Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
1. Koliko uopste ocekujete da cene onda za PS5-icu budu, uzeci u obzir koliko kosta desk za full 4k/60 fps voznju? 600e i to ako nam se posreci?
2. Moze li se od AMD-a ocekivati da izbaci adekvatnu grafu za tako nesto a da se konzola pritom ne usija?

Mene realno vise interesuje ta prica oko full (barem) 4k/30fps-a i 1080p/60fps-a i backwards comp. da bih kupio novu konzolu relativno nakon izlaska...
U suprotnom cekam 2-3 godine i pad cena jer imam jos poduzi spisak da cekiram i sa PS4-rkom...

Pitanje je koliko dugo jos mozemo da ocekujemo objavu novih naslova za PS4 tj da li ce Sony odmah da prekine da stancuje naslove za PS4 cim izbaci PS5?

Sto bi onda znacilo da je EOL za PS4 jos par naslova koje ocekujemo u 2019/2020-oj: Sekiro:SDT, Ghost of Tsushima, Days gone, Death Stranding i TLoU 2?
 
Danas kupih ps4 500gb na popusti za 195, 00€ u mediamarkt [emoji23]

Huawei Mate 20 X EVR-L29
 
Isto gledam Mediamarkt u Švajcarskoj već 3 dana, Slim 500 GB je 200 CHF, a Pro je 300 CHF. Čim se pojave za online poručivanje, tako se razgrabe, nikako da mi se posreći.
 
Nije ovo bilo online otišao ta neje druge stvari da vidim, ali sam sinoć Mail dobio za Angebote sra ima sve. Otišao video šta sam hteo i usput kupih ps4 500gb. Šteta ne uzeti za te pare.

Huawei Mate 20 X EVR-L29
 
Extra kupovina bogi! Ja se i dalje kajem što ne uzeh ps4 pro 1Tb za 297e pre 10ak dana u tom pomenutom mediamarktu :(

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kako AMD grafika je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* na kompu, ako ne izbace nesto da valja i to pritom ubace u PS5, u duetu sa Ryzen procesorom ali opet sumnjam da ce njega da ubace jer onda konzola ima da bude skupa.. Ne znam sta da ocekujem i da mislim, a sumnjam da ce da se upare sa nvidiom itd.

Vise ocekujem neki stabilan 30 fps na full 4k i to je to. Koji bre 8K i cuda, 60 fps-a 4k na kompu treba ti 2080Ti koji koliko kosta, plus ostale komponente, tako da to otpisite. 60 fpsa na konzoli je moguce samo kao do sada, spustimo ti rezoluciju i texture pa vozi, tako ce biti na PS5, samo pitanje kog inteziteta. Ako cena bude preko 500e, sto smatram da je previse, jer to ulazi vec u cenovni rang solidnog racunara, vise ocekujem 399$ max.

Mozda budem u pravu mozda ne, videcemo. Ali svakako se nadam dobrom napretku u odnosu na PRO.
 
Pa PRO vec donosi 4k 30fps, suludo je da izbace novu generaciju koja radi isto to. definitivno mora da ide na 4k 60fps. To je sledeci logican skok, sobzirom da nece skoro (mozda tek za 2 godine) po meni je skroz realno da uspeju u tome.
 
Al ni Pro ne daje PRAVIH 4k/30fps, već se oslanja na checkerboard sistem.

Zaboravite 4k/60Fps sa kutijom 500e (moja očekivanja za PS5).
 
Al ni Pro ne daje PRAVIH 4k/30fps, već se oslanja na checkerboard sistem.

Zaboravite 4k/60Fps sa kutijom 500e (moja očekivanja za PS5).

Sve jedno, to znas ti, i pitanje je koliko jos ljudi. A i koji je to generacijski skok a daju takoreci "istu stvar" i dalje. Razapeli bi ih kupci na lomaci...
 
Ja bih voleo da gresim i da gurnu snagu koja vredi tri puta vise nego sama konzola ali nije bilo do sada i sumnjam da ce poceti od petice. Mada ddr6 grafika i ddr5 ram ce doneti dosta, samo da sacekamo AMD sta ce uraditi na polju gpu-a, cpu kao sto znamo dobro stoji.

Pro ne daje 4K, vec 1440p (u proseku) upscale na 4k ko ima tv/monitor u toj rezoluciji, tako da, PS5 mora minimum taj kriterijum da ispuni, znaci 30 fps-a na full 4k grafici sa prelepim detaljima, senkama, texturama. Jeste da to zvuci kao smesan upgrade na postojeci Pro, ali tako je, cak i Xbox X sa nijansom boljim harverom daje da kazemo takve rezultate u nekim igrama. Znaci to ce biti 100% sam siguran pokriveno sa novom generacijom, jer ce biti sigurno jaca nego Pro/X. E sad pitanje je dokle ce ta snaga da se protegne, da li do 60fpsa full 4k, ili 60fps sa medium 4k itd. to cemo videti, jer oni lako mogu da nagruvaju hardver a cena konzole da bude 600e, tesko da ce ici, 500e je max, i tu bi vec bilo kockanja ali 400e mislim da je ono idealna i ne tako skupa a da kazemo realna sa novim tehnologijama.

Sto se tice rezolucuje, 4k mislim da je max, 8k je suludo. Kako vec cena 4k tv-a tone, sledece godine bice jos povoljnije, ono pravo sto ocekujemo od petice jeste tih 60fpsa na max rezoluciji i da ne stedimo na grafici. Sad kako ce oni to uklopiti i da li ce, to cemo videti nadam se sledece godine, kako ih nema na E3, onda verovatno na nekom njihovom eventu.
 
Poslednja izmena:
8K, lol

To necete videti jos 15+ godina.


Moje misljenje je da ce i dalje biti 4K 30fps na PS5. Samo sto ce uz bolji hardware lagano gurati grafiku tipa GoW, RDR2, Metro Exodus.
Znaci nece ostati sadasnja grafika pa da ide sve u 60fps, nego ta "next gen" uz 30fps. Poneke igre eventualno na 60fps.
I naravno, 3-5 godina kasnije izbacuju neki Pro poboljsani model.

PS. Nadam se da ce ubaciti SSD umesto hdd. :)
 
Ja bih voleo da gresim i da gurnu snagu koja vredi tri puta vise nego sama konzola ali nije bilo do sada i sumnjam da ce poceti od petice. Mada ddr6 grafika i ddr5 ram ce doneti dosta, samo da sacekamo AMD sta ce uraditi na polju gpu-a, cpu kao sto znamo dobro stoji.

Pro ne daje 4K, vec 1440p (u proseku) upscale na 4k ko ima tv/monitor u toj rezoluciji, tako da, PS5 mora minimum taj kriterijum da ispuni, znaci 30 fps-a na full 4k grafici sa prelepim detaljima, senkama, texturama. Jeste da to zvuci kao smesan upgrade na postojeci Pro, ali tako je, cak i Xbox X sa nijansom boljim harverom daje da kazemo takve rezultate u nekim igrama. Znaci to ce biti 100% sam siguran pokriveno sa novom generacijom, jer ce biti sigurno jaca nego Pro/X. E sad pitanje je dokle ce ta snaga da se protegne, da li do 60fpsa full 4k, ili 60fps sa medium 4k itd. to cemo videti, jer oni lako mogu da nagruvaju hardver a cena konzole da bude 600e, tesko da ce ici, 500e je max, i tu bi vec bilo kockanja ali 400e mislim da je ono idealna i ne tako skupa a da kazemo realna sa novim tehnologijama.

Sto se tice rezolucuje, 4k mislim da je max, 8k je suludo. Kako vec cena 4k tv-a tone, sledece godine bice jos povoljnije, ono pravo sto ocekujemo od petice jeste tih 60fpsa na max rezoluciji i da ne stedimo na grafici. Sad kako ce oni to uklopiti i da li ce, to cemo videti nadam se sledece godine, kako ih nema na E3, onda verovatno na nekom njihovom eventu.

Naravno, svi bi voleli da dobijemo sto vise za sto manje para :D . Eto cisto mala diskusija oko svega, videcemo sta ce na kraju da smisle i izbace. Ni ja ne ocekujem nista preko 4k, ne znam samo kako se VR uklapa u tu rezoluciju, mada videcemo vec.
 
jel to samo meni ili i ostalima lose radi PSN danas? Sporo skida, ucitava....
 
Meni je inače loše radio, na sbb-u sam. Od kako sam stavio na konzoli Google dns sve je proradilo mnogo bolje.
 
Dao bih ja i 600€ kada bi gurala bez problema sve na ultra, 4K60, uz potentan hardver nekoliko godina. Mozda neka Pro verzija bude takva.
 
Kakva je cena kod nas četvorke bila u prvih par meseci uopšte? Nisam pratio konzole tad :)
 
Ja takodje ne očekujem 4K 60fps u AAA naslovima. Pre će biti 30fps sa next gen grafikom. SSD je sasvim moguća opcija imajući u vidu da im cene padaju i da će tek padati.
 
Ja takodje ne očekujem 4K 60fps u AAA naslovima. Pre će biti 30fps sa next gen grafikom. SSD je sasvim moguća opcija imajući u vidu da im cene padaju i da će tek padati.
Taj rad!

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Yep, 4k/30fps i 1080/60fps sa boljom "next gen" grafikom + SS(H)D mi deluje kao realnija prica, posebno ako planiraju (a verujem da hoces) launch cenu od 499$/eura.

Mada iskreno impresivno je i sta izvlace sa ovom "kantom" od CPU-a i RX470 tj 480 (na Pro-u), prosto neverovatno koliko znaci "zatvoren sistem" u razvoju igara...
 
Yep, 4k/30fps i 1080/60fps sa boljom "next gen" grafikom + SS(H)D mi deluje kao realnija prica, posebno ako planiraju (a verujem da hoces) launch cenu od 499$/eura.

Mada iskreno impresivno je i sta izvlace sa ovom "kantom" od CPU-a i RX470 tj 480 (na Pro-u), prosto neverovatno koliko znaci "zatvoren sistem" u razvoju igara...

Na cetvorci obicnoj je ekvivalent 7850 :D
Sa 1080p i 60fps u ama svakoj igri i da to postane vec jednom standard, e tad bih bio zadovoljan ;)
 
Jedan interesantan primer- uzeo opet da obrnem HZD (posto nisam ekspanziju) i u odnosu na RDR2 deluje bukvalno kao da radi u 60fps-a (oba u "4k" tj resolution modu).

Upscale radi odlicno i nema stucanja kao u RDR2/GoW koji su itekako osetni, kao ni povremenih padova kojih je bilo u vanili HZD sa vecim boss-ovima... Doduse sto se tice dinamickog osvetljenja RDR2 sije HZD uzduz i popreko...

Ono sto hocu da kazem nekad 60fps-a nije potrebno/osetno, mada sigurno se ne bih bunio za 4k/60fps ali od te price na konzoli za buduce naslove kao sto su sada GoW/HZD/RDR2 i Uncharted 4 nema sanse da vidimo.
 
Sad da kazem da sam uspeo da podelim igru sa drugom i on je instalirao i ja isto. Sad ja mogu da je upalim i igram a on kad upali kad krene da ucitava igru treba jojj citava vecnost. Po 5-10 minuta ne moze da predje 1-2% ucitavanja. Sta bi moglo da bude problem?
 
Sad da kazem da sam uspeo da podelim igru sa drugom i on je instalirao i ja isto. Sad ja mogu da je upalim i igram a on kad upali kad krene da ucitava igru treba jojj citava vecnost. Po 5-10 minuta ne moze da predje 1-2% ucitavanja. Sta bi moglo da bude problem?

GTA V je u pitanju!
 
Ako je Online igranje mozda konekcija
ako je Offline jedino hdd ima logike jer sa njega ucitava, ali bi mu onda dosta ili sve igre tako stekale

Mislim i meni je trebalo da udje u gta par min sigurno, sad ne sjecam se kako je isko to sa procentima
Ma kakvi minuti mislim da su jos malo sati u pitanju :) Reko da nesto nismo pogresili oko nosilac/gost ali pretpostavljam da onda ne bi ni mogo da pokrene igru a ni ja.
 
Ma kakvi minuti mislim da su jos malo sati u pitanju :) Reko da nesto nismo pogresili oko nosilac/gost ali pretpostavljam da onda ne bi ni mogo da pokrene igru a ni ja.
Ma ne bi mogao pokrenuti igru, nek ugasi upali plejku ako nije probat

Isto nek proba u safe mode rebuild Database, ako ne zna kako na Google to ukuca pisat ce mu kako ili ukuca defrag ps4 hdd i pisati ce
 
Ima li iko ideju zašto ne mogu da podesim sliku na TV u full screen da bude...kako god da stavim uvek mi ima par cm prazno između slike i plastike na tv? Tv inače neki samsung 40 inča

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima li iko ideju zašto ne mogu da podesim sliku na TV u full screen da bude...kako god da stavim uvek mi ima par cm prazno između slike i plastike na tv? Tv inače neki samsung 40 inča

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Pozdrav, stavi HDMI na tv~u u input modu na Gaming ili Pc i tv ce iskljuciti processor za obrdu slike smanjiti input lag i ponasace se kao monitor, sto je idalno za Gaming.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Na pc sam probao da stavim (kako inače bude kokp kad prikljičujem) ali neće, tj bude još gore (još veće ivice okolo). Probaću sad i ostalo šta ima

Edit: nema šanse, šta god da odaberem neće full screen, izbudaliću sad :(

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao problem isti ali sam nasao opciju da ga razvuce preko celog ekrana. Nije mi ukljucen sad playstation da uslikam. Ugl ima ta opcija negde

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno