Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako neko zna, da li je ikada bila niza cena za Persona 5 nego sada? (trenutno je £27 za ps plus members)
 
^
psprices.com


Cini mi se da nije bila nikad ispod 29.99e, tako da slobodno uzimaj ako ti se igra odmah. U suprotnom cekaj. mozda bude pad na 25/20e krajem godine.
Ja sam doduse uspeo da je klepim boxed za 19.99e pre mesec dana na nemackom amazonu sa nekim promo vaucerom (-10e). Cini mi se da cena za P5 uz Nier nije isla ispod tih 29.99, dok je za novi GoW cena vec pala par puta na 29.99e za boxed verzije (u nekim akcijama i na oko ~23e)
 
Poslednja izmena:
može li neka preporuka za igru sličnoj uvodu (toliko sam odigrao) until down. Horor avantura , bez mnogo jurcanja unaokolo i tabanja sa kojekakvim spodobama, više point and click. Možda pucačine i jurnjave ima i nastavku ali, početak odgovara mom načinu igranja i godinama (40+) .
Hvala unapred
 
Da li je nekome poznato da li ove nase radnje sto daju na 24 rate sa licnom kartom nekada izbacuju neki paket PS4 pro sa dva gamepad-a? Vidim da je sve jedan plus igra ili klot.
 
Ima li sanse da se na God of War kupljen na US nalogu ubaci hrvatski titl?
 
Nije na zalost ti bi da ubacujes Hrvatski titl zapitaj se malo da li je to normalno!!!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije na zalost ti bi da ubacujes Hrvatski titl zapitaj se malo da li je to normalno!!!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Meni tvoje pitanje zvuči nenormalno, pošto možda dečko je nov u svemu ovome a PSN je za početnik komplikovano da ne može biti komplikovaniji... Šta je loše u tome da znaš bukvalno svaku reč izgovorenu u igru jer ne znaju svi engleski perfektno, posebno neke nove reči, Detroit akcenat i sl... Uostalom igra je takva da je priča najbitniji deo igre i odluke koje donosiš na osnovu priče, posmatranja i elokvencije pojedinca...

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Meni je nenormalno da neko u Srbiji zeli Hrvatski prevod. Tacka kraj diskusije.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Zasto? Ionako je jezik skoro pa isti.
Svakako bi dosta znacilo za gejmere koji ne znaju engleski.
 
Meni lično ni mnogo više značilo da nas Sony konačno uvrsti u podržane zemlje, ali dok se to ne desi i ovakve stvari od Quantic Dream-a su mi više no odlične. Tačka. Bzvz je dalje raspravljati, jer svako ovde ima svoje mišljenje, ali ne mesajmo politiku u Gaming... [emoji6] [emoji6] [emoji6]

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Zasto? Ionako je jezik skoro pa isti.
Svakako bi dosta znacilo za gejmere koji ne znaju engleski.

U svakom slucaju kapiram da je bolje ista nego nista za one koje ne znaju inace im se igranje svodi na sportske simulacije... A pre ce na hrvatski da odrade lokalizaciju (jer su vec u EU) nego na bilo kom drugom. Ako i uopste odrade jer im je Balkan previse malo trziste (i EU generalno)

Inace za koje tj sa kog su trzista generalno original igre koje se legalno mogu kupiti kod nas, nebitno od platforme? Znam da kod nas recimo nema cenzure - dok AT/DE/Swiss podlezu odredjenim cenzurama i jezickoj lokalizaciji koja masivno sakati ugodjaj u igri - jer u nekim slucajevima nema engleskog audio/text prevoda.


+edit

Bas lepo, vidim da trol "testera" vratio sa novim nickom...
 
Hrvatska ima svoj PSN već nekoliko godina, kao i PS STORE na hrvatskom i cenu u kunama, kao i omogućenu kupovinu preko platnih kartica i cene su im tu negde kao na UK nalogu, ali imaju iste popuste i što je najbitnije - tehničku podršku od Sonyija na free call centar 00-24h. Problem za nas iz Srbije je kupovina digitalnih kuna jer ne znam da li ima takvih sajtova na kojima mi iz Srbije možemo da kupimo digitalne kodove, novac (kune na bankovnom računu) ili povežemo bilo koju drugu virtuelnu karticu na nalog.
Drugo, zemlja broja stanovnika koliko u Srbiji ima otprilike PS3 I PS4 konzola takođe ima podršku, svoj PS STORE na slovenačkom jeziku ITD, [emoji1218] ...
Mi ga nemamo iz prostog razloga, trenutna vlada je donela zakon o plaćanju dodatnog poreza na igre koje sadrže nasilje (a sve sadrže, pa skoro sve, neki vid nasilja) plus dodatno opotezivanje na eksplicitan sadržaj a da ne govorim o igrama poput Outlast 2 i sl. Ne znam o kojoj je sumi reč ali Sony nije pristao, tako da crna trgovina cveta, po sto konzola proda lik za mesec-dva bez poreza i ičega, neka nek se snalazi svako nemam ništa protiv, ali i on mora da podmaže točkove vladajuće mašinerije, carini i sl...
Zar im f....ng PDV nije bio dovoljan i već ionako dobra ponuda Sonyija za sve veće veleprodaje... Kod nas je najveća Iris Mega podeljena na dve 'različite' firme i privatna lica na KP...
Parola: snađi se... [emoji6] [emoji6] [emoji6]

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
@treca smena
Ovaj forum je srpski, ali ovde ima i članova koji su hrvati, mađari, slovenci itd. jer je generalno benchmark jedan od najpopularnijih sajtova na Balkanu, naročito njegov forum. Možda je lik koji je pitao iz Hrvatske, ali ne bitno. Ovo je IT forum. Politički stavovi su za druge forume.

Što se same problematike tiče - svako ko gleda "narodne verzije filmova", svako ko koristi Popcorn, Terrarium ili Netflix susreće se sa korišćenjem hrvatskih titlova. Neke serije i filmovi nemaju titlove na srpskom imaju na hrvatskom i obrnuto. To je čak najviše izraženo na Netflixu koji je legalan a na kome je većina sadržaja sa hrvatskim titlom. Animirani crtaći takođe. 90% ih je na hrvatskom, tek po neki retki izuzetak ima sinhronizaciju i na srpskom. Znači li to da moje dete treba biti uskraćeno za crtać jer je na hrvatskom. Sebe smatram nacionalistom i relativno netolerantnom osobom, ali ne baš toliko isključivom. Da dodam da se u 95% slučajeva ne može provaliti da li je hrvatski ili srpski prevod. Sem imena meseci, u dosta hrvatskih prevoda se kaže hiljada umesto tisuća, a i većina prevodilaca gleda da im prevod bude što univerzaliniji (da bi pokrili hrvatsku, bih i srbiju). Na to sve treba dodati televizije poput HBO, FOX i sl. gde se naročito primeti univerzalni karakter prevoda.
 
Covek da se zapita koliko je godina preostalo ovom narodu, dok se sam neunisti ovom mrznjom prema hrvatima...
 
@treca smena
Ovaj forum je srpski, ali ovde ima i članova koji su hrvati, mađari, slovenci itd. jer je generalno benchmark jedan od najpopularnijih sajtova na Balkanu, naročito njegov forum. Možda je lik koji je pitao iz Hrvatske, ali ne bitno. Ovo je IT forum. Politički stavovi su za druge forume.

Što se same problematike tiče - svako ko gleda "narodne verzije filmova", svako ko koristi Popcorn, Terrarium ili Netflix susreće se sa korišćenjem hrvatskih titlova. Neke serije i filmovi nemaju titlove na srpskom imaju na hrvatskom i obrnuto. To je čak najviše izraženo na Netflixu koji je legalan a na kome je većina sadržaja sa hrvatskim titlom. Animirani crtaći takođe. 90% ih je na hrvatskom, tek po neki retki izuzetak ima sinhronizaciju i na srpskom. Znači li to da moje dete treba biti uskraćeno za crtać jer je na hrvatskom. Sebe smatram nacionalistom i relativno netolerantnom osobom, ali ne baš toliko isključivom. Da dodam da se u 95% slučajeva ne može provaliti da li je hrvatski ili srpski prevod. Sem imena meseci, u dosta hrvatskih prevoda se kaže hiljada umesto tisuća, a i većina prevodilaca gleda da im prevod bude što univerzaliniji (da bi pokrili hrvatsku, bih i srbiju). Na to sve treba dodati televizije poput HBO, FOX i sl. gde se naročito primeti univerzalni karakter prevoda.
Bravo, slažem se sa tobom, ali ima neistomisljenika I onih koji imaju nekakve veze sa administratorima ovog foruma te zbog neistomisljenosti6svi drugi koji se suprotstave na bilo koji način određenom članu ovog foruma, koji je konstantno prisutan ovde, dobijaju STALNI BAN zbog svog mišljenja. To nije u redu i ja ću to isterati do kraja jer sam već stupio u kontakt sa UO Benchmarka...

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ja nemam veze sa bilo kim na Forumu ni ti me to zanima. Zato uopste ne znam sta ti meni bruda pricas sada.
Ne zanima me nacionalizam ali rodoljublje svakako, a ja ne znam da li sam nekog uvredio ako je tako iskreno , najiskrenije nije mi zao.
Nemam protiv nikog nista ali postovanje pre svega prema svom narodu imam pravo da kazem nesto a da ja ne vidim stvarno koga sam ja na bilo koji nacin uvredio.
Da mi neko kaze samo koji sam clan prekrsio ili da li sam nekog uvredio sam cu da se banujem iz ove teme.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nije o tebi reč, sam će se prepoznati i javiti taj o kome je reč brude...
Ali je vezano za tvoj post, pošto sam zbog izražavanja svog mišljenja dobio BAN, a nisam dobio ban od Gospodina Qzme na forumu SK zbog žešćih konfrontacija sa adminom grupe, a ne sa običnim članom...
No da ne idemo u off topic ima li koji free vikend na PS4 sa nekom AAA igrom na dogledu? Zna li neko?

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Treca smena: ako treba objasnjavati zasto si dobio opomenu, onda tebi definitivno nije mesto na ovom forumu jer si onda ocigledno na pogresnom mestu.
Kratos (ex Chainsaw): takodje napomeni UO Benchmarka da otvaras duple naloge i da si dobio ban zbog trolovanja/spamovanja po temama.

Svaki naredni post sa primesama nacionalnog sovinizma ce pratiti permanentni ban. Hvala

Izmena: odlukom administracije zbog govora mrznje clan Treca Smena banovan
 
Poslednja izmena:
Nešto nam utihnuo thread ili mi se samo čini? :D Šalu na stranu, zanima me oni koji su komplet prešli God of War igru koliko sati im je trebalo za prelazak?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Uff ja prosao 17% i igrao nekih 15 sati minimum...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pa dobro, neki sat gore dole, ali preko 50 isao nisam sigurno. To je mozda neki maks bio meni.
 
End-game je obicno drljanje i grind, odnosno post-game. Tu sigurno moze da se izgari 20ak sati ako hoce sve da sakupi od opreme, prodje one trial mape i utepa "prave" end-game boss-ove... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno