Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Odlična prezentacija. To im se mora priznati. Navodno sad su u fazi optimizacije a imam osećaj da će trebati 4090 da bi ovo bilo igrvo sa nivoom detalja koji su prikazali. Na prezenaciji se vide opasni fps dropovi i generalno mali fps u velikim scenama.

I dalje sam skeptičan koliko god trailer bio dobar. Daleko su oni od funkcionalne online verzije igre.
 
Ovaj deo je single player zar ne?
 
Da. Squadron 42 je single player kampanja.
 
'Bem ti... Suza mi krenula kad sam odgledao trejler.

Pokazali sve ono što sam hteo od Starfield-a a dobio stojka.
Mada, ne zavaravam se, za jedno 2-3 godine možda i izađe singleplayer, nema šanse ranije.
 
Na 3080 trenutno varira od 30 do nekih 42 u 1440p sve max, mada mi je procesor slab za ovu igru jer traži puno jezgara. A bogami i memorije i SSDa.
Najveći problem je što ima mikrostuttera i nestabilnosti kolko hoćeš. I naravno da ne izgleda ni približno kao na ovom trejleru.
 
 
Vau... zaista odličan tech demo. 😱
Trebaće mi samo jedna rtx 4090, minimum.
 
 
obicno ne kacim videa brodova, koje izbacuju, ali ovo je sick :D



 
Poslednja izmena:
 
Nije lose, ali nije bas na nivou Starfield-a
Trollface_non-free.png
 

The crowdfunding campaign for Star Citizen recently enjoyed its biggest day ever, with the game's backers adding almost $3.5 million in 24 hours to the mind-boggling $644 million total.

Zao će mi biti ako ovo ne završe tj. ne pređu u neki beta ili pre release satatus :D
 
Uzeše lagano pare. Nerealno.
I sam sam lično dao novac ali ne verujem u ovaj projekat. Možda izbace SP kampanju i to je pitanje kad će se desiti.
 
woody-harrelson-crying.gif
 
Uzeše lagano pare. Nerealno.
I sam sam lično dao novac ali ne verujem u ovaj projekat. Možda izbace SP kampanju i to je pitanje kad će se desiti.
SQ42 kao SP izlazi sigurno, samo je pitanje vremena, ali kako brzo rade mislim da im treba jos bar godinu ipo dana. Mozda ciljaju za sledece praznike ili tek negde 2025.
S tim sto ako planiraju da nagruvaju grafiku ciljace sledecu generaciju grafickih, sto garantuje da 4080/4090 ce jedva 60 FPS davati na 4K sa DLSS Quality.

Mene više brine ako ce SQ42 biti bugovit i bas loše optimizovan, to će biti žalosno i ako sami sebi određuju vremene i planove.

SC kao persistent universe to mislim da nikad nikad neće biti gotovo, samo je pitanje da li do kraja ove decenije ili negde u sledećoj bude dovoljno stabilno i šta treba gotovo da može da se igra.
 
Pa može da se igra i sad ali meni je lično grozno iskustvo taj PU.
Ono što su prikazali je mnogo ispoliranije od onoga što trenutno imamo u PU.
Meni sa 3080 radi u 35~ fps u 1440p sve max, ali mnogo varira FPS i ima mikrotrzanja tako je iskustvo bezveze.
Najveći problem je što je igra dosadna i što su neki gejmplej elementi razvučeni i nepotrebni, traju predugo itd.
Dok dođeš do hangara i broda, navigacijom kroz lavirint of svemirske stanice izgubiš želju za igranjem.
Pa onda sletiš kod onog zaleđenog jezera na Microtech i kao peške ćeš a okolo reke/jezera ogromno prazno prostranstvo popunjeno bangavo generisanom florom, bukvalno ništa drugo nema da radiš.
Sve je onako alpha, ko svaka igra Dereka Smarta koju sam probao u životu.
 
^
Hvala, dodao sam u "cart".
 
Šta se sve dešavalo u međuvremenu (2012. od predstavljanja ove igre pa naovamo skoro 12 godina prošlo), ovo više i ne šokira. Jer ti zapravo dobijaš tih xy virtuelnih brodova, neke od njih kada ih završe a hoće jer im je to glavni izvor prihod, igra je sekundarna, štancanje brodova je glavni biznis.
Recimo FIFA ili neko drugo mikrotransakciono đubre, hoćeš nešto specifično ali ne može, kupi virtuelnu valutu pa se kockaš i ladno možeš spucati 5000 dolara/evra te virtuelne valute i ne dobiti to što želiš 😄 Tako da njima "razvoj" industrije ide na ruku i ljudi će se sve manje i manje čuditi njihovim paketima. Pa pobogu za te pare više ne možeš ni Teslu kupiti a i stan u Boru je postao upitan, a nekada nije bilo tako... ovako si barem baja među 100 kitova u svetu Star Citizena💪

Disclaimer: Dao sam im 35 dolara i ni dinara preko nikada neću dati, ali eto ko hoće i može neka ga...
 
Ima li ima kakvih novosti vezano za DLSS?
 
C.c.c.c.cc.c....
Ne bih da trolujem zaista - ali ova igra je najavljena u isto vreme na Kickstarteru prvi put kada i Elite Dangereous. Kupih tada ED, pre svega zbog nostalgije za starom, dobrom Elite.
Ne mogu da verujem da SC još uvek nije izašao, a ED je već na zalasku karijere.
 
Elite i ionako ne valja nešto naročito, ne kažem da je Star Citizen dobar u poređenju sa Elite, ali baš i nije neki reper ED.
U to vreme je najavljen i Sui Generis, a ja pre mesec dana kupio demo od te igre Exanima... nisu jedini, barem rade na igri, mnogi kickstarteri iz tog vremena upokojeni bez finalnog proizvoda.

Ja bih voleo kada bi Star Citizen barem upola bila dobra kao Cyberpunk recimo, što poslednji put kada sam probao nije bio slučaj.
 
Ima li ima kakvih novosti vezano za DLSS?
Spomenuli su uspacaling tehnologije u nekom od ovih dužih klipova sa CitizenCona (stajalo je u slideu prezentacije, video sam svojim očima).

Videćemo šta će od toga biti kad najave izlazak Squadron 42, koji teško da će izaći pre kraja 2025.
SQ42 izlazi 100%, verovatno i u vrlo igrivom stanju jer će biti samo za PC, jer ako oko 700+ ljudi (na 3 lokacije) to ne može da izvuče onda ceo game dev svet je u teškog latergiji.

za SC nemam komentara, to ako jedan sistem sa par planeta bude igriv pred kraj ove decenije biće uspeh.
 
Nazad
Vrh Dno