Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Da li je neko porucivao skoro preko 50 evra, i ako jeste kako ide procedura za carinu, koliko se placa itd.
 
Carina+PDV 32% (na cenu proizvoda sa isporukom)
+Spedicija 4-5000 dinara.
Tako je bilo a verovatno vazi i dalje
Dodah u citat bitnu stavku, a špedicija je 2-2.500 dinara bila još pre dve godine kod DHL Express-a. Ne znam koliko traži FedEx i ostali. Te stavke nema ako se ide preko obične pošte (ali ne znam jel postoji ta opcija kod Sports Direct-a).
 
Hvala vam. Da, znam da neki naplacuju jeftinije, a neki skuplje spediciju, ali me zanima konkretno ako je neko nedavno porucivao preko cega su slali i koliki su bili troskovi spedicije. Ako je bez posrednika (obicna posta) onda mi se isplati da narucim ovde.
 
Imas na kp likove koji uzimaju dvadesetak posto za uslugu, mozda ti je to najjeftinija varijanta.
 
Videla sam neke cizme za 20 funti. Pise da je postarina 11 funti. Da li cu platitij os nesto? Par puta mi je stizalo DHL-om i sve super, nista se ne placa dodatno. Ali, sada cujem da ljudi pricaju svasta, da im naplacuju nebulozne cene iako je roba ispod 50e. Samo ne znam da li to vazi za DHL ili za druge kurirske sluzbe. Kako da znam kako salju ovi sa Sportdirecta, da li je dHL u pitanju? Zna li neko?
 
Verovatno je pisano 1000 puta al ajde da pitam, za robu ispod 50e jel se placa dodatnih 20e odma prilikom kupovone ili kasnije kad donese kurir?
 
Ako misliš na poštarinu odmah se plaća prilikom kupovine
 
Bilo je ranije, nisam skoro naručivao, a verujem da je i sad isto:
Do 50€ bez poštarine (dakle 50€ robe plus poštarina) se ne plaća ništa prilikom preuzimanja. Robu i poštarinu plaćate zajedno prilikom porudžbine.
Preko 50€ robe, plaća se carina, pdv i troškovi špedicije... To je već skupa igračka.
 
Znaci juriti proizvode da budu ispod 50e i to je to.
 
Narucila bih dva para zimskih cizama. Postarina je 11 funti. Ali, vidim da pise da troskovi mogu da variraju od tezine paketa, a dva para zimskih cizama su verovatno teske. Da li to pise onako, pro forme, a postarina je ona koja i pise 11 funti ili mogu da mi nakace jos nesto? Naravno, paket do 50e.
 
Ako piše 11 funti toliko ćeš i platiti.
 
Hvala!
Jos nesto, ako neko zna. Ovi vauceri za crni petak sto se dobijaju ako se potrosi 100 funti. Pise da narudzbina mora da bude sa iste mail adrese.
E, sad, ja recimo narucim 3 paketa (za sebe i drugarice, ali sve to ja narucim sa mog naloga) i recimo ukupna suma za tri paketa, predje 100 funti. Da li u tom slucaju dobijam taj vaucer ili to vazi samo ako se naruci jedan paket od 100 funti?
 
Za vaucere nisam saznala, ali uglavnom paket je stigao vrlo brzo DHL-om bez ikakve doplate.
E, sad, jedne cizme su mi male, prvi put sam narucivala tu marku i izgleda da mi treba broj veci.
Vidim da roba moze da se vrati, ali ako bi mi neko objasnio kako to tacno funkcionise?
Isto moram da vracam DHL-om? Ko placa postarinu? Kako vracaju pare i sl?
Hvala unapred.
 
Tesko da ti se to isplati jer treba da placas postarinu u oba pravca. Sledeci put pogledaj da li ima taj artikal u nekoj radnji u Srbiji pa probaj koj ti broj odgovara.
 
Mali off topic, brojevi obuće se razlikuju, ne samo u odnosu na brend, već i u odnosu na vrstu obuće. Pa tako kod istog brenda nije ista veličina kod patika za košarku, onih za tenis, onih za hodanje...

P.S. Drug koji nosi stalno Džordanke, kupio skoro noviji model isti broj kao i ostale i malo su mu velike. Tako da ima i te krajnosti...
 
Ljudi, pitanje, pošto znam da postoje ovi posrednici preko kojih se može naručiti ponešto sa SD/USC/M&M - da li znate nekog ko isto to radi za porudžbine sa ASOS-a? Može i na pm
 
Ne zamerite ako je već bilo slično pitanje ali ne mogu da nađem info. Koju veličinu majci, dukseva i donjih delova trenerke da naručim - visina 195 cm, težina 95 kg?
 
Nazad
Vrh Dno