Šta je novo?

Steam Deck

stigao Džefu

 
Džef je, ukratko, zadovoljan (videti niz koji je kratak)

 
ma odlican je. na netu ljudi nesto trube da je deck zesce subvencionisan. ja nisam siguran... sumnjam da ih u proizvodnji kosta vise nego koliko ga prodaju...
 
Van Gogh APU je ipak ono što omogućava, da koliko-toliko bude jeftino.

Recimo, neki su se uhvatili Ryzen-a 6800U, to baš i ne može da bude jeftino.

 
ma to je jedno cipce... umesto 50 usd kosta 83. nije nego...
 
Nemojmo se sada glupirati.

Rembrandt se ne može porediti sa Van Gogh-om, to su potpuno različite klase procesora.

Razumem da aludiraš na OEM ili AIB pogodnosti, ali i tada se radi o potpuno različitim klasama procesora.

Rembrandt je sve, samo ne jeftin.
 
ma odlican je. na netu ljudi nesto trube da je deck zesce subvencionisan. ja nisam siguran... sumnjam da ih u proizvodnji kosta vise nego koliko ga prodaju...
Najjefitniji model se sigurno prodaje ispod cene. Baš kao i PS i Xbox. Na najskupljem verovatno imaju neku zaradu. Sreća njihova pa se 256 i 512 prodaju najviše :d Poenta je u igrama, pitanje je samo da li ljudi koji su kupili deck kupuju nove igre ili igraju onih 90% što im stoji i koje nikada nisu ni pokrenuli :d
 
Nemojmo se sada glupirati.

Rembrandt se ne može porediti sa Van Gogh-om, to su potpuno različite klase procesora.

Razumem da aludiraš na OEM ili AIB pogodnosti, ali i tada se radi o potpuno različitim klasama procesora.

Rembrandt je sve, samo ne jeftin.
naravno, u pravu si, ja malo preterujem. ali svejedno, 1500 i vise, pa to je nenormalna cena...
Najjefitniji model se sigurno prodaje ispod cene. Baš kao i PS i Xbox. Na najskupljem verovatno imaju neku zaradu. Sreća njihova pa se 256 i 512 prodaju najviše :d Poenta je u igrama, pitanje je samo da li ljudi koji su kupili deck kupuju nove igre ili igraju onih 90% što im stoji i koje nikada nisu ni pokrenuli :d
pa ja bih pre rekao da igraju ono sto vec imaju, ali ti koji imaju ogromnu biblioteku ce sigurno i nastaviti da kupuju...

u svakom slucaju, kazu oko 3000 igara radi na deck-u. to je pristojno.
 
Moji prvi utisci su dobri. Super je igračka, mnogo je udobniji od switcha.
Nisam nešto puno igrao ali kao proizvod deluje odlično, čvrsto i kvalitetno.
Čak je i software na zadovoljavajućem nivou.

Definitivno vredi, ja sam uzeo najjaču varijantu ali pretpostavljam da je i najjeftiniji podjednako dobar. Svakako sam moj "premijum" matirani ekran "zaglosovao" zaštitnim staklom ali mislim da vredi i samo zbog SSSD-a.

Naravno više bih voleo besprekorno windows iskustvo da mogu i GoG i druge biblioteke da koristim ali sumnjam da je u njihovom interesu da se to desi jer su ovako napravili donekle ekskluzivu.
Meni lično nije mnogo velika upotrebna vrednost jer i ako igram nešto u zadnje vreme igram samo na TV-u a tu mi već desktop i switch pokrivaju potrebe.
Deck je super za avion npr ali i tu bih radije da ne zamaram oči :)
Svakako mi deeluje da je Deck kao handheld idealan za platforme i starije igre koje su i pravljene za manje rezolucije (gde veličina ekrana na Decku nije problem). Recimo Evoland sam probao i super je - tako nešto mi se baš igra u handheld modu.

U vezi prethodne diskusije zaustio sam da kažem da Deck ni na koji način neće uticati na moju kupovinu igara (u smislu da neću da prestanem da kupujem) ali sam onda shvatio da sam zbog Deck-a već kupio Witcher 3 za Steam (a imam ga na već GoG-u i Switch-u) i Prince of Persia, a uzeću i Resident Evil bundle verovatno. Tako da nisu u Valve-u budale što su išli sa pristupačnom cenom.
 
hvala puno na prenetom iskustvu. ja sam pre jedno godinu i po sastavio solidan komp sa rx6800 koji se fino nosi sa igrama, mada nije bas kako bih voleo. ali shvatio sam da je meni procedura da ja zapravo sednem da igram neke igre na njemu, i ako sednem to mora da bude par sati. ako imam vremena da igram kad nisam kuci, to vreme mi propada. zato hocu da uzmem deck. mislim ne samo zato, ja sam ljubitelj handheld cuda i ovako, imam i vitu i switch... jedva sam cekao da neko napravi pc u tom formatu, i kada se to desilo to su uvek bili uredjaji losih performansi koji su kostali ko bubreg. zato je deck vrhunski. ja na njemu planiram uglavnom voznje da igram. grid, ceo dirt serijal, sve ce to lepo na njemu raditi. da ne pominjem igre koje su dzabe, proslu rasprodaju za bozic sam kupio fazon 80 igara za 20 evra. windows iskustvo, pa ne znam... ja sam mislio da windows bas lepo radi na njemu, da nema nikakvih problema. jedino me smara sto ne radi dual boot, barem tako kazu. koja je fora sa tim mat ekranom? ja cu isto uzeti najjacu verziju, ali cu isto staviti zastitno staklo, tako da mi to nista ne znaci.
 
U vezi prethodne diskusije zaustio sam da kažem da Deck ni na koji način neće uticati na moju kupovinu igara (u smislu da neću da prestanem da kupujem) ali sam onda shvatio da sam zbog Deck-a već kupio Witcher 3 za Steam (a imam ga na već GoG-u i Switch-u) i Prince of Persia, a uzeću i Resident Evil bundle verovatno. Tako da nisu u Valve-u budale što su išli sa pristupačnom cenom.
I jedan od razloga zašto konkurencija (Aya Neo, One XPlayer...) mora da bude (duplo) skuplja. Plus što niko ne može da napravi i proda količinu kao Valve (što je opet za red veličine ispod "pravih" konzola).

Ima li neko proveren hub koji radi lepo a da ima LAN, HDMI i/ili DP, i bar 2 USB porta?
 
otkud znas koliko ce da se proda... mozda bude u rangu pravih konzola....
 
Znamo da je trenutno daleko manje u poređenju sa bilo kojom drugom popularnom konzolom u poslednjih 20 godina. Ali i da ne mogu da naprave dovoljno. Videćemo kad stabilizuju proizvodnju / opadne potražnja. Ali nekoliko miliona će prodati sigurno, što nije zanemarljivo
 
prosli xbox se za zivota prodao u 50 miliona primeraka. deck mlzda be moze 50 ili 100 miliona, ali moze 10-20
 
Znači biće naredne generacije i SteamOS će biti dostupan i za druge uređaje (PC). Ok, nije iznenađenje, ali lepo je videti i zvaničnu potvrdu.
Čudno je kad korporacija radi nešto što je u interesu korisnika, ne zna čovek šta da misli i kako da se oseća zbog toga
 
nema ga da se javi onaj car sto je hejtovao deck od najave
 
Evo dobre recenzije nakon pola godine korišćenja
Lepo je čovek naveo dobre i loše stvari. Neki nedostaci koji su se pretpostavljali još prošle godine (baterija, hlađenje) su tačni, ali opšti utisak (skoro) svih vlasnika je da je ovo najbolji uređaj sa kojim su se susreli i većina njih sada koristi isključivo deck za igranje. Valve je dosta unapredio softver za ovo vreme, prate povratne informacije i želje korisnika, tako da je sigurno da će ovaj uređaj (i naredne generacije) vremenom biti samo bolji. Sve u svemu, pun pogodak
 
ja da sam znao da ce deck da bude najavljen ne bi puko 2000 evra za komp. kad uzmem deck znam da necu da sednem za njega
 
kad si narucio?! svuda neke vesti kako ubrzavaju isporuku
 
Negde u junu.
 
vrhunski! cestitam!

nego da te pitam, zasto si kupovao steam deck kad je to kompletni promasaj, kao i prethodne steam masine? ima hardver kao slab laptop koji mozes da kupis za manje para a i bolji kompjuter mozes da uzmes za manje od toga, a i ne rade sve igre i nema ekskluzive kao nitendo switch?

nema ga onaj batica da se javi sto je pljuvao deck u vise tema, bio je jako aktivan ali je utihnuo.
 
Meni je deck bezveze, međutim nasledniku je 11 godina, kao da se ja pitam nešto. Lako ga je i prodati. :ROFLMAO:
 
Meni je deck bezveze, međutim nasledniku je 11 godina, kao da se ja pitam nešto. Lako ga je i prodati. :ROFLMAO:
svakako ga je super lako preprodati :) au covece koliko bi ja bio srecan da sam imao deck u 11 godina! pa gameboy je bio egzotika :D ja sam tad imao amd k6-2 sa voodoo3 16mb i igrao diabla 2
 
Ja sam tek sad skontao da imam bar 10 igara na EGS-u koje bih mogao/voleo da odigram :d Vidim da se Heroic launcher preporučuje za Epic i GOG (mada kažu da GOG zna da zakuca i da je Lutris tu bolji). Pa ako neko ovde ima iskustva (da li HL zaista lepo radi sa EGS) neka podeli.
Sa Lutrisom sam instalirao/igrao 2-3 GOG/EGS naslova na PC-u, ali mi Heroic "na papiru" izgleda kao bolja opcija za Deck

Vidim na getmydeck da isporuke napreduju brzo. Porudžbine od sredine juna su bile u ~20% pre desetak dana, sad su u ~60%.

Možda bi i tema mogla da se prebaci u Igre (za PC) podforum
 
I meni stigao mail sa Confirm purchase... Posle skoro 8 meseci :)
 
Upravo stigao deck, vidim u najavi bežaniju s posla.


Screenshot_20220909-103420.jpg
 
neka je sa srecom! da vas lepo sluzi!
 
Nazad
Vrh Dno