Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko to zna kada potpisuje ugovor, gde to pise?
Znaci po tebi je normalno da u mesec dana nam GTA V ne radi po 10 puta, par puta ni Steam ne radi?
Pa da su torenti ili da nesto hakujem pa i da razumem.
Stim ne radi svake nedelje u mesecu dal sreda na četvrtak u periodu od sat do sat ipo vremena da pratiš situaciju znao bi da nije do supernove već do stima jer održavaju servere, stim to javno bio objavio. Tako da se možeš žaliti samo stimu, živeli 🍻🍻🍻
Greškom sam platio dva puta račun za februar .Dao mi ćale da platim račune ja odradim preko QR koda i tek posle nađem račun za mart koji bi trebalo da platim
Kako sad ide postupak da mi vrate pare ili da prebace za sledeći mesec ?
Prebaciće za sledeći mesec, jer si u pretplati sad i nemoj da te zbuni ako piše "- (minus) pa cena tvoje pretplate. Tako sam se ja bio iscimao šta dugujem. Znači bićeš u pretplati i sl. mesec nemoj ništa plaćati.
 
Poslednja izmena:
Muki, u pravu je djalf. Viđao sam takve probleme i na drugim mestima gde ima Supernove.
 
Muki, u pravu je djalf. Viđao sam takve probleme i na drugim mestima gde ima Supernove.
Kad je u pitanju stim nije problem do supernove. Kažem lepo jednom u nedelju dana ni jedna igra neće raditi onlajn jer stim resetuje servere. Ume da bude od 30 minuta do sat ipo vremena posle radi normalno. Tada nigde ne radi. Igram igre svakodnevno preko stima i znam i nemojte da bomardujete bezveze. Tada kad ne radi ne radi stim ni ko ima sbb, supernovu, orion, yetel pa čak ni u inostranstvu.
 
Nije problem do toga, problem je zbog natovanih adresa, kada uletiš u onu "buđavu" koju deliš sa čiterom i sličnima, voli Steam da limitira pristup. Ti možda imaš čistiju ip nego djalf i nemaš tih problema (budi srećan dok nemaš jer Supernovinu podršku to mnogo ne interesuje i moraš baš baš baš da ih smaraš da urade nešto - prebace te na drugi opseg).

Ne možeš ni da uđeš na steam sajt, dobiješ tipa "access denied" poruke kada sam poslednji put naleteo na takav problem.
 
Nije problem do toga, problem je zbog natovanih adresa, kada uletiš u onu "buđavu" koju deliš sa čiterom i sličnima, voli Steam da limitira pristup. Ti možda imaš čistiju ip nego djalf i nemaš tih problema (budi srećan dok nemaš jer Supernovinu podršku to mnogo ne interesuje i moraš baš baš baš da ih smaraš da urade nešto - prebace te na drugi opseg).

Ne možeš ni da uđeš na steam sajt, dobiješ tipa "access denied" poruke kada sam poslednji put naleteo na takav problem.
Ja statičku imam i plaćam
 
Pa onda bi i bilo logično da nemaš problema.

Ne znam što ulećeš u priču kada ti nisi od onih koji mogu imati ove probleme koje djalf spominje?
 
Pa onda bi i bilo logično da nemaš problema.

Ne znam što ulećeš u priču kada ti nisi od onih koji mogu imati ove probleme koje djalf spominje?
Pa kako je on opisao da neradi to je tačno taj period vremenski kad ne radi 1x nedeljno ili 4x mesečno. Trebao je jasnije da napiše u čemu je problem. On problem može rešiti tako što ih pozove i da mu menjaju ip adresu. Možda je na crnoj listi. Inače opet kažem jednom nedeljno od 00h stim ne radi i ne možeš preko stima igrati ništa online. Drugo možemo se čuti telefonski nije problem jer ovo nije tema stima već supernove i polako zalazimo u off.
 
Definitivno da kod Supernove download nešto ne štima (GPON paket 1Gbps/100Mbps), u suprotnom čemu onda ovolike razlike u merenjima...

1. 14675969516.png2. 14675965408.png3. 14675973057.png4. 14675976022.png5. 14675979068.png
NVIDIA download.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobrih ovakvu sms poruku od supernove

Pomalo preteci ton, u fazonu kao da moram da potpisem novi ugovor
Zar ne bi trebalo da nakon isteka ugovorne obaveze ostaje isti paket?

Pogledajte prilog 387390
I ja sam to pre neki dan dobio. Automatski prelaziš na neki Super plan paket ako se ne prebaciš na neki novi. Ja sam to sve ranije završio preko messengera za nekoliko sati kad sam trebao da se prebacim na novi paket. Nisam hteo toliko da čekam da se neko od njih javi na telefon. Tražili su broj ugovora,šifru korisnika sa računa,ime i prezime,adresu i broj telefona za kontakt i rekli su da će neko da me nazove. Nisam morao toliko ni da čekam da me neko pozove. Sad moram da pohvalim ekipu iz Telekoma (Supernove-Ex Kopernikusa) iz Svilajnca. Bili su juče kod mene da me prebace na novi paket Super Plan 3L 200/15. Sve su pregledali u celu kuću i rekli su da ne mora ništa da se menja. Tražili su da pregledaju i dva prethodna ugovora za stari paketi koja sam sačuvao. Posle su mi dali novi ugovor za novi paket da ga pročitam i potpišem. Dobio sam 50% popusta na prvi mesec. Nisam morao da uzimam ni Move Box iako se dobijaju do 4. Pozvali su nekoga iz Telekoma iz Beograda da mi aktivira novi paket i to je to. Nisu hteli da ostanu da proćaskaju. Na brzinu su pojeli pljeskavice i ćevapi,popili Koka-Kolu i otišli... 😀 Za ove 4 godine,kakvo god da je vreme napolje,ni kablovska televizija,ni internet nisu se ni zakočili,ni štucnuli do sad (da ne ureknem). Nivo i kvalitet signala su uvek puni. Bila su samo 3-4 kraća prekida. Ex Kopernikus-Svilajnac (selo Kušiljevo).
 
Na koju foru si dobio 24m sa 50% ako si stari korisnik? Koliko znam to niko nije uspeo da izboksuje..
Na koju foru si dobio 24m sa 50% ako si stari korisnik? Koliko znam to niko nije uspeo da izboksuje...
Moj cale zna glavnog coveka za SN u gradu. Nisam ja, na caleta se vodi ugovor. Ovaj ga jos i pitao koliki popust hoce da mu da...
Meni su ponudili 6 meseci 50% neki L paket sa netom 400/200 i uključenim hbo paketom
Dobro ti je to.
Možda hteo napisati 4 meseca pa se omaklo😏
24 a ne 4 i nisam se zaneo ni u cemu.
 
Jedno pitanje, ne mogu nigde pronaći, da li preko move smart tv programi kasne u odnosu na live tv
 
To za steam je tocno. Neko pokusa da ubode sifru i onda sledi blok svima koji su na toj adresi.. Jedini nacin je da nekako dobijete drugu adresu tog dana..
 
Da da da kao nisi znao ... necu da komentarisem


Ne izvrci sta sam rekao, da li sam negde pisao da je normalno ako SuperNova ne radi ili tome slicno.
Ti si napisao da korisnici znaju da su iza NAT-a sto je apsolutno netacno. Mi ovde znamo a mi cinimo mozda 1% korisnika, ostali ne znaju niti su obavesteni na bilo koji nacin sta je NAT i koji su limiti istoga.
 
Ti si napisao da korisnici znaju da su iza NAT-a sto je apsolutno netacno. Mi ovde znamo a mi cinimo mozda 1% korisnika, ostali ne znaju niti su obavesteni na bilo koji nacin sta je NAT i koji su limiti istoga.

Ja smatram da je SuperNova krs totalni, ja drugi izbor nemam, ali ti nemoj da izvrces ono sto sam ja napisao !!#$@#
Nigde u ugovoru ne pise da dobijamo neku JAVNU IP ADRESU pa prema tome sve jasno da ce biti CGNAT a onome kome nije jasno njemu treba net za surf a to radi. Ako ti mislis da je ugovor sa SuperNovom prekrsen sa njihove strane zbog CGNAT-a tuzi ih pa nam javi kako si prosao pa da ih i mi svi ostali 1% tuzimo. A ako neces da ih tuzis prestani da kukas i uzmi javnu IP (700din) kao svi mi ostali kome smeta CGNAT krs. CGNAT se na ovom forumu spominje godinama i godinama u nazad tako da sve mora da bude jasno onome go ume da koristi pretragu ......

Problem je bas u tih 1% jer da nas ima vise i da se bunimo CGNAT-a ne bi ni bilo, 99% ljudi koristi net samo za surf i to je to.
I onda kada se pojavnimo mi 1% da hocemo javnu IP i da koristimo nas ruter a njihov da se prebaci u bridz mode oni kazu to ne moze sta ce ti .....
 
Poslednja izmena:
A gde ima drugačije?

Nisam primetio da nešto ne radi...
To vama igrice ne rade?
 
Nemam ni ja drugi izbor ali ocekujem bar osnovne stvari da rade bez problema bez nekog doplacivanja. Ovako, imas net za 2000din ali da bi ti sve radilo doplata je 700din. To NIGDE ne pise tako i u normalnim zemljama se zove obmana potrosaca a kazne su paprene.
Ali posto nemamo izbora, to nam je.
Njihova javna IP ume da ima iste probleme, drugar koji radi video nadzor se sa njima macuje vec godinama oko toga.
Jednostavno KRS.
 
Nemam ni ja drugi izbor ali ocekujem bar osnovne stvari da rade bez problema bez nekog doplacivanja. Ovako, imas net za 2000din ali da bi ti sve radilo doplata je 700din. To NIGDE ne pise tako i u normalnim zemljama se zove obmana potrosaca a kazne su paprene.
Ali posto nemamo izbora, to nam je.
Njihova javna IP ume da ima iste probleme, drugar koji radi video nadzor se sa njima macuje vec godinama oko toga.
Jednostavno KRS.
Moj račun je 4850 i sve radi full.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno