Šta je novo?

Striming videa u lokalnoj mreži (plex, transcoding, problemi...)

Bilo je upozorenje da se resetuje pass,imali su neke upade.Bar mi je takav mail stigao.Mislim da je to razlog
 
Da, to sam ispratio i resetovao password premda se gotovo nikad ne logujem na taj način, uvek se prijavim preko linkovanog google naloga.
Doduše, ne znam da li je paranoja, ali sad sam uključio i dvofaktorsku autentifikaciju :D

Ovi problemi sa pucanjem aplikacije nisu od juče, to mi se nedeljama (možda i mesecima) unazad dešava, tako da sam gotovo siguran da nema veze sa tim security breachom.
 
Meni se to povremeno dešavalo - sve dok nisam mrežu sredio. Dodao tom serveru statičnu IP adresu i uradio kršteno forwardovanje.
 
Na čemu se vrti server?
Ja sa Windows verzijom nisam imao tih problema. Doduše, suprotno od tebe, koristi se intezivno i više u lokalu nego remote.
 
Meni se to povremeno dešavalo - sve dok nisam mrežu sredio. Dodao tom serveru statičnu IP adresu i uradio kršteno forwardovanje.
Kod mene je od prvog dana statička adresa, portforwardovanje na SBB-ovom Ubee ruteru. Imam podešen i no-ip za pristupanje radarru/sonarru/jackettu kada nisam kod kuće i sve to funkcioniše bez greške. Imam plex pass tako da i taj pristup od spolja ne bi trebao da ima veze sa vrstom javne ip adrese...

Na čemu se vrti server?
Ja sa Windows verzijom nisam imao tih problema. Doduše, suprotno od tebe, koristi se intezivno i više u lokalu nego remote.
Pod windowsom 10. CPU Intel 10. generacije, uključeno hardversko transkodovanje, u toeriji sposoban za bar 10tak simultanih transkodovanih strimova ali retko kad prelazi 3 "gledaoca" istovremeno i to su najčešće direct play ali remote. Konekcija SBB 600/60 Mbps

Ne primećujem neko zagušenje u toku surfa ali ne znam da li možda može da pravi problem par hiljada torrenata na seedu na istom računaru?
 
Pozdrav ljudi, koristim plex aplikaciju i preko nje pristupam serveru sa bazom filmova i serija. Znam da je odgovor na pitanje skakljiv ali me interesuje da li je takvo koriscenje plex-a u Nemackoj kaznjivo novcano. Znam da strimovanje preko aplikacija koje rade preko torrenta definitivno jeste jer istovremeno se deli taj sadrzaj na netu ali ovo je samo strim?
 
Odmah ti se kaze da nije legalno posto je piratizovan sadrzaj. Ne mogu da vide posto stremujes u lokalu.
 
@emaremare Ne strimuje u LAN, pita za takozvani "Plex share" ( = tuđi Plex server) sa kog streamuje sadržaj.
 
Mislim da u Nemačkoj neće moći to svejedno bez vpn-a. Sa druge strane ne znam da li plex share može preko vpn-a.
 
hm puno ljudi u njemackoj i inace u EU koristi iptv pa nista...neko ponekad mozda i na.ebe ali rijetki su to slucajevi...
medjutim, ako vec postoji strah od problema vpn je najbolja opcija..
plex share radi sa vpn provjereno, bez ikakvih problema.
 
Imam problem sa titlovima i serviio na Samsung UE43TU7022KXXH. Puštam preko serviio sherovanog foldera na kompu. Na starom Samsungu je radilo sve normalno. Film i prevod su istog imena. Samo pušta kada je prevod ubačen direktno u video fajl od strane autora. Probao sam i da menjam .srt .sub i unicode nista. Jel ima neko ideju kako da namestim?
 
Plex na Šljamsung sa Tizen OS je kod brata imao gremline da i kad pusti titl posle nekog vremena u toku gledanja prestane da prikazuje titl. Nikad nisam baš jasno utvrdio da li se dešava samo od sebe ili problem "okida" tipa pauziranje (diže od XYZ) ili premotavanje ili nešto osmo...
 
Ljudi kako da resim u lokalnoj mrezi mi na eonu i na smart tv konvertuje kao da strimuje remote. Pocelo od skoro da se desava, pa sa poslednjim update prestalo, sad evo opet. Kao da nisu na istoj mrezi a ip adrese su u istom opsegu i kompu na kom je plex i eon i smart tvu.
 
Mislim da to isključivo zavisi od klijentskog profila. Dakle, u profilu aplikacije za gledanje je definisano koje kodeke taj hardver može nativno da reprodukuje. Mislim da samo od toga zavisi da li će server da mu servira fajl u direct stream varijanti, ili će da redi transkodovanje u neki format koji uređaj može (lakše) da "sažvaće" :) Mislim da apsolutno nema veze da li je strimovanje u lokalnoj mreži ili remote (naravno, ukoliko je kvalitet podešen na "original").
 
Naravno sve je na original ali iz nekog razloga konvertuje, zasto to radi nije mi jasno posto je sve normalno radilo a odjednom na svim uredjajima konvertuje na kojima je plex. Ok da radi ma jednom ali na svim to radi. Raznorazni snimci probani od dvd ripova do 4K.
 
Da li radi transcode ako se isključe titlovi?
 
Transcode reason nije dovoljan propusni opseg, dostupan opseg 1000 kbps. Nesto limitira plex server a ne znam sta. Sad cu da googlam ima da ga iskopam.
 
Nasao sam sta je problem ali ne i kako da ga resim. Aktivira se relay posto navodno server nije na istoj mrezi kao i odstali uredjaji ali ne razumem kako kada su u istom ip opsegu. Kada ugasim relay na server setting uopste ne ucitava bazu. Moze biti do dns rebindinga ali ne razumem se pa sad malo to cackam. Ako nekome pada na pamet nesto neka puca.

Edit. Reseno braćo banalnost nad banalnostima, nesto sam cackao net pre neki dan vadio lan iz kompa a on po povrtaktu svrstao kao novu konekciju i ostalo kao public network, cim sam prebacio da je home prosljakalo. Hvala mi meni
 
Poslednja izmena:
Jel ima neki dobar plex server za filmove i serije da se preplatim na njega?
 
Batalio sam Plex nakon sto sam otkrio VLC aplikaciju.
Izvor su mi Samba shared folderi, isto kao i Plex-u, ali neverovatno koliko VLC radi brze. Naravno i logicno kad nema servera izmedju..
Ali iznenadjen sam, ovo ima i skidanje prevoda, podesavanje delay-a, ultra brz seek, sve...
Jedino sto je interfejs malo dosadan ali lakoca koriscenja je strava, ne vidim zasto bih se ikad vise vratio na Plex.
 
Ja bih rekao da plex ima prednosti kada se koristi na server strani, a ne kao klijent app na tv-u. Ja nisam video tako lep i jednostavan način da se sve organizuje na računaru a da se posle pregleda na tv-u. Uz malo truda i rada, namesti se da sa telefona zahtevaš neki film, server ga pronađe i skine i još te obavesti na tv-u kad je film spreman za gledanje. Kada se jednom namesti, jednostavnije je nego da sam tražiš i skidaš film, titlove itd.
 
Nova i VLC mogu da puštaju HDR i DV?
 
Ja bih rekao da plex ima prednosti kada se koristi na server strani, a ne kao klijent app na tv-u. Ja nisam video tako lep i jednostavan način da se sve organizuje na računaru a da se posle pregleda na tv-u. Uz malo truda i rada, namesti se da sa telefona zahtevaš neki film, server ga pronađe i skine i još te obavesti na tv-u kad je film spreman za gledanje. Kada se jednom namesti, jednostavnije je nego da sam tražiš i skidaš film, titlove itd.
Korisna informacija, hvala. Mozda i pokusam da namestim, nije mi palo na pamet da pokusam da uspostavim ovakav "pipeline" pomocu plexa. Probacu da uradim, osim sto cu za gledanje i dalje da koristim nesto od gorepomenuta dva playera.
 
Nazad
Vrh Dno