Šta je novo?

Sony televizori

Ja bih ti preporucio da pogledas starije modele jer su povoljniji, a kvalitet je slican. Nijanse su upitanju.

Pitanje za vlasnike A80J. Imam 55-icu nekih par meseci i juce prvi put primetim da prilikom gasenja i paljenja ima nekakav klik zvuk. Mozda je to bilo i ranije, a nisam primetio. Nisam ga palio par dana i sinoc primetim. Cuje se samo klik.
Uvek je taj klik kada se pali i gasi A80J.
 
Nakon dva udara groma, moj 55XG7096 konacno ima toliki problema da je nemoguce normlna upotreba.
Razmislam da uzmem novi TV i gledao sam neke modele. Prioritet mi je da Kodi radi bez problema i da je interfejs OK sa brzinu i sl.
Gledao sam neke Sonijeve modele ali sada ne mogu da se odlucim ni za koji. Cuo sam price da je MediaTek chip veoma slab, generalno u sve TV, ne samo Sonijeve te da je moguce da ima problema.
Za one koje imate neki Sonijev model, jer mozete pisiti koji MediaTek chip ima?
 
piše ovde za neke modele

nisam primetio na SONY televizoru na poslu da u menijima piše koji je čipset. kako se to može videti?
 
Pa vecinom navodno imaju MediaTek MT5895. E sada navodno ovaj chip nije imao podrsku za Bluetooth 5.0 a TV navodno su imali sto znaci da mozda nije ovaj chip....
 
Да ли вриједи дати 30к више за A83K, у односу на A80J, 55" оба?
 
Ne, veoma su slični. I ja sam se dvoumio kada sam uzimao. Uzmi A80J.
 
Planira se uzeti TV za spavaću sobu. Prvenstvena namjena ripovi i/ili Stremio (mada mi je 50 Mbps link, pa nisam siguran da će sve da fercera kako treba, a već imam torrent mašinu, pa nek’ skida do mile volje), možda EON i IrisTV app, ali prvenstveno PC na HDMI (planiram uzeti vjerovatno neki mini PC tipa Dell Optiplex sa 13Gen i5 i UHD770 grafikom - da li je to dovoljno za 4k@60Hz?).
Zbog prostora od 130cm, mora 55ica - imam u ponudi Sony XR-55X92J za nekih 500€. Razmišljam se o tome već par dana i sve ostalo što gledam (LG, Panasonic, TCL - a koji su jeftiniji do 150-200€ otprilike) mi jednostavno nekako nije to to. Imam KDL-55W829B sa kojim sam evo već 20k sati rada zadovoljan (7-8 godina već), pa bih nastavio druženje sa nečim iz Sony tabora i ovaj XR mi je zapao za oko i ne mogu da se odlijepim od njega.
Napomena: ovo je max maxa do koga bih išao - 500€.
Ima li ko i kakva iskustva sa ovim TVom?
 
Koliko vidim google TV je, ne treba ti htpc ppred toga. Instaliras sve na njemu a u neko vreme pojacas net.
 
Ne mora obavezno ovde da se primeni, ali:

Bolje rešenje za 4K reprodukciju je Amazon FireStick 4k Max. Isti video fajl uočljivo bolje izgleda pušten preko Max nego direktno preko TV (Sony OLED). Jasno se vidi kako bolje radi procesiranje.
 
a u neko vreme pojacas net.
Od te priče nema ništa i ovo je max na vDSLu, SBB nije dostupan, mts/yettel/orion nisu dostupni, tako da to je što je, zato PC pored TVa, jer od 4k streaminga očigledno nema ništa.
Iskustva neka, nema niko? Moram da pitam, jer na netu osim promo materijala nema ništa praktično, samo X90J.
 
Koliko znam to su dva gotovo ista tv-a. Razlika je u postolju/nogicama. X92j ima postolje u sredini. Prema tome, za kvalitet slike su ti dovoljne i recenzije za x90j.
Ako je to cena za nov primerak mislim da vredi uzeti. Bez obzira što je model iz 2021.
 
Ja imam X90J, vezan u mrezu preko WIFI-ja, EON, iris, HBO, Netflix..., za ostalo komp u drugoj sobi i na njemu emby server, a na TVu Kodi i emby for kodi dodatak. Otprilike, TV gledas preko aplikacija, a ostalo ubacis u emby i onda gledas preko lokalne mreze...
 
^^
Polovan je, malo korišćen, kupljen 2022.
^
Kako si zadovoljan, filmovi, titlovi, tv program?
 
Ako se ne varam to je i moj samo ima oznaku 93 kod mene. TV je odlican, ja u lokalu koristim plex i radi sve u 16.
 
^^
Polovan je, malo korišćen, kupljen 2022.
^
Kako si zadovoljan, filmovi, titlovi, tv program?
Ako je za mene pitanje ;) tv preko eon aplikacije radi super, nema 5.1 ton, hbo i netflix sasvim ok, kodi i embi rade super, titlove uglavnom koristim engleske, ako nesto mrmljaju da vidim sta kazu, ali samo se ubaci titl u folder gde je film/serija i embi sve prepozna. 4K filmove sam uglavnom gledao do 50GB velicine, pusta super, bez seckanja. 4K DV HDR preko njegovog ugradjenog media playera pusta najbolje.jeste ruzan player, ali radi.
 
Ne, veoma su slični. I ja sam se dvoumio kada sam uzimao. Uzmi A80J.
Нажалост од А80Ј ништа, сви који га и имају на стању имају само изложбене примјерке што ми није опција за разматрање. Са друге стране А83К отишао са 180к на преко 200к а толико не бих да дајем. Како се А75К уклапа са А80 серијом? Ту је негдје цјеновно, чини се и на папиру по спецификацијама, сам још нисам схватио у чему је тачно разлика.
 
Нажалост од А80Ј ништа, сви који га и имају на стању имају само изложбене примјерке што ми није опција за разматрање. Са друге стране А83К отишао са 180к на преко 200к а толико не бих да дајем. Како се А75К уклапа са А80 серијом? Ту је негдје цјеновно, чини се и на папиру по спецификацијама, сам још нисам схватио у чему је тачно разлика.
A75K je godinu dana mlađi i koliko sam čitao slabiji je samo zvuk i drukčije "nogice". Ovo ostalo izgleda sve top u rangu sa A80J i A80K.
 
A75K je godinu dana mlađi i koliko sam čitao slabiji je samo zvuk i drukčije "nogice". Ovo ostalo izgleda sve top u rangu sa A80J i A80K.
То сам и ја нашао као једине разлике. Ништа пробаћемо са тим моделом, само да не буде да ни њега нема на стању или је исто изложбени примјерак. :D
 
Nemoj ako je izložbeni da rizikuješ. Mada bih ako je veći popust možda i razmislio pritom proverio panel i servisni meni.
 
Нажалост и посљедња нада је умрла. Једини А75 који до сад нисам провјерио је сад потврђен такође као изложбени примјерак. Изгледа да ћу морати да се окренем ка другим прозивођачима јер сличне Сони моделе које сам гледао иду преко 200к а толико ми се заиста не даје за ТВ тренутно.
 
Poslednja izmena od urednika:
Cene 26. oktobar 2023 :

Sony A95L 55" 3300€
Sony A95L 65" 4000€
Sony A95L 77" 6200€

LG G3 55" 1930€
LG G3 65" 2490€
LG G3 77" 3920€

Samsung S95C 55" 1900€
Samsung S95C 65" 2400€
Samsung S95C 77" 3690€

Cene 7. mart 2024 :

Sony A95L 55" 2880€ LINK
Sony A95L 65" 3400€ LINK
Sony A95L 77" 5590€ LINK

LG G3 55" 1800€ LINK
LG G3 65" 2350€ LINK
LG G3 77" 3500€ LINK

Samsung S95C 55" 1920€ LINK
Samsung S95C 65" 2390€ LINK
Samsung S95C 77" 3720€ LINK

Slabo su nešto pojeftinili, Samsung čak i skuplji ispade :)
LG najbolja ponuda i tajming, sad će cene još pasti jer je G4 već u pretprodaji...
 
Poslednja izmena:
Može evo upravo ubacio neki usb od 8gb koji mi je blejao na stolu. Ali ga formatira baš sporo... videćemo kako to sve funkcioniše. I genije kliknem da mi prebaci app na usb pa sad čekamo kao *****. Možda TV bude stabilnije radio kad mu je memorijski prostor rasterećen.

Ne znam zašto ali mi napisao prebačeno na Verbatim USB a ovo neki Kingston.

Sad gledam prebaci app ali mem prostor koji korste app ostaje na internoj memoriji. Verovatno kad se obriše keš i podaci može da se prebaci i to na usb pošto ovako ima bug ispisuje da nema prostora a usb ima preko 7GB slobodno.
 
Videcu i ja da se poigram s ovim. Pretpostavljam da je pozeljno da USB bude sto brzi...
Planiram da ubacim Kodi ili stremio, a kodi ume da bude "gladan" mesta na disku...
 
Da li je ovo izvodljivo i kada ne koristim Google sistem već "dumb" mod?

Može li se neka aplikacija ubaciti bez Gugl naloga na TV-u?
 
Videcu i ja da se poigram s ovim. Pretpostavljam da je pozeljno da USB bude sto brzi...
Planiram da ubacim Kodi ili stremio, a kodi ume da bude "gladan" mesta na disku...
Kodi sa par addona ne uzima ni 500MB.
 
Pozz 😊
Ne znam sada da li je bolja Sony KD65X ili XR65X serija?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno