,usluga im je i bolja i jeftinija.
Proveri cene SBB-a za SLA, pa uporedi sa Telekomom, opet je Telekom jeftiniji.
Proveri sadasnje SN cene, pa i one su jeftinuje od SBB-a.
Ne znam, na čemu baziras tvrdnje da je Telekom skuplji???
To što ti tako misliš ne mora da znači da si u pravu.Ne koristim sbb net ali koristim eon i move uporedo na istom televizoru,eon je svetlosnu godinu ispred supernova move usluge i po kvalitetu slike i po funkcionalnosti.Move liči kao da su ga pravila deca na praksi u srednjoj školi pa je zvonilo i nisu ga završili...
 
To što ti tako misliš ne mora da znači da si u pravu.Ne koristim sbb net ali koristim eon i move uporedo na istom televizoru,eon je svetlosnu godinu ispred supernova move usluge i po kvalitetu slike i po funkcionalnosti.Move liči kao da su ga pravila deca na praksi u srednjoj školi pa je zvonilo i nisu ga završili...
Jeste eon je bolje urađen. Svi kanali imaju vraćanje do jednog. Bolja funkcionalnost, box nije zaključan. E sad jedino što su skupi stoji to.
 
Ako posmatras ceo paket ,Telekom je bolji i jeftiniji.Bolja infrastruktura i vise usluga.Slika na MTS boksu je stravično dobra, bolja od bilo kog EON-a.
Ako gledas pojedinačne usluge, da EON je bolji od SN i MTS-a, samo u domenu interfejsa i premotavanja.
To je jedina prednost SBB-a, sve ostalo je na drugoj strani.
Navodno prave novi Iris Go, valjda će biti bolji od trenutnog krsa.
Kada, i ako ubace ,gledaj odloženo ,na sve kanale, biće takoreći u svemu bolji od SBB-a.
 
@HDMI
Ja cu ti reci sledece:
Telekom Srbija je usao u trku BroadBand Interneta / ADSL, samo sa marketinshke strane.
2006 im to nije ni bio cilj.
Rekli su nam doslovce... "Nama nije bitan ADSL i generalno internet, vec samo korisnici fiksne i mobilne telefonije.

Tako da, dobar deo toga sto si naveo, lepo zvuci, ali je daleko od istine.

Garnitura direktora tada - ista je i danas.
Svi Preletacevici... :)

I na kraju, nece ni jedan ISP biti bolji od SBBa, dokle god UG kupuje prava od FIBA/UEFA/Fifa itd :)
 
Ako su to tako rekli onda je sve jasno. Ko je napravio expanziju i pokupovao sve lolalne kablovske operatere tih godina? Ne zaboravite ko je napravio Arena sport i prodao ih Telekomu. Sve je jasno,sad su se uloge malo promenile
 
Tačno, privatnoj firmi je cilj sto veci kapital, a da bi taj kapital ,bio tako veliki, morali su od državne firme,da na silu zajme infrastrukturu.Kako da uvećaju kapital, ako bi morali da prave bakarnu infrastrukturu od nule.Neko je 50 godina,gradio tu infrastrukturu, da bi tamo neki kauboj,dosao ,kao da mu je to dedovina.
Leberalizacija može, ali da svako gradi svoju infrastrukturu od nule,a ne da otimaju i prisvajaju tudje.
Takozvane demokrate, su pod liberalizacijom i otvaranjem tržista, podrazumevali, rasturanje drżavne imovine,zarad stranih hohstaplera.
Saberi pojedinačne cene SBB-a + mobilni telefon+ 100 giga mob neta, i opet je Telekom jeftiniji,usluga im je i bolja i jeftinija.
Proveri cene SBB-a za SLA, pa uporedi sa Telekomom, opet je Telekom jeftiniji.
Proveri sadasnje SN cene, pa i one su jeftinuje od SBB-a.
Ne znam, na čemu baziras tvrdnje da je Telekom skuplji???
Privatnoj firmi je cilj kapital. Ništa novo ni kod nas ni u svetu da se zakupljuje optički /bakarni privod, šahte, bandere itd. Sve ima svoju cenu. I dan danas operateri jedan drugom iznajmljuju infrastrukturu, razmenjuju kanale itd. Svako gradi tamo gde može.

Niko ne spori kvalitet i infrastrukturu Telekoma, napredak je vidljiv, ali ne svuda... Ja želim da kao korisnik imam izbor a tamo gde ga imam ne koristim Telekom, tamo gde ga nemam koristim njihove usluge i jadno je da u 3.deceniji 21.veka nisu u stanju da obezbede brži Internet od 9 mbps jer je neko na 2km od centrale. Takav kvalitet usluge je nenadmašiv.
Tako je kako je, nemam izbor tu gde ga nemam, a tamo gde ga imam ne bih EON menjao za 5 besplatnih priključaka za move, iris i ostalo. Nije sve u ceni i neće me kupiti ni 24 meseca po dinar.
 
Jutros zanimljiva situacija na SN tv.
Kanal BBC earth, preko cam modula tv daje poruku "skremblovano".
Na aplikaciji Supernova TV po tvom, isti kanal, na istom tv-u normalno gledam.
Bezbednost na TV-u isključena. Zna li ko šta može da bude?
 
Pozdrav svima. Imam problem sa stb move uredjajem, pa ako možete da mi pomognete? Od pre 2 dana sam njihov korisnik. Stigli su i kod nas. Kada ga uključim, TV mi pokaže da je HDR slika a nema veze sa HDR-om. Do TV-a nije. TV je LG 4K 55 Smart kupljen pre 3 meseca. Preko Smart aplikacije je slika ok. Imam i TOTAL TV, i isto je ok. Kako to da isključim i da li je moguće to preko njihovog uredjaja uraditi?
 
I ja imam isto taj problem sa HDR10,mislim da ta opcija žestoko kvari kvalitet ionako loše slike i ne znam kako da ga isključim.Sa eon-om nemam tih problema jer eon ne pokreće HDR10.
 
Ne znam da li može da se taj glupavi uredjaj zameni, naprimer sa onim kao što ima SBB ali da samo ostane move u TV SMART aplikaciji? Ne treba mi na takvoj gluposti...
 
Ne znam da li može da se taj glupavi uredjaj zameni, naprimer sa onim kao što ima SBB ali da samo ostane move u TV SMART aplikaciji? Ne treba mi na takvoj gluposti...
možeš da tražiš da ti daju klasičan dvb-c resiver skymaster ili cam modul umesto move uređaja ali nećeš moći na skaymasteru i kam modulu da vraćaš kanale unazad, da imaš video klub.....
te opcije ćeš moći da koristiš na android aplikaciji supernova ili da instaliraš telefonsku apk supernova na android smart tv-u jer imaš aktiviran "move tv po tvom" nalog i da se "rveš" sa mišem da bi gledao to što hoćeš.....
suma sumarum sećam se kada je izašao move box pre nekoliko meseci svi ste se zaleteli i trčali i kukali i jedva čekali kada će te da ga dobijete ne znajući da je to veliko s..nje od resivera, a upozoravao sam na to jer sam među prvima dobio predhodni ott uređaj koji radi na isti "kalup"(razlika je samo što je move hibridni dvb-c uređaj i fizički izgled je drugačiji)......
meni je i dalje najbolja opcija kam modul i skymaster resiver a uz to imam kao dodatnu opciju predhodni ott uređaj supernova koji mi služi isključivo da vratim nešto što sam propustio ili pogledam neki film preko video kluba a ne da bi gledao tv kanale preko tog ott boxa........
trenutno imam dva skajmaster resivera, 1 cam modul i 3 ott uređaja supernova---ukupno 6 uređaja i novi ugovor na 24meseci full paket (hbo-go, apollon) i to sve za 3657dinara---milina, ne treba mi ništa više.......
 
Poslednja izmena:
možeš da tražiš da ti daju klasičan dvb-c resiver skymaster ili cam modul umesto move uređaja ali nećeš moći na skaymasteru i kam modulu da vraćaš kanale unazad, da imaš video klub.....
te opcije ćeš moći da koristiš na android aplikaciji supernova ili da instaliraš telefonsku apk supernova na android smart tv-u jer imaš aktiviran "move tv po tvom" nalog i da se "rveš" sa mišem da bi gledao to što hoćeš.....
suma sumarum sećam se kada je izašao move box pre nekoliko meseci svi ste se zaleteli i trčali i kukali i jedva čekali kada će te da ga dobijete ne znajući da je to veliko s..nje od resivera, a upozoravao sam na to jer sam među prvima dobio predhodni ott uređaj koji radi na isti "kalup"(razlika je samo što je move hibridni dvb-c uređaj i fizički izgled je drugačiji)......
meni je i dalje najbolja opcija kam modul i skymaster resiver a uz to imam kao dodatnu opciju predhodni ott uređaj supernova koji mi služi isključivo da vratim nešto što sam propustio ili pogledam neki film preko video kluba a ne da bi gledao tv kanale preko tog ott boxa
Ja da kucnem u drvo sve mi funkcioniše... ☕🍺
 
možeš da tražiš da ti daju klasičan dvb-c resiver skymaster ili cam modul umesto move uređaja ali nećeš moći na skaymasteru i kam modulu da vraćaš kanale unazad, da imaš video klub.....
te opcije ćeš moći da koristiš na android aplikaciji supernova ili da instaliraš telefonsku apk supernova na android smart tv-u jer imaš aktiviran "move tv po tvom" nalog i da se "rveš" sa mišem da bi gledao to što hoćeš.....
suma sumarum sećam se kada je izašao move box pre nekoliko meseci svi ste se zaleteli i trčali i kukali i jedva čekali kada će te da ga dobijete ne znajući da je to veliko s..nje od resivera, a upozoravao sam na to jer sam među prvima dobio predhodni ott uređaj koji radi na isti "kalup"(razlika je samo što je move hibridni dvb-c uređaj i fizički izgled je drugačiji)......
meni je i dalje najbolja opcija kam modul i skymaster resiver a uz to imam kao dodatnu opciju predhodni ott uređaj supernova koji mi služi isključivo da vratim nešto što sam propustio ili pogledam neki film preko video kluba a ne da bi gledao tv kanale preko tog ott boxa........
trenutno imam dva skajmaster resivera, 1 cam modul i 3 ott uređaja supernova---ukupno 6 uređaja i novi ugovor na 24meseci full paket (hbo-go, apollon) i to sve za 3657dinara---milina, ne treba mi ništa više.......
Jel tebi radi apolon na boksu?
 
Kod mene radi
 
Jel tebi radi apolon na boksu?
radi na boxu i na mobilnom telefonu preko aplikacije supernova......mrzelo me je danas da ih zovem da mi aktiviraju i zvaničnu aplikaciju apollon za androd tel.(postavljao sam slike na predhodnim stranicama).....
 
Kod mene trenutno ne, jer sam imao paket "Super par plus" sad sam prešao na "Super par plus move" i rekli da sačekam da aktiviraju.
Post automatically merged:

radi na boxu i na mobilnom telefonu preko aplikacije supernova......mrzelo me je danas da ih zovem da mi aktiviraju i zvaničnu aplikaciju apollon za androd tel.(postavljao sam slike na predhodnim stranicama).....
Ja ulazio gledao tu zvaničnu aplikaciju i tamo piše da se logiješ sa parametrima koju koristiš za aplikaciju, ne znam da li si video i probao?
 

Prilozi

  • 20210507_213740.jpg
    20210507_213740.jpg
    114.4 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20210507-214344_Apollon.jpg
    Screenshot_20210507-214344_Apollon.jpg
    65 KB · Pregleda: 16
Kod mene trenutno ne, jer sam imao paket "Super par plus" sad sam prešao na "Super par plus move" i rekli da sačekam da aktiviraju.
Post automatically merged:


Ja ulazio gledao tu zvaničnu aplikaciju i tamo piše da se logiješ sa parametrima koju koristiš za aplikaciju, ne znam da li si video i probao?
moraš da ih pozoveš da ti aktiviraju apollon nalog za zvaničnu apollon aplikaciju, bukvalno isto kao za hbo-go.....mrzelo me je da ih pozovem danas da mi to aktiviraju.....a za gledanje apollon-a preko video kluba supernova tv po tvom to ti sleduje u tvom super par plus move paketu koji će ti se aktivirati
 
Poslednja izmena:
Ja move imam i na LG TV SMART aplikaciji ( nije android ) pa mi ne treba ovo malo smeće... Ako bi mi dali taj klasičan dvb-c resiver da li bi mi move ostao na TV-u?
 
Vec danima imam problem sa move uredjajem ,I ja lpoludim ,iskljucim ga I postavim ,obican dodatni uredjaj koji daju za drugi tv .I progledam ,daleko lepsa slika ,radi bez problema,I razmisljam da ga ostavim ,videcu sa ovima kad dodju da poprave move .
 
Ja move imam i na LG TV SMART aplikaciji ( nije android ) pa mi ne treba ovo malo smeće... Ako bi mi dali taj klasičan dvb-c resiver da li bi mi move ostao na TV-u?
Naravno da će ti ostati ta aplikacija na lg tv-u jer ti imaš aktiviran tvoj nalog preko koga se uloguješ na tu aplikaciju.
U krajnjem slučaju imaš pravo da tražiš da ti donesu jos dva uređaja ne bitno da li će to biti kam modul sa karticom ili dvb-c resiver sky master..... (tvoj izbor-moraš da naglasiš kada tražiš)
Dakle po ugovoru imaš pravo na jedan move uređaj i na još dva uređaja (kam modul ili resiver-biraj)......ukupno 3 uređaja
A možeš da im kažeš ne treba mi move uređaj hoću da mi date kam modul umesto njega jer ne želim dodatni uređaj i još jedan daljinski koji mi smetaju......
 
Ubačen novi kanal EURONEWS SERBIA HD
 
Kod mene u SM (ex-Kopernikus) nema tog kanala ubačenog. I dalje uredno radi EURONEWS ali na engleskom.
Kod nas je ubačen na poziciji 12 trenutno slika je zamrznuta. Ostale kanale koji su bili od rednog broja 12 pa naviše pomerali za po jedno mesto. Lokalne i regionalne su isto istumbali i promenili im redne brojeve.
 
Kod mene u SM (ex-Kopernikus) nema tog kanala ubačenog. I dalje uredno radi EURONEWS ali na engleskom.
trenutno na kanalu euronews serbia hd je telop-zamrznuta slika-verovatno neka experimentalna faza....a klasičan kanal euronews hd na engleskom normalno radi----bivši RV-Borča
 
Kome nesto ne radi neka preskenira ponovo kanale, dosta toga su zakljucali i promenili, i mora novi scan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno