Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@eufrat Hvala.

Ako nekog zanima konzola dolazi sa 6.0 verzijom softvera.

@Corvus Corax Probaj na tv-u, jer mi se ds3 bez problema puni na tv-u. Ja imam ono postolje za punjenje dve palice u isto vreme.

Sad probao, puni se na usb-u od tv-a bez problema.
 
Poslednja izmena:
Stvarno treba sticky tema sa FAQ. Evo meni sad treba dopuna od 25 eura, pa me zanima da li mogu evropski regioni da se kombinuju. Na primer 5 eura na g2a gde piše Austria I onda 10 eura za neku drugu EU zemlju ili to neće raditi?
Hoću da uzmem Persona 5 na zasebnom nalogu i samo je u evropi na popustu za 25e
 
Stvarno treba sticky tema sa FAQ. Evo meni sad treba dopuna od 25 eura, pa me zanima da li mogu evropski regioni da se kombinuju. Na primer 5 eura na g2a gde piše Austria I onda 10 eura za neku drugu EU zemlju ili to neće raditi?
Hoću da uzmem Persona 5 na zasebnom nalogu i samo je u evropi na popustu za 25e
20 funti je na UK nalogu... uzmi dopunu na cdkeys.
https://www.cdkeys.com/playstation-...card-20-gbp-wallet-top-up-gbp-ps-vita-ps3-ps4

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,nov sam na sajtu a i u svetu konzola posto sam do sada igrao samo na PC-u.Sad sam uzeo PS4 i interesuju me neke stvari oko digitalnih igara.Prvo pitanje je ako kupim neki digitalni naslov i resim da ga podelim sa nekim,da li sam ja nosilac po defaultu a taj drugi gost?Kako mogu biti siguran da neko nece promeniti sifru na nalogu koji dam za igranje igrice?Sve mi je to malo konfuzno :) Kasnije za prodaju koja je razlika,kako prodati nosioca a kako gosta? Citao sam preko 30 stranica na forumu sve sam manje vise skapirao ali jedino me muci to oko davanja naloga i sifra.Kakvu sigurnost imas tu??? :)
 
I mail i šifru možeš promeniti bez ikakve potvrde na originalni mail. To sam testirao lično pre neki dan kad sam pravio nalog za namenu sharing-a. Čak i kad imaš two step verifikaciju... ništa ne traži samo da znaš originalni mail i šifru. A to naravno znaš ako si se logovao :) Ostaje ti samo da ideš na poverenje, da radiš sa poznatim ljudima i treća opcija razmena igara forum i pouzdani posrednici. Može da se povrati nalog, piše se podršci, staviš sigurnosno pitanje koje samo ti kao originalni tvorac naloga znaš... al sve je to cimanje.
Pozdrav,nov sam na sajtu a i u svetu konzola posto sam do sada igrao samo na PC-u.Sad sam uzeo PS4 i interesuju me neke stvari oko digitalnih igara.Prvo pitanje je ako kupim neki digitalni naslov i resim da ga podelim sa nekim,da li sam ja nosilac po defaultu a taj drugi gost?Kako mogu biti siguran da neko nece promeniti sifru na nalogu koji dam za igranje igrice?Sve mi je to malo konfuzno :) Kasnije za prodaju koja je razlika,kako prodati nosioca a kako gosta? Citao sam preko 30 stranica na forumu sve sam manje vise skapirao ali jedino me muci to oko davanja naloga i sifra.Kakvu sigurnost imas tu??? :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I mail i šifru možeš promeniti bez ikakve potvrde na originalni mail. To sam testirao lično pre neki dan kad sam pravio nalog za namenu sharing-a. Čak i kad imaš two step verifikaciju... ništa ne traži samo da znaš originalni mail i šifru. A to naravno znaš ako si se logovao :) Ostaje ti samo da ideš na poverenje, da radiš sa poznatim ljudima i treća opcija razmena igara forum i pouzdani posrednici. Može da se povrati nalog, piše se podršci, staviš sigurnosno pitanje koje samo ti kao originalni tvorac naloga znaš... al sve je to cimanje.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Tako sam i mislio.Znaci samo sa pouzdanim clanovima ili drugarima!
 
Tako sam i mislio.Znaci samo sa pouzdanim clanovima ili drugarima!
Tako je... ti si nosilac kad se prvi uloguješ i počneš skidanje igre. Nakon toga ideš na svoj glavni nalog, na taj više nema potrebe da ulaziš, daš podatke gostu, on samo treba da odgovori sa ne kad ga pita dal da taj nalog bude primarni i igra isključivo na tom nalogu. To je sva nauka :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Stvarno treba sticky tema sa FAQ. Evo meni sad treba dopuna od 25 eura, pa me zanima da li mogu evropski regioni da se kombinuju. Na primer 5 eura na g2a gde piše Austria I onda 10 eura za neku drugu EU zemlju ili to neće raditi?
Hoću da uzmem Persona 5 na zasebnom nalogu i samo je u evropi na popustu za 25e
20 funti imas jeftino na offgamersu jucer jaran uzeo da bi kupio pes, cini mi se oko 20eura je
I kad ti je na eu popust i na uk je jer to je isti region samo vamo funte
 
Samo da se zapisem: uzeo sinoc klincima ps4pro , 1Tb, radnja g****, 39000,00 dinara.
Tel. rezervacija je bila u pitanju.
Kazu da je ostalo jos samo par komada, dobili su opet vrlo male kolicine. Sinoc.
 
Pokusao sam da kupim PlayStation Network Gift Card 15 GBP PSN UNITED KINGDOM na g2a ali mi nije dozvolilo,ni preko paypala ni preko master carda?Imam para na kartici nije do toga.Kaze da pokusam neki drugi nacin placanja :( Gde mogu pouzdano da kupim Gift Card? Drugo pitanje kako stize,kao kod na mail adresi prijavljenoj na account-u ili ...?
 
Pokusao sam da kupim PlayStation Network Gift Card 15 GBP PSN UNITED KINGDOM na g2a ali mi nije dozvolilo,ni preko paypala ni preko master carda?Imam para na kartici nije do toga.Kaze da pokusam neki drugi nacin placanja :( Gde mogu pouzdano da kupim Gift Card? Drugo pitanje kako stize,kao kod na mail adresi prijavljenoj na account-u ili ...?

A da zaboravio sam da pitam i da li moram da kupujem UK gift Card ako imam UK kreiran nalog na PS4 ili mogu i US? :)
 
A da zaboravio sam da pitam i da li moram da kupujem UK gift Card ako imam UK kreiran nalog na PS4 ili mogu i US? :)
Probaj offgamers bude kod za 30-60sek

Pa zavisi ako hoces na tom uk nalogu da kupis igru moras kupiti funte dopunu, ali mozes napraviti Us nalog i onda kupi dolare
Vise naloga iz vise regiona mozes imati to je najmanji problem
 
Uspeo sam nekako na cdkeyu :) Pustio sam da se downloaduje GTA V,to ce mi biti prva igra na PS4 .Sad jos samo da skapiram kako da radim Share i to je to :p
 
Uspeo sam nekako na cdkeyu :) Pustio sam da se downloaduje GTA V,to ce mi biti prva igra na PS4 .Sad jos samo da skapiram kako da radim Share i to je to :p
Taj racun prodas nosioca ili gosta
Ako prodas gosta igras na drugim racunima taj samo ostaje kao primarni na ps4 ne ulazi na njega
Ako prodas nosioca, igras samo sa tog racuna i nije aktiviran kao primarni
 
Nalog/nalozi. Ne zbunjuj dodatno neupućene :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Samo jos jedno pitanje,vec sam i sam sebi naporan :) Sad posto sam skinuo igru na mom nalogu,jedinom koji imam na ps4,kreiram jos jedan nalog,njega kacim za primarni dok ovaj moj deaktiviram,dajem taj drugi nalog osobi koja se loguje na njega i skida opet igru na svom ps.Sad kad skine on deaktivira nalog a ja opet aktiviram na mom ps :) ako sam razumeo.Sad on moze da igra na nalogu gosta a ja na nalogu gde sam kupio igricu?
 
Samo jos jedno pitanje,vec sam i sam sebi naporan :) Sad posto sam skinuo igru na mom nalogu,jedinom koji imam na ps4,kreiram jos jedan nalog,njega kacim za primarni dok ovaj moj deaktiviram,dajem taj drugi nalog osobi koja se loguje na njega i skida opet igru na svom ps.Sad kad skine on deaktivira nalog a ja opet aktiviram na mom ps :) ako sam razumeo.Sad on moze da igra na nalogu gosta a ja na nalogu gde sam kupio igricu?
Pročitaj 10 postova iznad moj post, ne mere jasnije :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pročitaj 10 postova iznad moj post, ne mere jasnije :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

I ako ti je sigurnost naloga bitna pročitaj dva puta šta je arheolog napisao. :)

I mail i šifru možeš promeniti bez ikakve potvrde na originalni mail. To sam testirao lično pre neki dan kad sam pravio nalog za namenu sharing-a. Čak i kad imaš two step verifikaciju... ništa ne traži samo da znaš originalni mail i šifru. A to naravno znaš ako si se logovao :) Ostaje ti samo da ideš na poverenje, da radiš sa poznatim ljudima i treća opcija razmena igara forum i pouzdani posrednici. Može da se povrati nalog, piše se podršci, staviš sigurnosno pitanje koje samo ti kao originalni tvorac naloga znaš... al sve je to cimanje.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ovo treba staviti u prvi post jer ljudi ne kapiraju da s tim "deljennjem" zapravo dele svoj nalog, tj. daju username i password za isti.
 
Poslednja izmena:
Logično je da se dele podaci samog PSN naloga, zato se to i ne radi sa svakim i pogotovo ne sa svojim glavnim nalogom.

Samo jos jedno pitanje,vec sam i sam sebi naporan :) Sad posto sam skinuo igru na mom nalogu,jedinom koji imam na ps4,kreiram jos jedan nalog,njega kacim za primarni dok ovaj moj deaktiviram,dajem taj drugi nalog osobi koja se loguje na njega i skida opet igru na svom ps.Sad kad skine on deaktivira nalog a ja opet aktiviram na mom ps :) ako sam razumeo.Sad on moze da igra na nalogu gosta a ja na nalogu gde sam kupio igricu?

Zakomplikovao si ono što je prosto. :)

Kupio si igru na jednom nalogu i sa tim nalogom mogu da dele igru dve strane. U zavisnosti da li ćeš biti Nosilac aktiviraš konzolu kao primarnu ili ne sa tim istim nalogom. Drugoj strani daješ podatke i ona kreira taj nalog na svojoj konzoli. Ukoliko je ta strana Guest, igru/igre kupljene na tom nalogu igra isključivo preko njega. Dakle sve save pozicije i trofeji idu tom nalogu.

Ukoliko je druga strana Nosilac, aktivira svoju konzolu kao primarnu i nakon što stavlja da se igra skida, ide na Log Out of PS4. Ovo je bitno jer dosta njih se zbuni i odaberu Switch User pa tako nalog bude aktiviran na dve konzole istovremeno i dolazi do izbacivanja kako se koji loguje. Kada se Nosilac izloguje, ulazi u svoj glavni nalog i sa njim pokreće igru.
 
Ne deluju mi nešto privlačno te igre.

Mislim da PS+ preskačem za ovaj mesec.
 
Samo jos jedno pitanje,vec sam i sam sebi naporan :) Sad posto sam skinuo igru na mom nalogu,jedinom koji imam na ps4,kreiram jos jedan nalog,njega kacim za primarni dok ovaj moj deaktiviram,dajem taj drugi nalog osobi koja se loguje na njega i skida opet igru na svom ps.Sad kad skine on deaktivira nalog a ja opet aktiviram na mom ps :) ako sam razumeo.Sad on moze da igra na nalogu gosta a ja na nalogu gde sam kupio igricu?
Nije tako
Ako prodajes nosioca onda deaktivira i daj podatke, ta druga osoba doda nalog i aktivira ga kao primarni a ti igras samo sa tog naloga
Ako prodajes gosta nista ne diraj, daj podatke, ta druga osoba doda nalog i NE AKTIVIRA GA KAO PRIMARNOG, nego za igranje igre samo koristi taj nalog

Ukoliko prodajes gosta napravi drugi nalog i sa njega igraj tu igru
 
Prošle godine sam bio vlasnik slim PS4 modela. Prodao sam ga iz razloga jer hoću 4K i 60fps. Pre 4 dana sam kupio PS4 Pro verziju za 50k na ekupi. Mislim da je to najjeftinije u regularnoj prodaji.

Što se tiče kupovine kodova i igara, moj način je:
Kupovina digitalnih kodova preko Amazona. Amazon neće da dostavi kod ako je adresa za dostavu Srbija, pa sam tako napravio da je imaginarni lik primalac tog koda sa pravom US adresom. Kada kupim kod, stigne mi mail da je kod tu i samo ga dodam na nalog. Nisam nikada koristio neke druge servise, osim G2a i bilo je okej. Moja preporuka za PS US Store, imaju jako dobre akcije.
 
Istina, već sam napisao da se Pro nikako ne isplati ako već imaš slim...
 
Kako kome, 330-340€ za Pro je vrh cena, a i ne patimo svi za PC gamingom od 60fps :) Pogotovo ako korisnik ima 4K TV.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ko zna sta ce nam ps5 doneti, 4K/60 ili 120 fps ili 8K/30 fps...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno