Šta je novo?

Sony televizori

Da imaš i ovaj.

A imaš ovde i diskusiju sa dotičnim YT likom.
 
Poslednja izmena:


Review koji se čekao, ukratko najbolji TV 2023 god. :)

U odnosu na LG G3 i Samsung S95C kasnije predstavljen tako da je i dalje preskup!

Sad gledam trenutne cene:

Sony A95L 55" 3300€ LINK
Sony A95L 65" 4000€ LINK
Sony A95L 77" 6200€ LINK

LG G3 55" 1930€ LINK
LG G3 65" 2490€ LINK
LG G3 77" 3920€ LINK

Samsung S95C 55" 1900€ LINK
Samsung S95C 65" 2400€ LINK
Samsung S95C 77" 3690€ LINK

Cirkuzanti namerno ostavili 100 Mbps ethernet port tako da mora i dalje adapter da se koristi :D

Samsung s95C 77inca kod "madjara"nasih je oko 2800 do 3000e, S90C isto od 77inca je par stotina eura manje, panel na 77ci s90c je druga generacija, tako da to vredi uzeti u razmatranje, a95L je bolji ali ne toliko da bi opravdao cenu. Ide Black fridey, pasce im jos cena
 
Jutros je nestalo struje na nekoliko minuta, dok je Sony Android TV bio uključen. Kada je došla struja, TV smo uključili na daljinski, ali je ušao u loop.

Sony logo > šareni kružići > loop

Kada ga isključim iz struje, čim vratim napon, pojavi se Sony logo.
Da li ima neki način da ga vratim u život, a da izbegnem factory reset?

Zbog instaliranja aplikacija i logovanje.
 
Eventualno probaj dok je izvučen iz struje da držiš power dugme na TV-u 20-30 sekudni.
 
Nemam vol dugmiće.
Ali to je erase/full reset. Koji sam upravo pokrenuo 😭
 
Uglavnom se koristi EON aplikacija, ali imamo i CA modul, kada pukne net. Izabrao sam kabl, digitalno, više od pola sata je skenirao kanale i došao do 15%.
Prekinuo sam ga, podesio ostale stvari i sada sam ga pustio opet. Ne sećam se da je to ovako dugo trajalo.
 
Sony je toliko los da nemam reci da opisem a I toliko bih gadosti napisao I o proizvodjacu a I o prodvcima da bih bilo neprimereno,oni ti uvale taj tv a ne upozore te da ne smes ni da ga obrises jer je panel toliko slab da puca a skuplja je zamena nego nov tv
 
Napravio nalog da preneseš svoje frustracije? :)
 
Imam cudna desavanja, naime krenuo sam juce da gledam preko stremija 13 hours i BDremux sa rutora sa DolbyVision profilom 8 uredno radio. Nikada mi ni jedam snimak nije pravio problem. Danas pustim kad ono ljubicasto zelene nijanse.

Druga stvar sinoc su mi pobrljavili hdmi ulazi, komp, ps5. Totalno izvrnuta slika fijagonalno razvucena. Restartovao TV i to nestade ali evo sada ovo sa dolby vision profilom.

Desavalo li se nekome ?

Cudno mi je da radi pa ne radi, aj da od starta ne radi ali ovo mi nije jasno.
 
Nešto je do hdmi portova ili kabla onda. Jesi probao drugi kabl? Drugi port? Možda se resetovalo podešavanje hdmi porta pa vrati na DV enhanced format.
 
Ranije sam pisao ovde o problemima sa random uključivanjem Sony TVa i povremenim zvukom iz iskljucenog TVa.
Bio je jedan update pre dve godine u kome su to naveli kao ispravku, ali nije rešeno.
Pre nekih 2 meseca je bio poslednji update i od tada nijednom nisam primetio problem. Prošlo je dovoljno vremena, da imam razloga da verujem da je rešeno.
 
Preko stremia pustam ali da to je to bilo, juce kad sam resetovao TV hdmi port 3 je vratio na standard i sad sam stavio enhanced dolby vision i proradilo. Naletep sam na apple tv forumu neko isto imao problem.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-11-26-19-11-23-192-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-26-19-11-23-192-edit_com.android.chrome.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 38
3828h za sada A80J da ne ureknem sve radi perfektno.
20231122_173826.jpg
 
Kod mene na sony modelu 8509c je kombinacija sledeca dok je tv ugasen.
Na daljincu pritiskas
info-menu-mute -power
i onda ulazis u servisni menu.
 
Ja čukam 4 puta zaredom Ch+ umesto Vol 😂.
X90J 5530h

P.S. sa Vol- direktno ide u Self Diagnosis

Jel zna neko kako se vraća u service menu iz video test patterna kada se upali. Hoće normalno TV da se gleda ali uvek ulaz u service menu je pravo u Test patern sem ako se ne išteka iz struje.
 
Poslednja izmena:
🤣 Nemam pojma možda volume -?
Tv od juna 2022 znači 7.3h/dan prosek.
 
Kod mene na XH90 je ovaj postupak za proveru koliko je TV radio sati:

https://forum.benchmark.rs/threads/sony-televizori.482476/post-6428482

Prva grupa od 5 brojeva označava sate rada TV-a!
Druga grupa od 5 brojeva pokazuje broj pokretanja (uključivanja) TV-a!
Treća grupa brojeva označava vreme rada trenutno ugrađenog panela!

Sad sam video na računu datum kupovine i sa Date Calculator našao koliko je to dana proteklo od kupovine, podelio sate sa tim brojem dana i dobio 5.4h po danu :)
 
Poslednja izmena:
Dobar prosek meni je i na ovom i na prethodnom neki prosek 7-8 sati. Mada nama TV zvrji u pozadini non stop, nije aktivno gledanje.
 
Ranije sam pisao ovde o problemima sa random uključivanjem Sony TVa i povremenim zvukom iz iskljucenog TVa.
Bio je jedan update pre dve godine u kome su to naveli kao ispravku, ali nije rešeno.
Pre nekih 2 meseca je bio poslednji update i od tada nijednom nisam primetio problem. Prošlo je dovoljno vremena, da imam razloga da verujem da je rešeno.
Nije rešeno.Pre neko jutro sam ga zatekao upaljenog.
 
  • Adds to story
Reagovanja: PJ
Kod mene se od poslednjeg update nijednom nije desilo.
Ni to da se sam uključi, ni ono da čujem zvuk dok je isključen.
 
Meni je poslednji update nešto zbunio EON app, pa malo malo nemam sliku samih kanala, zvuk ide, ceo onaj meni od aplikacije radi normalno, menja kanale, ali u pozadini je crno sve, mora da se izađe iz app i pokrene opet i onda je sve OK... nisam još skontao kada se dešava da tako zabaguje, ali sam prilčno siguran da je krenulo da se dešava posle poslednjeg update...

Inače, koja podešavanja stavljate da se izbegne blooming oko titlova, Netflix i Dolby modovi su mi posebno bolni jer u mračnim scenama pola ekrana svetli, smanjivao sam im brightness u trenutku dok gledam, nikako da se pozabavim time detaljnije, ali me baš baš nervira poslednjih meseci. :(
Treba još jedan TV da se nabavlja i manje više ću morati na OLED da idem da bih to rešio permanentno, ali kad vidim cene... iskren da budem, žao me para. :)
 
Nema tu neke pomoći pošto je takva tehnologija kakva je. Možeš da se poigraš i smanjiš backlight, local dimming ili gamma. Možda i contrast enhancer. Ovo će sigurno uticati na kvalitet slike, ali probaj. Mini-led mnogo bolji u tom segmentu a OLED nema uopšte takvu vrstu problema. Mene je to nerviralo na LED i kada sam uzeo oled nema nazad. Velika razlika.
 
Pa da, kapiram da je do tehnologije, e sad, ni cene Mini LED modela nisu mnogo bolje od OLEDa, ali makar se izbegava burn in, pa mu dođe neka vrsta kompromisa po sličnoj ceni... Govorim o Sony modelima, naravno.
Doduše, to je naša standardna boljka, eno na geizhals u Beču 65X95L za 1900€ što je već da kažemo prihvatljivo, kod nas je ~100k skuplji... :cautious:
 
Nazad
Vrh Dno