Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Na koji način se proverava verzija? Moj je iz comtrade prodavnice.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Izašao za CE1 customization , to su mts telefoni...

Sent via Xperia Z3

Gde je izašao? Kada odem na Podešavanja/o telefonu/Ažuriranje softvera ne nudi mi bilo kakav nov softver sem Themes i Amazon Shopping.

Telefon je iz MTS-a i broj verzije je 23.4.A.1.264.
 
U Holandiji valjda. Isto je ce1

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvo je stanje sa MM trenutno na Z3? Drugar ga uzeo, i po njegovoj priči MM radi "odlično".. Znam da je do pre mesec dana mnogo bolje radio na 5.1.1 dok sam ga imao.
 
Radi odlicno,isto ko i Z2.Popravili su izgleda Ram menadzment.

Sent from Galaxy J7 Duos
 
Nije ni meni, isto uzet u mts-u. Pre mesec dana otrpilike sam kontaktirao Sony podrsku i rekose da proverim sa svojim provajderom oko update-a. Onda sam video na forumima da ne sljaka kako treba i nisam se cimao. Poslah poruku ovih dana mts-u da vidim u cemu je fora i kad ce update, rekose mi da je sa njihove strane sve spremno a da Sony koci. Danas sam pitao opet Sony podrsku u cemu je fora i opet isti odgovor da moram da vidim sa svojim provajderom. A preko xperia companion-a isto nema update-a.
 
Negde sam citao da je neophodno da se skine poslednji Xperia Companion pa se kao tad pojavi, probaj i to ako nije taze verzija.

Inace ja sam na Telenoru, pitao sam malopre kakva je kod njih prica.

I jedno malo tupavo pitanje, posto mi je operater sada Telenor, a telefon je izgleda kupljen u Nemackoj i ima neki Vodafone DE firmware, da li ja dobijam OTA od Telenora ili moram ovaj Nemacki da cekam? Nisam mogao da izguglam a nemacki "ne radzume" :p
 
Ja sam sad instalirao preko companion -a

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
I jedno malo tupavo pitanje, posto mi je operater sada Telenor, a telefon je izgleda kupljen u Nemackoj i ima neki Vodafone DE firmware, da li ja dobijam OTA od Telenora ili moram ovaj Nemacki da cekam? Nisam mogao da izguglam a nemacki "ne radzume" :p

Možeš bilo koji firmware da staviš preko xperifirm. Stavi central European I to je to.

Sent via Xperia Z3
 
Znam to nego nego me interesuje sta je relevantno za OTA, trenutni operater cija kartica u telefonu ili prvobitni firmver? Nekom logikom je ovo drugo...
 
OTA uvek ide za onaj FW koji imaš instaliran u telefonu, nema veze čija je SIM
u tvom slučaju, čekaš Vodafone DE, ali ko zna kad će ti to stići

Skini npr. CE1 kao što ti je preporučeno, flešni to i ćao
 
Poslednja izmena:
Meni posle ažuriranja baterija je katastrofa, 50% za 1h soc i 15 minuta poziva.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Fabricki reset posle svakog azuriranja, podivljaju ponekad aplikacije. Vidi sta ti jede bateriju

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Jel provalio neko koliko kraće traje baterija ako je uključen charging optimization? Čini mi se da nekih 5% manje puni. Ne znam dal se isplati držati uključeno?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Mala pomoć već duže vreme koristim N na z3 a pošto je izašao MM mislio sam da se prebacim ako može preporuka za bekap app, bitno mi je da bekapuje viber, whatsup itd...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Mala pomoć već duže vreme koristim N na z3 a pošto je izašao MM mislio sam da se prebacim ako može preporuka za bekap app, bitno mi je da bekapuje viber, whatsup itd...

iz samih aplikacija odradi backup.
za whatsapp podesi da ti sačuva i slike i video
i viber i whatsapp rade backup na google drive, s tim što vajber ne može da sačuva i ne vraća slike i video, već samo razgovore
čak ni čuveni Titanium nije u mogućnosti da vrati sve podatke

za ostale aplikacije, ako ti je telefon rutovan - titanium backup
ako nije, probaj helium, ali nema garancija
 
Poslednja izmena:
Ja ću sačekati neki od ROM - ova zbog debloata. [emoji14] Znači RAM management kao na 5.1.1 kažete?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ram je ok, baterija bredju, mnogo mi se grejao fon.....vratih se na LL i u momentu mi se o'ladio fon....

from komsa's Z3
 
Utisci su za sada veoma pozitivni (Z2/3), jedan od komentara:

Truly Legit: Here's I discover so far on new Software Updates

-Stamina Mode is back comes with more option
-Move all Apps to SD Card
-Battery Optimization for longer Life span
-A bit change color in Messaging and list view
-Multitasking is fixed finally
-More smoother than before

Final Thoughts:
Very Satisfied, do not hesitate to update your device, maybe this is the last update for z2

Thanks a lot Sony!
Cheers

E sad, ovo za Staminu ne znam da li je tacno, neki kazu da ima manje opcija od LP verzije tj da je prakticno ista kao prethodna MM stamina.

Uglavnom kazu da ti 2014 Z rade fluidno i odlicno uz solidno kesiranje i odlicnu autonomiju na koju su svi navikli.

Ubedjen sam da bi Nougat radio super na Z2/Z3 ali i ovo je dobar ispracaj u penziju..


Sent from my D6503
 
Dok sve fabricki ne ispeglaju ,ja MM ne ubacujem. Jedva sam se resio G4 i njegove predmesne baterije,necu da unistavam Z3 .

Послато са LG-V400 уз помоћ Тапатока
 
Zaboravih da pitam, koliko vam se u normalnim a koliko u extremnim uslovima (pokemoni,navigacija..) greje telefon?


Послато са LG-V400 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno