Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Ne želim da ispadne da sam fanboj :) ali je igra bolja sa svakim sledećim patchom. 🤷‍♂️

Ono što ja vidim kao jedini problem je to što se Squadron 42 finansira preko svih ljudi koji daju pare direktno za SC. To je najveći problem - taština Krisa Robertsa, da mora da pravi kinematografske igre, da je 90% resursa povukao tamo i da zbog toga sve ovo toliko dugo traje. Um mu je ostao zarobljen u devedesetim dok je imao Origin i dok je pravio Wing Commander serijal, hoće da vrati milo za drago EA Gamesu i svima ostalima koji su mu govorili da je nešto nemoguće. Ta taština se vidi i preko svih skraćenica i imenica koje je ubacio u igru - Origin, EA (electronic access) i sl.

Sve to zarad igre koju ćemo da obrnemo za 30ak sati igranja... dok sedi na zlatnom rudniku koji se zove Star Citizen (MMO). Neverovatno mi je da zapostavlja igru koja može da postane epska i dugotrajna kao i Eve Online. Ko zna, možda je njemu cilj da napravi film, da ga boli džonson za MMO. Videćemo za 2 godine.

Do tada, ja igram redovno i super mi je. Ništa lepše nego S9 torpedo u nekog trola koji se pravi da je pirat :D
Nadam se da je homing missile :D
Nema jaceg osecaja kada pogodi.
 
 
Zato sam i rekao, "niko nema 60FPS". Moze pisati sta hoce, 200FPS. Igra ima taj konzistentni stuttering. Ima boljih dana, ima losijih dana. Jedino se covjek navikne pa ne obracas paznju kad se zaigras. Ali sreca pa nije fast pace.
 
Bring out the Gimp!
 

Prilozi

  • sc gimp warbond 1.jpg
    sc gimp warbond 1.jpg
    92.1 KB · Pregleda: 50
  • sc gimp warbond 2.jpg
    sc gimp warbond 2.jpg
    173.7 KB · Pregleda: 51
Ima li neko info o 3.18 kada ce izaci? Nesto se nadam tom novom engine-u :)
 
Ima li neko info o 3.18 kada ce izaci? Nesto se nadam tom novom engine-u :)
Neće biti vidljivih unapređenja u 3.18. Ovaj prvi krug izmena će samo da rastereti render thread. Tek kasnije u toku godine bi trebalo da počnu da iskorišćavaju te benefite.

Neki lik je napravio poređenje starog i novog engine-a u 3.18, preko komandi preko kojih može da se promeni engine trenutno. Sem ovoga što sam napisao, nije video poboljšanja u FPSu.
 
Mislim da ne treba gubiti nadu sto se performansi tice :D
 
"Mislim da ne treba gubiti nadu sto se performansi tice"

-Some random user on the world wide web, 2012

morao sam :D
 
Pa nisi nista pogresio :D
Svejedno, vidim da imaju US team, UK team, pa pretpostavljam da se tim poprilicno prosirio, sto moze da vodi u dobrom smeru. Community raste, mirise na dobru investiciju.
 
Zna li se kad ce 3.18 ?
 
Ocito ih ubi prica. Trenutno je igra na 3.17.5.
 
Izasao je 3.18.
 
Yep, evo upravo skidam. Sreca vikend.
 
kakvi su to indijanci i hohstapleri
stuck at entitlement processing
jer 6 meseci nije dovoljno da se testira inkrementalni upgrade
 
Koji akrep od igre. Reko da probam sa 3080 kako radi... 40-43 fps u 4k ali je osecaj kao 15 fps, dosadan stutter. Grafika bezveze kao i uvek, prevazidjen endzin od pre 10 godina.
Zato CPU 65% (Ryzen 5600), RAM 90% (32 GB), GPU i VRAM 100% a kuciste samo sto ne poleti. Posle sam upalio Control cisto da se podsetim kako izgleda igra koju nisu sklepali amateri.

Ovo djubre je trebalo da radi na GTX 480 u max setovanjma...
Performanse na stranu, kontrolna sema ove "igre" je najludja u video igrama od postanka. Jbte ne mozes u lift da udjes ko covek bez da pritisnes 5 dugmica...

stuck at entitlement processing
Sa ovom igrom kao i sa svakim softverskim smecem, when in doubt reboot...
Ja sam se zaglavio na 4 ekrana dok nisam pokrenuo PU posle apdejta... mada bilo je vise bagova ranije, sad je kao podnosljivo.

Edit: Zasto sam igrao u 4K na max bez 4090? Pa zato sto u 1080p low/medium imam 30 fps 😂
 
Poslednja izmena:
^Sve navedeno je problem sa serverima. Nije sa igrum tako da... treba te banovati s foruma.

Elem, problem sa serverima par dana pa reko dok se smiri. Odaberem najobicniju misiju, delivery jednog paketa.

Paket ispod stanice, bug koj ije fiksan prije 5-6m. Gore-dole, pojavi se 150 metara pored u drugoj stanici i srecom, pokupim ga.

image.png


Odem do stanice da dostavim paket, ali paket ne registruje kada ga stavim na mjesto.

image.png


Kroz par pokusaja, spustim pa preuzmem pa stavim na pod pa ga podignem i onda opet polozim, nece pa nece. A onda nastane sex.



..i da, ovo nije glitch koji sam uspio slucajno reproducirati, ovo je identican bug koji mi se desio jucer.

image.png


Ovo je moje iskustvo prosle godine, igra ide u nazad.


500mil jednostavno nije dovoljno.

Vidimo se nakon 1bill.
 
Pa dobro, sta sad... cika Chris je lepo osmislio neki svoj sistem bitcoina. :D
I kod njega graficke kartice "racunaju nesto", i prave vrednost.

P.S. Imam neki matori Freelancer paket vec godinama. Iskreno oprostio sam se od toga da cu ovu igru videti izdatu dok sam ziv.
 
Ovaj star citizen treba zabraniti a developere strpati u zatvor.

Znas sta je najtuznije, trenutni problemi su samo serveri. Ostalo funkcionise ako se desi prazan server ili netcod fixan, ali netcode/serveri/uvezanost pravi problem. Nije sad da 90% stvari treba promjeniti. Nije ovo kao frostbite i BF gdje svaki aspekt treba srediti. Sadrzaja ima dosta. Svijet je izgradjen da se moze zabavtiti stotinjak sati. Ali recimo igra ne registruje box u mojim rukama jer sam box stavio na delivery mjesto. U tom trenutku server kaze da je na mjestu, lokalno je i dalje u mojiim rukama. Kada prekines vezu sa serverom pa se vratis, box nije u rukama.

Problem je komunikacija izmedju aseta koja ide preko servera. Imam osjecaj da nista nije lokalno. Jer kada igra radi sve funkcionise. Ali ako online podje zezati zbog ko zna cega, onda je raspad sistema.

Da oni hoce pet minuta malo stati i posvetiti fiksanju onoga sta imaju a ne da dodaju jedno na drug da ovo bog nece sastaviti.

A samo cekam najavu: we are switching to a new engine, this time UE5. So we need the time to transfer and test all the assets. See you in a 2077.

image.png
 
A samo cekam najavu: we are switching to a new engine, this time UE5. So we need the time to transfer and test all the assets. See you in a 2077.
Koliko si ubo sa ovim, da postoji neka kladionica na ovo bih ulozio 100e minimum, samo sto bi kvota bila vjerovatno mala. :D
 
Ništa me to ne čudi s obzirom da gospodin sa slike gore nije uspeo da oformi jedan ozbiljan razvojni studio. Mislim da je imao pogodan momenat za to, ali da ga nije najbolje iskoristio. Na sajtu im stoje bajati podaci za kraj 2020 i najavu uspešne 2021. godine. Međutim tu se priča izgleda završava jer nema više ničega objavljenog iza toga. On je koliko vidim okupio neku ekipu koja se bavi marketingom i finansijama, ali imam neki utisak da je umetnike i programere izgubio u značajnom obimu. Piše im tamo na sajtu da su još 2020 imali gubitak od 11% u razvojnom delu, mogu misliti koliko je ta cifra narasla do sada.

Lično sumnjam da bilo šta još može da spasi taj projekat, pošto je izgubio momentum i nije postao dovoljno otvoren i komercijalizovan. Mislim da je COVID situaciju mogao da iskoristi bolje. Ljudi su tad mahom sedeli kući i igrali video igre. Da su zategli igru u tom momentu, otvorili projekat i dali većinu stvari za dž i na izvolte, uz malo truda i mudrijeg vođenja, sada bi imao armiju ljudi koji bi kreirali novi sadržaj za ovu igru i dodatno proširili univerzum. Takvi projekti jedino tako i mogu da opstanu. Trebalo je da se ugleda malo na Epic i da primeni njihovu formulu za svoj projekat. Ili recimo Genshin Impact koji je izbačen 2020, znači baš u to vreme. Ovako to je što je...

Ali naravno stoji i da je lako mudrovati ovako sa distance, međutim siguran sam da nije nimalo lako sprovesti u delo ovakvu jednu zamisao. Zašto on to nije uspeo, je već pitanje za njega i njegov tim.
 
I šta je gospodin napravio za sve ove godine i sa svim tim novcem? Šta to ima u rukama da vredi? Nije kampanju uspeo da sklepa, a mogao je bez sumnje.
Tipičan megaloman kojeg je poneo početni finansijski uspeh i kojem niko nije mogao da kaže da malo oladi i da treba nešto završiti i isporučiti ili mu je rečeno ali nije doprlo do mozga.

Realno kad pogledaš prezentacije za UE5.2 to je mašina koja treba da gura svaku veliku igru kojoj treba mnogo generisanog sadržaja.

Ovakav projekat može da uspe jedino ako se bazira na mašini koju neko ozbiljno razvija i obavezno mesečnoj pretplati. Kako tehnologija napreduje tako uvodiš nove stvari, a ne da obećaš nešto što ne može u narednih par godina da se završi.
 
Kad se samo setim onih prvih trailera koje su pustili i kako je igra izgledala u to vreme, prosto je neverovatno kakva je prevara ispala, a sto je najzesce - i dalje se provlaci.
Novi engine cak i da uvedu , nece nista znacajnije da promeni. Sadrzaj je krs. Gledam sve one brodove, svi su na istu foru - trup, sa potpuno otkrivenim kokpitom, kao da je bombarder iz drugog svetskog rata, i sve neki mlazni trusteri, jer ne dao bog neki sci fi pogon na svoj onoj sci fi gvozdjuriji, kao iz neke originalne star trek serije.

Nove sci fi svemirske igre nicu kao pecurke poslednjih godina. Naravno , nemaju mozda velicinu star citizena, ali brate rade kao sat i vrlo su re-pleyable.
No razumem pc master race mazohiste. Kupi su nov hardver, graficke od 2500 evra, treba to propisno oznojiti.
I paid 2500 euros, i`m gonna use 2500 euros! (Even in 15 fps)
 
"Nove sci fi svemirske igre nicu kao pecurke poslednjih godina." ja ne znam ni jednu osim ED.

Everspace 2 tek izasao iz bete ali je ono arkadna loot ans shoot igra. Niej space sim kao SC. x4 kingdom end tek izasao trailer ali je to RTS. NMS je jedina konkurencija koja meni, zbog grafike, ne lezi.

Ljudi se pate sa SC jer nema izbora. Iz istog razloga je i hajp za Starfield.
 
Nisam ni rekao da su sim a vala nije ni SC.

Tu jeste mozda newtonianska fizika, ali su oruzja brale, na nivou drugog svetskog rata.
Sve neka napucavanja na daljini do 500m balistikom , i rakete koje su ostavljale smoke trail u svemiru (ne znam da li je i dalje tako ali za jednu "simulaciju" je poprilicno tragikomicno).
SC je slicno kao i sve futuristicko sto je bilo tokom 70ih - drugi svetski rat u svemiru.
Prevazisli smo to. Ajmo malo po futurologiji vise..
Arkadni Ace combat je bar predvideo dronove u sklopu pilotove eskadrile. SC samo klisee iz serija.
 
 
Nazad
Vrh Dno