Šta je novo?

Striming videa u lokalnoj mreži (plex, transcoding, problemi...)

@mladj Plex/Emby/Jellyfin/Kodi/Streamio/VLC - šta god ko favorizuje, iz kog god razloga (dizajn, jednostavnost, mogućnosti, itd) :)
Danas barem ogroman izbor postoji...
 
Mala pomoc za verovatno najstarijeg clana na forumu.U pitanju je Hisense 55 U7QF.Aktivirao sam Plex i naravno gledam filmove i serije bez prevoda.Moje pitanje a i pomoc kako instalitati i koji program za titlovanje filmova.Moze i link ili upustvo za instalaciju.Nisu mi mnoge stvari oko komp.nepoznate jer sam svoj radni vek proveo u telekomunikacijama,ali vreme i nove tehnologije su me pregazile.
 
Pa imaš nekoliko opcija - konkretno, sada i sam Plex ima opciju da pretražuje titlove. Recimo da pustiš film i da pauziraš, otvoriš onaj menu za titlove - tu treba da ima i search. Još uvek nije odličan, ali radi dovoljno dobro.
Druga opcija je da kada skidaš filmove/serije skineš i .srt titl i dodaš ga u folder gde ti je film/serija.
Treća opcija je da automatizuješ sve to - ja recimo koristim bazarr (https://www.bazarr.media/) za to i onda tu već možeš da se igraš do besvesti...
 
Meni bazarr ne uspeva da skida sa titlovi_com jer su valjda pre par meseci ovi stavili neki Cloudflare protection da onemoguće da skripte i slični softveri crawluju sadržaj sa sajta. A tamo su objektivno najbolji titlovi za aktuelne naslove.
 
Pa imaš nekoliko opcija - konkretno, sada i sam Plex ima opciju da pretražuje titlove. Recimo da pustiš film i da pauziraš, otvoriš onaj menu za titlove - tu treba da ima i search. Još uvek nije odličan, ali radi dovoljno dobro.
Druga opcija je da kada skidaš filmove/serije skineš i .srt titl i dodaš ga u folder gde ti je film/serija.
Treća opcija je da automatizuješ sve to - ja recimo koristim bazarr (https://www.bazarr.media/) za to i onda tu već možeš da se igraš do besvesti...
Probao sam prvu opciju i nisam video da u meniju postoji pretraga.Samo da se izaberu fontovi.
 

Prilozi

  • plex 2.jpg
    plex 2.jpg
    239.5 KB · Pregleda: 31
  • plex 1.jpg
    plex 1.jpg
    148.1 KB · Pregleda: 34
Taman kolega uleteo, nisam ja izgleda baš lepo objasnio :)
 
Pozdrav!Nisam čitao ranije postove pa se izvinjavam ako je već objašnjeno:postoji li način da povežem svoj RD nalog sa Plex-om i neki addon koji bi pretraživao filmove i serije, tj. RD linkove ka njima?
 
Pozdrav!Nisam čitao ranije postove pa se izvinjavam ako je već objašnjeno:postoji li način da povežem svoj RD nalog sa Plex-om i neki addon koji bi pretraživao filmove i serije, tj. RD linkove ka njima?
Moze. Ali moja preporuka za bolje korisnicko iskustvo Kodi i real debrid addoni... mozda Stremio + real debrid... Syncler+ i real debrid.
 
Moze. Ali moja preporuka za bolje korisnicko iskustvo Kodi i real debrid addoni... mozda Stremio + real debrid... Syncler+ i real debrid.
Hvala.To već imam na Eon Boxu.Trebalo mi je za Plex pošto jedino on postoji kao LG aplikacija (tačnije WebOS).Je li komplikovano podešavanje?Ili možda pstoji neki drugi način da koristim RD na LG TV?
 
Nisam testirao real debrid na plex-u. Zanimalo me ali nemam vremena. Ne znam pokusaj sam, prati uputstva na github-u. Ili pokusaj na ovaj nacin: Instaliraj Web Video Caster (pise da podrzava prevode) na LG TV-u, na telefonu instaliraj Stremio (podesi real debrid u njemu) i web video caster. Tako ces preko Stremia pustati strimove preko external player (Web Video Caster) i povezi ga sa aplikacijom Web Video Caster koju si vec instalirao na TV-u. Nemam LG pa ne znam kako je ovo u praksi. Jeste da nije komotno resenje jer koristis fon za kastovanje ali ovo je jedini nacin na WEB OS-u. Da ne idemo van teme. Ako ovo radi dobro iznesi svoje utiske u LG temi mozda ce nekome koristiti.
Ili kupi neki neki box/stick:
 
Da li MX player može da emituje 4K,vidim da Nova i VLC mogu?I koji od ova tri instalirati na android tv?
 
Dobar je Nova video player,zahvaljujem se kolegi @Stock i ovim putem.
 
Takodje. Lep interfejs, dosta mogucnosti.
Jedino u cemu mi je VLC bolji je sto ima brzi seek tj. premotavanje u skokovima pa se moze doci do neke zeljene pozicije dosta brze, ako je nesto gledano na drugom uredjaju.
 
Ima li nešto što će castovati kao svet sa chroma, mozile ili brejva na eon box?
 
Ni meni ta automatska pretraga titlova u plexu nije nešto naročito korisna bila. Prvo, ne znam kako taj sistem radi "ispod haube", da li je moguće dodati neke druge "izvore". Ranije sam koristio SubZero plugin koji je sam povlačio sa titlovi.com ili podnapisi.net. Kada je to prestalo da radi onda sam podesio bazarr ali je i on prestao da radi kad su postavili cloudflare tako da nisam siguran da sada postoji ijedno rešenje za automatsko skidanje titlova koje radi sa ovim exyu sajtovima za titlove.
 
Ni meni ta automatska pretraga titlova u plexu nije nešto naročito korisna bila. Prvo, ne znam kako taj sistem radi "ispod haube", da li je moguće dodati neke druge "izvore". Ranije sam koristio SubZero plugin koji je sam povlačio sa titlovi.com ili podnapisi.net. Kada je to prestalo da radi onda sam podesio bazarr ali je i on prestao da radi kad su postavili cloudflare tako da nisam siguran da sada postoji ijedno rešenje za automatsko skidanje titlova koje radi sa ovim exyu sajtovima za titlove.
Sve ostalo je tramak, skini na komp pa dodaj titl onda ni plex nije vise u igri
Sve ostalo je tramak, skini na komp pa dodaj titl onda ni plex nije vise u igri. U toj varijanti mi komp radi kao media server i LG smart ga tako i vidi pa pustim film koji sam skiuo bez potrebe za pleksom
 
Kako u Plex-u da vidim dva plex servera?
Jedan je lokalni NAS, drugi je Seedbox. NAS vidim, ali Seedbox ne.
 
Da li je otvoren odgovarajući port na sb?
 
I na oba si (logično) ulogovan sa istim plex accountom?

Ja doduše sad imam dva servera u lokalnoj mreži i vidim ih normalno ali kad sam koristio seedbox nisam imao problema ali je to možda zato što imam plex pass, a mislim da remote access radi samo uz taj plaćeni paket pa je to možda razlog zašto ne vidiš taj udaljeni kad se uloguješ nego samo taj koji ti je u lokalnoj mreži.

P.S. Pošao sam od pretpostavke da nemaš plex pass.

Screenshot_20230504_084933_Chrome.jpg
 
Imam placen Plex pass, oba servera su prijavljena na isti nalog i vidi samo NAS server.
Kad se logujem na server preko adrese Seedboxa, isto vidi samo podatke sa lokalnog NAS-a.
Da li on automatski treba da ubaci seedbox na listu servera ili ja treba nesto da podesavam?
 
Mislim da ništa ne treba da podešavaš, sam bi trebao da skonta da su oba servera na tvom nalogu, nebitno gde se fizički nalaze, i da ih oba prikaže u dashboardu. Proveri u podešavanjima da li je svaki server vidljiv (fully accessible) od spolja. Meni se ponekad dešavalo da mi tu stoji "limited connectivity" pa bi onda zezalo ali generalno nišra specijalno nisam petljao da bih dodao oba, prosto sam se ulogovao na oba i sami su se pojavili u dropdown listi.

Screenshot_20230504_103527_Chrome.jpg
 
Da pitamo očigledno pitanje: otvaraš https://app.plex.tv/desktop ? a ne localhost varijantu?

I da li si odradio "claim server" za oba servera? Da ih asociraš na isti Plex nalog...
 
Poslednja izmena:
Da, otvaram https://app.plex.tv/desktop, probao sam i preko internet adrese koju mi je izbacio seedbox, i preko lokalne adrese.
Kad se logujem preko adrese koju sam dobio uz seedbox za logovanje na Plex i na svim ostalim adresama, ja vidim samo lokalni NAS.
 
Pa naravno, ako se loguješ na IP_adresa_uređaja:32400/web da će da prikazuje samo taj jedan tu lokalni Plex server.
To je normalno i očekivano ponašanje.

Ali kad pristupaš https://app.plex.tv/desktop onda bi trebalo da prikaže i sve tvoje Plex servere sa tog naloga na koji si logovan + i ako si pozvan na neki tuđi serveri njegov sadržaj.

A tebi se koji od dva servera vidiš kad otvoriš app.plex.tv menja u zavisnosti na kom uređaju otvaraš tu stranicu? ili se ne menja nego uvek vidiš jedan isti?


Da li pod Settings > Generals ti stoji napomena za Claim server?

mceclip0.png

Kad se logujem na server preko adrese Seedboxa, isto vidi samo podatke sa lokalnog NAS-a.
Ovo je čudno ponašanje. Trebalo bi da vidi server sa seedbox-a. Ako otvaraš njegovu lokalnu web config stranicu.
Koji seedbox provajder je u pitanju? I jel imaš podešen SSH pristup tom seedbox-u?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno