Šta je novo?

Sony televizori



Instaliraj NOVA: opeN sOurce Video plAyer i radi sa titlovima šta god hoćeš - boja/veličina/font/pozicija na ekranu...

Besplatan, open source i bez reklama! :)

Samo normalno u podešavanjima aplikacije popuni podatke za opensubtitles.org, i podesi subtitles reading language (Serbian), subtitle download language (Serbian i Croatian) i subtitle encoding (Eastern European).
 
Evo mene u Sony taboru. Uzeh na kraju ipak A80J 55' i dobro je sto nisam 65'.
Jos uvek se upoznajem. Imam na eksternom hardu dosta remux filmova koji izgledaju bolesno dobro.
Niko ne nogu da nadjem podesavanja da titlovi nemaju crnu pozadinu. Zna li neko gde se to nalazi?
Ne znam za novije modele ali na starijim to ne može i uopšte podrška i pozi
cije za titlove Sony tv nema sem uključi titl i biranje jezika titla po kodu 1250 za naš region...na žalost
 
Moze u opcijama samog androida se šteluje titl.

A što se tiče remux i toga poseti temu Stremio na forumu i sve će ti se kasti.
 
Evo mene u Sony taboru. Uzeh na kraju ipak A80J 55' i dobro je sto nisam 65'.
Jos uvek se upoznajem. Imam na eksternom hardu dosta remux filmova koji izgledaju bolesno dobro.
Niko ne nogu da nadjem podesavanja da titlovi nemaju crnu pozadinu. Zna li neko gde se to nalazi?
Što je dobro što nisi uzeo 65"?
Ne smara te da puštaš sadržaj sa eksternih diskova u nativnom plejeru umesto preko mreže? Probaj Nova video ili mx player.
 
Imam Sony KDL-40WD650, filmove uvek gledam preko USB i do sad nikakvih problema nisam imao sa ucitavanjem titla. Sad mi se desava sledece, film/titl sinhronizovani na kompu (cak i kad ga na kompu otvorim sa USB), al kad ga pustim na TV javlja se kasnjenje titla od 10ak sekundi. Probao sa dva filma, isti problem. Da l se desavalo nekom slicno nesto? Probao izguglam, slaba vajda
 
Moze u opcijama samog androida se šteluje titl.

A što se tiče remux i toga poseti temu Stremio na forumu i sve će ti se kasti.
Ne vredi mi nista to kad mi engleski nije kako treba. :)
Što je dobro što nisi uzeo 65"?
Ne smara te da puštaš sadržaj sa eksternih diskova u nativnom plejeru umesto preko mreže? Probaj Nova video ili mx player.
I 55 je ogromno. Mogu misliti 65. Samo oci da pokvarim.
Jos jedna zanimljivost je to da sam u jednom momentu odustao od a80j zbog "samo" 650-700 nita i hteo sam G2 zbog 1200 da bih se na kraju vratio na Sony jer LG nema dts i dobro je sto sam tako odlucio jer i ovih 650 je prejako. Ja drzim na 30 osvetljenje i odlicno je. Na max kad stavim bljesti kao ludo. To mi samo govori da ne treba verovati svemu na internetu. Koliko sam recenzija pogledao na yt i to je jedna zamka. Upadnete u neki zacarani krug i ne znate sta kupiti.
 
Brightness ni ne treba da bude na max. Pogledaj malo podešavanja po netu a imaš i Classy tech na YT baš za a80j. Ne blješti ništa kada se lepo podesi za sve sdr, hdr kao i DV.
 
Koristim već neko vreme GeforceNow servis putem aplikacije na TVu 55x90j i vrlo sam zadovoljan kako to radi tako da sam rešio da uzmem PS5 Dualsense kontroler (do sada korstio miš + tastatura). Uspeo sam da povežem kontroler na TV ali nikako ne mogu da pristupim podešavanju komandi ( X i O su zamenjeni i za većinu ostalih dugmića TV detektuje komandu, led na TVu blinka, ali bez ikakve druge reakcije). Takođe GeforceNOW samo delimično detektuje komande. Povezao sam kontroler putem laptopa i instalirao DS4WIN i tamo sve radi.
Interesuje me da li je neko imao slična iskustva i eventualno neko rešenje?
 


Review koji se čekao, ukratko najbolji TV 2023 god. :)

U odnosu na LG G3 i Samsung S95C kasnije predstavljen tako da je i dalje preskup!

Sad gledam trenutne cene:

Sony A95L 55" 3300€ LINK
Sony A95L 65" 4000€ LINK
Sony A95L 77" 6200€ LINK

LG G3 55" 1930€ LINK
LG G3 65" 2490€ LINK
LG G3 77" 3920€ LINK

Samsung S95C 55" 1900€ LINK
Samsung S95C 65" 2400€ LINK
Samsung S95C 77" 3690€ LINK

Cirkuzanti namerno ostavili 100 Mbps ethernet port tako da mora i dalje adapter da se koristi :D
 
Poslednja izmena:


Review koji se čekao, ukratko najbolji TV 2023 god. :)

U odnosu na LG G3 i Samsung S95C kasnije predstavljen tako da je i dalje preskup!

Sad gledam trenutne cene:

Sony A95L 55" 3300€ LINK
Sony A95L 65" 4000€ LINK
Sony A95L 77" 6200€ LINK

LG G3 55" 1930€ LINK
LG G3 65" 2490€ LINK
LG G3 77" 3920€ LINK
LG G3 83" 5370€ LINK

Cirkuzanti namerno ostavili 100 Mbps ethernet port tako da mora i dalje adapter da se koristi :D

Auuuu koje cijene, bruka 🤦
 
Sony umislio da je jabuka ccc🤦‍♂️
 
LG G3 + android box i ćao, neće cene A95L biti razumne još dugo vremena :)
 
bas "dobre" cene Sony-ja :oops:

off: ali sto je samsung zalepio baner na svoj tv, made for germany :ROFLMAO:
 
LG G3 + android box i ćao, neće cene A95L biti razumne još dugo vremena :)
Skoro je bio popust ovde u Costco prodavnici za a80k 55"=900$cad a 65"=1350$. Znači skoro 700$ manje od a80j kad sam ja uzimao pre par godina. Tako će i ovaj da padne ali kasnije. Slažem se i da sada uzimam išao bih na LG jer box već imam.
 
Pa ako imaš internet brži od 100 Mbps velikaaaa. :)



Uostalom što da ne stave gigabitni ethernet, nego ljudi moraju da se smaraju sa adapterom na TV-u od više hiljada €!
 
Ali opet ne razumem, sta i da imas 10gb internet? Sta ces rditi s njim na tv-u? Najvise sto sam uspeo da izvucem je 90mpbs direktnog strima sa smb share-a…

Ne kazem da opravdavam stavljanje porta te brzine, ali ne razumem i da je to presudni faktor da li ce neko uzeti tv ili ne :)
 
To je duga priča, imaš drugu temu za to...
Ukratko koriste ljudi na pametnom TV razne aplikacija sa kojima je to vrlo bitno...
A i što da imaš 80-90 Mbps na TV-u kad plaćaš i imaš višestruko brži internet ;)

Ja koristim TP-Link UE300(UN) v3 već godinama i radi super i kombinaciji sa Sony TV-om!

 
Poslednja izmena:
Hvala! oni veci su oko 140Mbps ako se dobro secam :) naci cu neki da probam
 
Brightness ni ne treba da bude na max. Pogledaj malo podešavanja po netu a imaš i Classy tech na YT baš za a80j. Ne blješti ništa kada se lepo podesi za sve sdr, hdr kao i DV.
Hvala brat. Jel na ovo mislis?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-10-28-08-59-51-167_app.revanced.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-10-28-08-59-51-167_app.revanced.android.youtube.jpg
    107.4 KB · Pregleda: 40
Nazad
Vrh Dno