Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Nocas mi je neko napravio stetu na autu ispred garaze,zbog toga resih da kupim i postavim kameru,ne treba mi nista fensi samo da ima dobar snimak i po mraku i da je sto jeftinija,da snima na karticu i da imam pristup preko telefona.
Ako mozete da mi preporucite nesto tako?
I najeftinija kamera će dati upotrebljivu sliku u uslovima dobrog osvetljenja. Što je mračniji prostor to je veći izazov za kameru. Te jeftine kamere pri slabom osvetljenju su neupotrebljive kad treba da se prepozna lice provalnika. Čak i sa skupljim kamerama ne očekuj čuda ako je totalni mrak.
 
Vidim da ih ima sa led diodama koje osvetljavaju,pored je garaza/magacin prodavnice i oni imaju reflektor sa senzorom.
 
Postoje kamere koje pored infrared dioda imaju i obicne sa belim svetlom.Rezultat je bolja slika i boja.Minus vidi se sa coska.
 
Ne znam ko jos racuna da ce da prepozna lica provalnika sa video nadzora, to je toliko precenjeno.

Iskusni ce lice skloniti, a ako snimite lice 99% nece biti poznato
 
Ne znam ko jos racuna da ce da prepozna lica provalnika sa video nadzora, to je toliko precenjeno.

Iskusni ce lice skloniti, a ako snimite lice 99% nece biti poznato
Tako je, ja ni sa snimcima kamera od 400+ evra nisam zadovoljan sa istima u mraku, plus sto kazes iskusni ce se sakriti.
Realno 99% nas koristi kamere da ne bi morali da spijuniramo kroz prozor.
 
Nije lice jedino bitno za prepoznavanje. Nekad se osoba može prepoznati i po nekim drugim stvarima, a sa boljom kamerom je to lakše uraditi. Svakako kamera neće sprečiti odlučnog provalnika, ali nekad može da pomogne da se isti pronadje. Ako je zatvoren prostor u pitanju, treba razmisliti o nekom dobrom alarmu.
 
Ne treba mi za provalnika vec "nocas mi je neko napravio stetu na autu ispred garaze" pa mi treba da mogu da vidim ako mi neko osteti auto.
 
Ako je zatvoren prostor u pitanju, treba razmisliti o nekom dobrom alarmu.
Zasto samo zatvoren prostor ? Za tu situaciju je ubedljivo najpouzdaniji dobar autoalarm sa shok senzorom, sa sto jacim sirenama i povezan sa migavcima. To moze da zaustavi napasnike, a kamera je mnogo diskutabilna. Ovde pojedinci zastupaju stavove da treba koristiti sirokougaone kamere, a na njima nema sanse da ikoga prepoznas ako je dalje od 3-4m. Kad ti neko razvali auto, nista ne dobijas sa tim i da ga prepoznas na snimku jer lopovi ne placaju stetu vec moras da ga gonis privatnim tuzbama, a on jelte u zatvoru, pa nema prihoda i ostaje tebi da pored svih nerviranja snosis i sve troskove. Sve sam to prosao hvala Bogu i vise ne kupujem nov auto, jer za Beograd su samo krsevi ako hoces da budes miran. Postavio sam i link o slicnoj problematici u prethodnom postu kako se lako moze i zaglaviti u zatvor umesto "narodnog heroja" gospodina lopova, jer su nasi zakoni takvi kakvi su.
 
Ne treba mi za provalnika vec "nocas mi je neko napravio stetu na autu ispred garaze" pa mi treba da mogu da vidim ako mi neko osteti auto.
Ja sam imao bar 5 snimaka kradji/vandalstva na parkingu moje kuce i nijednom nisam mogao iskoristiti snimak jer je negledljivo sto se tice prepoznavanja lica u sred noci.
Cak ni inspektor u policiji koji zivi pored mene i kod koga sam snimio kradju u njegovom dvoristu sa mojim kamerama i to bukvalno u sred bela dana,
nije mogao da nadje pocinioce sa tim snimcima.
Tako da za hvatanje pocinioca po meni nema vajde ni da se isprsis 1000+ evra.
 
Kao sto rekoh prepoznavanja lica je jako precenjeno i kamere se ne koriste zbog toga, vec za nadzor.

Mi smo recimo imali snimak kradje...trzni centar se zatvara u 22h za posetioce mi zatvorimo radnju
u 22:30 dolazi neki lik otvara vitrinu bira skupe aparate ce da uzme, stavlja u torbu zatvara vitrinu i ode, sve se lepo i krupno vidi (kamera mu ispred face)
I ode kroz zatvoreni trzni centar.

Predamo snimak policiji, sa nadom da to resava problem, pitaju nas jel znamo ko je... 😂
Isto tako, imam snimak lik mi doneo ukradenu karticu platio robu sa njom, imamo odlican snimak i znam ga kao musteriju...ali nista vise o njemu ne znam, i posle toga nije dolazio.
Ostala nam samo uspomena...

kamere ne sprecavaju da se lose stvari dogode, za to alarm sluzi.
 
Eto vidis, a ja sam navatao trojicu, sve su ih nasli i za jednog sigurno znam da je dobio godinu zatvora. I to sve snimila sakrivena kamerica pinhole od 2000 dinara, kao za licnu kartu. Ali sve zavisi od situacije. Od svega, nista od naplate stete, ali su zaustavljeni da ne razvaljuju dalje.
 
Upravo tako, zavisi od situacije...
nekada da bi prepoznao nekog nije potrebna skupa kamera, a nekad ni najbolja ne pomaze.

Kamera najvise pomaze radi rekonstrukcije dogadjaja i da se vide propusti, i deluje odbijajuce za nesigurne.
 
Eto vidis, a ja sam navatao trojicu, sve su ih nasli i za jednog sigurno znam da je dobio godinu zatvora. I to sve snimila sakrivena kamerica pinhole od 2000 dinara, kao za licnu kartu. Ali sve zavisi od situacije. Od svega, nista od naplate stete, ali su zaustavljeni da ne razvaljuju dalje.
To moze samo ako zivis u pizdincima i svi se znate u selu pa znate ko je na snimku. Ali u gradu od preko 100k stanovnika nema nista od toga.
 
Meni su jutros ostetili auto sumnjam na dostavljace hleba kada sam otisao kod vlasnika pekare ciji su dostavljaci bili on pita da li znam koji je dostavljac,posto se to desilo jutros rano naravno da nisam znao ko je zato bih postavio kameru na njoj bi se valjda videlo koje je vozilo i koji je dostavljac?
Da li bi valjala ova kamera za nesto tako?
https://novi.kupujemprodajem.com/fo...XqCJvAjrQPlMtPfpFXyCdUkpEkkAXzvnbYaJC0sYgi-NM
 
To moze samo ako zivis u pizdincima i svi se znate u selu pa znate ko je na snimku. Ali u gradu od preko 100k stanovnika nema nista od toga.
Pa bas naprotiv, radi se o Beogradu, prvi je bio poznat policiji i nasli su ga, druga dvojica iz Smedereva, jedan maloletan, nisu bili u kartoteci, ali sam znao registraciju auta i model, a tablice sa drugih kola i iz treceg grada.. i nasli ih za dan.
 
Pre par godina mi tip maznuo bicikl, vrednost 300 evra. Predao snimke, (hikvision 2mpix ip kamere), nisam se mnogo nadao Kad posle skoro 2 godine poziv za suocenje - pronasli tipa. Naravno od bajsa ili neke nadoknade nista, jedino sam mogao da ga privatno tuzim. Poenta, kad hoce, mogu da ga nadju.
e da, zaboravih: isao sam bar cetiri puta na to suocenje, tip se nije pojavljivao iz kojekakvih razloga. U svakom poziv su mi pretili zatvorskom kaznom ako se ne pojavim, iako je lepo pisalo da sam ja ostecen. Eto cisto da malo poramislite sta vam je raditi ako vas nesto slicno zadesi.
 
Poslednja izmena:
Poštovani,
Može li neka preporuka za neku IP kameru za nadzor ispred kuće (do 100€)?
Hoću jednu kameru bez snimača i dodatne opreme, čisto da ispratim kada mi neko ulazi u dvorište.
Udaljenost kamere od kapije 10m, ispred kapije ulična svetiljka (može da ima i noćni mod, ne bi bilo loše).
Kamera bi bila postavljena na terasi, a internet modem je odmah u sobi pored (4m Udaljen od nje, odlična konekcija).
Dodao bih jedno 32 Ili 64GB memorijsku u nju i neka snima.
Hvala unapred!
 
Pogledaj modele Dahua IP varifokalne kamere. Do 100€ mozda nadjes samo 2mp, od 5 su skuplje.
 
Meni su jutros ostetili auto sumnjam na dostavljace hleba kada sam otisao kod vlasnika pekare ciji su dostavljaci bili on pita da li znam koji je dostavljac,posto se to desilo jutros rano naravno da nisam znao ko je zato bih postavio kameru na njoj bi se valjda videlo koje je vozilo i koji je dostavljac?
Da li bi valjala ova kamera za nesto tako?
https://novi.kupujemprodajem.com/fo...XqCJvAjrQPlMtPfpFXyCdUkpEkkAXzvnbYaJC0sYgi-NM
u sustini bi valjala, ali da znas kinezare znaju da spale karticu, preporucujem ti da kupis cloud opciju, pa ce sve snimke slati na neki njihov cloud, ali ti to kolju upload
Kao sto rekoh prepoznavanja lica je jako precenjeno i kamere se ne koriste zbog toga, vec za nadzor.

Mi smo recimo imali snimak kradje...trzni centar se zatvara u 22h za posetioce mi zatvorimo radnju
u 22:30 dolazi neki lik otvara vitrinu bira skupe aparate ce da uzme, stavlja u torbu zatvara vitrinu i ode, sve se lepo i krupno vidi (kamera mu ispred face)
I ode kroz zatvoreni trzni centar.

Predamo snimak policiji, sa nadom da to resava problem, pitaju nas jel znamo ko je... 😂
Isto tako, imam snimak lik mi doneo ukradenu karticu platio robu sa njom, imamo odlican snimak i znam ga kao musteriju...ali nista vise o njemu ne znam, i posle toga nije dolazio.
Ostala nam samo uspomena...

kamere ne sprecavaju da se lose stvari dogode, za to alarm sluzi.
Sve lepo objasnio, slazem se da je alarm bolji od kamere, jer se moze brze odreagovati (zvati policija, kosmsija, doci brze do stana-kuce-lokala), kamere vise sluze kao sto je covek rekao da odvrate nesigurnog, prave provalnike ne sprecava nista da izvrse kradju, jos ako znaju da nisi kuci i da si na putu, to je za njih sigurica, jer cak i da imas na nadzoru perimiter protection i da ti javi da je neko u objektu, dok ti udjes da vidis, pa dok pozoves policiju, dok im objasnis, dok oni posalju patrolu, tu je vec proslo 15+ minuta, provalnici za deset min izvrnu sve naopacke...
 
Poslednja izmena:
Par pitanja:

Gde u BG da nadjemo BNC konektore za RG174 https://www.antenall.rs/sr/proizvodi/novo/koaksijalni-kabl-rg174-2x0-75mm ? U antenallu prodaju samo na 100 kom, a meni treba za 4 kamere (8-10 kom). Moze i kompresioni, pa cu pozajmiti alat. Netiks ih nema vec dugo.

Kako kamere fiksirsti na fasadu (5 cm)? Uzeli smo DS-1280ZJ-XS kutije da bi sakrili kablove. Kako je najbolje fiksirati kanalice za kablove po fasadi zgrade?

Kako HDMI ili iz VGA izvuci kompozitni video da bi mogli DVR da ubacimo na postojeci kablovski modulator na kojem je stara analogna kamera… da mogu da vide svi u zgradi? Nasao sam ovako nesto na aliju
US $3.61 44% Off | 1080P HDMI-compatible To AV Scaler Adapter Video Composite Converter RCA to HDMI-compatible CVSB L/R Video Scaler Converter Box
 
BNC imate na komad na buvljaku ili u radnjama koje prodaju elektronsk ekomponente i konektore, kanibal na pr.

@fasada
Postoje puzni tiplovi za stiropor (ako si na to mislio?) slicni kao za gips samo mnogo veci
Ili koristiti klasicne dugacke tiplove i srafove, meni je ovo drugo bolje resenje

Takodje kanalice bi srafio, mogu i da se lepe, ali koliko ce to biti trajno...
 
Vidim sada po netu da deru sa cenama, a ja znam njihove nabavne cene 😀
Ne znam koliko je dozvoljeno ovde nuditi i postavljati linkove...
Dahua IPC-HDBW1230R-ZS-2812-S4 ovako nesto? Nije wifi, al kad vec ide naponski kabl do nje, provuci i lan...
Cena joj je oko 13500 din.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Postoji li kamera sa hdmi izlazom koja bi stajala napolju. Iz kamere kabl u tv. Ništa snimanje / čuvanje, samo da se vidi šta se dešava napolju?
 
Nisam vidjao te kamere, vec su u putanju stariji modeli, analogni. Kace se na činčeve i imaju napajanje. Ali to je gubljenje vremena.
Najbolje uzeti neku normalnu kameru i ubaciti memorijsku karticu kada vec radi da snima nesto. To je oko 50ak €.
 
Nisam vidjao te kamere, vec su u putanju stariji modeli, analogni. Kace se na činčeve i imaju napajanje. Ali to je gubljenje vremena.
Najbolje uzeti neku normalnu kameru i ubaciti memorijsku karticu kada vec radi da snima nesto. To je oko 50ak €.
Imam ja tu kameru, al mi treba ovo za tv. Mozda bi i ta sa analognim izlazom rešila stvar
 
Pozdrav svima.

Od nedavno imam sledeći problem, imam NVR Dahua NVR5216-4KS2 na koji je preko PoE Switch-a povezano šest Dahua IP kamera i za mobilnu aplikaciju koristim DMSS.
To je sve lepo radilo dok sam bio na staroj Supernova opremi (optička mreža) i njihov router bio u bridge modu, ee od kako sam sklopio novi ugovor i dobio novi router ZTE F680 koji ne mogu (ili neće) da postave u bridge mod kada god hoću da pogledam od spolja (bilo to preko mts mobilnih podataka ili preko drugog provajdera) gledanje u relanom vremenu ili pregledavanje snimaka dosta secka i zastajkuje!

Kako je Supernova sve svoje korisnike bacila iza CG-Nata pretpostavljam da je to možda problem, jer mi ne ide u glavu da P2P može i još zbog nečeg drugog da koči.

Kada sam kod kuće na svom Wi-Fi-u sve opet lepo radi, ali kao što sam već rekao problem se dešava samo kada pokušavam da pristupim spolja i kada sam na nekom drugom internet provajderu, pa čak i sa Supernova optičke mreže (na kojoj se nalazi i moj priključak) kod drugara pet kuća od mene...

Da li je neko imao sličan problem i eventualno kako to rešiti, da li tražiti javnu statičku adresu?

Da napomenem još samo da sada imam i IPv6, ali je bilo isto i kočilo kada i kada nisam imao i bio na IPv6!!
 
Poslednja izmena:
Ja sam na supernovi i imam IPv6 i vucem linkove sa dve razlicite lokacije (obe na SN) na mobilnu DMSS apk i radi sve kako treba.

Vise mi se desava da koci na desktop smartPSS aplikaciji nego na mobilnoj.
P2P veza bi trebalo da izbegne sve mrezne probleme sa provajderom, ali mozda imas problem sa aploadom ili nesto tog tipa?

Kazes da kod kuce nema problema, ali da li kod kuce koristis mozda lokalni pristup pa sve ide bez problema?
ja bar tako radim jer ipak sve ide brze.

probaj kod kuce da testiras pristup od spolja preko interneta, moralo bi se isto ponasati.
 
Ja npr imam problem prilikom Downloada preko zice. Kada nesto skidam sa punom brzinom,tada svi ostanu bez interneta pa cak i taj racunar sa koga se skida. Jednostavno postane nemoguce otvoriti bilo koju stranicu na internetu...
 
Nazad
Vrh Dno