Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo spamovanje je postalo ucestalo i treba sankcionisati.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pa zar nisu bili dosad korisnici supernove ljudi se samo opraštaju.
Baš tako. Pokazujem razliku između stare i nove kablovske. I odjavljujem se sa teme.
P. S. Jedino što ne valja je 4000 din.
Mada sam za prenos fiksnog dobio jos 2 meseca gratis. Ukupno 8 za dinar

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne menja se ip adresa pri gasenju rutera..:lupko: plus cale dok je ja mesendzer video pozivu slika mi na tv bas brljavi
 
Nemam pojma za to je mozda najbolje da pozoves call centar i molis da se javi neko kompetentan ako takvi postoje. Ili da odes u tu kancelariju kod koga ces sklopiti ugovor, i tamo je pitanje dal radnica zna ista. Jer oni i dalje poprilicno rade po svome.
 
Poslednja izmena:
I dobijas dinamicku ip adresu koja se u praksi paaaa nikad ne menja, ono sto kod dinamicke adrese imas je da moze biti "iza NAT-a" ili "pojedinacna" (za korisnike koji znaju da su pod nat-om, kojima nat smeta, primete probleme pa traze uklanjanje ispod nata), kao i statička ip uvek vezana samo za jednog korisnika a kojima treba takva i koji znaju da je iskoriste zbog potreba koje imaju (sto se doplacuje ali ako treba onda se i ne pita mnogo).
Razni ogranci SN imaju raznu "politiku" u vezi javne dinamicke ip adrese.
Kod Radijus Vektor ogranka se na zahtev dobija pojedinacna javna dinamicka ip adresa.
Kod vecine ostalih clanica SN se ne moze dobiti (nemaju ih dovoljno jer su ih rasprodali i nagurali korisnike pod NAT).
 
Moze, ali je lutrija kako ce da ispadne. Ja sam prilikom slklapanja ugovoa naveo da mi je JAVNA adresa neophodna i da bez nje necu ni da uzimam ostalo. Javnu adresu sam dobio, ali sam primetio da se uopste ne menja, pa sam zvao da proverim da mi nisu slucajno aktivirali FIKSNU, i rekli su da nisu. Da bi u nekoj drugoj prepisci preko email-a bio obavesten kako 6 meseci placam samo dinar + 699 za fiksnu ip adresu :) Naravno odmah sam digao frku i naterao ih da procitaju ugovor pa su posle konstatovali da je u pitanju greska i da nisam trazio fiksnu adresu. Proslo je par dana i jos uve je sve ok, ali ne bi me cudilo da se pojavim iza CGNAT-a uskoro ako neko samo iskljuci opciju javne adrese - sto znaci ponovo maltretiranje sa supportom (a vec mi ga je preko glave). Da postoji bilo kakva alternativa ovde u Rumi ne bih ni jednog trenutk razmisljao, ali na zalost trebao mi je brzi upload a telekomom adsl ne moze da isporuci vise od 8.
 
kako najlakse da se proveri da li je staticka ili dinamicka i da li smo ispod saca ovaj iza Nata? :)
 
kako najlakse da se proveri da li je staticka ili dinamicka i da li smo ispod saca ovaj iza Nata? :)

Statička (fiksna) ip adresa se dobija samo na zahtev, dinamičku (javnu) ip adresu svi ostali, neki (mnogi) su gurnuti iza NAT-a (CGNAT) ostali srecnici (i upuceni koji su mogli se izboriti) imaju dinamičku (javnu) ip adresu.
RV ima najvise raspolozivih ip adresa i na zahtev brzo (odma) prebacuje korisnike od nat-a na "nenatovanu" ip adresu.
Adrese se retko, skoro nikad ne manjaju pa izgleda kao da je statička (fiksna) ip adresa.

Da li je nat ili nije, u pretrazivacu nadji bilo gde da ti iscitava ip kao ovo https://www.myip.com/ i tu ti pise "Your IP address is:" pa ako se ta ip slaze (da je ista) kao i u ruteru ruter.JPG onda nisi natovan u spuprotnom si pod cgnat.
Meni je ruter od SN u bridge modu i ne pokazuje ip adresu vec se vidi samo u mom asus ruteru, ali ako koristis njihov ruter kao ruter (meni je prakticno samo "kao" modem) onda ip adresu gledas i trazis u njihovom ruteru ukucavsi 192.168.100.1 u pretrazivacu bilo kom (FF, IE, Opera)...
 
kako najlakse da se proveri da li je staticka ili dinamicka i da li smo ispod saca ovaj iza Nata? :)

what is my IP (vidi na google) = WAN IP (vidi na ruteru) -> nisi iza NAT-a ili pogledaj da li je WAN IP is privatnog opsega(trebalo bi da je adresa iz opsega100.64.0.0–100.127.255.255, mada provajderi koriste i druge opsege za privatne adrese, npr. 10.0.0.0–10.255.255.255)

statička ili dinamička - ne možeš da znaš samo pregledom adrese

edit: zeha objasnio pre mene :)
 
Poslednja izmena:
Negde procitah da su idealnie vrednosti za taj power od -8 do +8dbmV, mozda bi treblo da ti stave neku 'prigusnicu', ne valja ni kada je signal prejak.

Definitivno nije dobro kada je prejak signal, mis mo u firmi imali problem sa netom, pa su stavili prigusivac. Koristimo za VoiP usluge, pa zbog toga je dolazilo do gubljenja paketa i seckanja tokom razgovora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima!
Ja sam stari - novi član foruma u statusu voajera jer samo čitam a ne pišem :) Al zato kad pišem onda to treba i pročitati :)
Ovde bih želeo da prenesem moje utiske i probleme sa korišćenjem supernove kao i da postavim par pitanja.

Pre skoro dva meseca primetio sam da postoje problemi sa radom internet i televiziskog signala u večernjim satima - slika bi se kočila, javljala bi se pikselizacija, a internet bi bio praktično neupotrebljiv kako za gledanje video sadržaja, tako i za surfovanje, gaming preko mreže je misaona imenica. S obzirom da jedino u večernjim satima imam slobodnog vremena da se "igram" i razonodim, stvar je postala poprilično frustrirajuća.
TV signal su relativno brzo sredili, ali sa internetom sa se mučio sve do pre dva dana i mogu vam reći da i dalje nije to to ali je mnooogo bolje nego što je bilo. Iza mene su mesec ipo dana skoro svakodnevnog pozivanja korisničkog servisa, pisanja kilometarskih mailova-"čestitki" i odlazaka u njihovu poslovnicu. Suma je sledeća. 34 upućena poziva, 5 mailova, 10 njihovih intervencija u mojoj kući i ništa... izmenjali su sve što su mogli izmenjati od modema preko kablova razdelnika i spojnica. I ako je i deci postalo jasno da majstori u kući neće rešiti problem oni su i dalje nastojali da dolaze u toku radnog vremena, kada problemi ne postoje i tako bi svaki put pisali da su rešili problem , a u večernjim satima ne rade pa nisu ni mogli da se lično uvere da problem nije rešen...
Da skratim, pre dva dana su nešto radili na banderi i posle toga je internet konačno proradio i u večernjim satima ali i dalje nije u pitanju puna brzina od 120mbps već od oko 80 mbps, al 'ajde i ovo je sasvim dovoljno, a i iskreno se nadam da će se i to u jednom momentu popraviti kako budu ulagali i širili mrežu. Samo da se ne pogorša...

Sada kada mi je protok donekle "stabilan" rešio sam da se posvetim maksimalnom iskorišćenju aplikacije TV po tvom. Posedujem njihov TV BOX sa preistaliranom aplikacijom sa čijim sam radom zadovoljan, pa sad razmišljam o kupovini još jednog ili dva tv boxa na koje bih instalirao pomenutu aplikaciju i gledao na dodatnim televizorima u drugim sobama.

Moje pitanje je. koji TV box bi mi preporučili za ovu vrstu gledanja i da li je moguće da se isti isprogramira tako da prilikom paljenja aplikacija bude automatski pokrenuta (kao i na originalnom uređaju), da se izbegne svaki put podizanje adroida čekanje da se sve učita pa da pokrećem aplikaciju i time pravim muku od običnog paljenja TV da bi se gledao program, drugim rečima kako da napravim identičnu kopiju nji'ovog uređaja u koji bi samo uneo akreditive koje sam dobio na mail.

S druge strane na njihovom TV box uređaju gde se automatski pokreće aplikacja sa TV kanalima, druge aplikacije koje su takođe instalirane na uređaj (tipa Youtube) uopšte ne mogu da se koriste. Jednostavno kada se klikne na njih ništa se ne dešava - da li ovde postoji neki hack kako da se to sredi?

Nadam se da nisam smorio :)
 
Problem koji sam imao sa radom intereneta u večernjim satima, po rečima tehničara koji su dolazili da (ne)reše problem, se javljao zbog pojačavanja signala, a koje bi bilo kao posledica smanjivanja spolje temperature. Jer kako kaže, što manja temperatura jači signal, a prejak signal loše utiče na internet saobraćaj. Verovatno je problem rešen postavljanjem pomenutog prigušivača
 
@Zeha & chronograph: da nije to ovaj "Subnet Mask 255.255.255.0"? ili ovo bljekavac.jpg
 
Pozdrav svima!
Ja sam stari - novi član foruma u statusu voajera jer samo čitam a ne pišem :) Al zato kad pišem onda to treba i pročitati :)
Ovde bih želeo da prenesem moje utiske i probleme sa korišćenjem supernove kao i da postavim par pitanja.

Pre skoro dva meseca primetio sam da postoje problemi sa radom internet i televiziskog signala u večernjim satima - slika bi se kočila, javljala bi se pikselizacija, a internet bi bio praktično neupotrebljiv kako za gledanje video sadržaja, tako i za surfovanje, gaming preko mreže je misaona imenica. S obzirom da jedino u večernjim satima imam slobodnog vremena da se "igram" i razonodim, stvar je postala poprilično frustrirajuća.
TV signal su relativno brzo sredili, ali sa internetom sa se mučio sve do pre dva dana i mogu vam reći da i dalje nije to to ali je mnooogo bolje nego što je bilo. Iza mene su mesec ipo dana skoro svakodnevnog pozivanja korisničkog servisa, pisanja kilometarskih mailova-"čestitki" i odlazaka u njihovu poslovnicu. Suma je sledeća. 34 upućena poziva, 5 mailova, 10 njihovih intervencija u mojoj kući i ništa... izmenjali su sve što su mogli izmenjati od modema preko kablova razdelnika i spojnica. I ako je i deci postalo jasno da majstori u kući neće rešiti problem oni su i dalje nastojali da dolaze u toku radnog vremena, kada problemi ne postoje i tako bi svaki put pisali da su rešili problem , a u večernjim satima ne rade pa nisu ni mogli da se lično uvere da problem nije rešen...
Da skratim, pre dva dana su nešto radili na banderi i posle toga je internet konačno proradio i u večernjim satima ali i dalje nije u pitanju puna brzina od 120mbps već od oko 80 mbps, al 'ajde i ovo je sasvim dovoljno, a i iskreno se nadam da će se i to u jednom momentu popraviti kako budu ulagali i širili mrežu. Samo da se ne pogorša...

Sada kada mi je protok donekle "stabilan" rešio sam da se posvetim maksimalnom iskorišćenju aplikacije TV po tvom. Posedujem njihov TV BOX sa preistaliranom aplikacijom sa čijim sam radom zadovoljan, pa sad razmišljam o kupovini još jednog ili dva tv boxa na koje bih instalirao pomenutu aplikaciju i gledao na dodatnim televizorima u drugim sobama.

Moje pitanje je. koji TV box bi mi preporučili za ovu vrstu gledanja i da li je moguće da se isti isprogramira tako da prilikom paljenja aplikacija bude automatski pokrenuta (kao i na originalnom uređaju), da se izbegne svaki put podizanje adroida čekanje da se sve učita pa da pokrećem aplikaciju i time pravim muku od običnog paljenja TV da bi se gledao program, drugim rečima kako da napravim identičnu kopiju nji'ovog uređaja u koji bi samo uneo akreditive koje sam dobio na mail.

S druge strane na njihovom TV box uređaju gde se automatski pokreće aplikacja sa TV kanalima, druge aplikacije koje su takođe instalirane na uređaj (tipa Youtube) uopšte ne mogu da se koriste. Jednostavno kada se klikne na njih ništa se ne dešava - da li ovde postoji neki hack kako da se to sredi?

Nadam se da nisam smorio :)

Sve je to ok, ali navedi lokaciju ! pricas o Supernovi generalno a nije svuda ista situacija ;)

Kod mene, Blok 21/NBGD nije bilo vecih problema, izuzev EPG, ! pre dve nedelje je krenulo u vecernjim satima, da bude malo losiji protok net-a, nije strasno i ocekujem da ce povecati brzine u nekom narednom periodu.

dfhdfh.png
 
Siguran sam da ima negde na temi, ali stvarno nemam vremena da brstim stotine strana, pa da priupitam.

Supernova, Žarkovo - ima li neko nekakvih iskustava? Sa Čukarice generalno? Vidim da nude samo internet, bez televizije, što meni savršeno odgovara jer televizor nemam. Trenutno plaćam SBB-u 3200 za neku brzinu od realno 45/4,5, a Supernova nudi 50/5 za 1500 dinara uz ugovor na dve godine. Ima tehničkih mogućnosti u mojoj zgradi, ali sam u principu skeptičan prema svemu što je novo.

SBB je preskup, ali je stabilan, a to mi je najvažnije, pa ne bih da se zeznem. Ako ima neko bilo kakva iskustva ili mišljenja, bio bih zahvalan.

Samo da ponovim - televizor nemam, televiziju ne gledam i programi mi ne znače baš ništa.

Hvala unapred
 
cemu opste sluzi ta bela kartica kad je isto i sa njom i bez nje?
 
Sve je to ok, ali navedi lokaciju ! pricas o Supernovi generalno a nije svuda ista situacija ;)

Kod mene, Blok 21/NBGD nije bilo vecih problema, izuzev EPG, ! pre dve nedelje je krenulo u vecernjim satima, da bude malo losiji protok net-a, nije strasno i ocekujem da ce povecati brzine u nekom narednom periodu.

Pogledajte prilog 282391

Da, zaboravih da kažem, nisam iz BGD iz Sremska Mitrovice sam. I evo danas u toku dana razgovarao sam sa nekoliko ljudi koji su korisnici supernove i svi do jednog mi kažu da im internet u večernjim satima loše radi. Samo oni su normalni ljudi koji ne igraju igrice pa ne pate od pinga i laga, tako da im kočenje YT i FB spada u nešto što i mogu da prebole...
Očigledno je ovaj problem na celoj SN infrastrukturi i oni znaju za to ali ako se ne žališ neće da reše...
 
I danas su zaključani kanali.
Nat Geo Wild HD, Agro tv, History HD,
TV Partizan, Pink Family, National Geo.
Fashion tv, MTV......
Sto su zakljucani?
sta kazu?

Očigledno je ovaj problem na celoj SN infrastrukturi i oni znaju za to ali ako se ne žališ neće da reše...
nece da rese kada i ne znaju da neko ima problem dok ga ne prijavi.
problem je sto ljudi uvek ocekuju da neko drugi prijavi.

Nestane struje na 3 sata i niko ne prijavi, a ne kada lose radi internet:d
 
Poslednja izmena:
@Zeha & chronograph: da nije to ovaj "Subnet Mask 255.255.255.0"? ili ovo Pogledajte prilog 282389

Ne znam, vidi pod LAN (odma iznad WAN) ima li nesto tipa 100. xxx.xxx.xxx.xxx ili 109 ili 120 ili 100-120 ili 10.xxx.xxx.xxx.xxx. ma nadji ima li igde broj isti tvojoj ip adresi pa nam javi gde je i ako nema pod cgnat si sigurno.
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, nije bas pa sam pogodio temu foruma ali ako neko zna molio bih za odgovor, kako su nam iskljucili SK kanale, stalno sam koristio EON free trial period od 15 dana, ali danas nikako ne mogu da pronadjem izgleda da su ukinuli promociju, da li neko zna nesto o tome. Inace sam iz okoline Vranja, nemam nikakve probleme sto se tice supernove(kopirnikus) kablovske a bogami i net je dosta stabilan, mreza je relativno nova, pre 3-4 godine su prosli kablovi, ali sam zadovoljan uslugom, osim naravno gubitka gore pomenutih kanala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno