Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam da li je offtopic, ali mozda neko zna zasto na Sony Android TV (2015) kanali imaju neke random brojeve (verovatno redom kako ih TV pronalazi prilikom skeniranja). A opet sa istom karticom/modulom LG TV slozi po redu kako je i na njihovom boxu? Nije da necu preziveti sa ovim, ali bilo bi zgodnije da imam svuda isti raspoded kako ne bih bauljao po celoj listi trazeci onih par kanala koje jedino i gledam?
 
Ne znam da li je offtopic, ali mozda neko zna zasto na Sony Android TV (2015) kanali imaju neke random brojeve (verovatno redom kako ih TV pronalazi prilikom skeniranja). A opet sa istom karticom/modulom LG TV slozi po redu kako je i na njihovom boxu? Nije da necu preziveti sa ovim, ali bilo bi zgodnije da imam svuda isti raspoded kako ne bih bauljao po celoj listi trazeci onih par kanala koje jedino i gledam?

Promeni mu zemlju kod traženja kanala, stavi npr Nemačku ili Italiju, pa probaj
 
Ne znam da li je offtopic, ali mozda neko zna zasto na Sony Android TV (2015) kanali imaju neke random brojeve (verovatno redom kako ih TV pronalazi prilikom skeniranja). A opet sa istom karticom/modulom LG TV slozi po redu kako je i na njihovom boxu? Nije da necu preziveti sa ovim, ali bilo bi zgodnije da imam svuda isti raspoded kako ne bih bauljao po celoj listi trazeci onih par kanala koje jedino i gledam?

Stavis u favorite ono sto gledas i samo to i vrtis...
Zabranis otvaranje svih kanala koje ne gledas i opte imas samo one koje volis...
 
Ovo moze samo na novijim Skymaster kod mene, onaj stari Powerbox HD STB brise favorit listu kad preskenira kanale sam a to ne moze da se iskljuci na njemu a na Skymasteru moze. Isto, kad hoces favorit listu kliknes Fav taster pa tek onda vidis svoje kanale, napred i nazad izlazi u glavnu listu pa sam do sad morao svako malo da brisem po 200 kanala i da ostavljam samo ono sto gledam.
 
Ako se dobro secam treba Finska da se odabere da bi raspored bio isti kao kod operatera.
 
Ne znam da li je offtopic, ali mozda neko zna zasto na Sony Android TV (2015) kanali imaju neke random brojeve (verovatno redom kako ih TV pronalazi prilikom skeniranja). A opet sa istom karticom/modulom LG TV slozi po redu kako je i na njihovom boxu? Nije da necu preziveti sa ovim, ali bilo bi zgodnije da imam svuda isti raspoded kako ne bih bauljao po celoj listi trazeci onih par kanala koje jedino i gledam?
Stavi Finsku (Suomi) kao zemlju (jezik može bilo koji) i sortiraće kao na box-u.
 
Meni nešto nije jasno. Kod uvođenja novih optičkih kablova sa kojima je krenula Supernova, da li ide jedan za tv i net ili 2 posebna? Razvukli su jedan koji je "upleteni" i rekli su da je to - to pre 2 nedelje. Danas razvlače neki drugi, tanki, debljine kao za fiksni tel. Ništa mi više nije jasno jer nisam bio kod kuće. Za net ovaj optički koji već imam neuporedivo je deblji tj. ima više žica u sebi.
Ne znam koliko puta da im kažem da ne mogu da provlačim kroz zidove nove kablove dok ne izvučem stare, a ako izvučem stare ostajem bez ičega jer nove neće još da priključuju.
 
Deblji,tanji,upleteni?Ti pojmovi ništa ne znače,ako ne razlikuješ koaksijalni od optičkog kabla slikaj krajeve i okači sliku ovde.Totalna je nebuloza da uvlače dva kabla za dve usluge ali me od njih ništa ne bi čudilo...
 
Znam šta je koaksijalni ovo je nešto drugo. Jedan su ostavili umotano par puta na banderi, a drugi verovatno optički ovaj tanji pljosnati je na vrhu krova isto umotano i zakačeno, tako da od slikanja ništa. Da vidim presek znao bih i ja o čemu se radi.
Po meni je sve ovo malo haotično, smenjuju se neke ekipe, jedni pričaju jedno a drugi drugo...
 
Poslednja izmena:
hh.png
 
To mi je previse komplikovano, posto imam vec gomilu instaliranih i podesenih aplikacija. Mislio sam da moze nekako samo taj TV tuning deo da se resetuje/podesi ponovo, ali izgleda da ne moze...
 
Isao bez ugovora 8 meseci kada nudili mesec dana gratis ja rekao necu da produzim, oni rekli da ce bez ugovora biti 2900 ja njima da cu kod jotela i na kraju oni popustili, samo nikad na prvu loptu ljudi
 
Uzeću i ja samo internet 50/5 na probu 25 dana da vidim da znam da li su dobri, a kasnije ugovornu obavezu, vidim akcija 1500 mesečno.
Kakva su iskustva sa običnim (neoptičkim) internetom i ima li neko sa juga (okoline mog mesta) da priča o istim?
 
Gde daju "na probu" po 25 dana kod SN?
Pazi da ti ne naplate uvodjenje (nekoliko hiljada dinara) za tu probu...
Raspitaj se ti dobro sta moze, koliko kosta, pa onda probavaj.
 
Ja bih uzeo mesec dana, tako kažem "na probu" da vidim kako ja radi i zatim mogu i ugovor jer sam već pre imao ali su nastali problemi, možda to sada nema, a imaju brzinu 20 sigurno.
 
Ma internet je perfekcija. Od onih obećanih 60 nekada dogura do 50 i drži sat-dva, padne na 20, onda bude 30 i tako u krug. Veći neprofesionalizam u životu nisam video. Terenci koji su vredeli napustili ih, zaposlili da ne kažem koga sve.

Najbitnije od svega, ljudi perite ruke čvrstim sapunom, nikako tečnim jer su stručnjaci tako rekli. Imate na netu i uputstva kako se peru ruke. Obavezno odvrnite pesmu "Ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine" i od korona virusa ni traga. :D
 
Sve mi je jasno. Dakle poslednje pitanje, ako se sklopi ugovorna obaveza na 24 da li ima pravo kao i kod telekoma u prvih 14 dana da se isti raskine (samo internet) ako se tu meni nešto neposviđa? Pitao sam ih na stranici ne umeju da mi napišu lepo odgovor, a i njihovu tehničku podršku pitao isti odgovor.

Koliki Vam je ping preko koaksijalnog kabla iz Pirota i okoline?
 
Poslednja izmena:
Imas pravo da poraskines al onda ce ti verovatno traziti penale, na kvarno svih 24m pa ce traziti da platis troskove ungadnje instalacije, pa ce te se cenkai i naplatice ti prvi mesec i jos jedan mesec dana, a za troskove ugradnje (neka taksa il kao su je vec nazvali) je nejasno da li ipak naplacuju ili ne...
Sve se moze samo je pitanje koliko kosta i koliko truda treba da se ulozi.
 
kako se ubo net u taj trokraki razdelink tako slika na tv pocne da mrzne ili izbacuje glic blago, koja je solucija?
 
Solucija je da skines taj razdelnik jer ti kvari signal
 
Moguce da si u pravu, zanimljivo da u drugoj sobi sprat ispod ne zeza a cak izbacuje da je jacina signala 40% dok je kod mene 49%

Mislio sam da promenim ulaz na kablu i stavim okrugli koji je i dole instaliran? Moj je onaj stari klasican nisu ga menjali.
 
Pokusavao sam par puta i ja to sam da razdelim ali ne vredi samo pokvaris signal.
Osetljiv je digitalni signal, zato mnogi i kukaju da imaju prekide, jer su kablovi 100 puta nastavljeni i sastavljeni u domacoj radinosti.
I sto vece brzine imamo i sto vise kanala stave sve je to jos osetljivije na smetnje i sumove.

Ako ti treba razdelnik zovi njih neka ti iskrimpuju kablove i postave razdelnik, kazi da ti se pocupao ili tako nesto prijavi kao kvar ili nece hteti nikoga da posalju.
Onda kada momak dodje malo ga casti i zavrsi posao.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno