Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko od vas nema uslugu tv i interneta od juče? blok 62 sever je u pitanju...ul. Dušana Vukasovića
 
Mozete da vidite na prvoj slici kako je to sve povezano i tu je ustvari napravljena mala greska.
Naime, koaksijalni kabl za internet je spojen na drugi spliter, umesto na prvi kako bi bio blizi dolaznom signalu.
nakon prebacivanja istog na prvi spliter (blizi dolaznom) vidi se velika promena u jacini signala, i ako sam dobro shvatio, bolje je kad je Power nizi? (ili sam totalno omasio poentu :D )
Lepo što je tebi sve jasno jer mislim da nikom drugom nije, u smislu koji je kabl za što vezan.
Imaš priliku da se poigraš, probaj direktno signal na modem pa proveri. Tako sam ja sebi jer me zanimalo sa kolikom jačinom raspolažem u startu (zbog kačenja TV aparata i sl.).
Onda staviš jedan razdelnik pa ponovo proveriš. Ne piše koliki su gubici na izlazima pa ne znam je li balansiran ili nebalansiran razdelnik. Ako je ovaj drugi, najmanji gubici bi trebalo da su na desnom izlazu (ako se dobro sećam, imao sam nekad tog federera), duplo veći gubici na sredini i levo. No, proveri svakako.
Možeš i da pogledaš jačinu i posle drugog razdelnika, čisto da vidiš.

TV aparati mogu da otrpe i dosta nižu jačinu signala, modem ne. Pošto obična raja nema merač signala može i modem da posluži.
Važno je znati da modem mora imati najdirektniji signal što je moguće. Ne znam koji imaš, pretpostavljam TC7210. Otprilike ne bi smelo ići ispod -8db jačina na Downstreamu. Svaki ima neke svoje limite, Arris mi se zakucavao kad pređe -7db a ovaj TC7210 nije jer nemam tako slab signal a nekima je radio i na -11db. Eto, možda možeš da nam odrediš donju granicu za svoj model pošto na netu ne možeš naći takav info.;)

Čim je signal slab počnu lampice na modemu da trepću i veza puca. Reset rešava na kratko jer opet se jačina deli i signal slabi postepeno. Neće nešto pomoći ni da otkačiš neki TV jer samo modem na lancu razdelnika bez drugih uređaja će opet imati velike gubitke. Što više izlaza, veći gubici.
Taman posla da imaju razdelnik sa šest izlaza da postave ili odcepnik sa pet izlaza gde bi modem imao najbolji moguć signal. Tako nešto je gotovo nemoguće uzeti u Srbiji ako si fizičko lice.

Ostaje ti samo da modem staviš na prvi razdelnik i izlaz sa najmanje gubitaka. Drugo ne možeš, osim da zahtevaš pojačavanje signala od SN ako je to jedino rešenje.
 
edit: ukoliko se ne vidi na slici, oba splitera su 5-1000mhz
Spliteri su dobri i F konektori su dobri. Poboljsanje ti je znacajno trebalo bi da ti je uredu sada mada bi ja jos probao to da doteram jer se vrednosti konekcije u toku dana mogu menjati +-5dBmV. Mozes da probas da trazis od SN tehnicara spliter na 6 izlaza ili da kupis neki i da probas sam: www. optibox. rs/webshop/proizvod/3459/ZED-electronic-Antenski-razdelnik-1-ulaz-6-izlaza-5-2400MHz. Ja bih probao taj ZED spliter da sam na tvom mestu, nisu neke pare ....

Ajd javi da li je problem resen ...
 
Kada sam skoro menjao password i ime mreže na ruteru HG8245W5-6T 2.4/5GHz Wifi mi se odvojio na zasebne frekvencije dok su pre bila jedna Wifi mreža i sa 2.4 i 5GHz, jel moguće to vratiti nekako jer mi tako više odgovara zbog udaljenijih delova kuće/dvorišta da se ne moram diskonektovati sa 5GHz i konektovati na 2.4GHz Wifi radi boljeg signala jer ako su mi upamćene obe mreže telefon ide po defaultu uvek na 2.4GHz iz nekog razloga...
 
Kad si blizu rutera 5ghz je a kad se udaljis 2,4ghz. Ali zato kad se vratis iz dvorista opet blizu rutera nece automatski da se promeni na 5ghz sa 2,4ghz. Nebitno da li je conect automaticaly ili ne. Ja koristim odvojene mreze 5ghz i 2,4ghz sa dve razlicite sifre i imenima mreze. Tako ti je mnogo bolje.
 
edit: ukoliko se ne vidi na slici, oba splitera su 5-1000mhz

  • instalaciju u kuci, zgradi tj stanu su vrlo verovatno radili taksisti, prodavci, stolari ili tako neki "strucnjaci" koji su pootvarali fantomske firme da bi radili kao podizvodjaci radova za mts tj supernovu.
  • nije uradjeno merenje jacine i kvaliteta signala pre same instalacije.
  • instalacija nije ispravno izvedena , kao sto je kolega @Der Schnitter gore napisao, bez tkzv otcepnika se ovo ne radi
(na otcepniku imas IN tj ulaz , imas OUT-izlaz sa min slabljenjem signala, obicno je to -1.5db i imas TAP(jedan ili vise komada sa slabljenjem signala od nekih -8db pa na vise)
U IN dolazi glavni signal , na OUT se direktno veze modem-ruter a na TAPove se vezu televizori, STB uredjaji ili ko sta vec ima.
 
Da li znate, imaju li jos uvek u ponudi move box bez koaks kabla, samo povezivanje putem lana?
 
Trebalo bi da ima, moraju imati alternativu za one kojima coax nije opcija.
Svakako njih kontaktiraj jer su meni rekli da naknadno uzimanje drugog Smart STB uređaja zahteva izmenu/obnovu ugovora (mada su meni tonu koještarija svojevremeno ispričali pa sam naknadno saznao šta je tačno za dobar deo toga).
Čini mi se da je neko pisao ovde da najbolje kontakt ostvariti putem tvitera mada ne znam je li moguće, svakako bolje mejlom nego pozivom.
Problem s njima je što je MTS sve preuzeo pa se za probleme obraćamo MTS radnicima a oni nisu još potpuno uhodani sa SN problematikama. Treba im dati malo vremena, jedno 4-5 godina.
 
Ja ću u tih 4-5 godina sigurno uspeti da potpišem novi ugovor.
Za prvomajske praznike su me zvali, da vide u čemu je problem, mada je to već rečeno par puta, i rekao operater, nema problema,
u ponedeljak utorak očekujte ugovor.
Da, ponedeljak, utorak od prošle nedelje...
 
Ima li neko ovde da koristi kombinaciju Supernova Tehnicolor krš ruter i Dahua rekorder za kamere? Svakih par dana ispadne konekcija ka DMSS aplikaciji, dok je bio MTS VDSL nije bilo ovih problema uopšte.
 
Da ti ne pravi problem neki timeout zbog CGNAT-a. Probaj da nadjes da li ima keep-alive opcija ili nesto slicno i podesi interval na <300s.
 
Ima li neko ovde da koristi kombinaciju Supernova Tehnicolor krš ruter i Dahua rekorder za kamere? Svakih par dana ispadne konekcija ka DMSS aplikaciji, dok je bio MTS VDSL nije bilo ovih problema uopšte.
Sličan problem imam i ja na Supernova otici gde DMSS neće da radi na mobilnom ni na paketnim podacima a ni sa nekog drugog provajdera kada sam na Wi-Fi...

U ovoj temi sam detaljno opisao problem: https://forum.benchmark.rs/threads/video-nadzor-iskustva-i-saveti.413190/post-6870971 i taman kada sam pomislio da se problem rešio kada sam resetovao svoj Archer AX73 na fabrička podešavanja, ali posle dan ista stvar i secka i trza.

Eee sada da li CGNAT ima veze sa tim i P2P neće da radi kako treba, bog bi ga znao...
 
Kod mene to radi par dana, i onda NVR izgubi konekciju i ne mogu pristupiti preko DMSS.
 
Da li neko moze da mi napise mail supernove gde mogu da prijavim problem sa internetom?
 
Prekjuče podneo zahtev za raskid ugovora, juče zovu, ponudili 6 meseci 50%, prihvatio jer nažalost nemam drugu opciju.
 
Ima li neko ovde da koristi kombinaciju Supernova Tehnicolor krš ruter i Dahua rekorder za kamere? Svakih par dana ispadne konekcija ka DMSS aplikaciji, dok je bio MTS VDSL nije bilo ovih problema uopšte.
Kod mene isto problem , obicno nocu pukne i dok ne restartujem ruter nema interneta ,
 
После више од 16 година, збогом бакру и Супернови (Коперникусу). Пре неки дан раскинуо уговор а данас раскачен кабл са бандере.

Нажалост нећу ни превише далеко, јер Телеком не да СББ-у да уђе у Смедерево, тако да једино што ми преостаје је мтс оптика...али надам се искрено да ће Интернет тамо бити далеко, далеко бољи..
 
После више од 16 година, збогом бакру и Супернови (Коперникусу). Пре неки дан раскинуо уговор а данас раскачен кабл са бандере.

Нажалост нећу ни превише далеко, јер Телеком не да СББ-у да уђе у Смедерево, тако да једино што ми преостаје је мтс оптика...али надам се искрено да ће Интернет тамо бити далеко, далеко бољи..
Ne može se porediti sa superSRa..m , daleko bolje sve
 
Da ti ne pravi problem neki timeout zbog CGNAT-a. Probaj da nadjes da li ima keep-alive opcija ili nesto slicno i podesi interval na <300s.
Šta se dešava ako se na Supernova optici dobije i plaća statička IP adresa, u mom slučaju konkretno iza Supernovinog ONT-a koristim i svoj TP-Link Archer AX73 za Wi-Fi i kao router za celu moju mrežu i da li to onda znači da bih opet bio iza nekog nazovi NAT-a, ili to nema veze...?
 
Kako da napravim nalog za supernovaott.rs?
Imam račun, sve potrebne podatke ali nigde ne vidim gde mogu da se registrujem.
Hvala
 
Već si registrovan.
Username je mail adresa koju si naveo pri potpisivanju ugovora, a lozinka je broj ugovora.
 
Kako da napravim nalog za supernovaott.rs?
Imam račun, sve potrebne podatke ali nigde ne vidim gde mogu da se registrujem.
Hvala
Treba da ti pošalju mail sa passwordom...
Ovi iz supernove nas baš vole. Zvala žena juče da je loša slika na TV, došli danas, zamenili konektore i išli gore nešto da nameste,
i sad lepa slika ČP
 
Pozdrav ljudi, skoro su matorci uveli supernovu . Dobili su ovu karticu cryptoguard ali nikako ne mogu da provalim kako funkcioniše ovo? Jel moram njih da zovem da aktiviraju ili?
Ja kad ubacim karticu u tv ništa se ne dešava,ni na pretrazi kanala ništa ne pronalazi, a svi ti televizori u kojima sam probao karticu po specifikacijama imaju DVB-c tuner…
 
Pozdrav svima, imam par pitanja al ne zamerite da li je odgovoreno unazad prelistao sam ovlas al nisam nasao:

1. Ovo povecanje koje je bilo nedavno za optiku konkretno za Dual Paket XL 1000mbps/100mbps povecano uplink na 500mbps... to kaci samo nove korisnike? Ako da, da li ima neki "trik" da se osim obnove ugovora dobije i za stare?

2. Ko je na optici (gpon) ne moze da dobije IPv6? (trazio sam da mi se omoguci sestica i zvali me iz tehnicke podrske i rekli da opticki gpon useri ne mogu da dobiju IPv6, jel to tacno?

3. Da li gpon opticki korisnici dobijaju samo ovaj ZTE modem/ruter ili ima neki drugi bolji?
 
Treba da ti pošalju mail sa passwordom...
Ovi iz supernove nas baš vole. Zvala žena juče da je loša slika na TV, došli danas, zamenili konektore i išli gore nešto da nameste,
i sad lepa slika ČP
Nisam razumeo kako je slika bila loša, jel seckala, jel bilo pikselizacije?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno