Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Videćemo možda i budu neki dobri paketi, što nije isključeno, pa posle da padnu aneksi ugovora, ništa nije isključeno.
 
Videćemo možda i budu neki dobri paketi, što nije isključeno, pa posle da padnu aneksi ugovora, ništa nije isključeno.
Živi bili pa videli, ubacice nam kanale koje mt:s ima a supernova nema i tako će izjednačiti ponudu kanala.....(to je samo moja predpostavka, ne mora da znači da će to biti)
 
Mene sad zanima ko ce nesto da provlaci od jednih ili drugih ili sta vec u mom novom naselju gde trenutno moze samo adsl 50/8...supernove nema jel nema bandercina koje koriste za mrezu a mts to je sto je,50/8. Kako ce to sad resiti izmedju sebe da neko provuce optiku? Da li ce uopste iko ista da provlaci....
 
Mene sad zanima ko ce nesto da provlaci od jednih ili drugih ili sta vec u mom novom naselju gde trenutno moze samo adsl 50/8...supernove nema jel nema bandercina koje koriste za mrezu a mts to je sto je,50/8. Kako ce to sad resiti izmedju sebe da neko provuce optiku? Da li ce uopste iko ista da provlaci....
Lepo bi bilo da u Srbiji u svakom gradu, svakom mestu, svakom naselju, svakoj ulici, svakoj kući uđe optika, aliiii to je nemoguća misija jer država i telekom jednostavno nemaju toliko para da sve optikuju isto kao što nemaju para da zamene sva stara električna brojila za struju za nova digitalna-košta to puno para.
Zato ako se bilo kome zalomi da u njegovoj ulici ima optika nemoj da se dvoumi neka se nakači, a mi što je nemamo ostaje da se nadamo da će za 100 godina Srbija biti 100% "optikovana" i da jednog dana dobijemo optiku a do tada će mo da koristimo to što trenutno imamo (koaks, stare adsl centrale, komšijski net....itd, itd)
 
Optika nije više toliko skupa kao nekada kao ni njeno uvođenje,ovo znam iz iskustva jer radim na održavanju optičke mreže u EPS-u.Samo je problem dobre volje da se ugasi coax i bakar oko kojih su održavanje i kvarovi skuplji nego postavljanje nove optičke mreže.Da ne pričam o benefitima optike i zadovoljnim krajnim korisnicima.Ali koga to u ovoj zemlji interesuje....
 
Po kakvim zabitim selima bez gradskog vodovoda su provlacili optiku,
ne vidim zasto bi bio problem provuci optiku kroz stambene zgrade to je puno jeftinije i manje kabla treba 😁
Stambene zgrade upšte nisu problem....oni zgrade i forsiraju sa optikim....problem su sela i naselja privatne kuće tipa Petlovac, Zabićevci, Pržogrnjci, Čukanovci...itd, itd....(dovoljno je da pogledaš serije moj rođak sa sela i selo gori a baba se češlja i sve će ti biti jasno).
Treba prokopati do tih sela, pa postavljati bandere, pa kablove, pa optika od kuće do kuće, a kuće razdvojene jedna od druge pa svakoj posebno razvuci kabal .....ma idi ko će to da radi.....
Nadam se da si razumeo šta sam hteo da kazem....
Neki reče treba samo dobra volja.....tačno, ali je nema.....
Vi koji živite u gradu i u zgradama nemate pojima da u nekum selima nije dobro pokriven mobilni signal a kamoli da imaju fixni telefon ili kablovsku....(koriste total tv ili m:sat)
 
Ja sam bas i pisao da supernova razvlaci optiku cak i po vrlo zabitim selima, u selima gde im je kablovska verovatno na zadnjem mestu liste zelja.
Ali sigurno da i dalje nisu svi pokriveni, srbija je sirota.

U stambenim gradskim sredinama je puno lakse i jeftinije sve odraditi i na manjoj povrsini dolazis do velikog broja korisnika, tu se potpuno slazemo.
 
Pazi,u selima blizu mene (centralna Sumadija i sela od Jagodine ka opstini Razanj) odavno imaju razvicenu optiku (,podzemno) . Ko je razvlacio ne znam,ali znam da je niko jos ne koristi.Meni konkretno kroz plac kod mojih prolazi opticki kabal ima tome jedno 10ak godina. Isto i kod tasta,kroz njego plac takodje a on je recimo dosta juznije,blizu Raznja.
 
Leva obala Dunava u Beogradu je siromašno optikovana......Krnjača, Kotež, Borča, Kovilovo, Jabučki i Glogonjski rit, Padinska Skela, Fok, i ostala naselja gotovo da nemaju optiku...
Opt kažem ko uma sreće i mogućnost da se nakači nemoj da se dvoumi....
Ja lično nemam zato i pišem sve ovo, i prvi bi se nakačio kad bih mogao.....neću više da davim sa ovom temom....
 
Ljudi, a šta ja da vam kažem pošto živim u strogom centru, supernova EX AVcom coax, sbb došao jesenas coax, mts došla letos otika.
 
Mora da smo komsije.
 
"Pazi,u selima blizu mene (centralna Sumadija i sela od Jagodine ka opstini Razanj) odavno imaju razvicenu optiku (,podzemno) . Ko je razvlacio ne znam,ali znam da je niko jos ne koristi.Meni konkretno kroz plac kod mojih prolazi opticki kabal ima tome jedno 10ak godina. Isto i kod tasta,kroz njego plac takodje a on je recimo dosta juznije,blizu Raznja."

Fruskogorska sela oko SM isto dobrim delom imaju razvucenu optiku a skoro cela SM ima razvucenu optiku jos od 2016.godine i eto NECE da puste ljudima. smrdistan,jedna rec koja opisuje ovu naseobinu. Bitno da negde(uglavnom gde ima konkurencija tipa SBB(ili obrnuto) a ne monopol mts/supernova)mogu da biraju izmedju xy provajdera i nacitah se ovde raznih kukadzija sto izvlace samo 950mbit na optici a ne 1000....sta reci. Najbolje od svega sto naplacuju ISTO svima recimo na supernovi bez obzira da li imaju obican kabl ili optiku...naravno da ih ZABOLE bilo sta da menjaju ako mogu mene da deru isto na kablu jel ZNAJU da u SM ne postoji bilo kakva konkurencija tipa SBB recimo koja bi mi ponudila alternativu. Daleko od toga da je SBB cvece ali se jednostavno VIDI OBRAZAC ponasanja i jednih i drugih kad znaju da nemate alternativu. Jednostavno ih zabole ona stvar. Da ima nekim cudom SBB u SM da vidite kako bi bila pustena optika jos DAVNO,verovatno od momenta kad su razvukli istu tamo pre 4-5,godina.
 
Ja sam odustao od gledanja televizije preko move boxa i vratio se na cam modul,slika je mnogo bolja na cam modulu verovatno što nemam mogućnost da isključim hdr10 opciju koju move box uključuje na tv i onda slika izgleda previše svetla bez obzira na podešavanja televizora.Move će ostati i služiti samo ako treba nešto propušteno da se odgleda...
 
Fruskogorska sela oko SM isto dobrim delom imaju razvucenu optiku a skoro cela SM ima razvucenu optiku jos od 2016.godine i eto NECE da puste ljudima. smrdistan,jedna rec koja opisuje ovu naseobinu. Bitno da negde(uglavnom gde ima konkurencija tipa SBB(ili obrnuto) a ne monopol mts/supernova)mogu da biraju izmedju xy provajdera i nacitah se ovde raznih kukadzija sto izvlace samo 950mbit na optici a ne 1000....sta reci. Najbolje od svega sto naplacuju ISTO svima recimo na supernovi bez obzira da li imaju obican kabl ili optiku...naravno da ih ZABOLE bilo sta da menjaju ako mogu mene da deru isto na kablu jel ZNAJU da u SM ne postoji bilo kakva konkurencija tipa SBB recimo koja bi mi ponudila alternativu. Daleko od toga da je SBB cvece ali se jednostavno VIDI OBRAZAC ponasanja i jednih i drugih kad znaju da nemate alternativu. Jednostavno ih zabole ona stvar. Da ima nekim cudom SBB u SM da vidite kako bi bila pustena optika jos DAVNO,verovatno od momenta kad su razvukli istu tamo pre 4-5,godina.
To što je razvučena optika ne mora da znači da je razvučena sekundarna mreža za krajnje korisnike već ta optika služi da iz drugog mesta dovuče signal u tvoje mesto i ta optika služi isključivo za to.I kod mene u selu je došla optika iz Lazarevca ali to je primarna mreža i služi za dovlačenje usluga ali sekundarna do korisnika nikada nije urađena već se koristi coax kabal.
 
Sta je bolje za Samsung tv,nov,sa onim malim daljinskim
move box ili ci kartica ?
Ne zanima me vracanje programa

Se mogu sa ci brisati i premestati kanali ?
Moze move uredjivati listu,brisanje kanala?
 
CI je bolje ako ti ne treba vraćanje . Radiš sve preko TVa normalno, CI modul sa karticom služi samo zaštitu kanala (otključavanje i zaključavanje izabranog paketa).
 
Ama po ulicama razvucena optika,N-ti put kopali i prekopavali jel su to sve retardi i ne moze u jedan rov kad se postavlja da se napravi plan da se postavi sve sto treba. Nekoliko pravnih lica sto ja znam u SM koristi optiku,narodu NE DAJU jel nema SBB ili bilo ko da ponudi alternativu jel im protivzakonito sabotiraju izvodjenje radova kad su konacno posle X godina resili da se probiju u SM. Bila vest jesenas na N1 i NOVA tv naravno a ne na pinku i javnom servisu partije na vlasti.

Da dodam jos nesto oko opste situacije na Internet trzistu i ponasanja najvise SVIH vlasti pa svih ostalih:

Zabole mene ona stvar za telekom i za "njihovu opremu" koju je ovaj narod debelo "preplatio"! Neki su pisali kako je davano SBB-u pod ultra povoljnim uslovima da iznajmljuje opremu...ni to me apsolutno ne zanima,njihovo prepucavanje i pre*ebavanje u zavisnosti od toga ko ima bolju politicku zaledjinu! Kad ce ovde jednom da se ukine prokleti komunizam kao sto su to uradili ultra giga za Srbe prepametni Rumuni(cigani btw,po misljenju prosecnih Svrbendi) i proglasili sve kablove i zice za JAVNO DOBRO gde su svi imali jednak pristup i zato jedna Rumunija mozda ima najbolji NET u Evropi!! Gledam lika,strima iz kola,prolazi po nekim Rumunskim vuko*ebinama i 1080p radi perfektno preko 4g mreze stotinama kilometara dok se lik vozao od grada do grada po magistrali!! Eto,to vam je Rumunija,sila u svakom pogledu za OVO sto mi imamo ovde i ne pricam samo o Internetu. Cisto da se zna da su oni u svakom pogledu 1990.godine bili nivo afrike u odnosu na nas ovde. Ostalo je istorija o narodu koji ima kicmu i narodu koji je navikao da cuti i uglavnom s*re o sveCkim zaverama.

Ovde se bre uvodjenje usranog telefona sa DVOJNICKOM linijom naplacivalo po 2000. Nemackih maraka do pre manje od 20.godina! Usrana bakarna parica! Placale se bandere,kablovi sta sve ne da bi se dobio usrani telefon!Podmicivalo se i potplacivalo se kao i za sve u onoj bivsoj u*ranoj drzavi a tako isto se radi u ovoj! Onda se zatim placao Internet na SATE na dial up centralama na "UGALJ" dok su tadasnji sps-ovci i razni JULinovci i radnici poste se sepurili na ISDN-u(64-128k svemirske brzine u odnosu na 30-40kbit na obicnoj liniji) ako pola mladjih clanova foruma i zna sta je to!!!

2021.godina i jedan LELEKOM zatrpava sahtove konkurentskoj firmi(SBB) preko lokalnih mocnika i vlasti iako imaju sve potrebne papire i sprecava ih u izvodjenju mreze!!! Nude ADSL u 21.veku brzine 10/1??? Ej bre pa gde to IMA??? Ali se zato sponzorisu titovi blizanci i pare se odlivaju na hiljadu jednu slavinu,jel ja sad treba da ih zalim mozda?Da ih stitim jel su "drzavni"? Treba ih SVE komplet ZAPALITI i zapleniti svima svu opremu i reci od sutra svako ima jednako pravo da koristi podzemne i nadzemne instalacije ravnopravno pa se takmicite cenom i uslugom. telekomu bih zabranio da se bavi provajdingom i imao bi samo pravo da iznajmljuje(a mozda ni to) kablove i zice svima isto i po istoj ceni. Tu moze da se spakuje i SBB jel su apsolutno isti i isto se ponasaju kao telekom tamo gde drze monopol. Onda da vidimo hoce li konacno doci do trzisne utakmice a ne za*ebavanja naroda sa internetom na kasicicu za ogromne pare i nedostupnoscu usluge!

Ovde imamo klasican duopol a slicno imamo i na trzistu mobilne telefonije. Ako telekom uz pomoc drzave uspe da unisti SBB(sto je krajnji cilj sta god oni pricali) e onda cete tek da vidite SIPAK od bilo kakvih usluga i drasticno opadanje kvaliteta istih.
Ovde je potreban kompletan RESET da bi se ista promenilo na trzistu van par velikih gradova tipa BG,NS,NIS i slicno. Manja mesta su bukvalno podeljena na FEUDE kao da smo u srednjem veku!
 
Šta se sve neće pročitati ovde🤦
Veruj mi da sam se i ja svađao sa monterima kada su kod tasta uvodili Supernova optiku!
Isto tako kao navodno ne možemo da vam ostavimo treći stb uređaj jer nemate treći TV u kući... i dokle god nisam pripretio i zvao menadžera koji ih je i posalo na montažu oni nisu hteli da ostave treći stb i tek posle dužeg ubeđivanja su ga ipak na kraju ostavili!
 
Pa to možeš uzeti u bilo kom trenutku kada nabavis još koji TV, neće vam niko oteti ono što sleduje po ugovoru 😁
 
Vezano za Euronews kanal.


Vezano za treći box.
Tu foru su naučili od SBB-a,gde je radjena digitalizacija.Šicer ti broji televizore po stanu, pa je pamet u Srbalja smislila, da pre nego Šicer dodje, ti odes kod komsije po treći tv, i stvar je resena, Šicer će izbrojati i taj treći tv, i udeliti ti box za njega.
Ne zovite Šicera, pre nego ozbebedite dovoljan broj TV-a u stanu ili kući.
Nekada se od komsije ,zajmila stolica pred slavu, danas se zajmi TV, to je istinski napredak:)
 
Poslednja izmena:
Pa to možeš uzeti u bilo kom trenutku kada nabavis još koji TV, neće vam niko oteti ono što sleduje po ugovoru 😁
Znam ali čemu ubeđivanje za nešto što ti sleduje po ugovoru, a takođe i posle čekanje na ekipu montera kada će se smilovati da dođu...
 
Ne razumem? Kad kupis treci tv moras da zoves da ti salju montera na ugradnju? Ja dam kumu letos uzeo jedan move box(onaj prvi),jedan Skymaster i dve Cam kartice. Znaci ukupno 4 a ima tri tv-a u kuci. Koliko smo narucili toliko su doneli. Nisu brojali televizore.
 
Ja sam iz okoline Jagodine, prošle godine Supernova je postavila kablovsku, a ne optičku infrastrukturu.
 
Ne razumem? Kad kupis treci tv moras da zoves da ti salju montera na ugradnju? Ja dam kumu letos uzeo jedan move box(onaj prvi),jedan Skymaster i dve Cam kartice. Znaci ukupno 4 a ima tri tv-a u kuci. Koliko smo narucili toliko su doneli. Nisu brojali televizore.
Opaaaa....ti si jedini uspeo da ih bukvalno zajebeš jer ne možeš dobiti 4 uređaja...move + skymaster + dva kam modula.......(to su 4 dvb-c uređaja po jednom ugovoru a možeš najviše 3)
Mora da je operaterka bila neobaveštena pa je prosledila sve te uređaje, a monteri na terenu još gluplji pa su samo doneli uređaje i jedva čekali da odu kući....
Ćuti i kuliraj uz pivce.....🍺 🍻
 
Veruj mi da sam se i ja svađao sa monterima kada su kod tasta uvodili Supernova optiku!
Isto tako kao navodno ne možemo da vam ostavimo treći stb uređaj jer nemate treći TV u kući... i dokle god nisam pripretio i zvao menadžera koji ih je i posalo na montažu oni nisu hteli da ostave treći stb i tek posle dužeg ubeđivanja su ga ipak na kraju ostavili!
Šta montera briga da li ti imaš 1 ili 3 tv-a u kuću.
Po ugovoru ti sleduju 3 uređaja i ne bitno da li ćes ostala dva da ćušneš u fioku da ti skupljaju prašinu-to je tvoje pravo
Moraju da ti dati daju 3 uređaja hteli to oni to ili ne, jer su oni doneli to pravilo bez obzira da li ćeš da ih korisriš......
Prilikom sklapanja ugovora NAGLASITE da imate 3 tv-a (bez obzira da li ih stvarno toliko imate) i da želite na sva tri tv-a da gledate kablovsku i oni su dužni da vam obezbede i daju 3 uređaja
Svi vi tražite...ne dozvolite da glupavi majstori sa terena određuju pravila koja vam po ugovoru sleduju.......
Ja sam od supernove iskoristio sve što se može iskoristiti po jednom ugovoru...... imam dva skajmaster resivera, jedan kam modul, i tri prethodna dodatna ott uređaja supernova tv po tvom----ukupno 6 uređaja I TO SVE ZA 3657 Dinara....paket super par plus move
 
Poslednja izmena:
A da li postoji opcija da se poveže više od 3 televizora uz neku doplatu ili mora dodatni "priključak"?
 
A da li postoji opcija da se poveže više od 3 televizora uz neku doplatu ili mora dodatni "priključak"?
Naravno da postoji- dodatni novi ugovor kao da si nov korisnik koji ti se ne isplati......plaćaš dva ugovora (dve pretplate)....
dodatni fizički priključak ti ne treba jer ga već imaš, samo ti nakače na switcher(skretnicu) dodatne resivere ili kam module-zavisi šta budeš hteo.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno