Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Ako bi mogao da pokrenes fb, messenger, viber, instagram i chrome sa par tabovima da vidimo kakvo je stanje. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigla mi Ringke Fusion case, sja je. :D
Sve što je napisano o njoj na xda stoji- potpisujem! Jedina mana joj je što je stalno musav od otisaka prstiju, a sve ostalo -bruka.
 
Aj postavi neku fotku da vidimo kako izgleda fon u njoj. :)

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Pa lepo izgleda.Jel moze sa ovim na dock da se zakaci ili mora da se skida?
Cini mi se da nije bas tanka.

Sent via Sony Xperia Z2
 
Malopre sam zakacio sleep of death, ali sam ga vaskrsao na volume up i power button foru.

Zna li neko sto se ovo cudo desava, ostavio sam telefon pored mene preko noci, probudio se jutros i telefon je bio ugasen i zagrejan, ne previse ali osetno?

Odlagao sam flesovanje ovog novog MM ali mislim da posle ovoga jedan clean flash ne gine.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Definitivno mislim da su sredili keširanje na novom update-u... Posle dva dana korišćenja sve deluje kako treba...

0b5d1b7015b65a0683ec9043eeefeddc.jpg


Sent via Xperia Z3
 
Najnovija 23.5.A.1.291

Sent via Xperia Z3
 
Izašao je u četvrtak... Za sada samo za par regiona, ali pustiće svima verovatno.

Sent via Xperia Z3
 
koliko je dobra kamera na z3 u odnosu na nexus 5x ?
Gledam koji od ova dva da pazarim
Inace i baterija mi je vazna
 
Bolja je kamera solidno na Nexusu,ali baterija mnogo jaca na Z3.
 
Primetio sam blago "trzuckanje" kada snimam video kada hoću da sa jednog objekta pređem na drugi (npr. snimam stubove sa zastavama i okrenem kameru da snimim ulicu). Pomenuto trzuckanje nije posledica gubitka frejmova jer kada snimljeni film pustim preko BS player-a očitava mi gotovo konstantan broj frejmova (ako snimam FHD 30 onda je broj frejmova 29,x a ako snimam FHD 60 onda je 59,x).

Probao sam da snimam i 4K efekat je isti.

Da li je moguće da se to trzuckanje dešava zbog toga što kamera prelazi sa svetlog na manje svetao kadar i obrnuto? Da li mogu u podešavanjima nešto da podesim? Probao sam da snimam i u auto modu i u manual sa raznim podešavanjima ali trzuckanje se javlja uvek (nekad više nekad manje). Probao sam i da isključim stabilizaciju i pored šireg kadra i čini mi se oštrije slike tu i tamo na istom kadru primetim pomenuti efekat.

Da li možete da mi preporučite neki drugi program za snimanje videa?

Z3 je iz MTS-a i još uvek je na 5.1.1.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Snima se na neku micro sd ili je interna memorija u pitanju?

Sent from my D6503
 
Probao sam sa snimanjem i na internu memoriju i na karticu. Nema razlike.
Ako je bitno kartica je Verbatim SDHC 32GB 45MB/s.

Da li si probao neki drugi program za snimanje?

Opisano trzuckanje vidljivo je i prilikom snimanja, tako da nije problem u player-u jer sam probao na osnovnom, MX i BS player-u

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo to trzanje primecujes na displeju u toku snimanja a sve ide glatko pri pustanju tih snimaka na PC ili preko plejera na samom telefonu?


Sent from my D6503
 
Ne. Trzanje je primetno i tokom snimanja i prilikom reprodukcije.

Ono što vidim na ekranu prilikom snimanja vidim i prilikom reprodukcije.

Da li negde može da se podesi na koji način meri svetlo. Mislim ako meri u nekoj centralnoj tački onda stalno pokušava da namesti pravilno osvetljenje. Ako bi moglo da se podesi da meri svetlo sa celog kadra možda ovog trzanja nebi bilo.
 
Ne moze tu nista da se podesi.
Ja da sam na tvom mestu odradio bih mu hard reset pa video da li ce posle ponovo da se desava.

Sent from my Sony Xperia Z2
 
Moze da se podesi ali samo pri 1080p snimanju (30/60 fps).
4k mod ima manje podesavanja, EV, WB, blic i stabilizaciju on/off i nista vise.

@RUS

Kliknes na one 3 vertikalne tacke i tu su sva dostupna podesavanja, metering je to koje trazis.

Mada to sto si naveo mi pre lici na neki fantomski bag, cesto koristim Z dvojku za sva dostupna snimanja i nisam primetio te probleme a to je po hw/sw 95% isti uredjaj kao Z3.

Probaj to sa meteringom mada mislim da ce tek HR resiti problem ili jos bolje prelazak na ovu finalnu 6.0.1 verziju za koju kazu da je odlicna i malo bolja od 5.1.1

A od dodatnih aplikacija se jedino isplati Gugl kamera za panorame i mozda Open camera/hd camera ultra koje imaju klasican macro mod (stock se oslanja na touch to focus) dok su za sva video snimanja najbolje stock sony aplikacije.

PS

Javi koja su ti trenutna podesavanja fokusa i meteringa.



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Izašao za CE1 customization , to su mts telefoni...

Sent via Xperia Z3
 
Ima li poente da pregazim generic global sa ovim CE1, ili to samo u slucaju da ga na servis saljem?
 
Sve dok ti nije otključan bootloader, možeš imati koju god verziju radiće ti servis.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
CE1 je bolja možda jedino jer ima u sms opciju za štednju sa našim slovima (cost saving). Global generic nema.

Sent via Xperia Z3
 
Nazad
Vrh Dno