Šta je novo?

Sony televizori

I meni stigao update na model iz 2019.
Dal neko zna dal rijeseno podesavanja preko cam modula slaganje kanala po rasporedu provajdera?
 
To se rešava selektovanje neke od skandinavskih zemalja pri skeniranju kanala. Možda čak je i Austrija bila. Ja sada ne mogu da vidim to ali sam resetovao TV par dana posle kupovine kako bi ih ponovo posložio. Pretraži temu.
 
To se rešava selektovanje neke od skandinavskih zemalja pri skeniranju kanala. Možda čak je i Austrija bila. Ja sada ne mogu da vidim to ali sam resetovao TV par dana posle kupovine kako bi ih ponovo posložio. Pretraži temu.
Da to je na početku kada palis tv,al ako provajdera promjeni listu kanala ili uradi update(neki kanali nestali tipa arena),moras da uradis pretrazivanje opet pri čemu nemas odabir zemlje. Jedino resenje hard reset ,sto mi ne odgovara jer se brisu sve app
 
Jeste tako je za odredjene modele, zato sam i ja tako radio. Nego koji operater ima arenu preko dvb-c?
 
Ako ti je preko CAM modula trebalo bi da sam radi update kanala ako ti je uključeno Channels&inputs-channels-channel setup-advanced settings-auto service update
 
Jeste i ja sam to mislio. To radi ako dodaju na pr neki novi kanal.
Mtel je radio ranije neko poboljšanje kanala tako objasnili i rekli da svi ostali resetuje uredjaje kako bi im kanali radili a korisnici cam modula moraju opet da pretraze kanale.
Naravno,prilikom pretrage kanala , raspored nije bio indetičan onoj listi provajdera,ni blizu🤣
 
Uzeo sam gigabit-ni 3.0 usb lan adapter. Vidim da se skoro pa identican prodaje kao Gembird i neke slicne marke a izgledjau identicno. Uzet sa Alija

Premotavanje je momentakno. Na primer Openhajmer od 80gb na Stremiju kada premotam ne prodje sekunda.nastavlja reprodukciju. Premotavanje na eonu, smartube sve radi savršeno.

P.S. jedino me zezalo dok nisam restartovao ruter da se skapira sa adapterom posle toga pesma.
 
Je l' izvlači maks sada? Koliki ti je protok inače?
 
Izvlacio je i sa wifi nekih 240od250 ali sada to kliza nema štucanja niti buffera pri premotvanju. Mada primecujem da kada je ugasen duze kada se pokrene TV zeza. Drzimn ugasen wifi a sumnjam posto nije built in resenje da mu treba koji trenutak dok se skonta na usb portu. Tako da sam to za sada anulirao upaljenim wifi pa on cim stabulizuje ethernet preko adaptera vuce preko lana.
 
Wifi se na mom diskonektuje par puta nedeljno mada radi korektno i skoro max protok. Ionako ne gledam preko internih aplikacija tako da mi to nije bitno.
 
Da li se nekom dešavalo da iskoči osigurač i od tog trenutka tv više ne može da se upali? Kdl-49wd755 je u pitanju. Znam da je za servis ali čisto me kopka šta može biti napajanje, matična....?
 
Jutros je nestalo struje na nekoliko minuta, dok je Sony Android TV bio uključen. Kada je došla struja, TV smo uključili na daljinski, ali je ušao u loop.

Sony logo > šareni kružići > loop

Kada ga isključim iz struje, čim vratim napon, pojavi se Sony logo.
Da li ima neki način da ga vratim u život, a da izbegnem factory reset?

Zbog instaliranja aplikacija i logovanje.

Kod mene je ušao u loop, pa je hard reset rešio problem.
Inače, ovo moje "nestajanje struje" su bili majstori iz elektrodistribucije, došli da zamene jedno od 3 brojila, pa su, bez najave, isključili sve, zlu ne trebalo 🙄
 
Da li se nekom dešavalo da iskoči osigurač i od tog trenutka tv više ne može da se upali? Kdl-49wd755 je u pitanju. Znam da je za servis ali čisto me kopka šta može biti napajanje, matična....?
Jesi probao produznim drugu uticnicu. Meni se desilo pa sam ustanovio da je faza otisla.
 
Ispitao sam šta je. Ne radi adapter. Nema na KP ne znam gde da potražim 🤔

acdp 100D01​

 
Jel valja za spavaću sobu sony kdl55x8507c i koji panel ima VA ili IPS?
 
Jel valja za spavaću sobu sony kdl55x8507c i koji panel ima VA ili IPS?
Ja imam sony kdl55x8509c i on je va panel.Model je iz 2016 sa pravim 10 bit panelom i 100hz osvezavanjem slike.
Pretpostavljam da je to isti model kao taj sto si pitao samo je razlika mislim mozda u boji rama ili neceg slicnog.
Tv je za svaku preporuku.
Ne znam za koju lovu ga mozes nabaviti i u kakvom je stanju?
 
Da, to bi trebalo da je isti model, jeste da je stariji ali kao što si rekao 10 bit panel i 100hz bi trebalo da bude dovoljno za pogledati neki film.
Imam ponudu 330 eur "kao nov".
 
Pa za te pare ne mozes naci tu dijagonalu i da bude sa tim karakteristikama.Tv je u svakom smislu dosta dobar.Cak i android 7.0 na njemu ne radi uopste lose.
 
Da li je neko imao ovaj model ako moze neka savet da li je dobar za gledanje sporta (fudbal) ima li blur? Generalno znam da je entry level, vredi li 500 i kusur evra ili ne. Hvala
1706676453225.png
 
Generalno na LCD tj. LED od kad sam presao sa plazme fudbal je katastrofa iako imam relativno dobar TV. Za fudbal je zakon bila plazma a sada OLED.
 
Ne vredi mi nista to kad mi engleski nije kako treba. :)

I 55 je ogromno. Mogu misliti 65. Samo oci da pokvarim.
Jos jedna zanimljivost je to da sam u jednom momentu odustao od a80j zbog "samo" 650-700 nita i hteo sam G2 zbog 1200 da bih se na kraju vratio na Sony jer LG nema dts i dobro je sto sam tako odlucio jer i ovih 650 je prejako. Ja drzim na 30 osvetljenje i odlicno je. Na max kad stavim bljesti kao ludo. To mi samo govori da ne treba verovati svemu na internetu. Koliko sam recenzija pogledao na yt i to je jedna zamka. Upadnete u neki zacarani krug i ne znate sta kupiti.
Буквално сам упао у зачарани круг да ли Сони KD-43X80K или KD-43X75WL или ипак можда ТЦЛ Ц735
 
Ja bih ti preporucio da pogledas starije modele jer su povoljniji, a kvalitet je slican. Nijanse su upitanju.

Pitanje za vlasnike A80J. Imam 55-icu nekih par meseci i juce prvi put primetim da prilikom gasenja i paljenja ima nekakav klik zvuk. Mozda je to bilo i ranije, a nisam primetio. Nisam ga palio par dana i sinoc primetim. Cuje se samo klik.
 
Ja bih ti preporucio da pogledas starije modele jer su povoljniji, a kvalitet je slican. Nijanse su upitanju.

Pitanje za vlasnike A80J. Imam 55-icu nekih par meseci i juce prvi put primetim da prilikom gasenja i paljenja ima nekakav klik zvuk. Mozda je to bilo i ranije, a nisam primetio. Nisam ga palio par dana i sinoc primetim. Cuje se samo klik.
Isti klik zvuk imam na A80K od prvog dana, sve ok
 
Pitanje za vlasnike A80J. Imam 55-icu nekih par meseci i juce prvi put primetim da prilikom gasenja i paljenja ima nekakav klik zvuk. Mozda je to bilo i ranije, a nisam primetio. Nisam ga palio par dana i sinoc primetim. Cuje se samo klik.
Kod mene na A80J klik prisutan od početka pri uključivanju/isključivanju. Sve je to u redu.
 
Nazad
Vrh Dno